Nieuwjaarsconcert in de Witte Kerk Nieuwjaarsreceptie in nieuw aangelichte Witte Kerk 113 BORDEN Kerstbomen worden opgehaald APE L LA Heiloo 5 www.heiloo-online.nl Nieuws uit Heiloo 3-9 Regionieuws 15-16 Sportnieuws 17-21 Sport 17 /D VAN DER sinds 1933 V(072)5351000 Toetsenstudio Daniëlle deze week in de rubriek Bedrijf Belicht Dé krant tan Heiloo 'boordevol nieuws ook in 2014! Kerstballen toernooi Dojot Loo Uw uitvaartverzorger in Heiloo Profiteer ook in het nieuwe jaar van de kracht van Van der Borden makelaars. Wij wensen u een steengoed 2014 Team Heiloo. Donatie voor De Oude Knegt HEILOO - Op zondag 12 januari wordt onder auspiciën van de Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo onder de titel Rusland onder sneeuw muziek van Tsjaikovski en Sjostakovitsj uitgevoerd. De componist Dmitri Sjostakovitsj is wereldberoemd geworden met zijn symfonieën, waarin hij op onvergetelijke wijze de weemoed, de angst en de woede over de onderdrukking en terreur onder het Stalin-bewind heeft weten te vangen. Minstens even aangrijpend en indrukwekkend zijn zijn strijk kwartetten, die in de komende jaren alle vijftien in de Witte Kerk te horen zullen zijn. In het nieuw jaarsconcert wordt het eerste strijk kwartet uitgevoerd, samen met een Elegie en Polka voor strijkkwartet. Dit zijn vroege werken, licht van toon. Naast Sjostakovitsj valt de welluidende muziek van de 19de- eeuwse componist Tsjaikovski te beluisteren. Extra lichtheid wordt in dit concert gebracht door het kinderkwartet The Simny Strings. Deze 9- en 10-jarige leerlingen van de Amstelveense Muziekschool spelen in een voorprogramma ook Russische muziek. Het Van Dingstee Kwartet, dat in de pers geprezen wordt om zijn klankvorming, vloei end samenspel en temperament, neemt het daarna van de jonge muzikanten over met Sjostakovitsj, en Tsjaikovski. Het concert begint om 15.00 uur, de kerk gaat een half uur eerder open. De toegangsprijs, inclusief consumptie, is 13,-, jon geren onder 25 jaar betalen 11,-. U kunt reserveren via www.wit- tekerkheiloo.nl, of door te mailen naar info@wittekerkheiloo.nl, of door te bellen naar tel. 06-45184525. KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 78 NUMMER 02 advertentie HEILOO - Verbondenheid, betrokkenheid, verantwoor delijkheid, samenwerken en samen bouwen aan de toekomst; er zullen keuzes moeten worden gemaakt om de veranderingen die op de gemeente en dus op ons allen afkomen het hoofd te kunnen bieden. Het zijn terugkerende thema's in de Nieuwjaarstoespraken van burgemeester Hans Romeyn die zeker voor het komende jaar en de jaren daaropvolgend zullen gel den. Afgelopen maandag sprak de burgemeester tijdens de zeer drukbezochte Nieuwjaarsreceptie in de Witte Kerk de vele aanwezi gen toe. Hij betuigde daarbij -met de gemeenteraadsverkiezing in aantocht- alvast zijn dank aan de leden van de gemeenteraad en de wethouders voor hun inzet van de afgelopen vier jaar. Door decen tralisatie krijgen gemeenten taken van de Rijksoverheid overgedra gen, terwijl gemeenten ook gekort worden op hun budget. „Binnen de regio Alkmaar zijn we bezig die taken zo goed mogelijk op te pak ken." Daarnaast worden vormen van samenwerking onderzocht tus sen de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castrieum en Heiloo op het gebied van bedrijfsvoeringstaken. Om de zogeheten drie K's (verminderen van kwetsbaarheid, het verbeteren van kwaliteit en het beheersen van kosten) zo optimaal te benutten. Lees verder op pagina 3 HEILOO - Deze week kunnen de afgetuigde kerstbomen bij de rolemmerverzamelplaats worden aangeboden om te versnipperen. Tot en met vrijdag 10 januari haalt de gemeente de kerstbomen op. Het inzamelen van kerstbomen in ruil voor tegoedbonnen en snoepgoed is al een tijdje van de baan. Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand maar versnipperd. De belasting voor het milieu is zo minder groot. Ook hoopt de gemeen te dat er door inzameling weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plantsoenen terechtkomen. Vroeger vond de inzameling plaats op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje, het parkeerterrein bij De Loet en een parkeerterrein in Ypestein. Maandag werd de Nieuwjaarsreceptie van de gemeente Heiloo drukbezocht. Foto: Caroiien Breed Henny Stoop j uitvaartverzorging Heiloo e.o. telefoon: 072 532 0345

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1