Gewichtsconsulente Anne Bruin boekt succes met haar aanpak Nieuwe verzamelbeurs met gratis taxaties in Heiloo M Cursussen Neoclassicisme Snowcamp pcc Heilo° en Realisme in Heiloo Afscheid Nico Portegies bij Renault Drogtrop Vind jouw Balans - Bewustwordingscursus RENAL 9 INGEZONDEN MEDEDELING Munten, postzegels en oude bankbiljetten L- DRIVE THE CHANGE UITKIJKPOST 25 SEPTEMBER 2013 HEILOO - Slecht maat kimnen houden met lekkers, na een lijn periode weer terugvallen in je oude eetgewoonten, jo-jo effect, het zijn bekende knelpunten van lijners. Anne Bruin wil niets weten van strenge dieten en toch heeft ze in een mime klantenkring opgebouwd. Anne begeleidt mensen met overgewicht naar een gezond gewicht. „Afvallen met gewone voeding is echt de enige methode die blijvend werkt", zegt ze en „Mensen zijn vaak veel te streng voor zichzelf, dat hou je niet vol, een glas wijn en wat lekkere op zijn tijd hoort erbij." Van een dieet word je uiteindelijk alleen maar zwaar der, je valt altijd weer terug in je oude eetpatroon en de snelheid van je stof wisseling daalt. „Zonde", zegt Anne „Het gevolg is datje alleen maar zwaar der en gefrustreerder wordt. Ik geef na het intakegesprek een dagboek mee met richtlijnen. We nemen knelpunten door waarvoor ik oplossingen geef. Dan volgt een menu die ik voor iedereen op maat maak. Uiteindelijk werk ik samen met de cliënt naar een streefgewicht toe en een eetpatroon waarin je zelf de baas bent." In januari en februari is het kennismakingsgesprek gratis. Anne Bruin is aangesloten bij de Beroepsvereniging Gewichtsconsulenten Nederland (BGN) en haar consulten worden veelal vergoed door ver zekeraars. Voor meer informatie: www.lekker-slank.com, e-mail info@lekker-slank.com) of bel 072-5332636. HEILOO - Op zondag 19 januari houdt de Munten- en Postzegel Organisatie (MPO) een nieuwe verzamelbeurs met gratis taxa ties in Heiloo. Vele belangstellenden, liefheb bers en geïnteresseerden zullen van 10.00 tot 16.00 uur him weg vinden naar het Fletcher Hotel Heiloo op de Kennemeretraatweg 425. Hier wor den die dag vele duizenden munten, postzegels en bankbiljetten uit bin nen - en buitenland aangeboden. U vindt hier munten vanaf de Grieks/ Romeinse periode tot en met de nieuwste euro's, postzegels vanaf de allereerste uit 1852 en bankbiljetten in alle soorten en maten. Heeft u al eens een munt van 2000 jaar oud in uw handen gehad? Kent u het bankbiljet 'Tientje van Lieftinck' nog? Wist u dat misdruk ken van munten en postzegels veel geld waard kunnen zijn? Kom langs en laat u gewoon eens verrassen door lang vervlogen betaalmidde len. Tevens kunt u op deze dag mun ten, postzegels, bankbiljetten en oude ansichtkaarten gratis laten taxeren. Het motto van de MPO daarbij is 'Er ligt teveel op zolder'. U weet het vaak niet maar ook in üw keukenla kan iets van behoor lijke waarde liggen. Neem gerust uw spullen mee en wie weet bezit u een kostbaar stuk! Zondag 19 janu ari, 10.00 tot 16.00 uur, Fletcher Hotel Heiloo, Kennemeretraatweg 425. Inlichtingen: 030-6063944 of www.mpo.nl. Op zondag 19 januari kunt u uw munten, postzegels, bankbiljetten of oude ansichtkaarten gratis laten taxeren. Aangeleverde foto HEILOO - Na bijna een halve eeuw trouw aan het automerk Renault nam Heilooër Nico Portegies op vrijdag 10 januari afscheid bij Renault Drogtrop. Renault loopt als een rode draad door zijn leven; niet alleen omdat hij alleen in Renault garages heeft gewerkt, maar ook omdat hij zelf nooit een ander merk heeft gereden. In 1966 -hij was 16 en net uit de schoolbanken- begon hij als automonteur bij Stokman in Alkmaar. Tien jaar later, in 1976 stap te hij over naar garage Bleeker, toen nog gevestigd op de kruising van de Stationsweg en de Heerenweg. Hij is daar begonnen in de werkplaats. Een jaar later werd het autobedrijf een Renault dealer en verhuisde naar de Westeiweg. „Ik weet nog dat meneer Bleeker en ik hiervoor heel Noord- Holland zijn doorgereden, op zoek naar een geschikte locatie. De keuze viel toch weer op Heiloo, de huidige plek." Elf jaar geleden verruilde hij de werkplaats voor de receptie. Door het directe contact met de klanten leerde hij hen veel beter kennen. En zij hem; Nico was jarenlang als eerste aanspreekpunt voor velen het gezicht van de zaak. Dat bleef hij, ook toen zeven jaar geleden het bedrijf werd overgenomen door Peter Drogtrop van Renault Drogtrop. En nu zit zijn werkzame leven er voor hem op. Nico is vanaf heden met prepensioen en neemt met een dubbel gevoel afscheid. „Door de prettige werksfeer heb ik hier altijd met 100% plezier gewerkt!" Maar Renault blijft een plekje in