Cantate-uur in Witte Kerk Heiloo Burgeractiegroepen vragen meer openheid van zaken Plan Oost fluit college terug Myrthe en Yrla doneren haar aan Stichting Haarwens H E I L O O 3 Scoutinggroep Victorie opent nieuwe jaar met vuur Rob Opdam lijsttrekker WD Heiloo k Geluidswal gaat toch door, in gewijzigde vorm m* 1,1jwti. ir UITKIJKPOST 22 JANUARI 2014 HEILOO - Zaterdag heeft scoutinggroep Victorie het nieuwe jaar geopend met een knetterend kampvuur. De welpen (7 tot 11 jaar) hebben het vuur gemaakt en de nieuwe bevergroep (5 tot 7 jaar) heeft vol interesse meegekeken. Scouting Victorie heeft sinds dit jaar een kampvuurvergunning waarmee ze op het ter rein aan het begin van het Heilooërbos in de kampvuurkuil een vuurtje mogen maken. De kinderen leren hoe ze op een veilige manier een vuurtje kunnen maken en hierop eten kunnen berei den. Afgelopen zaterdag hebben de kinderen kennisgemaakt met het maken van vuur. Toen het vuur mooi brandde konden de kin deren er lekkere marshmallows op roosteren. Aangeleverde foto muzikaal uitgebeeld en betrokken op de luisteraar. De cantate zal wor den uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata en solisten, onder leiding van Gerard Leegwater. De solisten zijn: Sabine Kirsten - sopraan, Marieke Reuten - alt, Hans van Dijk - tenor en Ragnar van Linden van den Heuvell - bas. Liturg in deze dienst is dr. J. Bruin. Voor en/of na het cantate-uur is er koffie of thee. De toegang is vrij, maar een bijdrage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. HEILOO - De leden van de WD Heiloo hebben de lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen 2014 vastgesteld. Rob Opdam is gekozen als lijsttrekker. Rob is geboren en getogen in Heiloo en is daardoor zeer betrok ken bij ons mooie dorp. Dat heeft u ook kimnen zien toen hij wethou der was. Rob heeft zich als wethou der onder andere ingezet voor het wonen in het groen, bouwen met behoud van het doipse karakter. Rob is blij met de kandidaten op de lijst. Het zijn allemaal mensen die vanuit him verschillende ach tergronden ons doip Heiloo voor uit kunnen helpen. Ellen Las van Bennekom staat op nummer twee. Ellen heeft u de afgelopen vier jaar vooral kunnen zien bij de discussie over het behoud van het zwembad het Baalje en andere maatschappe lijke onderwerpen. Door Ellen is het Baalje nog niet verloren voor Heiloo gegaan. Op de derde plaats staat huidig fractievoorzitter en oud rec tor van het Murmellius gymnasium René van Splunteren. René heeft ervoor gezorgd dat de mogelijkheid van samenwerking met de andere doipen om ons heen, waar WD voor pleit, nu daadwerkelijk onder zocht wordt zodat we zo efficiënt mogelijk met financiële middelen om kunnen gaan zonder loketfunc ties te verliezen. Wilt u de overige kandidaten voor de WD Heiloo leren kennen en meer weten over de eerste drie kandidaten dan kunt u kijken op www.heiloo.wd.nl. HEILOO - Op zondag 26 januari is er om 16.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo, weer een cantate-uur. Daarin zal worden uitgevoerd Bach's cantate BWV 248 getiteld: 'Ehre sei dir, Gott gesimgen.' Deze cantate, bestemd voor de eer ste zondag na nieuwjaar, is met name bekend als deel V uit Bach's 'Weihnachtsoratorium'. In dit deel wordt de aankomst van de drie wij zen bij koning Herodes bezongen, De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. «VP Het weekblad Uitkijkpost wordt sj|r geproduceerd op een waterloos y,V. offset rotatiepers, de milieu- Primus n h vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Inmiddels telt Heiloo twee actiegroepen die pleiten voor meer openheid van bestuur aan de burgers. In december richtte Robert Baltus en drie medestanders de actiegroep Heiloo Financieel Stabiel op. De actiegroep pleit voor meer open heid en duidelijkheid over een aan tal kostbare miljoenenprojecten. Projecten die reeds lopen of nog in de planning zijn, en deels met elkaar vetweven zijn. Zoals de afslag A9, een tunnel onder het spoor, indu strieterrein de Boekelermeer en Zandzoom-Zuiderloo. Heiloo Financieel Stabiel stelt in een brief de politiek en het gemeen tebestuur de vraag of deze grote projecten -in een tijd waarin flink bezuinigd wordt- financieel haalbaar zijn en of eerder gehanteerde afwe gingen in de huidige tijd nog wel gel den of dienen te worden bijgesteld. De actiegroep daagt de lokale poli tieke partijen uit, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezing, een dui delijke visie richting de kiezer uit te dragen: doorgaan of vanwege veran derde inzichten en omstandigheden heroverwegen. „Want het is in een tijd waarin flink bezuinigd wordt niet aan de burgers uit te leggen dat de gemeente wil doorgaan met miljoenen verslindende projecten die jaren geleden in betere econo mische tijden zijn bedacht." Verder vraagt Heiloo Financieel Stabiel om een goed onderzoek naar de gevol gen van extra sluipverkeer uit en naar de Egmonden, dat een aanslui ting op de A9 wellicht zal aantrek ken. HFS geeft aan politiek onaf hankelijk te opereren. Bovendien is onlangs op initia tief van Wim Albers het actieco mité Stop Verkwisting!! opgericht. 