Verkennende BUCH a jïï rapportage eensgezind gepresenteerd Brand in fotowinkel A'P E L L A IOG 20 DAGEN www.heiloo-online.nl Nieuws uit Heiloo 3 - 9 Regionieuws Sportnieuws Bedrijf Belciht Heiloo 5 Silhouette Artistique deze week in Sport 13 Uw uitvaartverzorger in Heiloo 1 Aê 1* van kurken De Uitkijkpost gaat verhuizen! Duilopers lopen alve Marathon De colleges hebben vorige week al hun akkoord gegeven Verqeet uw parkeerschijt met imax. 2 uur) Henny Stoop j uitvaartverzorging Heiloo e.o. telefoon: 072 532 0345 Het kantoor is gesloten van woensdag 29 t/m vrijdag 31 januari Vanaf 3 februari staan wij weer tot uw beschikking op ons nieuwe adres in het Willibrordus Bussiness Centrum Kennemerstraatweg 464, tel 072 5330175, Heiloo Dinsdag 7 januari kwamen de burgemeesters Toon Mans (Castricum), Hans Romeyn (Heiloo), Hetty Hafkamp (Bergen) en de wethouders Wil Spaanderman (Uitgeest) en Aletta Hekker (Bergen) bijeen in het gemeentehuis van Castricum. Aangeleverde foto advertentie HEILOO - Dinsdag 7 januari presenteerden de burgemees ters Toon Mans (Castricum), Hans Romeyn (Heiloo), Hetty Hafkamp (Bergen) en de wet houders Wil Spaanderman (Uitgeest) en Aletta Hekker (Bergen) in het gemeentehuis van Castricum eensgezind het resultaat van het verkennen de onderzoek naar ambtelijke samenwerking 'Lijken we op elkaar?', intern uitgevoerd door eigen medewerkers van deze gemeenten in opdracht van de gemeenteraden van Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo. In het onderzoeksproces is gedacht vanuit de inwoners van de gemeenten; dienstverlening dicht bij de burger staat centraal. Met het oog op de nabije toekomst is vergaande ambtelijke samenwer king wenselijk om alle huidige èn nieuwe taken door decentralisatie en bezuinigingen vanuit het Rijk te kimnen uitvoeren. De afgelopen maanden zijn op een aantal deelprojecten en bedrijfsvoeringstaken drie moge lijke samenwerkingsvormen onder zocht: samenwerken (voornamelijk informatie en kennisuitwisseling), samen doen (op kleine schaal) of samenvoegen (ambtelijke fusie van organisaties). Daarbij is gelet op kwaliteit van dienstverlening, ver mindering van kwetsbaarheid en beheersing van de kosten (de drie K's). Dit verkennend onderzoek is gedaan buiten de reeds bestaande vormen van samenwerking bin nen de regio Alkmaar waarmee de gemeenten al positieve ervaringen hebben opgedaan Een bestuurlijke fusie, waarbij aparte gemeentebe sturen worden samengevoegd tot één nieuw te vormen gemeentebe stuur, is buiten beschouwing gela ten. ,,Dit maakte geen onderdeel uit van de opdracht", aldus Toon Mans. De conclusie van het ver kennende rapport is dat samenvoe ging ofwel een ambtelijke fusie het meeste effect scoort op de drie K's; de voordelen van samenwerken zijn marginaal en van samen doen beperkt. De colleges hebben vorige week al hun akkoord gegeven aan de inhoud van het rapport. Uitgeest neemt hierbij een apar te positie in, omdat de Uitgeester gemeenteraad op 30 januari voor een bestuurlijke toekomst zal kiezen in de noordelijke richting (bestuurlijke fusie met Castricum of ambtelijke samenwerking met BUCH) of zuidelijke richting (bestuurlijke fusie met Heemskerk of ambtelijke samenwerking met de IJmond). Uitgeest -als kleinste gemeente van de vier- worstelt volgens wethouder Spaanderman met de veranderende wetgeving rondom decentralisatie vanuit het Rijk. „Voor welke richting de raad zal kiezen is nog spannend. Maar ik ben blij dat dit rapport er nu ligt. De raad kan deze bevindingen meenemen bij het nemen van een beslissing." Volgens Hans Romeyn valt er met vergaande samenwer king veel te winnen. „Het gevoel van vertrouwen is er volop, zowel bij de colleges als bij de raadsle den." De kracht van samenwerking in BUCH is volgens hem dat alle vier partners volwaardig meetellen. Ook Hetty Hafkamp hecht geloof aan dit rapport en ziet mogelijkhe den voor meer samenwerking. Zij wees er op dat op diverse gebie den al jaren goed samengewerkt wordt, tot grote tevredenheid van alle partijen. En voor welke rich ting Uitgeest op 30 januari ook zal kiezen -noord of zuid- de andere partijen zullen deze keuze respec teren. Het zal geen invloed hebben op mogelijke samenwerking tussen de overige drie gemeenten. Toon Mans benadrukte dat dit rapport slechts een eerste stap is. Op 22 januari is een informatie bijeenkomst voor alle gemeente raadsleden. „Een gedetailleerde uitwerking is er nog niet. We zullen op basis van dit rapport met elkaar een vervolgstap zetten en onder zoeken hoe we dit vorm kunnen geven." Wat de mogelijke gevolgen zijn voor de verre toekomst, kan hij in dit stadium nog niet overzien. Hans Romeyn ging daar wel verder op in: „We streven naar een goede leefomgeving voor alle inwoners en een bestuurlijke organisatie die dit mogelijk maakt." Zaterdag heeft een korte maar heftige brand gewoed in een winkel aan het Raadhuisplein. Foto: Paul stam HEILOO - Zaterdag heeft een korte maar heftige brand gewoed in een winkel aan het Raadhuisplein. Zaterdagmorgen 11 januari rond 08.30 uur werd melding gemaakt van de brand, die al snel werd opge schaald tot middelbrand. De brand was door onbekende reden ont staan in de fotowinkel waarboven appartementen zijn. Doipsgenoot en ondernemer Huib Schong, die om iets voor 08.30 uur langs de fotowinkel fietste, zag de vlammen. Hij sloeg alarm en waar schuwde de bewoners, samen met nog twee andere passanten. Twee bluseenheden van de Brandweer Heiloo werden vervolgens ingezet om de brand te bestrijden. Ook een reddingsvoertuig was gealarmeerd voor eventuele evacuaties. De bewoners van de appartementen moesten op last van de brandweer het pand verlaten. Het gebouw werd ontruimd en de bewoners werden opgevangen bij de Hema. Toen duidelijk werd dat de appar tementen niet betrokken waren bij de brand, zette de brandweer volle dig in op het blussen van de winkel. Twee uur later kon de veiligheids regio melden dan de brand geblust was. Er waren geen slachtoffers. Bron: Heiloo Online 'ontvangen? bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.nl JAARGANG 78 NUMMER 03

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1