Heiloo start eigen Repair Café Podotherapie Heiloo en Limmen ZORG WELZIJN FysioXpert breidt uit 15 NALATEN MOET JE DOEN UITKIJKPOST 22 JANUARI 2014 Bij de therapeuten van FysioXpert kunt terecht met uiteenlopende klachten. Aangeleverde foto HEILOO - Bij FysioXpert aan de Bergeonstraat werken fysiotherapeu ten Edith Corts, Joep Gökemeijer en Fabiola van Zaal, elk met hun eigen specialisatie(s), nauw samen en bieden hoogwaardige en altijd op de persoon gerichte fysiotherapeutische zorg. Laagdrempeligheid en persoonlijke aan dacht zijn, naast de kwalitatieve behan delingen, de kenmerken van de praktijk. Binnenkort wordt het team uitgebreid met een extra collega. Hierdoor kunnen ook afspraken gemaakt worden voor behandelingen in de avond uren. Behalve algemene fysiotherapie kan men bij Fy sioXpert terecht voor manuele therapie, sportfysiotherapie, oedeemfysiotherapie (als door bestraling of operatie het lymfe- stelsel is aangetast) en oncologische trai ningen (trainingen tijdens en na chemo therapie). Onderzoek heeft aangetoond dat patiënten die een op maat gemaakt trainingsprogramma volgen tijdens de chemotherapie, de periode tijdens de chemotherapie beter doorkomen en na de kuren sneller herstellen. Daarnaast biedt FysioXpert medische fitness; in kleine groepjes en altijd onder de deskun dige begeleiding van een fysiotherapeut sporten. Medische fitness of -training is geen behandeltherapie, maar een aanvullend en vooral een persoonsgericht trainingsprogramma. Dit kan gevolgd worden na een revalidatieproces maar is ook heel geschikt voor mensen zonder voorafgaande klachten die behoefte hebben aan sporten in een kleine groep onder goede begeleiding. De toestellen in de trainingszaal zijn de meest geavan ceerde van dit moment, laagdrempelig en voldoen aan de hoogste kwaliteiteisen. FysioXpert is -naast de belangrijke bran cheverenigingen die kwaliteit waarbor gen- ook aangesloten bij Claudicationet (voor mensen met 'etalagebenen') en het Rug-netwerk (voor mensen met aspecifie ke lage rugklachten) waarbij nauw wordt samen gewerkt met specialisten. FysioXpert, Bergeonstraat 32, Heiloo, tel. 072-5333271, www.fysioxpert.nl, e-mail: info@fysioxpert.nl. HEILOO - Wat doe je met een broodroos ter die het niet meer doet? Met een fiets waarvan het wiel aanloopt? Of met een trui waar mottengaatjes in zitten? Weg gooien? Mooi niet! Stichting Welzijn Heiloo houdt op zaterdag 22 maart het allereerste Repair Café van Heiloo. In het Trefpunt aan de Abraham du Bois- hof 2, draait het op zaterdag 22 maart allemaal om repareren.Tussen 10.00 en 13.00 uur staan diverse vaklieden klaar: elektriciens, naaisters en een fietsenma ker (en eventueel andere disciplines, zelf aanvullen of minder uitgebreid maken) helpen gratis bij alle mogelijke repara ties. Ook gereedschap en materialen zijn aanwezig. Mensen die het Repair Café bezoeken, nemen van thuis kapotte spul len mee. Broodroosters, lampjes,föhns, kleding, fietsen, speelgoed, servies... alles wat het niet meer doet, is welkom. En maakt kans op een geslaagde reparatie. De vaklui in het Repair Café weten bijna altijd raad. Door repareren te promoten, wil Stichting Welzijn Heiloo bijdragen aan het verkleinen van de afvalberg. Dat is hard nodig, vindt Wanda Vasbinder. „In Nederland gooien we ontzettend veel weg. Ook dingen waar bijna niets mis mee is, en die na een eenvoudige reparatie weer prima bruikbaar zouden zijn. Helaas zit repareren bij veel men sen niet meer in het systeem. Met het Repair Café willen we daar verandering REGIO - Onze voeten zijn de basis van ons bewegingsapparaat en dragen ons iedere dag naar de plek waar we heen willen. Een verkeerde