Jaarwisseling rustig verlopen Margreet Schouwenaar geeft Preek van de leek Toetsenstudio Daniëlle Mexico en de Maya's bij het Nivon H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Spreekuur Heiloo-2000 Klaverjassen in het Trefpunt Dementie en medicijnen Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Opkikkertje van Keer op Keer Uitkijkpostbezorger vrijdag in Puberruil UITKIJKPOST JANUARI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Oud en nieuw in ons dorp heeft zonder grote inciden ten plaatsgevonden. De politie spreekt zelfs van een rustige nacht. De politie in de regio bereidde zich grootschalig voor op de jaarwis seling. Er vond goede afstemming plaats met overige hulpdiensten. De gedegen voorbereiding leidde ertoe dat het aantal incidenten beperkt bleef. Op de laatste dag van het jaar, dinsdag 31 december werden nog wel twee brandjes bestreden. Een fietsenhok op bedrijventerrein Oosterzij en een container voor oud papier in Boekenstein vlogen 'spontaan' in de fik. Tijdens de jaar wisseling ging een hoop vuurwerk de lucht in. Er kwamen wel diverse meldingen binnen bij de politie maar er waren geen ernstige zaken. Op het meldpunt Vuurwerkoverlast werden 97 meldingen van overlast in Heiloo gedaan. Rond 02.00 uur werd het alweer een stuk rustiger. Het traditionele nieuwjaarsfeest in jongerencentrum Bukbuk ging dit jaar niet door, vanwege de invoering van de nieuwe leeftijdsgrens voor alcohol met ingang van 1 januari. Sommigen vroegen zich af waar de jeugd dan heen zou gaan en of mis schien meer overlast in het dorp zou ontstaan. Maar dat viel dus gelukkig mee. Bron: Heiloo Online HEILOO - De preek van de leek staat voor het tweede jaar in dit programma. Het fenomeen 'preek van de leek' kan op verschillende manieren worden uitgelegd. De preek van de leek is géén regu liere kerkdienst. Ook is het niet de bedoeling een alternatieve kerkdienst te houden. Het is wél een experiment op de grens van traditie en de dingen van deze tijd. Een verbintenis tussen kerk en cultuur. Hiervoor wordt een podium geboden aan mensen, die bereid zijn him inspiratie in het leven te delen. Welke levensvisie ligt ten grondslag aan him handelen? Wie of wat is de bron waaruit zij putten? Er zijn weer drie mensen uit de regio bereid gevonden de handschoen op te pakken. Na een korte introductie van de spreker wordt hij uitgeno digd om zijn *preek' te houden. De 'predikant' kiest zelf het onderwerp, waarover hij de toehoordei's die mid dag wil onderhouden. Na de preek is er onder het genot van een drankje gelegenheid om na te praten over de preek met de spreker of andere aan wezigen. Voor deze middagen is als eerste Margreet Schouwenaar, stads dichter van Alkmaar, uitgenodigd. Zondag 19 januari, 16.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. Kosten: collecte bij de uitgang. Zie ook: www.ronddewateiput.nl. Tekst en foto: Carolien Breed Danielle Wijnhoff, Heiloo, tel. 072 - 5323228, www.toetsenstudioda- nielle.nl, e-mail: info@toetsenstudiodanielle.nl. HEILOO - Zelf muziek maken; voor velen een langgekoester de wens, die er om uiteenlopende redenen vaak bij in schiet. Bij Toetsenstudio Daniëlle komt dit echter voor iedereen binnen hand bereik! Muziekdocente Daniëlle Wijnhoff geeft in haar studio aan huis keyboard- en elektronisch orgelles (privéles of met z'n tweeën); de les sen zijn voor zowel beginners als gevorderden, van jong tot oud. Ze is flexibel qua lestijden en hanteert geen wachtlijsten. Lessen worden per keer afgerekend, dus je bent niet verplicht een pakket lessen tegelijk af te nemen. Beginnen kan op elk moment. Daniëlle is in 1997 bij docent Peter Rijs afgestudeerd aan het Conservatorium in Alkmaar in elektronisch orgel met als bijvak key board. Waar elektronisch orgel voornamelijk nog door professionele muzikanten wordt bespeeld, is keyboard een heel toegankelijk instru ment voor een breed publiek. „Je kunt er tal van instrumenten mee nabootsen en in relatief korte tijd al met een herkenbaar nummer mee spelen." Haar hart ligt vooral bij het lesgeven. Daniëlle vindt het heerlijk om mensen op muzikaal gebied iets bij te brengen. „Muziek maken is een vorm van ontspanning, daarbij is leeftijd niet belangrijk; keyboard kun je al vanaf 7 jaar en tot op hoge leeftijd leren. Het voordeel van een keyboard is dat het een handzaam instrument is, dat weinig ruimte in beslag neemt en makkelijk op te bergen is. Bovendien kun je oefenen met een koptelefoon op, zodat huisgenoten en buren er geen last van ondervinden." Ze begon al tijdens haar opleiding met het geven van key- boardlessen in Beverwijk onder de paraplu van toetsenist Ruud Jansen en geeft inmiddels