Burgemeester Mans komt 'kurkenhoogte' nemen in Limmen Amsterdamse Avond Uilenspieghels groot succes Nu aanmelden voor Limmen creatief en artistiek Overzichtstentoonstelling muziekvereniging Eensgezindheid Bosuilexcursie voor jongeren in Costricum NIEUWS UIT DE REGIO Bosuilenexcursies voor de jeugd Klaverjasdrive in Akersloot 22 JANUARI 2014 Zaterdag werd in de Lantaarn in Limmen de Amsterdamse Avond van De Uylenspieghels gevierd. Aangeleverde foto LIMMEN - Zaterdag werd in de Lantaarn in Limmen de Amsterdamse Avond van Carnavalsvereniging De Uylenspieghels gevierd. De avond startte onder muzikale begeleiding van Dj Arie die vele Hollandse hits de revue liet passe ren. Al snel stroomde de dansvloer helemaal vol en zong iedereen luid keels mee. De toevoeging 'Happy end' aan het feest, was reden voor allerlei speculaties over het pro gramma. Na de uitreiking van het Elfstekenkmisje aan de muziek vereniging Excelsior voor hun jarenlange belangeloze bijdrage aan de Carnavalsoptocht, werd een tipje van de sluier opgelicht. Twee schaars geklede dames, hielpen de Prins en de Raad van hun regu liere kleding af en gingen vervol gens rond om lootjes te verkopen waarmee leuke prijzen gewonnen REGIO - De Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland houdt op vrijdagavond 24 januari een avondexcursie voor jongeren. De bedoeling van deze excursies is om bosuilen waar te nemen. Al in de winter vormen de bosuilen paren die zich voorbereiden op het nieuwe broedseizoen. Bij de excursies worden de bosuilen gelokt door hun geluiden na te bootsen. Men hoopt dat de bosui len antwoorden en dat ze zich zul len laten horen en zien. Jongeren en him begeleiders worden uit genodigd om aan deze excursies deel te nemen. Op 24 januari wordt verzameld bij de hoofd ingang van Dijk en Duin aan de Zeeweg te Castrieum. De excur sie begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. Aanmelden voor de bosuilenexcursies is niet nodig. Aan de excursies zijn geen kosten verbonden. konden worden. Rond de klok van 24.00 uur werden de prijswinnaars bekend gemaakt en werd verteld wat er nou eigenlijk gewonnen kon worden.Het heette niet voor niets een Amsterdamse Avond met 'happy end' want er werden entreebewijzen voor Yab Yum verloot! Een tiental mensen waren de gelukkige win naar van een entree ticket voor deze typerende Amsterdamse club. Ook werden er nog een aantal matrassen verloot. Deze druk bezochte avond werd afgesloten met een happy end voor iedereen; alle aanwezigen kre gen een patatje waarmee de avond happy werd beëindigd! Op naar het volgende feest: de keezmiddag op zondag 9 februari. Hiervoor is inschrijving vereist. Meer weten? Kijk op www.uylenspieghels.nl. AKERSLOOT - Het klaverjassei- zoen in café de Vriendschap in Akersloot is ondertussen in volle gang en zaterdag 25 januari zal weer een grote drive worden gehouden. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opgeven onder nummer 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te winnen. Het adres is café de Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot. LIMMEN - Afgelopen vrij dagavond 17 januari was De Kurkenhof op de Jan Valkeringlaan van stichting Limmen Ludiek met ruim zes tig kurken sorteervrijwilligers goed gevuld en zeer productief. Onder het uiterst geïnteresseerde toeziende oog van Burgemeester Toon Mans werden maar liefst 35.000 kurken op de juiste kleur gesorteerd door de toegestroomde enthousiaste vrijwilligers. „Nog 15 van dit soort sorteersessies en we hebben alle 500.000 kurken op de juiste kleur voor het wereldrecord kurken mozaiek van 2015", zegt voorzitter Kees de Jong. „Dit was de eerste keer