lichaamshouding, ver oorzaakt door verschil in beenlengte of een verkeerde stand van de voeten, kan terugkerende klachten aan voeten, knieën of heupen veroorzaken. Kinderen kunnen hierdoor zelfs in hun ontwikke ling worden belemmerd. Het ervaren team van de praktijken in Heiloo en Limmen behandelt klachten die voortkomen uit afwijkend functione ren van de voeten of uit het looppatroon. Ook behandelen zij huid- en nagelaan doeningen en geven preventieve advie zen. Door middel van podotherapie zijn pijnklachten doeltreffend te behandelen; het looppatroon wordt gecorrigeerd met een op maat gemaakte podotherapeu- tische inlegzool. Na een intakegesprek gaat de cliënt op een podoscoopspiegel staan om het voettype te bepalen en te kijken welke correcties gedaan kunnen worden, ook wordt de afwikkeling van de voet beoordeeld tijdens het lopen. Indien nodig wordt via een driedimen sionale voetscan een inlegzool vervaar digd, waarmee eventuele scheefstand of een verkeerde voetenstand worden gecorrigeerd en de voet weer recht onder de lichaamsmassa komt. Ook voor mensen met diabetes of een reumati sche aandoening geldt dat de voeten extra aandacht verdienen om ernstige in brengen." Het Repair Café is ook be doeld om buurtbewoners op een nieuwe manier met elkaar in contact te brengen. En te ontdekken dat er heel veel kennis en praktische vaardigheden in de buurt aanwezig zijn. Wanda Vasbinder: „Als je samen met een tot dan toe onbekende buurtgenoot een fiets, een cd-speler of een broek hebt gerepareerd, bekijk je die persoon toch anders als je hem of haar de volgende keer op straat tegenkomt. Samen repareren kan leiden tot heel leuke contacten in de buurt." Wanda Vasbinder wijst erop dat repareren ook geld en kostbare grondstoffen bespaart, en bijdraagt aan de beperking van de C02-uitstoot. „Maar bovenal willen we met het Repair Café laten zien dat repa reren leuk is, en vaak heel makkelijk." Het concept Repair Café is ontstaan in Amsterdam, waar de Stichting Repair Café (zie www.repaircafe.nl) sinds 2010 op regelmatige basis repareerbijeenkom- sten organiseert. Sinds januari 2011 biedt de stichting daarnaast ondersteuning aan lokale groepen in heel Nederland die zelf hun eigen Repair Café willen begin nen. De stichting ondersteunt ook het Repair Café in Heiloo. Stichting Welzijn Heiloo wil na 22 maart regelmatige basis een Repair Café in Heiloo. Nieuws over data en locatie van de komende edities volgt zo snel mogelijk! voetklachten voor te zijn. Sporters en fervente wandelaars zijn bij ons ook op hun plaats met terugkerende klachten of voor preventief advies. De (medisch) pedicures zijn gespecialiseerd in de voetverzorging van de 'moeilijkere' voet. Aangesloten bij de NVvP en Provoet. Voor podotherapie is geen verwijzing nodig en de behandeling valt onder de aanvul lende verzekering; zonder aantasting van eigen risico. Zie de advertentie voor contactinformatie. Door middel van podotherapie zijn pijn klachten aan de voeten doeltreffend te behandelen. Aangeleverde foto ADVERTENTIE im voor nabestaanden Brugmaker adviseert en helpt Neem voor een vrijblijvend kennismakinqsqesprek contact op: tel: 072-5322445 info@brugmaker.nl - www.brugmaker.nl Regel je nalatenschap zelf en op tijd. Dat geeft rust, zekerheid en financieel voordeel. Het voorkomt problemen voor en tussen nabestaanden. - Administratie, op orde. - Nalatenschapsdossier, overzichtelijk vastgelegd van wachtwoord tot wils beschikking. - Financieel inzicht, wat kan ik straks. - Leventestament, wat als ik besluiten aan anderen over moet laten. - Executeur testamentair, wie regelt het straks?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15