Wonderwijs Coaching voor kinderen en ouders Uitfairkoop in de wereldwinkel Voortbestaan Trefpunt zeer onzeker Energiek de winter door met Do-In H E I L O O Hoop gevestigd op nota erfpacht Redactionele aandacht voor uw bedrijf 9/Vat kost dat voor 250 woorden of 150 woorden met foto voor 250 woorden met foto. uw tekst en foto naar redactie@uitkijkpost.nl Foto's Muzikale High Tea Taichi Qigong Soestdijk Zondagmiddag Café Communicatie op 1 lijn Andesgeheimen Geschiedenis van Amsterdam Opgeruimd wonen Bingo Alzheimer Café Eten in het Trefpunt UITKIJKPOST JANUARI 2014 HEILOO - Wonderwijs Coaching, al jaren een succesvolle begelei dingspraktijk gevestigd in Tuitjenhom, gaat nu ook in Heiloo aan de slag. Annemieke Hoogeboom-Veldt, van origine afkomstig uit Castricum, is blij nu ook kinderen en oudere in deze regio dichtbij van dienst te kunnen zijn. Annemieke heeft een brede kennis op het gebied van leren, gedrag en sociaal-emotionele ontwikkeling. Hierdoor kan zij met een breed scala aan hulpvragen aan de slag. Annemieke start in Heiloo met het geven van -gra tis- lezingen over diverse thema's voor oudere en leerkrachten. De eerste is op 24 januari en gaat over Beelddenken. Daarnaast gaat zij ook in Heiloo de Leren Leren training geven. Zou u ook graag zien dat uw kind beter pres teert op school, meer gemotiveerd is, zich zekerder voelt en weer zin heeft in leren? Meld uw kind dan nu aan. Dé bewezen en succesvolle methode voor jeugd in het basisondeiwijs, VO en MBO. Voor informatie en aanmel den voor de lezingen en trainingen: www.wondeiwijs-coaching.nl. HEILOO - Het nieuwe jaar en ook de uitfairkoop in de Wereldwinkel is weer begonnen. Heel veel artikelen zijn met 50% afgeprijsd. Komt u eens langs in de Wereldwinkel: een hele etalage met halve prijzen! Ook elders in de winkel op een speciale tafel treft u cadeaus met deze korting aan! Mooie tassen, leuke schalen en gebakschotels in de vorm van een blad. Bijouteriedozen, groot en klein in alle kleuren, aardewerk, grappige beeldjes en mandjes. De Uitfairkoop gaat niet ten koste van het maakloon voor de producenten. Hun loon is al betaald als de producten in de Wereldwinkels komen. Op alle 1-kops thee van Fair Trade Original krijgt u in de maand januari 20% korting. De Wereldwinkel Heiloo vindt u aan de Stationsweg 105. Geopend: maandag van 13.30 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op vrijdag 20 december ontving wethouder Ouderkerken uit handen van Theo Röling, voorzitter van Stichting Trefpunt, de nota Erfpacht, waarin gepleit wordt om de bestaande huurovereen komst tussen Stichting Trefpunt en de gemeente Heiloo om te zetten in een erfpachtovereen komst. Ook alle partij fracties hebben inmiddels een exemplaar ontvangen. In het verleden heeft een inper king van de activiteiten die voor geluidshinder zorgden geleid tot een financieel tekort in de exploi tatie. Met een nieuw bestuur zette Stichting Trefpunt een andere koers in, maar ook deze koers zal niet lei den tot een structureel sluitende exploitatie. Voor 2013 wordt een exploitatietekort van €5000,- ver wacht. „De nood is hoog", bena drukte Röling. Continuering van de bestaande situatie zal volgens Stichting Trefpunt leiden tot het faillissement. Uitgedaagd door het door de gemeente voorgestelde nieuwe accommodatiebeleid (in kader 4 eivan staat dat per accommodatie moet worden onderzocht hoe de uitvoerende taken van de gemeente zoveel mogelijk verminderd kun nen worden) stelde het bestuur van Stichting Trefpunt een werkgroep samen die de mogelijkheid van een erfpachtconstructie onderzocht en een concept erfpachtcontract opstelde. Het eventueel uitbesteden van het beheer van het Trefpunt -zoals eerder op verzoek van de gemeenteraad is voorgesteld- werkt volgens Stichting Trefpunt kosten verhogend omdat daarbij wordt uitgegaan van een kostprijsdek- kende huur berekend via de Netto Contante Waarde (NCW). Weliswaar wordt gecompenseerd met een jaar lijkse indirecte subsidie, maar die wordt in vijf jaar tijd afgebouwd. Het bestuur van Stichting Trefpunt is huiverig vanwege de onzekerheid van subsidies. Als de subsidiekraan wordt dichtgedraaid zijn aanpassin gen nodig die worden doorberekend in de huur van de gebruikers; KBO, ANBO, SWH en andere gebruikers van het Trefpunt, die door hogere huisvestingskosten weer hogere prijzen voor him activiteiten moe ten rekenen. En daarmee wordt de drempel om aan activiteiten deel te nemen voor kwetsbare ouderen volgens Marian van Dam, directeur van SWH en secretaris van Stichting Trefpunt, veel te hoog. „Het lijntje dat we nu nog met bezoekers van het Trefpunt hebben, onder hen ook kwetsbare ouderen, zal verdwij nen." En daarom vestigt Stichting Trefpunt, ook namens SWH, de Ouderenbonden en de vele bezoe kers van het Trefpunt, de hoop op de politiek. In de nota staat te lezen dat de voorgestelde