Gouden Dagen Heiloo vervult eerste wens van 2014 Tienjarig Centrum Meander houdt open huis op 6 april Opgescheept met een vreemdeling Energiekery /ev&nJ ZORG WELZIJN Wat gebeurt er met je lichaam als je een dieet volgt? 17 UITKIJKPOST 22 JANUARI 2014 HEILOO - Zaterdag 18 januari was het eindelijk zover. Vier dames uit Heiloo wilden graag naar paleis Soestdijk om de tentoonstelling 200 jaar Koninkrijk te bezoeken. Met een taxibusje werden de dames en twee wensvervullers heen gereden. Na een lekker kopje koffie bij aankomst ogen begon de rondleiding. De dames waren vol verwachting en werden niet teleurgesteld. De expositie vertelt het verhaal van 200 jaar koninkrijk op Paleis Soestdijk. In het voormalige woon- en werkpaleis van prinses Juliana en prins Bernhard komt de geschiedenis van het paleis tot leven aan de hand van foto's, films, schilderijen en bijzondere objecten. De dames keken hun ogen uit en genoten ontzettend. Na een aangename lunch was het langzaam tijd om de terugtocht aan te vangen en arriveerde het gezel schap moe maar voldaan om uur weer in Heiloo. Kortom, een fantastische dag dankzij de steun van Gouden Dagen! Heeft u ook een wens en woont u in Heiloo, of kent u iemand die hiervoor in aanmerking komt? Vul dan een wens kaart in. Deze is verkrijgbaar bij het Trefpunt, de Woonzorgcentra De Loet of Overkerck, waar u de kaart tevens kunt inleveren. U kunt uw wens ook via de website www.welzijnheiloo.nl indienen. Gouden Dagen Heiloo is een samenwer kingsverband tussen: ViVa! Zorggroep, het VIP (Vrijwilligers Informatie Punt) en Stichting Welzijn Heiloo. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling, of mail naar goudendagenheiloo@gmail.com. Begin 2014 goed en dien uw wens nu in! De dames Welling, Van der Bles, van Cans en de Gier hadden dankzij de Gouden Dagen een fantastische dag bij Paleis Soestdijk! Aangeleverde foto LIMMEN - Velen hebben de weg naar Centrum Meander gevonden en anders is 6 april een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met de therapeu ten en het prachtige gebouw waarin zij werken. De therapeuten werken holistisch, dat wil zeggen dat zij er vanuit gaan dat lichaam en geest één zijn. Wanneer men sen bijvoorbeeld lange tijd onder grote druk moeten presteren, kan dit lijden tot spanningsklachten als nek/schouderpijn, onrustige darmen enzovoorts. Behalve dat er aandacht is voor het lichamelijke stuk is het voor de genezing goed om te kijken wat de aanleiding is geweest voor het probleem dat is ontstaan, leder behandelt vanuit zijn eigen praktijk en invalshoek mensen met uiteenlopende psychische en/of lichamelijke klachten. Door te werken met een persoonsgericht behandelplan wordt er werk op maat geleverd. Indien nodig kunnen cliënten eventueel naar elkaar door verwezen worden. Dat is de meerwaarde van de diverse disciplines die er binnen het Centrum aanwezig zijn. Allen zijn aange sloten bij brancheverenigingen, zodat de kwaliteit gewaarborgd is. Veelal wordt de behandeling vergoed door de zorg verzekeraar, afhankelijk van het verzeke ringspakket. ledereen is welkom van 10.30 tot 15.30 uur bij Centrum Meander: Rijksweg 115, Limmen.,tel. 072-5020844. Het program ma staat op www.centrummeander.nl. Wilt u verzekerd zijn van een plek bij de interactieve lezingen, workshops en/of massages dan is aanmelden een aanra der; info@centrummeander.nl. HEILOO - 'Al een paar keer was ik bij meneer geweest op een middag dat zijn vrouw ging bridgen. Hij was het er dui delijk niet mee eens dat zij weg was en opgescheept zat met een vreemdeling. Hij was soms zelfs een beetje vijandig. Als ik op een middag binnenstap, is zoon op visite. Als deze aankondigt naar huis te gaan omdat de 'aflossing' er is, vraagt pa nog snel om een bakkie koffie. Zoon zet dat