'Primair doel van het actiecomité is het voorkomen en indien mogelijk terugdraaien van het verspillen van belastinggeld. Secundair doel is de belastingbetaler bewust(er) maken van en inzicht geven in hetgeen het gemeentebestuur van Heiloo met belastinggeld doet en vooral met welk resultaat. Zo wil het actie comité de medezeggenschap van Heilooërs en de door hen gekozen gemeenteraad inhoud en kracht geven. Immers de burger kiest de gemeenteraad en de gemeenteraad heeft als belangrijkste taken kaders te stellen en vooral het gemeente bestuur te controleren.' Ook Stop Verkwisting!! maakt zich zorgen: 'Grote verliezen op de megaprojec ten en onnodige uitgaven hebben de financiële positie van de gemeente ernstig aangetast.' Het actiecomité wil een onafhan kelijk onderzoek naar de haalbaar heid van de megaprojecten en wil opschorting van de besluitvorming inzake deze projecten, tot de uit komsten van haalbaarheidsonder zoek bekend zijn. Daarnaast staat Stop Verkwisting!! op volledige ope ning van zaken omtrent de gemeen telijke financiën en wil nog voor de verkiezingen op 19 maart een con trole hierop, uitgevoerd door een externe accountant. Zie ook: www. stopverkwisting.jouweb.nl. HEILOO - Myrthe (11) en haar klasgenootje en vriendin Yrla (11) zouden beiden op dins dag 14 januari bij kapsalon Madeleine de schaar in hun haar laten zetten voor Stichting Haarwens, die hiermee pruiken maakt voor kinderen die door een ernstige ziekte hun haar hebben verloren. Myrthe heeft twee jaar geleden ook al haar gedoneerd aan Stichting Haarwens. Een trotse moeder Ans vertelt dat Myrthe in die tijd zeer onder de indruk was van het overlij den van het vriendje van haar jonge re broertje. Als een positief gebaar besloot Myrthe -ze was toen 9 jaar en had mooi lang haar- dit kostba re bezit te schenken aan Stichting Haarwens. Eén keer vond ze niet genoeg; ze wil dit -verspreid over jaren- zelfs drie keer doen! Dus liet Myrthe na de eerste donatie haar haren weer groeien. Haar vriendin netje Yrla besloot om dit keer met Myrthe mee te doen; twee vlechten voor Stichting Haarwens! Eenmaal in de kapsalon van Madeleine liep het ietsje anders; Myrthe's haar bleek net niet lang genoeg. Om te doneren moet haar minstens 25 cen timeter lang zijn. Even een teleur stelling voor Myrthe, ze mag nog een paar maanden 'sparen' voor de juiste lengte. Ergens in mei zal het lang genoeg zijn volgens kap ster Madeleine. Het haar van Yrla was wel lang genoeg, dus Stichting Haarwens ontvangt in ieder geval één mooie vlecht van de dappere meiden. En Myrthe zet gewoon door; ze komt in mei graag nog een keertje terug om haar haren alsnog aan Stichting Haarwens te doneren! Yrla en Myrthe zitten in bij de kapper om hun lange haren te doneren voor Stichting Haarwens. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Weer stond het onder werp 'Geluidswal Plan Oost' op de vergaderagenda van de Commissie Openbare Ruimte van 15 januari. Het college van B&W wil de reservering van ruim een half miljoen euro voor dit project schrappen en vroeg de Commissie om goedkeuring. In 2000 ontstond dit budget door de belofte van de gemeente Heiloo aan de burgers van Plan Oost, hen te beschermen tegen geluidsover last van de A9. Deze commissie heeft zich inmiddels goed geïnfor meerd over de technische details en sommigen hebben hun oor te luisteren gelegd in Plan Oost gedu rende de spitsuren. De commissie staat achter de noodzaak, geluids bescherming te bieden aan Plan Oost. Echter, de voorlichting door een geluidsdeskundige in een eer dere bijeenkomst toont aan dat de door de gemeente beoogde geluidswalversie onvoldoende bescherming biedt. Verschillende commissieleden - onder andere van Beek (WD), Hiemstra (CDA), Valkering (Heiloo-2000)- dringen aan op meer creativiteit bij de por tefeuillehouder om een alternatieve oplossing te zoeken; maar wel een die effectief bescherming biedt. En als dat iets meer zou kosten dan het gereserveerde bedrag, dan moet de belofte en bescherming van de bevolking voorrang heb ben. Mevrouw Ris bevraagt op de vergadering een inspreker, waarom nu de bescherming tegen fijnstof aandacht krijgt. De inspreker meldt dat 13 jaar geleden niemand praatte over fijnstof, teiwijl thans ernstige gezondheidsbedreiging door fijnstof vastgesteld is en bescherming daar tegen uiterst belangrijk is. Bij stem ming blijkt de commissie unaniem tegen opheffing van de reservering en vóór een spoedige realisatie van afdoende beschermingsmaatre gelen. Zij geeft daarbij het college opdracht, naar creatieve oplossin gen te zoeken voor een aanvaard baar bedrag en daarbij vooral de bewoners te betrekken. De voor zitter vat de beslissing samen: „Opdracht voor creatief alterna tief, binnen het bestaande budget." Daarop interrumpeert Gomes, dat de verwoording bijna juist is, maar dat overschrijding van het bud get mogelijk moet zijn. Voorzitter is akkoord. Een groot aantal Plan Oostbewoners verlaat (voorlopig tevreden) de publieke tribune. (Verslag door Ben Kemna)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3