erfpachtcon structie niet alleen een mogelijkheid is om de gemeente te ontlasten, maar ook dat lagere maandlasten de stichting in de gelegenheid stellen te werken aan een gezond beheer van het Trefpunt; een win-win situatie voor alle betrokken partijen. Theo Röling sprak de hoop uit, dat Stichting Trefpunt nog in de ambts periode van Jacob Ouderkerken dui delijkheid krijgt van de gemeente en de politiek. De wethouder reageerde dat hij beseft dat de tijd gaat knel len en hij het graag binnen afzien bare tijd geregeld zou zien. Ook hij zette vraagtekens bij het voorstel van de raad; een volgens de regels kostprijsdekkende huur, berekend via de NCW. Hij vroeg zich hardop af of je, als je naar de consequenties kijkt, dit zo zou moeten willen. Het bestuur van Stichting Trefpunt hoopt van harte dat de raad met de gegevens uit deze nota tot een ander inzicht komt en deze oplossing zal accepteren. „We zijn te allen tijde bereid dit concept nader uit te leggen." Theo Röling, voorzitter van Stichting Trefpunt, overhandigde wethouder Ouderkerken de conceptnota Erfpacht, in aanwezig heid van Marian van Dam van Welzijn Heiloo. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Voor uw gezondheid is het belangrijk dat de energie vrij door het lichaam kan blijven stromen. Om deze energie te bevorderen en energiek de winter door te komen kimt u in 14 lessen kennismaken met Do-In. Do-In is een Japanse bewegingsvorm met nadruk op oefeningen voor de meridi anen, waardoor de energiecirculatie vergroot wordt. De Do-In lessen star ten op maandag, 13 januari in de Ypsalon en vrijdag 17 januari van 09.00 tot 10.00 uur aan de Handelsweg 10 in Heiloo. Bel voor meer informatie: John Cornpas, tel. 06-46318915. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Tijdens de vrijwilligereavond in De Beim op 19 december en de oudejaareborrel in het Trefpunt op 30 december zijn foto's gemaakt die u allemaal kunt bekijken op onze website, rubriek foto's. De High Tea is in Engeland al anderhalve eeuw een traditie. Componenten zijn thee, zoetig heden, hartigheden en sfeervolle muziek. Zondag 12 januari van 14.00 tot 16.30 uur bieden wij in het Trefpunt een 'kleine' High Tea aan met muzikale begeleiding van toetsenist Henk Vasbinder. Entree 12,50. Belt u ons tevoren even dat u van plan bent te komen, tel. 5331297. De nieuwe cursus Taichi Qigong is op donderdagmiddagen van janu ari tot en met april. De eerste les is op 9 januari, aanvang 14.00 uur. Cursusprijs: 142,50 voor 15 les sen. Zondag 23 februari gaan we met de luxe touringcar naar een expo sitie op paleis Soestdijk. Voor deze tocht moet u goed ter been zijn. De touringcar vertrekt om 12.30 uur; de kosten bedragen 35,- en koffie met petitfour. Het zondagmiddagcafé in het Trefpunt is weer geopend op 12 januari van 13.30 tot 16.30 uur. Presentatie op zondag 26 janu ari om 14.00 uur van WEL-COM, 'de kunst van communicatie op 1 lijn'. Wat is de invloed van emoties en eerdere ervaringen op communica tie en relaties? Hoe kunnen we onze doelen tot tevredenheid bereiken? Kent u het machteloze gevoel iets te willen veranderen wat maar niet lukt? Sandra Bolten geeft u inzicht. De kosten bedragen 15,-. Audiovisuele presentatie op zon dag 9 februari om 14.00 uur door Cisca en Evert Abspoel. De dui zelingwekkende natuur van Chili en Bolivia laten een onuitwisbare indruk achter. Zo ook de Inca ruï nes, de bekende bolhoed en de aan stekelijke Andesniuziek. Entree 5,-. Velen vinden Amsterdam de mooiste stad van de wereld. In elk geval combineren wereldwijd niet veel steden zo mooi het heden met het verleden. Mokurn heeft de mondiale uitstraling van de Gouden Eeuw in veel opzichten weten te behouden. In de cursus onder lei ding van Otto van Os die begint op 4 februari krijgt u een totaal over zicht met vele details. Cursusprijs 40,- voor zeven lessen. Maak uw huis tot een plek waar het makkelijk zoeken is naar de benodigde spullen. Professional organizers Monique del Prado en Ineke van Steenoven helpen u bij het maken van keuzes en adviseren u met allerlei tips. In het Trefpunt op donderdag 6 februari om 19.30 uur; entree 7,50. Op zondag 19 januari is de eer ste Bingo in het nieuwe jaar. Gezelligheid staat hoog in het vaan del. Aanvang 14.00 uur. De bordjes kosten 3,- per stuk. Woensdag 15 januari is er weer Alzheimer Café in het Trefpunt. Vanaf 19.00 uur zijn bezoekers van harte welkom, waar (gratis) kof fie/thee klaar staat. Om 19.30 uur begint de inleiding van Dr. Sian Lien Oh over Dementie en Medicijnen. In het Alzheimer Café raken mensen met (het vermoeden van) dementie, hun familieleden en mantelzorgere in gesprek over de gevolgen van dementie. Vrijdag 14 februari een driegan gendiner verzorgd door Nina en Floor. Tijdens het diner is er een gratis verloting. Aanvang 18.00 uur, entree 14,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7