Lancering Thuis in de Toekomst 9 Workshop/ lezing Mindfulness in Bibliotheek Heiloo Topaccordionist André Vrolijk in theater De Beun Solovoorstelling Victor Posch in de Strandwal Jeroen Zijlstra bij Nieuwjaarsconcert Heilooër Harmonie Caecilia H E I L O O A bi fa, P Kleur in de Hema A UITKIJKPOST JANUARI 2014 HEILOO - In de lunchroom van Hema Heiloo kunt u het werk bekijken van kunstenares Anke van den Bosch. Zij exposeert hier tot en met 28 maart met een aantal schilderijen. Er hangen acryl schilderijen met verschillende figuratieve en realistische voorstellingen. U vindt er bij voorbeeld schilderijen met bloe men, zonsondergang, dieren,waarvan de meeste voorzien zijn van een originele achtergrond. De expositie is dagelijks te bezoeken tijdens de openingstijden van de lunchroom. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 16 januari om 20.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo een work shop/lezing over mindfulness. Deze avond wordt geleid door Ingrid Molen. Mindfulness staat de laatste jaren enorm in de belangstelling. Maar wat is het nou precies? En misschien nog wel belangrijker: wat kan het voor jou betekenen? Mindfulness leert je anders om te gaan met gebeur tenissen, emoties en gedachten. Het is gericht op meegaan met de stroom met als doel het leven pret tiger en meer ontspannen te maken. Tijdens de avond hoor je waar het vandaan komt en hoe het is ont staan. Naast de algemene informa tie worden ook een aantal oefenin gen gedaan om al iets te ervaren van wat mindfulness is en wat je leert tijdens een mindfulnesstraining. Toegangskaarten voor deze speci ale avond zijn voor 5,- 7,50 voor niet-bibliotheekleden) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klantenservice van de bibliotheek en is ook mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. ,5 Het Amsterdamse ensemble Jordaans Fabricaat onder leiding van André Vrolijk komt naar De Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 26 januari komt het Amsterdamse ensemble Jordaans Fabricaat onder leiding van André Vrolijk met een keur van prachtige Amsterdamse lied jes met een vernieuwd program ma voor de derde keer naar thea ter De Beun. Er wordt met liefde over de stad gezongen, en dat ook nog vier stem mig, maar er zullen ook solo's ten gehore worden gebracht. André Vrolijk behoeft geen nadere intro ductie; hij is zonder twijfel de beste accordionist van Nederland en dat zal zeker die middag ook hoorbaar zijn. De aanvang is 14.30 uur. Kaarten kosten tien euro en zijn verkrijg baar bij theater De Beim en bij De Schrijverij in het Stationseentrum. Ook kimt u telefonisch reserveren bij Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. HEILOO - Op zaterdag 28 decem ber maakten inwoners en onder nemers in een grote tent op het Looplein in Heiloo, via unieke demonstraties kennis met het project Thuis in de Toekomst en de voordelen van glasvezel. Het werd een dagje kijken in de toekomst, maar ook werd duidelijk dat er al heel veel digitale diensten beschikbaar zijn. De mogelijkheden met glasvezel zijn onbeperkt, zeker voor ouderen die zo lang mogelijk zelfstandig in de eigen vertrouwde omgeving willen blijven wonen. Ook als de zorgbehoefte toeneemt. Heel simpel op de TV zien wie er voor de deur staat en vanaf de bank de voordeur openen. Via een tablet de verlichting en temperatuur rege len of een afspraak met de kapper aan huis. Hoogwaardige beeldeom- munieatie met familie en zorgverle ners via de TV en face to face con tact met de medische meldkamer of eigen huisarts. Er zijn ook systemen die monitoren en noodsituaties her kennen met melding aan familie of bijvoorbeeld mantelzorg. Domotiea, glasvezel en digitale diensten gaan hand in hand! Kinderen lieten him naam in 3D printen. Er werd geprint met biologisch afbreekbaar orga nisch materiaal (uit maisafval). In de toekomst is het mogelijk om thuis uw eigen maaltijd te 'printen'! Met afstandsbediening en beeldherken ning stuurden belangstellenden de aanwezige robots aan. Hoe lang zal het nog duren dat u uw eigen robot een kopje thee op bed laat brengen? Met een virtual reality bril op kon men een echte rit in een achtbaan (3D) meemaken. De demonstra ties brachten de toekomst een stuk dichterbij. Namens Ondernemend Heiloo waren Rob van der Wal en Henk Morseh aanwezig om het digi tale platform van Heiloo te promo ten. Samen met Pierre Joehems en Paul van Aalst van het project 'Thuis in de Toekomst' namen zij offici eel het stokje over van Reggefiber. In Heiloo is de aanleg van glasve zel door Reggefiber gerealiseerd. Nu is het tijd om goed gebruik te gaan maken van alle mogelijkhe den die glasvezel biedt. Zie ook www.thuisindetoekomst.nl. Vlnr: Pierre Joehems, Paul van Aalst, Rob van der Wal en Henk Morsch. Foto: Team de Haas HEILOO - Op 12 januari vindt de solovoorstelling plaats van saxofonist Victor Posch in cul tureel centrum de Strandwal Aanvang 16.00 uur. Saxofonist Victor Posch is een bekende verschijning op de Nederlandse podia. Hij speelde in theaters, kroegen en grote zalen als solist en/of begeleider van theater voorstellingen, jazzbands en andere gezelschappen. Victor Posch, bege leid door pianist Marco Hoogland speelt zijn eerste solovoorstelling Van de straat. Een voorstelling over straatmuzikanten, Nescio, Sonny Rollins, magie en de liefde. Met eigen muziek, teksten en gedich ten. En kimst van striptekenaar Robin Klever, schilderes Margje Kuyper en Katja Hoogeboom, Jeff Kemp (grafisch ontwerp)en Jessica Heetebrij (object). Duur van de voorstelling is zestig minu ten zonder pauze. Toegangsprijs 10,-, te betalen tijdens de voorstelling. Voorverkoop via victorposch@zonnet.nl. Cultureel centrum de Strandwal bevindt zich op landgoed Willibrordus direct naast de kapel, De Olvendijk 2a Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 11 janu ari geeft Heilooër Harmonie Caecilia haar nieuwjaarscon cert in theater De Beun, met als gast kleinkunstzanger Jeroen Zijlstra. Jeroen Zijlstra (foto) is naast zan ger ook bekend als tekstschrijver en trompettist. Hij staat bekend om zijn prachtige ballades, zoals 'Durgerdam slaapt'. Hierin klinkt zijn verleden als visser nog door. Zijn stem verraadt het ruwe leven op zee en het verlangen naar huis. Onder leiding van dirigente Alida Holwerda zullen harmonie Caecilia en Jeroen Zijlstra samen arrange menten van zijn nummers ten geho re brengen. Daarnaast speelt de harmonie een aantal eigen werken, waaronder Bohemian Rhapsody van Queen en De Zee van Trijntje Oosterhuis. Het concert begint om 20.15 uur. Voorverkoop van kaarten bij de Schrijverij (locaties Stationsweg en 't Hoekstuk) en bij theater de Beun. Reserveren van kaarten kan via www.caecilia-heiloo.nl/ contact. Meer informatie via: www.caecilia-heiloo.nl. Heilooër Harmonie Caecilia geeft haar nieuwjaarsconcert, met als gast kleinkunstzanger Jeroen Zijlstra. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9