Nationale Voorleesdagen in de bibliotheek 6 Heilooër economiestudenten starten eigen onderneming Meespelen met opleidingsorkest Harmonie Caecilia H E I L O O Werken met Pretex Leerlingenorkest neemt deel aan ensembleweken KORTOM Keer op Keer opsteker Boekenmarkt Trefpunt Fietsronde CDA Akoestisch Open Podium in La Strada Collecte Hersenstichting Lezing in bibliotheek Feest in Tendenz Onderscheidingen voorde brandweer 22 JANUARI 2014 UITKIJKPOST Wessel Gras (links) en Jeroen Leeuwendal leggen basisschool leerlingen uit hoe je het beste kunt presenteren. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Wessel Gras (20) en Jeroen Leeuwendal (21) stude ren commerciële economie aan de Hogeschool van Amsterdam en zitten in hun laatste jaar. De twee vrienden kennen elkaar al vanaf de basisschool (Zuidwester), zaten op dezelfde middelbare school (Jac. P. Thijsse) en ook hun studiejaren volgen ze op dezelfde opleiding. Beiden droomden al jaren van een carrière als ondernemer; waarom dan ook dat niet samen? Om een goed product in de markt te zetten, zijn ze dicht bij zichzelf gebleven. Wessel: „Het geven van presentaties gaat ons goed af, dit doen we vaak samen. Iets of jezelf goed presenteren is echter voor veel mensen moeilijk, door onwennig heid worden er veel fouten gemaakt. Maar presentaties worden steeds belangrijker; iedereen krijgt er wel eens mee te maken. Het begint al op de middelbare school, maar ook later tijdens een studie of voor het werk moet je wel eens iets presen teren voor een groep." Jeroen had al wel ingeschat dat de markt van presentatiecursussen voor volwas senen inmiddels aardig verzadigd is. Met basisscholen als doelgroep zagen de twee echter volop moge lijkheden. „Iets wat je van jongs af aan leert, gaat je later makkelijker af!" Het is E-Present geworden, een digitaal lespakket voor basisscho len, waarin leerlingen vaardigheden leren om een pakkende presentatie te houden. Met een gering budget en veel creativiteit gingen Wessel en Jeroen aan de slag. In de voorbe reiding hebben ze contact gezocht met acht Heilooër basisscholen om te vragen waar precies de behoefte ligt; aandachtspunten die ze hebben verwerkt in het lespakket. Ook heb ben ze een reclamefilmpje gemaakt -gewoon thuis opgenomen met een neefje als acteur- waarmee ze zelfs een prijs hebben gewonnen. En vorige week draaiden de kernverse ondernemers proef op een aantal Heilooër basisscholen; de eerste pilot was bij de Meander, daarna waren De Duif, de Willibrordsehool en de Zuidwester aan de beurt. Dit jaar hopen ze hun eindscrip tie voor school en him bedrijf te kunnen combineren. Daarna ligt de toekomst voor hen open, want Wessel en Jeroen zijn nog lang niet uitgedroomd! HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt dit seizoen vanaf vrijdagmiddag 31 januari een vrij nieuwe cursus aan: werken met Pretex. Pretex is een katoenverharder waarmee je leuke dingen kan maken. Cursustijden zijn 13.30 tot 15.30 uur, drie les sen. Twee werkstukken worden er gemaakt waarvoor de docente alle materialen verzorgt. Deze cursus wordt gehouden in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Marienstein 178A te Heiloo. Opgave, tel. 072-5333217 en via info@nivonheiloo.nl Voor infor matie zie www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Peutervoorstellingen, een speciale peuterochtend en nog veel meer. De bibliotheek bruist tijdens de Nationale Voorleesdagen 2014. Daarbij staat het kleurrijke prentenboek Krrrr...okodil! van Catherine Rayner centraal. De voorleesdagen hebben als doel het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen te stimuleren. Ze worden op woensdag 22 janu ari tot zondag 2 februari gehouden. Bibliotheek Heiloo verzorgt tijdens deze week diverse voorleesactivitei ten voor kinderen en him oudere. Speciaal voor kinderen van 2 tot 5 jaar en hun (groot)oudere houdt Bibliotheek Heiloo in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo op zondag 2 februari om 10.00 uur en om 11.30 uur een wel heel leuke voorstelling van Potitco: 'Ha, dat kan leuk worden'. Ontdek de lol van het fantaseren, samen met de heerlijk ondeugende kro kodil uit het prentenboek van het jaar 2014. Gedeelde pret is dubbele pret; samen dansen en springen op muziek uit een heuse geluiden- kar. De voorstelling duurt circa 45 minuten. Toegangskaarten zijn voor 3,- per persoon verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Speciale Peuterochtend Iedere laatste vrijdag van de maand is het peuterochtend van 10.30 tot 11.30 uur in Bibliotheek Heiloo. Vrijdag 31 januari staat deze in het teken van het boek Liedjes zien, zingen en gebaren. Jolanda de Wit (logopediste in Heiloo) schreef de liedjes en Alex Stuifbergen maakte de prachtige illustraties. Zij komen deze peuterochtend de lied jes uit him boek laten zien, zingen en gebaren. Kinderen van 0 tot 6 jaar worden tijdens de Nationale Voorleesdagen (tot en met