voor hem op tafel en vertrekt. Omdat het contact wat stroef verloopt, houd ik me op de achtergrond en zit op de bank met een boek. Uit mijn ooghoek houd ik meneer in de gaten. Ik zie hem worstelen om de koffie te pakken, die blijkt namelijk nét buiten zijn bereik te staan. Hij kreunt en steunt maar vraagt niets. Even later hoor ik hem zachtjes vloeken. Ik kijk op. Hij kijkt me aan en vraagt me hem de koffie aan te reiken, wat ik natuurlijk doe. Pas als ik weer op de bank zit hoor ik zachtjes: „Dankje wel!" „Graag gedaan", antwoord ik. Het ijs is gebroken als hij vervolgens vraagt of ik dit leuk werk vind. Als het een paar weken later eindelijk warm genoeg is, wil meneer graag in de rolstoel naar bui ten. We drinken dan, gezellig keuvelend, geregeld een kopje koffie op een terras.' Zomaar een verhaal van één van de vrijwilligers van de palliatieve terminale thuiszorg actief in Heiloo, Akersloot en Limmen. En ook een goed voorbeeld van hoe het kan gaan: er zijn als het nodig is en op gepaste afstand wanneer dat wenselijk is. De vrijwilligers worden regelmatig geschoold en ondersteund in het vinden van de juiste houding en het daarbij passende gedrag. De wens om thuis te sterven kan op deze wijze vaker worden gehonoreerd. En iedere keer weer opnieuw blijkt dat men erg blij is met de ondersteuning die geboden wordt. Wilt u nadere informatie? Bel dan 06- •17967389; u kunt natuurlijk ook kijken op www.terminalezorgheiloo.nl. Voor de special Zorg en Welzijn schrijft Maarten Nieuwmeijer van Energiekerleven.nl een column over gezondheid. In de tijd van goede voornemens wil ik je graag mijn antwoord geven op die vraag. In deze column leg ik uit wat er gebeurt als je een zoge naamd 'crash' dieet volgt. En voor de goede orde, een 'crash' dieet is iets totaal anders dan een dieet watje volgt vanwege gezondheidsredenen. Ik weeg 96 kilo en ben 1,95 lang. Ik sport veel dus de hoeveelheid ener gie die mijn lichaam nodig heeft om lekker te leven, is groot. Omge rekend ongeveer 2500 Kcal. Met die hoeveelheid heb ik volop energie en voel ik me lekker. Wat zou er gebeuren als ik 1500 Kcal zou nemen? Wat gebeurt er met een kachel die te weinig hout krijgt? Tja, die kachel gaat gewoon uit. Gelukkig zijn mensen geen kachels. Sterker, ons lichaam is een super geavanceerde machine. Minder energie betekent aanpassen. Ons lichaam gaat dan zuiniger om met energie. Maar wat gebeurt er nog meer? Als een lichaam minder energie krijgt dan gaat het op zoek naar reserve energie. Naast het zuiniger draaien gaat het zoeken. Gelukkig draagt de gemiddelde persoon deze reserve energie gewoon mee. Op de wel bekende plekken zit het vast aan het lichaam. Dus indien er tekorten ontstaan dan gaat het lichaam die vetreserves aanspreken. En het zoeken gaat verder. Het lichaam kan namelijk niet precies onderscheid maken tussen ver schillende soorten tekorten. In het voorbeeld is het een energietekort maar dit had ook vochttekort of het ontbreken van menselijke aandacht kunnen zijn. Door deze mismatch wordt het lichaam onrustig... Wat zou er gebeuren als ik na enkele weken weer 2500 Kcal ga nemen? Wat gebeurt er met extra voeding bij een lichaam dat zuinig heeft gedraaid, dat zijn reserves heeft aangesproken en dat zich onrustig voelt? Het begint aan een inhaal slag. Eentje om zo snel mogelijk de ontstane tekorten weer aan vullen. Voor iedereen met goede voorne mens om snel gewicht verminderen is mijn advies daarom: Doe het stap voor stap en weesje bewust dat gewicht verminderen meer inhoud dan alleen minder eten. Het gaat om het totaal plaatje. Slapen, water drinken, bewegen et cetera zijn ook onderdelen waar je aandacht aan zult moeten besteden. Gezond 2014! Maarten Nieuwmeijer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17