dat we een avond organiseerde voor het uitsorteren van de kurken en de opkomst was overweldigend. Dit smaakt naar meer dus er zullen zeker nog wat avonden volgen de komende maan den." Als grote verrassing kwam Burgemeester Toon Mans rond de klok van 20.00 De Kurkenhof bin nen lopen. Hij liet zich door de bestuursleden van Limmen Ludiek rondleiden en hij wilde natuurlijk alles weten over de kurken, het uit sorteren en het project in 2015. Na de rondleiding kreeg de heer Mans een eigen sorteerplankje en werd hij aan het werk gezet door voor zitter Kees de Jong. Hou facebook. com/stichtinglimmenludiek in gaten voor de toekomstige sorteersessies. Iedereen jong en oud is van harte welkom om mee te komen helpen. „Het wereldrecord moet van ons allemaal worden in 2015. Dus vrij willigers uit Castrieum, Bakkum, Heiloo en Akersloot zijn welkom!" Als grote verrassing kwam burgemeester Toon Mans naar De Kurkenhof om te helpen met sorteren. Aangeleverde foto LIMMEN - U kunt zich nu al aanmelden voor deelname aan de expositie 'Limmen Creatief en Artistiek'. Deze door Limmen Cultuur geor ganiseerde expositie vindt plaats op zaterdag 8 en zondag 9 maart in boer derij Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. Deze zeer gevarieer de 'kunstmarkt' geeft u een kijkje in de artistieke wereld van hobbyisten en kunstenaars uit Limmen en wijde omgeving. Bent u creatief en vindt u het leuk om uw werk te expose ren, dan is dit hiervoor een mooie gelegenheid. Uiteraard kunt u uw werk ook te koop aanbieden. De kosten voor deelname aan de expo sitie zijn 25,-. Let op: het aantal deelnemers is beperkt. U kimt zich opgeven tot 17 februari per e mail: a.wopereis@quicknet.nl of naar Willy-min@hotmail.com. Ook kimt u bellen met Willy Calf, tel. 072- 5333612. Deze door Limmen Cultuur georganiseerde expositie vindt plaats op zaterdag 8 en zondag 9 maart in de sfeervolle boerderij Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. Aangeleverde foto EGMOND - Ter afsluiting van het 100-jarig jubile um van muziekvereniging Eensgezindheid wordt een overzichtstentoonstelling orga niseert in de expositieruimte van de Benedictushof van de Adelbertabdij. De tentoonstelling wordt geopend op zaterdag 25 januari om 15.00 uur en is tot de sluitingsdag woensdag 5 februari gratis toegankelijk op de dagen dat Benedictushof open is. De openingstijden zijn: maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag 26 januari zal de tentoonstelling ook toegankelijk zijn. De bezoekers van deze ten toonstelling zullen een indruk krij gen van wat er zich in honderd jaar Eensgezindheid heeft afgespeeld. Niet alle archiefmaterialen kunnen tentoongesteld worden maar een forse greep daaruit moet het beeld vormen dat de muziekvereniging in de afgelopen eeuw een rol heeft gespeeld in het dorpsleven van Egmond-Binnen. Archiefstukken, instrumenten, muziekopnames, filmbeelden en documenten zor gen voor verdere informatie. Ook zal een aantal leerlingen optre den op woensdag 29 januari vanaf 15.00 uur. Tal van inwoners zijn gedurende langere of kortere tijd lid geweest van Eensgezindheid. Hierdoor heeft iedereen in Egmond-Binnen en ook mensen uit de regio wel 'iets' met het fanfare orkest en tamboerkorps. Met het beschikbare archiefmateriaal is een goed overzicht samen te stellen van het wel en wee van Eensgezindheid en het is ook de bedoeling dat dit materiaal ooit wordt gebundeld in een boek. Voor elke bezoeker aan deze tentoonstelling is er een gra tis kopje koffie/thee of een glaasje fris. Bezoektijden vanaf zaterdag 26 januari 15.00 tot en met woens dag 5 februari 16.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11