De regels van Matthijs in De Trog Over leven in de winter w* H E I L O O 8 Wandelen is gezond! Expositie Kunst in een doosje' in Het Trefpunt Nieuwe expositie in De Loet Overzichtstentoonstelling Diny Reijnders bij Overkerck Hoogste Punt PCCHeiloo?Appeltje Eitje! 22 JANUARI 2014 UITKIJKPOST HEILOO - Tot en met 28 februari houden Hans en Annemarie Gijtenbeek een expositie in Het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Ongeveer twee jaar geleden werd Annemarie geïnspireerd door een Duitse kunstenaar en ontstond het idee voor 'Leuk voor aan de wand'. Om u hiervan een idee te geven kunt u de foto's terug vinden op www.leukvooraandewand.nl. „Als ik de vraag krijg, wat maak je nu eigenlijk, is mijn antwoord: ik maak schilderijen maar ik schilder niet. Er komt namelijk geen verfstreek aan de schilderijen te pas. Zelf zou ik ons werk omschrijven als 'Kunst in een doosje'." Aangeleverde foto HEILOO - Mevrouw G.A. London- Kamper woont sinds ongeveer vijf jaar in De Loet onderdeel van de Viva Zorggroep. Mevrouw London is in 1925 geboren in Alkmaar en na vele omzwervingen (wel 28 keer verhuisd) terecht gekomen in Heiloo. Als kind blonk ze al uit in tekenen. Aan haar werd vaak gevraagd of zij op het school bord wilde tekenen bij speciale gelegenheden, zoals sinterklaas feest en kerst. Rond 1990 heeft zij de leerling-cursus schilderen gevolgd bij Mary Koekenbier. In deze jaren heeft zij veel geleerd. In het bijzonder schildert zij graag stillevens. Aan de hand van foto's en andere voorbeelden schildert zij een eigen creatie. Zij heeft het met veel plezier gedaan en dat is te zien aan de kleurrijke schilde rijen. Zij raadt een ieder aan om als vrijetijdsbesteding te gaan schilderen. Momenteel schildert ze niet meer maar doet nog wel mee aan de boetseermiddagen in de Loet. U kimt haar schilderijen expositie momenteel bewonderen in De Loet. U bent van harte wel kom tussen 10.30 en 16.00 uur in De Loet, Omloop 22 c, in Heiloo. De expositie is te zien tot en met 9 april. HEILOO - De Heerhugowaardse kunstschilder Diny Reijnders exposeert momenteel gedurende drie maanden een deel van haar schilderijen bij Zorgcentrum Overkerck, Stationsweg 92 in Heiloo. De meeste doeken zijn zeer expressionistisch en kleur rijk. Ze zijn zowel figuratief als abstract. Deze expositie is dage lijks te bezoeken van 10.00 tot 13.00 uur en van 15.00 tot 17.00 uur. Verdere informatie: www.bmjkunstatelier.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Stichting de Buitenkans heeft als doel beeld vorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden door het organi seren van beeldvormingsactivi teiten. Een activiteit is het orga niseren van filmvoorstellingen. Op maandag 27 januari wordt in de Trog de indrukwekkende docu mentaire 'De regels van Matthijs' vertoond. De documentaire duurt 73 minuten. In De Regels van Matthijs filmt regisseur Marc Schmidt zijn jeugdvriend Matthijs, die als autist wanhopig orde in de chaos om hem heen probeert te scheppen. Mensen zijn onvoorspelbaar en onbetrouw baar, ze houden zich niet aan de logica van zijn denken. Matthijs neemt ieder gesprek dat hij voert op en archiveert het, de archie ven reiken tot het plafond. Als de woningbouwvereniging hem uit zijn woning dreigt te zetten, ziet Matthijs zelfmoord als enige uitweg. In april 2012 op het Internationale docu mentaire filmfestival Visions du Réel in Nyon in was de première en won de Grand Prix voor Internationale Beste Lange Documentaire. In het zelfde jaar ook onderscheiden met het Gouden Kalf voor Beste Lange Documentaire op het Nederlands Film Festival. In Nederland zijn naar schatting 85.000 45-plussers met een vorm van autisme, waarvan meer dan de helft nooit de juiste diagnose heeft gekregen. Matthijs was 28 toen de diagnose Syndroom van Asperger werd gesteld. De documentaire zal worden ingeleid door een inhoudsdeskundige en een ervaringsdeskundige, beide werk zaam bij het Centrum Autisme van de GGZ NHN. Na afloop van de film is er gele genheid om met hen in discussie te gaan. U bent welkom 'voor de prijs van een kop koffie'. Aanvang van de film 20.00. De Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweer kazerne). De Trog is open om 19.30 uur, www.de-buitenkans.org. HEILOO - In de winter lijkt het bos uitgestorven; de loofbomen zijn kaal, er zijn weinig vogels en er bloeit nauwelijks iets. Toch is het voorjaar op komst. Tussen de dorre bladeren zie je al het groen van het fluitenkruid opkomen, of kleine ronde blaadjes van speenkruid. Veel dieren heb ben zich verstopt: de vleermui zen in holle bomen, egels onder takkenhopen en de padden heb ben zich ingegraven. Maar aan de Kortelingen stond op 1 januari de hazelaar al in bloei. Hoewel min der opvallend gaat het leven in het bos door, zij het in een ruststand. Dit alles komt ter sprake tijdens de maandelijkse IVN-wandeling in het Heilooër Bos op zondag 19 januari. Men verzamelt zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Warme kle ding en waterdicht schoeisel aanbe volen. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5325110; kijk ook eens op www. ivnnkl.net. HEILOO - Het gaat voorspoedig met de nieuwbouw van PCC Heiloo. De weergoden zijn de school nog steeds gunstig gestemd en mede daardoor verloopt alles volgens planning. Op vrijdag 24 januari viert men het feit dat het nieuwe schoolgebouw zijn hoogste punt heeft bereikt. Omdat PCC Heiloo onlangs van de gemeente het predikaat 'Gezond voorbeeld Heiloo' ontving, zullen de festiviteiten deze middag in het teken staan van een gezonde start. Het bekende schoolgebouw van PCC Heiloo aan De Dors, dat dateert uit de jaren zestig, is in 2013 voor de helft gesloopt. Op die plek verrijst nu een nieuw, transparant school gebouw waarin veel glas wordt toegepast en dat bovendien vol ledig 'gasloos' zal zijn. Het schoolgebouw zal worden verwarmd met aardwarmte en door middel van 250 zonnepanelen op het dak. Er worden duurzame materialen toegepast. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 4 januari werd de allereerste Appeltje Eitje wandeling in Heiloo gemaakt. Er meldden zich 14 deelnemers die na een korte warming up, aan de vier kilometer lange wandeltocht begonnen. Dit keer was de gele route aan de beurt, die de wandelaars door het prachtige Heilooërbos voerden. Om bekendheid te geven aan het mooie wandelroutenetwerk in Heiloo, organiseert Buitenfit elke eerste zaterdag van de maand een wandeltocht. De eerstvolgende is op zaterdag 1 februari en zal 5,5 kilometer lang zijn. Ga ook mee! Voor meer informatie: www.buitenfit.com. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 8