Weekend vol afwisseling in De Beun Guus van Leeuwen wint kleiwedstrijd Muzikale Preek van de Leek door Margreet Schouwenaar met Luytceels H E I L O O 3 de Bibliotheek Textiel experimenten UITKIJKPOST 15 JANUARI 2014 De 10-jarige Guus van Leeuwen kleit alles na wat hij ziet of bedenkt; soms kleit hij een heel dorp. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Vanaf een jaar of twee oud kleit hij 'wel iedere dag een uurtje of zo'. In een handom draai heeft hij een poppetje, dierfiguurtje of huisje gemaakt. Zelfs hele miniatuurstadjes en complete legers komen uit zijn handen! De 10-jarige Guus van Leeuwen won vorige maand een pakket klei- teken- en schildermaterialen ter waarde van 350,- in een nationale kleiwedstrijd van Creall. Hiermee kan hij voorlopig weer een tijdje voort, want Guus vindt, naast voet val en judo, kleien superleuk. Ideeën en fantasie heeft hij genoeg! Als hij ergens geweest is, in een stad, dorp je of op een eiland, heeft hij weer nieuwe inspiratie en kleit hij stra ten, huizen, kerkjes en dergelijke na. Of als hij een boek leest -Guus heeft onlangs bijvoorbeeld het boek 'Victorie!' van Theo Hoogstraaten en Simone van der Vlugt gelezen over het Alkmaars beleg- dan maakt hij van klei een heel leger soldaten; met pijl en boog, knotsen, kanon nen en alles wat er op het slagveld De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. zoal aanwezig is. En ondanks zijn jonge leeftijd doet hij dit niet onver dienstelijk: de verhouding en de beweging van de losse figuurtjes zijn bijna levensecht! Op de vraag wat hij later wil worden, antwoordt Guus: „Misschien wel kunstenaar! Maar dan wel met een baantje erbij om geld te verdienen." HEILOO - Bij het Nivon Heiloo wordt de cursus Textiel Experimenten Anders aange boden op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. Start 21 januari of 25 februari, afhankelijk van opgave van de cursisten. Deze cursus staat onder leiding van docente May de Lange. Met behulp van naaimachine, maar ook met de hand wordt bedrukt papier onder handen genomen. Samen met een scala aan handelingen onder andere het gebruik van textielstif- ten, verfsoorten; overbrenging via transferpapier en printer, bran den, et cetera, moet deze cursus leiden tot 'nieuwe boeken'. De cursus vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Opgave bij Ria van der Laan, tel. 072-5333217of Reina Mulder, tel. 072-5333127, www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Komend weekend biedt theater De Beun weer voor elk wat wils. Het begint op vrijdag met de komedie Liefde Enzo. Daarin speelt Nienke Römer niet alleen een hoofdrol, ze heeft het ook zelf geschreven. De regie is in handen van Kees Prins, en de andere hoofdrol wordt vertolkt door Nienkes man Frederik Brom. In Liefde Enzo ontmoet de impul sieve Claartje de eeuwige student Lucas in de beddenwinkel waar hij werkt. Ze zijn totaal velschillend en dat vinden ze geweldig. Al snel trouwen ze en krijgen ze een zoon. Maar het dagelijkse leven haalt de romantiek met een noodvaart in. Want samen op het strand zitten is één ding, maar leven met bijbeho rende beslommeringen als vieze luiers, rondslingerende sokken, bemoeizuchtige schoonmoeders, een te amicale boezemvriend en een gebrek aan slaap is iets heel andere. Hoe lijn is het dan dat ze zo verschillend zijn? Vrijdag 17 januari, 20.15 uur, 19,-. Een dag later komt de internatio naal vermaarde saxofonist Benjamin Herman naar De Beim. Hij was mede-oprichter van het bekende, achtkoppige ensemble New Cool Collective. Voor deze band com poneert hij de muziek en is hij de bandleider. Hij won al drie keer een Edison voor het beste jazzalbum. In De Beim speelt Benjamin Herman als vanouds met Ernst Glerum op contrabas en Joost Patocka op drums. Zaterdag 18 januari, 20.15 uur, 16,-. En zondagmiddag is er de nostal gische Grote Simon Stokvis Show. Simon Stokvis is een bekende ver schijning in het tv-programma Toen was geluk heel gewoon. De voorma lige putjesschepper is hoofdredac teur van De Bruine Rotterdammer. In 1975 bestaat dit geruchtmakende tijdschrift tien jaar, en dat is aan leiding voor een grootse viering. Met behulp van Polygoonjournaals en televisiebeelden neemt Simon Stokvis (Sjoerd Pleijsier) u onder andere mee naar de fmale van het WK 1974, naar de filmpremière van Diamonds are forever in 1971, naar het Eurovisie Songfestival van 1968 en naar de Nacht van Schmelzer in 1966. Bijgestaan door presenta trice/zangeres Emma Peal en muzi kant Bep Roodenburg zorgt Simon Stokvis voor een opwindende thea tershow met een lach en een traan. Zondag 19 januari, 15.00 uur, 20,-. