*4 HSV keert met de winst terug uit Alkmaar GTH springers springen in de prijzen Kampioenschap verder weg voor Oppositie Vredeburg blijft meedoen in titelrace Lisanne de Witte plaatst zich voor WK atletiek SPORT r~ 15 11 adverteren WWW. btfhiémt.nl Vennewater Heren 1 kampioen derde klasse Brons voor Mikos Salminen UITSLAGEN UITKIJKPOST 5 FEBRUARI 2014 v I ik v-i Achter v.l.n.r: Raquel, Mila, Bojoura en Laura, voor v.l.n.r: Silke, Elise, Milenka Feliene. Aangeleverde foto TRAMPOLINESPRINGEN REGIO - Zaterdag kwamen acht springers van GTH in actie op het districtkampioenschap trampolinespringen. In het eerste blok sprongen Feliene Warmenhoven en Elise Ten Bmggencate (pupillenF) de indivi duele wedstrijd. De meisjes deden voor het eerst mee en sprongen een goede wedstrijd. Elise begon sterk met een goede verplicht; 22.8, Feliene knalde tijdens haar tweede keuzeoefening; 22.3. Ook voor Mila Dekker was dit haar eerste wed strijd, zij sprong prima oefeningen; haar tweede keuze oefening was keurig: 22.5. In blok twee was het de beurt aan Silke Dekker, Laura Arends en Milenka Hoom. Milenka wist met haar verplichte oefening de hoogste score te behalen, Laura (21.4) en Silke (25.0) sprongen beide een super tweede keuzeoefening. In het laatste blok sprongen Raquel SCHAKEN HEILOO - Het eerste team van schaakvereniging Oppositie heeft de cruciale wedstrijd tegen medekoploper Assendelft met 4-2 verloren. Hierdoor is een eventueel kampioenschap voor Oppositie op losse schroe ven komen te staan. Alleen als Assendelft nog punten 'morst' en Oppositie alles wint, zijn er nog mogelijkheden. Albert Bouma was de enige Heilooër die tot winst kwam. Daarnaast waren er twee remises: van Simon Smit en Peter Folkertsma. Vooral de remise van Simon was zuur: hij moest met een volle toren meer berusten in remise, doordat eeuwig schaak niet te voor komen was. De partijen van Kees Jongkind, Cor van Etten en Fred Smith gingen verloren. De eerste twee konden als excuus aanvoeren dat zij tot de dag ervoor bezig waren geweest met de tienkamp bij het Tata Steel Chess Event. Het tweede team verloor van het eerste team van 'buurman' Vredeburg. Waar een grote nederlaag was ingecalculeerd, viel het hier mee. Vredeburg kon slechts met het kleinste verschil winnen: 3'/2 - 2Vz. Dat kwam onder meer door een geweldige partij van Tjerk Voskuijl, die zijn dame moest ruilen tegen een paar lichte stukken. VOETBAL HEILOO - Afgelopen zon dag moest HSV op bezoek bij Flamingo's '64 uit Alkmaar. Thuis werd krap met 2-1 gewon nen, waarbij de withemden lieten zien goed te kunnen voetballen. Nu waren de duels wederom fel de wedstrijd bleef tot het einde spannend. In de 1ste helft gingen de aan vallen over en weer en in de 20ste minuut kwam Tom Hafkamp alleen voor de keeper, maar hij schoot net naast. Vijf minuten later werd een gevaarlijk schot door Thomas de Vries uit de bovenhoek getikt en in de 41e minuut kopte Jesper de Vré een diepe bal van Leyn Stokman in handen van de keeper. In de laatste minuut voor de rust werd een schot van Tom, na een goede actie door de F. keeper gepareerd, waarna Daan Jansen net over schoot. De tweede helft was nog geen vier minuten oud toen een diepe bal door Daan Jansen werd opgepikt. Hij kwam alleen op de keeper en scoorde tus sen de benen van de keeper de 0 - 1. De aanvallen van beide teams ble ven gevaarlijk, maar de achterhoe des waren steeds bij machte om het onheil te voorkomen. Een comer van HSV werd voorbij de tweede paal opnieuw hard voorgeschoten, maar op drie meter van de doellijn schoot Dennis Houtenbos hoog over. Mare Baal's, Tim van Hekken en Yannick Laan waren de verse krachten die de genadestoot moesten