Witte Kerk opnieuw aangelicht na Nieuwjaarsreceptie Nieuwe start rondleidingen huis Nijenburg H E I L O O 3 INGEZONDEN BRIEF Van de stilte beroofd Feestavond vrijwilligers Geen krant ontvangen? MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Start van diverse cursussen voor jong en oud in het nieuwe jaar! UITKIJKPOST JANUARI 2014 HEILOO - Burgemeester Hans Romeyn ontstak maandagavond aan het eind van zijn Nieuwjaarstoespraak, de nieuwe aanlichting van de Witte Kerk. Het schijnsel zorgt binnen voor een mooi licht/ schaduwspel op de muren en het houten gewelf, buiten straalt de Witte Kerk rondom in helder licht. Aangeleverde foto Al op 10 september 2008 hebben wij een brief laten plaatsen in de Uitkijkpost. Tussendoor is het pre cies als briefschrijver A.T. Schermer beschrijft, geworden: een LFG- geluid die nooit stopt, dag en nacht doordreunt, met soms een voelbare trilling, die ons van rust en stilte heeft beroofd. Soms gebeurt het dat wij in de nacht tegen de vloer met een wandelstok slaan, uit wan hoop. Het is dramatisch om nooit meer rust en stilte in eigen huis te mogen ervaren! Wij hebben diver se instanties benadert: gemeente, Milieudienst, instellingen, maar iedereen heeft het laten afweten. Een klacht komende van een paar mensen heeft geen kans van slagen! A.T. Schermer heeft gelijk, laat uw stem horen! Als u dezelfde proble men ervaart, meld uw klachten bij de MRA, 072-5488757 of www.mra. nu. Het is een geval van publieke gezondheid en welzijn. D. Gheusi Heiloo Hierbij wil ik de gemeente Heiloo ontzettend bedanken voor de gewel dig leuke en bijzondere feestavond van 19 december die zij aan alle vrij willigers in Heiloo hebben aange boden. Na een heel warm welkom in een stampvolle Beun hebben wij ontzettend genoten van de uiterst originele optredens van de oudste Falklandspelers en de Theaterbende Heiloo. En na afloop nog een heel gezellig samenzijn! Kortom: het was buitengewoon geslaagd! Afra Korthouwer Heiloo Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos y *i_ offset rotatiepers, de milieu- Sr Priming, vu.» •ui vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op Vervolg van voorpagina „De samenwerking moet plaats vinden op basis van een goed ver trouwen." Hij verzekerde dat dit gevoel van vertrouwen er is. Hij constateert bovendien dat de veelbesproken 'participatiesa menleving' in Heiloo al bestaat. „Er zijn voorbeelden te over waar bij ik zie hoe mensen zich zonder een concrete tegenprestatie willen inzetten voor anderen in ons dorp. We moeten volgens mij wel goed uitkijken dat er een balans blijft tussen wat we aan u kimnen vra gen, wat u van elkaar vraagt en wat u van de gemeentelijke overheid kunt verwachten." In het kader van bezuinigingen zullen subsidies min der zijn, de ozb gaat omhoog en er wordt bezuinigd op taken die door de gemeente worden uitgevoerd. Iedereen zal daar het nodige van gaan merken. Burgemeester Hans Romeyn nodigde dan ook ieder een uit om te blijven meedenken om deze omvangrijke operatie te laten slagen en te blijven werken aan de toekomst van Heiloo. „Want de kracht van Heiloo, dat zijn we samen!" Hij prees de verbondenheid van Heilooërs met elkaar. „We zijn aangewezen op elkaar, voor elkaar kunnen we iets betekenen; dit wordt steeds belangrijker." Door de sterke onderlinge verbondenheid blijft Heiloo volgens de burgemeester een geweldig doip om in te mogen leven. Tot slot ontstak hij de nieuwe aanlichting van de Witte Kerk, die daarmee in een zee van licht kwam te staan; licht als een symbool van verbondenheid met elkaar en met het doip. HEILOO - U kunt zich weer aan melden voor rondleidingen die in de komende maanden van 2014 zijn gepland. Ook in de wintermaanden is het huis Nijenburg een bijzondere loca tie voor een bezoek. Nieuw is dat er enkele schilderijen zijn toegevoegd aan de 'vooroudergalerij', de verza meling van portretten van de vroe gere bewoners en him vooroudere. Een belangrijke aandachtstrekker is het pronkpoppenhuis van Maria van Egmond van de Nijenburg, vooral met de