zondag 2 februari) gratis ingeschreven als lid van Bibliotheek Heiloo (normale inschrijfkosten: 3,00). Zij betalen tot him 18e verjaar dag geen contributie. Bij inschrij ving ontvangt ieder nieuw peuter en kleuterlid als welkomstcadeautje ook nog eens het unieke vingerpop- petje Krokodil (zolang de voorraad strekt). Als u uw peuter of kleuter tijdens de Nationale Voorleesdagen inschrijft bij Bibliotheek Heiloo ontvangt u zelf 25% korting op uw eerste jaarabonnement en betaalt u ook geen inschrijfgeld. Informatie bij de klantenservice van de bibliotheek, tel. 072-5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de brandweer heeft burgemeester Hans Romeyn drie onderscheidingen uitgereikt. Stephan Burgering werd onderscheiden vanwege twintig jaar dienstverband als vrijwilliger en Mare Komen en Peter Peelen vanwege 12,5 jaar dienstverband als vrijwilliger. Foto: Rob Berkhout HEILOO - De komende drie donder dagen verhuizen de repetities van het leerlingenorkest van muziek vereniging Eensgezindheid naar de Muziek- en Dansschool Heiloo. Het leerlingenorkest neemt dan deel aan de ensembleweken waar aan alle 900 leerlingen van de muziekschool deel kunnen nemen. Het zijn openbare repetities waarbij de blaasmuziek de hoofdrol speelt. Iedereen die een houten of koperen blaasinstrument bespeeld kan dan in orkestverband meespelen. Ook slagwerkers zijn uitgenodigd mee te doen. De leerlingen spelen een Spaanse Suite, 'Ik neem je mee' van Gere Pardoel en de onder de jeugd zeer populaire Cup Song. De laatste donderdag op 6 februari wordt de repetitie afgesloten met een klein concertje. De openbare repetities zijn van 18.30 tot 19.30 uur in de aula van de muziekschool aan 't Veld 1 te Heiloo. HEILOO - Wil je eens ervaren hoe het is om mee te spelen in een echt orkest? En dan ook nog eens met leuke populaire muziek? Dat kan bij het oplei dingsorkest van de Heilooër Harmonie Caecilia tijdens de ensembleweken van de Muziekschool. Het thema is Top2000. Op dinsdagavond 28 januari en 4 februari (van 18.30 tot 19.30 uur) kunnen beginnende muzikanten op een blaas- of slagwerkinstrument gratis meespelen met dit orkest. Deze open repetities vinden plaats in het Branogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. Het is voor alle leeftijden. Enige voor waarde is dat je al ongeveer één jaar les hebt gehad. Heb je inte resse? Meld je dan uiterlijk 18 janu ari aan via www.caecilia-heiloo. nl/eontaet. Meer informatie via: www.caecilia-heiloo.nl. Wil je eens ervaren hoe het is om mee te spelen in een echt orkest? En dan ook nog eens met leuke populaire muziek? Dat kan bij het opleidingsorkest van de Heilooër Harmonie Caecilia tijdens de ensembleweken van de Muziekschool. Aangeleverde foto HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker van 200,- aan een per soon die zich belangeloos inzet voor de medemens, vereniging, stichting et cetera. De opsteker van de maand januari gaat naar Black Gospelchoir B. Lief in Egmond Binnen. Keer op Keer, Oosterzij 17 in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op zaterdag 25 januari van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kimt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072- 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op zaterdagochtend 25 januari stappen de fractie- en bestuursleden van het CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u een onder werp bespreken of iets in uw omgeving laten zien neem dan contact op met Henk van der Werf, tel 072-5335150 of e-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. HEILOO - Zaterdag 25 janauri is er een speciale versie van het maandelijkse Open Podium in café La Strada. De focus ligt hierbij eens niet op eigen werk, maar op semi-akoestisehe uitvoe ringen. De live muziek begint om 21.00 uur, met lokaal bekende musici als Dick Groot en Hans Ladue. Vanaf 23.00 uur zal het volume wel wat omhoog gaan bij het debuutoptreden van Kevin Randy van de Gulik als De Baronnen ft P&P. Entree is gratis. HEILOO - Van 27 januari tot en met 2 februari houdt de Hersenstichting een collecte. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek en aan voorlichting. U kimt ook uw gift overmaken op gironummer 860 ten name van Hersenstichting Nederland, Den Haag. HEILOO - In de Uitkijkpost van afgelopen week is een vervelende fout gemaakt: In de bibliotheek in Heiloo wordt een lezing gehou den over studie- en beroepskeuze en begeleiding bij huiswerk. Die lezing wordt op 22 januari 20.00 uur gehouden, en niet, zoals per abuis afgedrukt, op 22 oktober. HEILOO - Tienercentrum Tendenz houdt op vrijdag 24 januari van 20.00 tot 23.00 uur Tropical Nightclub! Dit feest is bedoeld voor 12- tot 15-jarigen. Met heerlijke alcoholvrije cock tails en zomerse muziek. De entree is gratis. Kom verkleed! Voor meer informatie: www.ten- denzheiloo.nl of tel. 072-5321069.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 6