geven, maar dat lukte hen niet meer. Zo bleef het 0 - 0 en HSV werd weer alleen kop loper. Aanstaande zondag een oefen wedstrijd thuis tegen Zaanlandia. SCHAKEN Schouten en Bojoura van Riel de wedstrijd. Bojoura zette een mooie verplichte oefening neer: 21.3, de meiden sprongen de wedstrijd goed uit, Raquel wist met een strakke tweede keuzeoefening een 21.7 bin nen te slepen. In het eindklassement miste Elise net het podium, Bojoura werd derde, Silke en Raquel tweede en Milenka eerste net als GTH tram polinetrainer Patrick Warmer die uitkwam in de B-klasse! Diezelfde dag was ook de synchroonwed- strijd, GTH deed hier voor het eerst aan mee met drie koppels. Alle drie de koppels hebben een prima verplichte oefening gespron gen, de eerste keuzeoefening werd sterk gesprongen door Raquel en Bojoura (27.1), in de tweede keu zeoefening lieten Elise en Feliene (27.1) een mooie oefening zien en Silke en Milenka behaalden het hoogste cijfer voor deze oefening. In het eindklassement mochten Raquel en Bojoura het zilver in ont vangst nemen. LIMMEN - Voor de schakers van SV Vredeburg waren het belangrijke dagen met een com petitieduel voor zowel het eer ste als het tweede zestal. Ook de zeventiende ronde van de interne competitie stond op het programma. Het eerste team van SV Vredeburg moest op dinsdagavond aantreden bij Oppositie 2 in Heiloo. Bob en Ed Stolp en Jos Admiraal scoorden een vol punt, terwijl Harold Ebels en Gertjan Hafkamp een nul noteerden. Door het cruciale halfje van Bert Hollander kwam Vredeburg met de schrik vrij 3,5-2,5. Vredeburg blijft meedoen in de race om de titel in de derde klasse D. Op vrij dagavond ontving Vredeburg 2 het sterke Purmerend 5. De Limmers werden met 0,5-5,5 overklast. Dick Aafjes, Sandra Hollander, Robert Termes, Hidde Ebels en Hans de Goede verloren. Alleen Ronald van der Storm was goed voor een remise. Vredeburg 2 zakt af naar de onderste regionen op de rang lijst. De zeventiende ronde van de interne competitie bracht kampioen Bob Stolp en koploper Harold Ebels tegenover elkaar. Stolp toonde in een spectaculaire Siciliaanse partij zijn schaaktechnische kunnen door knap een pion op veld e6 te verove ren. Maar Ebels beschikte over een vechtersmentaliteit: ondanks zijn mindere stelling bleef hij met dame en paard complicaties zoeken rond de koning van Stolp. Deze gebruikte veel bedenktijd om de dreigingen te pareren en de weg naar winst uit te denken. Toen Stolp met nog minder dan een minuut op de klok de kans liet lopen op remise door zetherha- ling, sloeg Ebels met een dodelijke paardvork toe en scoorde het ver rassende punt. Beit Hollander ver sloeg Ed Stolp met een klassieke koningsaanval. Gertjan Hafkamp klom uit het dalletje met een even onverwachte als knappe overwin ning op de sterke Jos Admiraal. Piet van der Heijdt rekende vlot af met Harry Levering, die er met het kop- pie niet helemaal bij was en onder zijn krrnnen speelde. Jan Brantjes presteerde prima met een kerrrige zege op Alex Termes. Pionwinst werd langzaam rritgebrrit tot een herrse mataanval. ATLETIEK HEILOO - Lisanne de Witte heeft geschiedenis geschreven voor atletiekvereniging Trias. Nog nooit eerder slaagde een lid van Trias erin plaatsing af te dwingen voor een internationaal senioren toernooi. Het 21-jarige talent uit Heiloo en lid van T.D.R. kwam tot de opmerkelijke presta tie tijdens de FLA indoor meeting in Luxemburg. De Witte liep daar de 400 meter 53.15 seconden en voldeed precies aan de limiet voor WK indoor. Andere opmerkelijke Trias prestatie werden er geleverd tijdens de jeugd crosscompetitie in Obdam. Jurriaan Odekerken won met overmacht bij de JC en ploegge noot Max Rijs werd