Echo Adfysio Groep 6 en 7 van Elckerlyc schrijven spannend verhaal H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Gree Ris Vies Willem Gomes OUD PAP IE R Heilooër Operette Vereniging Presenteert. UITKIJKPOST 22 JANUARI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Met verwondering heb ik het stuk van Gree Ris in de uitkijkpost van 23 december 2013 gelezen. Hier een verlate reactie: Vooral de passage over diftar viel mij nog het meeste op. Het doet voorkomen of zij alleen diftar heeft voorkomen. Dit is ver beneden de waarheid. Het waren namelijk Willem Gomes en Wirn Albers die dit onzalige idee van de toenmalige wethoudster van de WD mevrouw Wuyster van tafel hebben geveegd. Voorts valt mij op dat Gree Ris nogal makkelijk van de ene partij naar de andere overstapt. Eerst de PVDA,daarna alleen, dan Heiloo 2000, vervol gens als partij Gree Ris en nu weer PVDA. Ik krijg het idee: zoals de wind waait waait mijn hoedje. Niet standvastig. En dan de opmerking tegen een collega raadslid dat het azijnpisser is, vind ik beneden alle peil. Ik moest dit even kwijt. Tussen haakjes: wel een mooie foto. Cor de Boer Heiloo Vanochtend op m'n heerlijke vrije zondag de joggingkleren aan en ik storm vol energie het strand op van Egmond. Net zoals de rest van Nederland een paar pondjes aan gekomen met de feestdagen en die zullen er weer af! Niets zo zalig als hardlopen langs de branding en dan bij voorkeur op blote voeten (dat is nu te koud, maar andere). Met mij veel wandelaars met net zo'n vette grijns op him gezicht als ik, allemaal genietend van de zee en het mooie strand. Hier en daar zie ik ook een hond zijn behoefte doen. En nou loop ik al jaren hard op het strand, en een enkele keer zie ik ook een baasje die keurig alles opruimt, maar toch niet zo vaak. Toen ik wordt er door de werkende mensen tussen de middag veel gewandeld en ook dit moet veilig kunnen. Er is een nadrukkelijke onderzoek en rapportage in het KVO traject geweest waarbij de constatering helder is dat kruisingen onover zichtelijk waren onder andere door begroeiing, voetgangers geen veilige route kunnen volgen en de wegen weinig doorgang voor vrachtverkeer hadden. Anno 2014 is de mobiliteit veel groter dan bij de aanleg van het bedrijventerrein. Daarnaast was er veel verlichting aan veivanging toe en is met de keus van het huidige led-licht zowel het milieu, energieverbruik als ook de veiligheid gediend. Dit alles is goed gecommuniceerd en na drie inspraakronden ten uitvoer gebracht. Daarnaast is de aanleg ook nog eens door bedrijven uit ons eigen doip uitgevoerd! Naast al deze argumenten kent De Oude Werf weinig leegstand en zitten er respectabele bedrijven. Bedrijven die een groot deel inkomsten voor Heiloo genereren. Op de laatste voorlichtingsavond inzake veilig heid is heel duidelijk naar voren gekomen dat De Oude Werf een goed verzorgd terrein is waar cri minaliteit weinig kans heeft. De Oosterzij is een vijftal jaren geleden ook zo onderhanden genomen en ook daar is het prettig vertoeven en werken. Dat de heer Gomes dan gemeentelijke uitgave verwart met extern verkregen subsidiegelden om de revitalisering gerealiseerd te krijgen vind ik een schande aan zijn mogelijke kiezers. Op deze wijze getuigt de heer Gomes van onoplet tendheid en dat hij zijn zaken niet had voorbereid ten tijde van de besluitvorming. Rob van der Wal, ondernemer op De Oude Werf Heiloo terugkwam en via strand noord weer omhoog liep, zag ik bij de speelgoedstellen, bij het strandeafe, maar liefst drie grote verse hopen. Waaivan 1 afkomstig van een hond met diarree. U begrijpt; ik was blij dat ik niet gegeten had want dat is niet bevorderlijk voor het hardlo pen. Maar nu klim ik toch echt in de pen! Mensen; hou op! Ons (en uw!) mooie strand zo vies maken! Ik ga vandaag de gemeente vragen of zij een poepzakje automaat wil len plaatsen en dan graag met een heel groot en duidelijk bord erbij. En dan wil ik ook nog wel een kunstwerk maken met als bood schap: onze zee - plastic soep ja of nee. Stuurt u ook een bericht naar de gemeente? Ik weet zeker dat ik niet de enige ben die zich stoort aan mensen die hun vuilnis en uitwerp selen achterlaten op het strand! E.A. Kanon Egmond aan de Hoef Er zullen altijd mensen zijn met een andere mening, en dat mag in een democratie. Maar ondanks meningsverschillen hoor je wel met respect met elkaar om te gaan en de waarheid te hanteren. Bij mijn weten ken ik geen ondernemers die tegen de aanleg van trottoirs op De Oude Werf zijn of waren. Verder vind ik de beredenering van de heer Gomes erg tekort schieten alsof alleen Kaïwei mensen heeft die te voet komen. Er werken verderop ook echte mensen. Ik nodig u van harte uit om eens een ochtend vanaf 07.30 uur te observeren wat er allemaal en hoe De Oude Werf opkomt. Tevens hebben we