Goud, zilver en brons op Dutch Open Espoir Vennewater 1 promoveert naar de tweede divisie Liander SPORT 10 UITSLAGEN A De energie van vandaag, is volgend jaar iets voordeliger. Liander verlaagt de tarieven. 15 JANUARI 2014 UITKIJKPOST v.l.n.r. Martijn van den Haak, Agnes Ranzijn, Raymond Ullers, Arko de Betue en Mieke Laan. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Afgelopen weekend is in Eindhoven het Dutch Open Espoir toernooi gehouden met 1751 judoka's uit heel Europa. Vanuit de stal van Dojo t Loo en uitkomend voor BenRietdijkSport namen vier judoka's deel aan dit eerste kwalificatietoernooi voor rankingpunten voor het EK en WK. Zaterdags kwam Maaike Stevenson (-18 jaar, +70 kilogram) in actie, voor het eerst in deze gewichtsklasse. Na een vrij loot wint Maaike in de twee de ronde met een fraaie overname van de Nederlandse Merel Barkman. In de halve fmale tegen de Belgische Broek beslist ze de partij voortij dig met een heup worp. De fmale tegen Amy van Zijtveld weet Maaike wederom knap met een heupworp te winnen en daarmee het goud vei lig te stellen. In een grote poule wint Bruno van Beek (-15 jaar, -42 kilo gram) de eerste vier potten tegen resp. Bram Radier, de Duitse Pascal Gardias, Melle van Daatselaar en Enino Mertens met Ippon. Na ver lies in de halve fmale tegen de Oekrainse Atrem Bubyr laat Bruno om de derde plaats tegen Ruben Clauss liet Bruno er geen twijfel over bestaan wie de beste is en ver overt het brons. Gaby de By (-21 jaar, -57 kilogram) start in de voor haar nieuwe leeftijdsklasse met een overwinning tegen de Deense Olsen met een Sankaku en Myrthe Assies met houdgreep. De derde partij tegen Saskia Verhaart wint Gaby met twee maal wazari en de halve fmale tegen de Franse Horlaville wordt vlak voor tijd met houd greep gewonnen. In de fmale tegen Dewy Karthaus, wordt een aanval van Gaby overgenomen waardoor ze Ippon tegen krijgt, zodat ze zich tevreden moet stellen met het zilver. Jasmijn Lesterhuis (-21 jaar, -78 kilo gram) komt niet alleen in een nieu we leeftijdsklasse, maar ook in een nieuwe gewichtsklasse. De eerste partij tegen Elisabeth Meijer is een lastige, Jasmijn neemt meer initia tief zodat haar tegenstander bestraft wordt en daarmee wint ze de partij. De halve fmale tegen Eva Barkman wordt door Jasmijn met Ippon beslist met een fraaie Uchi Mata. In de fmale staat Jasmijn tegen Ilona Savekoul. Na een spannend begin waarin Jasmijn even moet zoeken naar de juiste pakking weet ze een yugo te scoren met een beenwoip. Savelkoul heeft hier geen antwoord op zodat Jasmijn eveneens met het goud naar huis kan. Heilooër Bridge Club Dinsdagcompetitie. A-lijn: 1. Greyer - Hentzen 63,19; 2. Amsterdam - Dekker 59,72; 3. Molenaar - Reuzenaar 54,17. B-lijn: 1. Brokx - Hendrikse 59,38; 2. Huting - C. van der Steen 55,21; 3/4. Klop van der Laan en Klerk - Stark 54,69. Donderdagcompetitie. A-lijn: 1. Leering - Turk 61,25; 2. Haan - Hurkmans 56,25; 3/4. Plas - van Os 55,42 en fam. de Nijs 55,42. B-lijn: 1. C.Piet - E.Roozen 62,29; 2. Fam. Soeters 56,75; 3. Koenders - van der Wardt 56,13. C-lijn: 1. Deitmers - Hutten 59,72; 2. Fam. Leek 54,86; 3A Lampe - Muller en fam. Ypma 52,08. BADMINTON HEILOO - Het was niet zozeer de vraag óf team 1 van Badminton 't Vennewater kampioen zou worden maar wanneer. Dit kon afgelopen zondag bij de uitwed strijd bij Duinwijck (Haarlem), de onderste uit de poule. Een 5-3 winst zou voldoende zijn om promotie veilig te stellen, maar met een langdurige blessure van Ellen Ranzijn en een niet topfitte Mieke Laan was het niet zomaar gedaan. Versterking kwam er van Karen Bake, die de afwezige Ellen Ranzijn verving. De eerste punten werden gemakkelijk binnen gehaald, zowel in de herendubbel, damesdubbel als de herensingle van Raymond Ullers en de damessingle van Agnes Ranzijn. Bij de single van Martijn van de Haak kon het beslis sende vijfde pimt gemaakt worden en dat gebeurde ook moeiteloos. De wedstrijd werd uiteindelijk met 8-0 verdiend gewonnen, waarna de champagneflessen ontkurkt kon den worden! Het eerste van 't Vennewater kan de laatste twee wedstrijden ont spannen uitspelen en zal komende thuiswedstrijd op 18 januari om 19.00 uur worden gehuldigd. Jasmijn Lesterhuis scoort een ippon met een uchi mata tegen Eva Barkman. Foto: Menno Lesterhuis tlTMTUBLLS OP MAATl VANDEKOLK U denkt er misschien niet bij na als u de verwarming of het licht aanzet. Maar Liander brengt als netbeheerder gas en elektriciteit naar uw woning of bedrijfspand. Ook in uw regio verzorgen we de aanleg, het onderhoud en de vernieuwing van het elektriciteitsnet en/of gasnet. Voor nu en in de toekomst. Duurzaam, betrouwbaar én betaalbaar. Met ingang van 1 januari 2014 verlagen wij de tarieven van het netbeheer. De meeste huishoudens betalen volgend jaar aan netbeheerkosten ongeveer 14,- per maand voor gas en 21,- per maand voor elektriciteit. Per huishouden betekent dat een daling van gemiddeld 4%. Het exacte bedrag vindt u op de factuur van uw energieleverancier. Meer weten over onze tarieven en algemene voorwaarden? Bel gratis 0800 877 6655 of kijk voor een overzicht op www.bander.nl/uwtarieven. iedereen energie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 10