Samen uit, samen genieten Iedereen kan lezen daar zorgt de bibliotheek voor! Nooit meer bezweet op uw werk aankomen. Comfortabel uw boodschappen thuisbrengen met dat extra duwtje in de rug. Of samen een heerlijke toertocht maken. Het kan allemaal met onze elektrische fietsen. Westerweg 295 Heiloo tel 5331241 www.bosmantweewielers.nl De bijlage Zorg en Welzijn verschijnt drie keer per jaar in de Uitkijkpost in de maanden februari, juni en oktober. Voor meer informatie: info@uitkijkpost.nl. Onder het motto 'Samen uit, samen genieten', houdt stichting Vier het Leven theater-, film- en concertbe zoeken voor ouderen die graag weer eens naar de schouwburg of bioscoop zouden gaan. Aangeleverde foto REGIO - Onder het motto 'Samen uit, sa men genieten', houdt stichting 'Vier het Leven' theater-, film- en concertbezoe ken voor ouderen die graag weer eens naar de schouwburg of bioscoop zouden gaan, maar die dit niet meer zelfstandig kunnen of willen ondernemen. Samen met een gastheer of gastvrouw en maximaal twee andere gasten geniet u van een heerlijke avond of middag uit. Met veel persoonlijke aandacht neemt Vier het Leven zo veel mogelijk drempels voor u weg. Het kaartje wordt voor u ge reserveerd en u wordt thuis opgehaald en na afloop weer naar huis gebracht door een gastvrouw of gastheer die zelf ook een theater- en muziekliefhebber is en die, waar nodig, een ondersteunende arm kan bieden. Bij uw arrangement zijn het entreekaartje (altijd op de mooiste plaatsen), het vervoer, consumpties en de gezellige begeleiding inbegrepen. Bent u ouder en wilt u graag weer eens een avond of middag naar de schouw burg of naar de film? Dan nodigt Vier het leven u van harte uit om mee te gaan! U hoeft geen lid te worden van Vier het Leven. Het gratis programma met de voorstellingen kunt u aanvragen op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur via tel 035-5245156 of via e-mail inf0@4hetleven.nl. Het overzicht met de voorstellingen is ook te vinden op www.4hetleven.nl. HEILOO - De meeste mensen weten het wel; voor een mooi boek kun je bij de bibliotheek terecht. En natuurlijk voor leuke en interessante tijdschriften, muziek en de dagelijkse krant. Voor elke leeftijd en smaak is er wel wat te vinden. En de digitale bibliotheek biedt nog meer in de vorm van e-books, educatieve pro gramma's, apps, databases met kranten, literatuur en consumenteninformatie. Teveel om op te noemen. Maar niet voor iedereen is lezen vanzelfsprekend. Er zijn mensen die te maken hebben met dyslexie, een visuele beperking of andere leeshandicap, of een taalach- terstand.Juist voor hen is de bibliotheek belangrijk. Zij vinden daar materialen die speciaal voor hen bedoeld zijn. Voorbeel den daarvan zijn boeken met dyslexie lettertype, groteletterboeken, luisterboe- ken en daisyboeken met een daisyspeler om uit te proberen. Wat vooral belang rijk is dat er deskundige informatie bij gegeven wordt met verwijzing naar andere instanties, websites en derge lijke. Voor mensen die het Nederlands niet voldoende beheersen, is er een kast met boeken in eenvoudige taal en zijn er oefenprogramma's beschikbaar in de bibliotheek. Zo kan iedereen op zijn eigen manier lezen. En dat is belangrijk om bij te blijven en mee te kunnen doen in de samenleving! Voor meer informatie en een persoonlijke uitleg kunt u terecht bij Bibliotheek Heiloo. TIP: Noteer alvast donderdag 20 maart in uw agenda. Dan organiseert de biblio theek van 10.00 tot 16.00 uur een Regio- beurs met informatie en producten voor mensen met dyslexie, een verminderd gezichtsvermogen en laaggeletterden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13