Silhouette Artistique Heiloo Rotary Club Heiloo houdt filmavonden voor het goede doel Groslijst verkiezingen Heiloo-2000 H E I L O O 5 Rectificatie 8o% speelt in La Strada Beat FM in het theater Keezen in het Oosthonk Tweederangsburger INGEZONDEN BRIEF Rustige jaarwisseling? I Rustige jaarwisseling? II UITKIJKPOST 15 JANUARI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op woensdag 22 en donderdag 20 februari houdt Rotary Heiloo filmavonden voor het goede doel, in thea ter De Beun. Met de opbrengst wordt een elektrische flets gekocht voor bewoners van Villa WesterVenne. In Villa WesterVenne kunnen thuiswonende ouderen met geheu genproblemen in een normale woonomgeving aandacht en onder steuning krijgen. Met een duofiets met elektromotor genieten de cli ënten (onder begeleiding) van de prikkels uit de omgeving in de frisse buitenlucht. Op woensdag 22 januari wordt de tragikomedie film 'Blue Jasmine' getoond van Woody Allen. Jasmine wordt weergaloos gespeeld door Cate Blanchett. Ze is de vrouw van de rijke zakenman Hal (Alec Baldwin), die in haar New Yorkse optrekje alles heeft wat haar hart begeert. Wanneer aan het licht komt dat Hal er diverse duistere zaken op nahoudt, ontstaat er een groot schandaal rondom het echtpaar, en raken zij in één klap al hun luxe en aanzien kwijt. Jasmine wordt gedwongen tot een teruggetrokken bestaan in San Francisco bij haar nuchtere, bescheiden zus Ginger (Sally Hawkins). Zij tracht Jasmine's verknipte zelfbeeld wat bij te stellen door haar te stimuleren zelfstandig op zoek te gaan naar persoonlijk geluk en succes. Op donderdag 20 februari is de film Mud te zien. In Mud sluipen de 14-jarige jongens Ellis en Neckbone van huis weg om naar een eiland te gaan in de Mississippi River. Daar hangt hoog in de boom een boot, klemvast tussen de takken. Een overstroming bracht 'm daar. Voor de eerlijke vinder, besluiten de avontuurlijke tieners, die zich het sloepje willen toe-eigenen. Om ver volgens te ontdekken dat iemand andere hen al voor is geweest. Het is Mud, een voortvluchtige moorde naar! Ze besluiten hem toch te hel pen ontsnappen uit de handen van de politie en een groep premieja gers. Tegelijkertijd proberen ze zijn geliefde Juniper weer met hem te herenigen. Toegangsprijs 10,- per kaart. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van de Beun, bij drogisterij Jef Letschert (Stationseentrum), bij De Schrijverij (Stationseentrum en Hoekstuk) en bij Rozing Wonen Dromen. HEILOO - Heiloo-2000 gaat de verkiezingen in met de beken de namen van wethouder Fred Dellemijn als lijsttrekker, gevolgd door de fractievoorzit ter Dick Bergmans. Op drie staat Tijmen Valkering, met veel ervaring als raadslid en gespecialiseerd op het gebied van de openbare ruimte. De vierde plek wordt ingenomen door een nieuwkomer, Mieke Beemsterboer, lid van de plaatselijke brandweer, actief als financieel medewerker en met de ervaring als plaatsver vangend commissielid. Ook op de vijfde plaats staat een vertrouwde naam, Corrie Konijn, de afgelopen jaren actief als commissie lid voor Maatschappelijke zaken, die in het dagelijks leven naast haar dagelijks werk in makelaardij en bestuurslid bij maatschappelijke organisaties ook in het ouderenwerk in Heiloo haar steentje bijdraagt. Op zes en zeven staan nieuwkomers Matthijs de Moei, voormalig jeugdarts, actief in Heiloo bij de sportraad, badmin tonvereniging en scouting en Rob Levie, huidig fractiesecretaris en bestuurslid van de Katholieke Bond voor Ouderen, gevolgd door de ben jamin, Lisa Schaap, 21 jaar. De hui dige raadsleden Jan Valkering en Aris de Wit completeren de top tien. HEILOO - Toetsenstudio Danielle stond woensdag 8 januari in de rubriek Bedrijf belicht. Helaas is er een fout in het artikel geslo pen, namelijk dat op zaterdag 23 maart een 'Leerlingenconcert' plaatsvindt. Dit moet natuurlijk zondag 23 maart zijn, aanvang 14.30 uur. HEILOO - Zaterdag 18 januari speelt de band 80% in La