ruim 15 jaar les. Vanaf 2008 in haar eigen studio aan huis, waar twee professionele keyboards van het merk Yamaha staan. Ook al ziet een keyboard er met allerlei knopjes ingewikkeld uit, door de gelijkmatige opbouw van de lessen, afgestemd op het niveau van de leerling, raak je er vlot mee vertrouwd. „Om te beginnen is noten lezen geen vereiste, we beginnen dan auditief met basis pianotechnieken. Het is altijd weer leuk om te zien hoe iemand na een aantal lessen al aardig met een 'midi file' -een nummer waar zanggedeelten uit zijn gefilterd- kan meespelen." Om vooruitgang te boeken, raadt Daniëlle aan om thuis te oefenen. Keyboards voor beginners met toch al aardig wat speelmo- gelijkheden zijn al voor een redelijk bedrag verkrijgbaar. Als de basis onder controle is, kan men zich naar voorkeur in popmuziek, jazz of licht klassieke muziek verder ontwikkelen. Op zaterdag 23 maart geeft Toetsenstudio Daniëlle in theater De Beun een 'Leerlingenconcert'. Aanvang 14.30 uur; kaarten a 2,50 zijn verkrijg baar bij de kassa van De Beun of bij Daniëlle. Dan spelen circa vijftien leerlingen -solo en in ensembles- bekende nummers en showen hoe leuk keyboard kan zijn! HEILOO - Op uitnodiging van het Nivon Heiloo zullen Evert en Ciska Abspoel een lezing over Mexico en de Maya's ver zorgen, aan de hand van een digitale projectie verteld en afgewisseld met audiovisuele shows. Deze avond vindt plaats op zaterdagavond 11 januari. Welke voorstelling hadden de Maya's van de wereld en wat heeft hen bewogen mensenoffers te brengen? Waarom eindigde de oude Mayacultuur? Waarom ver loor het volk zijn vertrouwen in de goden en verliet het de steden? De afstammelingen van de Maya's leiden nu een pover bestaan. Leeft de oude Mayacultuur nog voort bij haar afstammelingen? De tocht voert langs mysteri euze ruïnes van piramides, gele gen in het donkere oerwoud, afge legen indianendorpen en Spaans koloniale stadjes niet alleen in Mexico, maar ook Guatemala en Honduras. Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Kosten: leden 4,- en geïnteresseerden 5,-. Graag opgave via tel. 072-5333127 of via info@nivonheiloo.nl. Bekijk ook www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Twan Bosschaart, bezorger van de Uitkijkpost, deed een ruil met Myo uit Hilversum in het tv-programma Puberruil van KRO Zapp. De aflevering wordt op vrijdag 10 januari om 16.40 op Nederland 3 uitgezonden. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 9 januari, kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken met ons bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighoudt. Die kimnen zowel over algemeen gemeente lijk beleid gaan als over onder werpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoon lijk treffen. U bent welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie, tel. 06-54901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractieverga deringen op www.heiloo-2000.nl. HEILOO - Op donderdag 9, 16 en 23 januari is er weer klaverjas sen. Er wordt om leuke prijzen gekaart maar vooral voor de gezelligheid. U dient wel lid te zijn van de SOB. Koffie/thee gratis. Aanvang 13.30 uur. Prijs 3,- per persoon. Voor informatie, tel. 072- 5119891. HEILOO - Woensdagavond 15 januari houdt Alzheimer Noord- Kennemerland een Alzheimer Café in Heiloo. Vanaf 19.00 uur zijn bezoekers welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, waar (gratis) koffie en thee klaar staat. Om 19.30 uur begint de inleiding op het thema, door Dr. Sian Lien. In het Alzheimer Café raken mensen met (het vermoeden van) demen tie, him familieleden, mantelzor- gers en betrokkenen in gesprek over de gevolgen van dementie. De avonden worden meestal inge leid door deskimdigen, waarna er ruimte is voor vragen en discus sie. Het Alzheimer Café in Heiloo wordt om de twee maanden op woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072-5331297, zaal open om 19.00 uur. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo en omstre ken houdt weer haar eerste eon- tactavond in het nieuwe jaar op 14 januari. De avond zal verzorgd worden door de heer van de Luit, die een lezing zal verzorgen over het vogelpark Avifauna uit Alpen aan de Rijn. Hierin komen het wel en wee aan de orde, en het houderPverzorgen van de vogels. De avond begint om 19.30 uur. De koffie is vrij en iedere belangstellende is welkom in het verenigingsgebouw aan Het Zevenhuizen 50 in Heiloo. HEILOO - Elke maand wordt een door kringloopwinkel Keer op Keer gekozen vereniging of stich ting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand januari gaat naar Stichting Opkikker. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5