keurig tweede bij de JB. Bij de junioren D 1 kwam Sijveit Commandeur op het podium en werd keurig tweede, bij de D2 junioren was het Maitijn Bakker die derde werd. De meisjes waren ook succesvol. Celine Ruiter had helemaal een succes weekend. Ze won de crosscompetitie wedstrijd in Obdam bij de junioren A en werd een dag later in Breda keurig zesde in de Mastboscross. Maar toen tegenstander Geitjan Hafkamp de verkeerde voortzet ting koos, kon Tjerk genadeloos toeslaan. Frits vd Werff wist in een mooie partij Harold Ebels te ver slaan. Invaller Luca Gandossi wist Beit Hollander op remise te houden. De andere partijen werden gewon nen door Vredeburg: Bob Stolp won van André vd Ark, Ed Stolp versloeg Paul Vonk en Jos Admiraal bond Richard Sauer aan zijn zegekar. In de interne competitie speelde kampioen Albert Bouma remise tegen Johan vd Wal. Ook de partij tussen Joop Kerst en Cor van Etten eindigde in remise. Het eindspel van toren tegen loper bleek voor Cor niet te winnen. Toen Jan Jonkheer een winnende voortzetting tegen Fred Smith miste, werd hij door zijn tegenstander genadeloos op het offerblok gelegd. De beide Hermannen wonnen ook: Maas van Indriaas Booij en Limmen van Aart vd Brink, die momenteel een beetje uit vorm lijkt. Bastiaan van Dam deelde het punt met Harry de Jager en Wim Blom en Eric Huffnagel volgden dit voorbeeld. HEILOO - Een groep enthousiaste recreatief spelende badmin tonners debuteerde dit seizoen als team Vennewater Heren 1 in de herencompetitie derde klasse. Na twaalf spannende competi tiewedstrijden, waarvan maar liefst elf gewonnen, mogen zij zich nu poulewinnaar noemen en strijden zij zaterdag 8 februari in Almere voor het Noord-Hollands kampioenschap, staand v.l.n.r. Guido Zentveldt, Bas Peeters, Yoeran van der Laan, zittend v.l.n.r. Tim Bijvoet en Bart van Veen (teamlid Jeroen de Klerk ontbreekt op de foto). Foto: Coos Keijser HEILOO - Afgelopen weekend was in Sofia de ELiropean Open. Trainer van Judoclub Groefsema, Mikos Salminen, was door de bondcoach Maarten Arends geselecteerd om deel te nemen namens Nederland in de klasse tot 60 kilogram. Dit is Mikos zijn eerste toernooi na lang blessure leed, Mikos blesseerde namelijk eerder dit seizoen zijn knie. Dit toernooi was een belangrijk moment voor de voorbereiding voor volgende week, dan is namelijk de Grand Slam van Parijs. Door overwinningen op een Roemeen, Oekraïner en een Mexicaan wist Mikos het brons te veroveren. Zelf zegt Mikos erover: „Na een vervelende blessure aan mijn knie voelt dit toch echt lek ker! Een hele mooie start van het jaar! Volgende week Grand Slam Parijs." Mikos geeft elke vrijdag en donderdagmiddag judoles in Castricum en Akersloot. In de eerst volgende judoles zal hij zijn bronzen medaille showen aan misschien wel de toekomstige kampioenen. Voor meer informa tie zie: Judoclubgroefsema.nl. Bridge Club 't Oosthonk Bridge Club 't Oosthonk heeft op woens dag 29 februari als voigt gespeeld: A. lijn 1. Fam Eeltink 62,50% 2. Fam. Turk 58,75% 3. J. Huting-A Kemper 57,92% 4. H. Koomen-P. Flogeslag 55,83% B. lijn 1. A. Dijkman-M. Orij 59,38% 2/3 J. v. Leeuwen-M. Vasbinder 54,17% 4 A. bakker-T. Oostermeijer 53,13%. Winterkampioenen A. lijn D.de. Klerk- J. Beerse en B. iijn G. .v iochem-E. Motta heeft op woensdag 29 februari als voigt gespeeld: A. iijn 1. Fam Eeltink 62,50% 2. Fam. Turk 58,75% 3. J. Huting-A Kemper 57,92% 4. H. Koomen-P. Flogeslag 55,83%. B. lijn 1. A. Dijkman-M. Orij 59,38% 2/3 J. v. Leeuwen-M. Vasbinder 54,17% 4 A. bakker-T. Oostermeijer 53,13%. Winterkampioenen A. lijn D.de. Klerk- J. Beerse en B. lijn G. .v lochem-E. Motta.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15