Strada. De bedoeling was dat de jeugd vriendinnen Marjolijn Baltus (Volt) en Silja Kops (80%) uit Heiloo, ieder met him eigen band zouden spelen. Maar helaas heeft de band 'Volt' moeten afzeggen wegens omstandigheden. Daarom zal Marjolijn haar bijdrage leveren bij de band 80%. De band speelt hoofdzakelijk stevige rockmuziek en ook een aantal eigen num mers. Aanvang: 21.00 uur. HEILOO - Beat FM volgt de komende tijd tot en met mei weer vooretellingen van Theater De Beim met als start Liefde Enzo met Nienke Römer en Frederik Brom, gevolgd door Jazz met het- Benjamin Herman ensemble op 18 januari. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de ochtend en de avond tus sen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Wijkvereniging plan Oost houdt op 17 januari weer een keezavond. U kimt zich opgeven via keezen-oosthonk® hotmail.com of tel: 06-13420642 of 06-55347071, 2,50 voor leden en 3,50 voor niet leden. Het eerste kop koffie is van het huis. Start is om 20.00 uur en de deur gaat 19.30 uur open, op de Oostkanter 14 plan Oost in Heiloo. Tekst en foto: Carolien Breed Conny Riemers-Lahnstein, Overtoom 3a, 1851 VR Heiloo, tel. 06-83220710, www.connyriemere.com, e-mail: info@connyriemers.com. HEILOO - Al in de box was ze een echte 'papiervreter', geen snipper tje bleef veilig voor haar nieuwsgierigheid. Veelzijdig beeldend kunste naar Conny Riemere beheerst de knipkunst als één van de weinigen in Nederland. Maar ook krachtige pasteltekeningen ontspruiten uit haar handen. Daarnaast treedt Conny regelmatig op als artiest en zangeres. Op thema- en kinderfeesten en workshops (zowel op locatie als in haar atelier) zet ze in haar performance opvallende typetjes neer; al dan niet gecombineerd met zang en kunstuitingen waar 'het publiek' actief aan deelneemt. Haar 'missie' is om de fantasie te prikkelen, iets los te maken en mensen -jong en oud- in hun hart te raken. Zowel papier(knip)kimst, als de typetjes vertonen zijdelings over eenkomsten met beeldhouwkunst. Ze knipt met een ambachtelijke precisie vormen uit papier en zoekt daarbij de grenzen van het schijn baar onmogelijke op. ,,Of het nu gaat om een onaangetast stuk papier of bijvoorbeeld een typetje als Madame Silhouette; het onderwerp ligt al in het geheel verscholen. Ik hoef het alleen nog maar tevoorschijn te halen!" Met de schaar 'beschildert' zij het papier op zoek naar contrast en hanteert daarbij de kunst van het weghalen; wat overblijft is een betoverend schouwspel van lijnen, waarin het onderwerp haarfijn en vaak levensecht naar voren komt. Conny heeft Knipkunst onder andere gedoceerd aan de Volksuniversiteit in Den Helder en er diverse boeken over geschreven. Inmiddels geeft zij alweer jaren les in haar eigen atelier in Heiloo en op diverse locaties in het land. In haar hoedanigheid als beeldend kunstenaar houdt Conny regelmatig (verkoop- en overziehts-) exposities in binnen- en buitenland, maakt werk in opdracht, verhuurt kunstwerken, geeft lezingen over en verzorgt demonstraties in papier kunst. Daarnaast biedt haar prachtige atelier aan de Overtoom op land goed Willibrordus een mooie locatie voor het geven van kinderfeesten, knipworkshops en portretknippen in combinatie met een gezellige high tea met familie, vriend(inn)en of collega's. Maar er borrelt veel meer in haar en ook dat moet eruit! Als artiest en zangeres boort ze al haar talenten aan om mensen van alle leeftijden te verwonderen en te entertainen. Haar meest bekende typetje is Madame Silhouette, een Franse dame van stand uit de 18e eeuw. „Ik speel de vrouw van Etienne Silhouette (de naamgever van het silhouet) lid van de Franse ministerraad. Etienne is veel van huis, maar dat weerhoudt haar niet om zichzelf en anderen op feesten te vermaken." Als de frivole Madame Silhouette heeft Conny inmiddels menig feest of bijeenkomst in binnen en buitenland opgeluisterd. Ze heeft haar repertoire uitgebreid met Jet Portret, een boerendochter uit de