zijn hart houden. HEILOO - Sinds een aan tal jaren geeft Jan van der Giessen cursussen Kunst Cultuurgeschiedenis. Naast kunst en cultuur wordt hierin veel aandacht besteed aan de Europese geschiedenis. Elk behandeld kunstwerk, muziekstuk of bouwwerk zal besproken worden in samenhang met wat er in dezelfde tijd gebeurde op politiek, maatschappelijk of filo sofisch of gebied. Er is ook aan dacht voor literatuur. De cursus Neoclassicisme start op maandag 3 februari en gaat over de 18de eeuw. Deze wordt ook wel de eeuw van de Verlichting genoemd. Men gaat de kunst en cul tuur volgen van die tijd in Europa. Beeldende kimst en muziek; alle maal nog strak geordend volgens de regels van de academies. De cursus Realisme start op dinsdag 4 februari en die bestrijkt de tweede helft van de 19de eeuw tot en met de aanloop van de Eerste Wereldoorlog. De enthousiaste en professionele multimedia presentatie zal u zeker aanspreken. Na elke les wordt een uitgebreide geïllustreerde syllabus uitgereikt zodat u thuis alles nog eens rustig kunt nalezen en bekijken. De ten gehore gebrachte muziek kimt u thuis via Spotify nog eens naluisteren. De cursussen vinden plaats in de Kunstkringloop aan de Kennemeretraatweg 390 in Heiloo, tussen de kunst. In zo'n inspireren de omgeving is het natuurlijk extra fijn om meer van kunststromingen en technieken te leren. Daarnaast is het ook gezellig en in de pauze tus sen de twee lesuren in heeft u alle tijd om met elkaar te praten of naar de collectie te kijken. U kimt dan tevens genieten van een gratis kopje koffie of thee. Elke cursus duurt zeven midda gen van 14.00 tot 16.00 uur. Het cur susgeld bedraagt 85,-. Meer infor matie en inschrijven kan op www. janvandergiessen.nl of bij Hanny Kracht op tel. 072-5054019 of mail: info@hannykracht.nl. HEILOO - Vind jouw Balans start op vrijdagochtend 31 janu ari met de tiendelige cursus Vind jouw (innerlijke) kracht I in het Willibrordus Business Center. Tijdens deze cursus leert Marieke Zijlema je de basis om meer te ont spannen. Door losjes het lichaam te bewegen, eenvoudige yogaoefe- ningen te doen om de adem meer te voelen, waarna je makkelijk toegan kelijke meditatieoefeningen doet. Zo leer je vanuit je hoofd meer in je lichaam aanwezig te zijn; mindfull te zijn. De chakra's in het lichaam zijn een belangrijk onderdeel in ont spanning voelen op energieniveau. In de cursus wordt elk chakra kort behandeld. Tijdens de cursus wordt gekeken wat voor jou de beste houding is om te zitten voor adem/ meditatieoefeningen. Vind jouw Balans biedt tevens Iyengar yogalessen met aandacht voor de kracht en de zachtheid in het lichaam. Kracht om stevig op je benen te staan en zachtheid om de ruimte van de adem te voelen. Zie www.vindjouwbalans.nl. HEILOO - Op zondag 5 januari zijn 46 eerstejaars leerlingen van PCC Heiloo, samen met vijf eigen sportdocenten en vijf instruc teurs, afgereisd naar Oostenrijk. De sportklasleerlingen van de school werken tijdens dit Snow Camp in Maria Alm keihard aan hun ski- en snowboardvaardighe- den. Tijdens het jaarlijkse Snow Camp in Oostenrijk vervolgen de leerlingen hun intensieve training op de berghellingen van Maria Alm. De leerlingen hebben het naar him zin, zowel tijdens de ski- en snowboardlessen overdag, als tijdens het gevarieerde avond programma. Lotte Peters (12 jaar, Alkmaar) geniet van de gezel ligheid met de meiden op haar kamer: „En natuurlijk leren we iedere dag nieuwe dingen. Ik kan nu parallel skiën!" Quinty Boontje (12 jaar, Lirnmen) steekt veel op van de lessen: „Als je een bocht gaat maken, moet alles mee draaien en niet alleen je boven lichaam." Hij wordt bijgevallen door Luc van Zuijlen (12 jaar, Heiloo): „Goed remmen is heel belangrijk en datje achter elkaar blijft om niet te botsen." Ook Carlijn de Vries (13 jaar, Alkmaar) is enthousiast: „Ik wil vooral veel skiën, maar ook veel plezier heb ben!" Stijn Waterdrinker (12 jaar, Heiloo) is goed te spreken over het eten in Maria Alm: „Ik heb nog nooit zo'n lekkere spaghetti gegeten!" Ook Maxim Hansen (13 jaar, Heiloo) vindt het een superweek: „Ik ben hier met al mijn vrienden van school. Het is geweldig om nietje eigen vrien den te mogen skiën." PCC Heiloo maakt deel uit van het landelijk netwerk Sportaccentscholen. Sportklasleerlingen volgen er - bovenop de gebruikelijke drie uur - wekelijks nog twee extra uren lichamelijke opvoeding. Meer informatie: woensdag 15 janu ari 13.30 uur (Leerlingmiddag), maandag 20 januari om 19.30 uur. Ouderinformatieavond), dinsdag 4 februari 19.00 tot 21.00 uur (Open Huis).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9