ook nog een kringloopwinkel verderop op De Oude Werf waar relatief veel mensen te voet al of niet met kin derwagen naar toe gaan. Daarnaast Gerbrand van der Doom, Willibrordus Business Centrum 2.29, Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo, tel. 06-53106162, www.echo-adfysio.nl,gerbrand@eeho-adfysio.nl. HEILOO - Voor een echo onderzoek bij spier-, en peesblessures en gewrichtsklachten kunt u bij Echo-Adfysio direct terecht. Zo krijgt u snel (zonder allerlei tijdrovende omwegen) inzicht en informatie of, en zo ja waar en in welke mate weefsel, beschadigd is, waardoor gerichte behandeling -zonder tijdsverlies- effectiever kan worden ingezet. Gerbrand van der Doom is fysiotherapeut met ruime ervaring. Vanuit zijn grote fascinatie voor de werking van het menselijk lichaam had hij jarenlang het gevoel dat hij bij een eerste visite van een cliënt het liefste een kijkje 'onder de huid' zou willen nemen. ,,Als fysiotherapeut maak je bij een intake en onderzoek een behandelplan, maar je kunt nooit hele maal in detail weten, wat er nu exact aan de hand is of waar precies de ontsteking zit. Een echo onderzoek geeft dit inzicht wel." Veel mensen associëren echografie met zwangerschap, maar ultrasound of sonar wordt ook toegepast bij klinische onderzoeken naar verschillende lichaamsaandoeningen. Zo wordt echografie in de fysio therapie gebruikt als ondersteunend middel om het bewegingsapparaat te onderzoeken. De apparatuur hiervoor (Musculo Skeletaal Ultrasound of MSU) is in de loop der jaren steeds handzamer geworden. MSU echo grafie wordt in België veelvuldig bij de fysiotherapeut toegepast. Gerbrand's interesse in echografie is zo'n 13 jaar geleden ontstaan. Zijn passie volgend heeft hij de opleiding gevolgd bij de Belgische professor en radioloog Jan Gielen verbonden aan de universiteit van Antwerpen, en specialiseerde zich in MSU Echografie. Een echo is zo gemaakt; het goed kunnen interpreteren eivan vergt training, nauw keurigheid, kennis en ervaring. „En je moet er oog voor hebben", aldus Gerbrand. Met zijn kennis en ervaring als fysiotherapeut kan hij aan de hand van een echo onderzoek een goede inschatting van eventuele weefselschade maken en een deskundig advies geven wat deze cliënt kan doen om het natuurlijke herstel te bevorderen en provocatie van de blessure te voorkomen. Al dan niet in combinatie met oefeningen. Of mensen vervolgen gerichte behandeling bij hun eigen vertrouwde fysio- therapiepraktijk Vandaar de naam Echo Adfysio; echo en fysiothera- peutiseh advies. Naast zijn werkzaamheden in een fysiotherapiepraktijk elders heeft Gerbrand met Echo Adfysio een solopraktijk en is sinds een halfjaar in het Willibrordus Business Centrum in Heiloo gevestigd, waar hij twee middagen per week aanwezig is. De apparatuur is mobieldus op verzoek komt Echo Adfysio ook op locatie. Tal van collega fysiotherapeuten maken al gebruik van de onder steunende diensten van Echo Adfysio. Ook aan verzorgend personeel van zorginstellingen, verpleeghuizen, en mensen met een communica tieve beperking kan een echo onderzoek snel duidelijkheid geven. Want Gerbrand hanteert de slogan: „Voor elk probleem is een oplossing en een advies tot herstel!" HEILOO - De leerlingen van groep 6 en 7 van basisschool Elckerlyc bedachten afgelopen vrijdag samen met Heilooër jeugdboekenschrijver Arjan van den Haak een superspannend verhaal: 'Sandra en de eekins'. Samen met illustrator Paul van Reeven bezocht Van den Haak de Heilooër scholieren om te vertellen over het maken van jeugdboeken. Van den Haak vertelde de leerlin gen eerst een spannend verhaal over wilde dieren in Canada en Van Reeven liet zien wat er allemaal komt kijken bij het illustreren van een jeugdboek. Zoals altijd bedacht daarna een deel van de leerlingen samen met Van den Haak een grie zelverhaal, waarbij Van Reeven met de andere leerlingen ter plekke illu straties maakten. Het verhaal dat werd bedacht door Stijn, Damian, Stijn, Jonne, Merel, Maartje en Evi heet 'Sandra en de eekins' en is te lezen op www.nafnedka.nl. Daar is ook de tekening van Paul van Reeven te zien. Aan het eind van het bezoek bood Van den Haak zijn nieuwste jeugd boek 'De spookschool' aan aan juf Jessica en de klas. Daarmee zijn groep 6 en 7 één van de weinigen in Nederland de De spookschool kimnen lezen, want het werd alleen uitgegeven in Vlaanderen. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de roleimner verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Schrijver Arjan van den Haak vertelt een spannend verhaal over wilde dieren aan groep 6 en 7 van de Elckerlyc. Aangeleverde foto De Schrijverij - Stationscentrum en Het Hoekstuk Theater De Beun - Wïllibrordusweg 2 wwwJieilooeroperetteverenigingjil 072 - 5153070

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5