Beemster, Pien Knip en het duo mevrouw Snoepjes miss Smarties. Verder speelt ze typetjes op aanvraag. Dat de kunstenaar Conny Riemere niet in één vakje valt te stoppen, zie je ook op haar website! Als men aan mij als kind vroeg waar ik vandaan kwam en Heiloo zei, kreeg ik vaak te horen, oh dat rentenieredorp! Ondertussen heeft dat aantal zich behoorlijk uitgebreid, want het percentage burgers dat onder 'oudere' valt is zo'n 30%. Volgens de regering de rijke stinkers, die wel wat kun nen inleveren! we lezen en horen van de gemeente niets andere dan oproepen tot solidariteit en volgens de burgemeester; 'de kracht van Heiloo zijn we samen'. Dit verbaast ons hogelijk, want intensief met het wel en wee van ons ouderen bezig zijnde, missen we enige affectie van de gemeente met deze groep burgers! Enkele jaren geleden gaf de gemeente al eens aan, dat de ouderen niet nodig waren voor de bezetting van stembureaus, na enige commotie bleek dit verkeerd begrepen. Recentelijk werd ik op het Trefpunt door ouderen bena derd met de vraag, waarom ze op de 'reservelijst' stonden? Ik zei troost u daar sta ik ook op. Bij navraag bij de gemeente kreeg ik te horen dat de gemiddelde leeftijd van deze lijst 64 bedroeg, met andere woorden: het klopt, de ouderen worden dus eventueel alleen in geval van nood ingezet. In 2010 besteedden wij ook al eens met een ingezonden brief 'ouderen buitenspel' aandacht aan dit soort discriminatie. De KBO- NB huurde een bureau in om het belang van iedere vrijwilliger van de seniorenorganisaties inzich telijk te maken ten opzichte van bijvoorbeeld de WMO levert dat een besparing van 1000,- op, iets dat onzichtbaar blijft in officiële statis tieken. Laten we niet overdrijven, maar met het aantal vrijwilligers in Heiloo spreek je dan wel over ton nen, dus wat Trefpunt? De gemeente gaat 'de zorg' kante len, wij houden ons hart vast voor de richting waarin dit gebeurt. Ik zou de burgemeester dus willen vragen: zet uw woorden eens om in daden, door ons serieus te nemen of moeten we nu echt een klacht deponeren bij het bureau anti discriminatie? Tom ten Hoope Voorzitter KBO Naar aanleiding van het artikeltje in de Uitkijkpost van 8 januari 'Jaarwisseling rustig verlopen', zou ik graag gelezen hebben wat de schade is geweest van al het afge stoken zware vuurwerk in en voor de jaarwisseling. In de Telegraaf van 9 januari lees ik bijvoorbeeld dat de totale schade in Almere voor de gemeenschap geschat is op 71.000. Ik vraag me af wat de schade in Heiloo is geweest. Ik denk dat het totale schade bedrag zo hoog uitkomt dat menig belasting betalende in Heiloo zich afvraagt moeten wij dit willen? Verschure sr. Heiloo Jaarwisseling rustig verlopen? Tot mijn grote verbazing zag ik afge lopen week deze kop boven een artikel in de Uitkijkpost staan. Mag ik dan toch even melden dat wij bij basisschool De Duif een kapot geknalde ballenvanger, gesloopte borden van de Tabijn en Johan Cruijf schoolplein 14, een ver nielde tafeltennistafel, moedwillig vernielde buitenlampen, een ontzet kozijn, een zandbak vol vuurwerk, en 16! zakken vuilnis mogen betreuren. Er is door omwonenden naar de politie gebeld, er is gesur veilleerd, er zijn foto's gemaakt, maar ja toen gebeurde er natuurlijk net niks.ouders van leerlingen en leerkrachten zijn naar het plein geweest en hebben gevraagd aan de aanwezigen op het schoolplein om daar weg te gaan. Het heeft allemaal niet mogen baten. We zijn met z'n allen op onze school al jaren bezig om via allerlei inza melingsacties het schoolplein heel mooi aan te kleden en dat wordt met een paar knallen en moedwil lige vernielingen eventjes om zeep geholpen. Ik hoop dat de kinderen en jonge ren die hier 'plezier' aan hebben beleefd op de één of andere manier te horen krijgen hoe zeer wij balen van hun acties en hoe veel werk en geld we er in moeten steken om alles weer te herstellen. Chrétienne Nielen Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5