bijbehorende expli catie van de rondleiders. Tijdens de rondleidingen wordt veel aandacht besteed aan de geschiedenis van de familie van Foreest, sinds 1742 de erfgenamen van de bouwers van het huis, de familie Van Egmond van de Nijenburg. De Foreesten heb ben een niet te onderschatten rol gespeeld in de landelijke geschie denis en de historie van Heiloo en omgeving. Nijenburg als buitenhuis en later als woonhuis was daar bij van betekenis. Dit alles wordt tijdens de rondleidingen, na ont vangst met een kopje koffie, uit de doeken gedaan. Behalve op de aangegeven zondagen kan het huis worden bezocht op woensdagen of donderdagen door groepen van ver enigingen en andere organisaties. De maximale groepsgrootte is 25 deelnemers. Tip: een rondleiding op Nijenburg is een geslaagd onderdeel van een familiefeestje. De geplande zondagen zijn: 19 januari, 2 febru ari, 16 februari, 2 maart, 13 april en 27 april. Op deze zondagen is een rondleiding om 11.00 of 13.15 uur mogelijk. Zondag 16 februari alleen om 11.00 uur. De kosten bedragen 6,-, voor leden van Oud Heiloo en Hendriek de Keyser 4,-, inclu sief koffie/thee en informatiemate riaal. Helaas is het huis Nijenburg niet toegankelijk voor bezoekers in een rolstoel. Voor kinderen van 8 tot 15 jaar is een speurtocht door Nijenburg in vroegere tijden. het huis mogelijk. Huisdieren wor den in Nijenburg niet toegelaten. Aanmelding: bij voorkeur via info. oudheiloo@gmail.com of www.oud- heiloo.nl/Contacf/Reactiefornuilier. Indien dit niet mogelijk is, dan via tel. 072-5332571. Aangeleverde foto m Ontdek je Muziekinstrument Woensdag 15 januari van 14.30 tot 15.15 uur wordt een inloop- les van de korte cursus 'Ontdek je instrument' gehouden. Deze cur sus, van tien keer, is bedoeld voor kinderen van 6 tot 8 jaar die ken nis willen maken en uitproberen van diverse muziekinstrumenten waarop zij eventueel volgend jaar les willen volgen. Naast deze les sen krijgen zij twee proeflessen op instrumenten naar keuze. Deze cur sus wordt gegeven door de enthou siaste docent Marlon Lok Hin. Muzikale winterpret met uw baby of peuter Is uw dreumes gek op dansen, of wilt u een iets anders zingen dan 'Op een grote paddestoel'? Kom dan woensdagochtend 15 januari langs bij de inlooples van de cursus 'Muziek op Schoot', met als motto: 'Muzikale winterpret voor baby's en kleuters'. Aanvangstijden: dreumesen om 09.00 uur, peuters om 10.00 uur en de babygroep (vanaf circa 3 maan den) om 11.00 uur. Deze cursus wordt gegeven door Danielle de Ruijter. Voor meer informatie, tel. 06-18360486. Winter Muziektrein voor kleuters Vrijdag 17 januari om 14.00 uur gaat de muzikale winter ontdek- kingtoeht voor kleuters (groep 1 en 2) van start. Het startsignaal wordt gegeven door Danielle de Ruijter en zij zal de kleuters meenemen op tien tochten vol avontuur met instrumenten en spelletjes. Ga je ook mee? De eerste keer mag je gewoon proberen. Beweeg je FIT en creatief tijdens danslessen In de weken van 13 januari tot en met 25 januari kunnen geïn teresseerden gratis proeflessen volgen om te kijken of het bij hen past om creatief te bewegen en fit te worden. De aanvangstijden en de diverse danssoorten van beginnend tot gevorderd voor jong en oud zijn te vinden op www.muziekendanssehoolheiloo. nl. De danslessen worden gegeven in onze dansstudio in De Hofdijk, Mariënstein 178a. Ensembleweken Vanaf maandag 20 januari tot en met vrijdag 7 februari zullen nage noeg alle 900 leerlingen in ensern- bleverband spelen. Voor deze weken worden speciaal popbands, grote koren, kleine ensembles en diverse grote ensembles gecreëerd en muziek geschreven. De muziek die wordt ingestudeerd heeft als thema 'Top 2000' voor zowel pop muziek als klassiekenmuziek. In de week van 3 februari zul len alle ensembles een presentatie geven. Voor meer informatie, zie www. muziekendansschoolheiloo.nl. NB Voor alle cursussen geldt dat zij alleen doorgaan bij voldoende deelname. Meer informatie: www. muziekendansschoolheiloo.nl www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3