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek in Heiloo en in het theater. T Liefde Enzo speelt dit weekend in De Beun. Foto: Brenda van Leeuwen Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Voor de eerste Preek van de Leek van 2014 heeft de programmacommissie van het Oecumenisch Leerhuis 'Rond de Waterput' Margreet Schouwenaar bereid gevonden de spits af te bijten. Margreet Schouwenaar is niet alleen dichter en schrijfster, maar ook stadsdichter van Alkmaar. In deze functie heeft zij onder andere de Eenzame uitvaart opgezet in Alkmaar. Zij deelt op zondagmid dag 19 januari in de Witte Kerk van Heiloo haar inspiratie en levensvisie met de toehoorders. Na een korte introductie zal zij haar licht laten schijnen over het begrip verwonde ring met als thema: worden als een kind. Het zal geen verrassing zijn, dat poëzie een wezenlijk onderdeel van haar 'preek' zal uitmaken. Het ensemble Luytceels, bestaande uit een gemengd vocaal kwartet met luitspeler Frits Sandkuijl, zal enkele intermezzi verzorgen met Engelse muziek van John Dowland en ande re zeventiende-eeuwse tijdgenoten. Na afloop kan onder het genot van een drankje met elkaar worden nagepraat. Aanvang: 16.00 uur. De toegang is vrij; een vrijwillige bijdra ge wordt op prijs gesteld. Zie ook: www.ronddewateiput.nl. Luytceels zorgt voor de muzikale omlijsting van de Preek van de Leek van stadsdichter Margreet Schouwenaar. Aangeleverde foto Weslerweg 250 HcÜOO tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www. bi bliotheekhei loo. nl Klassieke muziek donderdag 16 januari, 10.15 tot 12.00 uur en vijf volgende don derdagen. Gert Floor zal klassieke muziek uit verschillende perioden van de muziekgeschiedenis bespre ken en laten klinken. Er is nog plaats! Lezing Mindfulness donderdag 16 januari, 20.00 uur. Wat is Mindfulness nou precies? En wat kan het voor jou beteke nen? De workshop/lezing wordt gegeven door Ingrid Molen (Chi- balans). Nog enkele kaarten verkrijgbaar. Verantwoord vullen van broodtrommeltje woensdag 22 januari, 12.30 uur. Workshop verantwoord vullen van het broodtrommeltje van kinderen op de basisschool door natuurdiëtist Ria Pendere. Pubers en Huiswerk; tips en tries voor succes woensdag 22 oktober, 20.00 uur. Lezing door Cognovi Huiswerk begeleiding en Testcentrum. Gedichtendag donderdag 30 januari, 15.00 uur: Kleurrijke en bij zondere workshop dichten door Margreet Schouwenaar. 20.00 uur: Maaike Meijer over dichteres Vasalis. Nationale Voorleesdagen vrijdag 31 januari, 10.30 tot 11.30 uur: speciale peuteroch tend in het teken van het boek Liedjes zien, zingen en gebaren van Jolanda de Wit (logopediste in Heiloo) en Alex Stuifbergen. zondag 2 februari, 10.00 tot 11.30 uur: Peutervooretellingen van Potitco: 'Ha, dat kan leuk worden'. Speciaal voor kinderen van 2 tot 5 jaar en him (groot) oudere. 22 januari tot 2 februari: Kinderen tot 6 jaar worden gratis lid en ontvangen het vin gerpoppetje Krokodil. En him oudere ontvangen 25% korting op het eerste jaar abonnement als zij nu lid worden van de bibliotheek. Klik&Tik het internet op dinsdag 4 februari, 10.00 tot 11.30 uur. Start van nieuwe workshop op vijf opeenvolgende dinsdagoch tenden. Meer voorlezen, beter in taal dinsdag 4 februari, 20.00 tot 22.00 uur. Kinderen die al heel jong wor den voorgelezen, kunnen daar hun hele verdere schoolcarrière profijt van hebben. Drie profes sionals laten zien hoe dat kan. Voorleesfeestje woensdag 5 februari, 14.30 tot 15.15 uur. Het voorlezen op woensdagmid dag is één keer per maand een feestje! Lees meer op www.bibliotheek- heiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3