y Susan Groot nieuwe directeur van Heilooër Paulusschool Jan van Rijckenborghschool spelenderwijs de geschiedenis in i H E I L O O 3 de Bibliotheek Peuterochtend bibliotheek in kader van Voorleesdagen UITKIJKPOST 5 FEBRUARI 2014 a De kleintjes spelen in de tot kasteel omgebouwde huishoek van de Jan van Rijckenborghschool. Aangeleverde foto HEILOO - De Paulusschool aan De Hucht 6 in Heiloo heeft sinds 6 januari van dit jaar na ruim twee decennia een nieuwe direc teur: Susan Groot. Enthousiast vertelt de 40-jarige schoolleider over haar nieuwe werkomge ving. Een groentje is Susan Groot bepaald niet. Bijna haar halve leven is ze werkzaam in het onder wijs. Voor ze de functie van direc teur van de Paulusschool aan vaardde, was ze directeur van de Pax Christisehool in Limmen en waarnemend directeur op de Radboudsehool in Heiloo. ,,De Paulusschool is een school die de pedagogisch-didactische uitgangs punten van het ontwikkelingsge richt onderwijs hanteert", steekt Susan Groot van wal. „Dat maakt dat de school een specifiek karak ter heeft. We werken bijvoorbeeld niet met methodes, maar met the ma's. Binnen die thema's komen taal, wereldoriëntatie en de creatie ve vakken aan de orde. Een thema periode duurt zes a acht weken. De thema's komen in overleg met de kinderen tot stand. Dat maakt hen meteen betrokken en gemotiveerd! Kijk, je kunt methodisch te werk gaan. Dan weet je dat ze, bijvoor beeld met taal, alle onderwerpen wel hebben gehad aan het eind van hun basisschooltijd. Maar de vraag is: hebben ze wel gehad wat ze nódig hebben? Daarin onderscheidt de Paulusschool zich van andere scholen. Het is een keuze. En het werkt, want de school scoort goede resultaten. Dat is te danken aan het team, waarbinnen de leerkrachten heel goed nadenken over hun wijze van onderwijs aanbieden aan de kinderen. Elk kind werkt daarbij op een manier die aansluit bij zijn of haar ontwikkeling. Taak van de leerkracht is onder meer, de leerlin gen goed te observeren. Zorgen dat elk kind goed in beeld is." Wat opvalt binnen het gebouw is de rust, terwijl toch overal kinderen aan het werk zijn. Een detail wel licht, maar toch. Sinds haar aanstel ling houdt Susan Groot ook weke lijks een koffieuurtje voor oudere. „Dat werkt drempelverlagend, ouders vinden het leuk zo eens bin nen te lopen en even over hun kind of wat er speelt te spreken." Het is duidelijk: Susan Groot heeft binnen anderhalve maand haar plek gevonden op de Paulusschool. HEILOO - 'Jonkvrouw, lust u een kopje thee?' Verkleed als koene ridders en schone dames spelen de kleintjes in de tot kas teel omgebouwde huishoek van de Jan van Rijckenborghschool. Niet alleen de laagste groep is aangestoken door het gesehiedenis- virus. Kinderen in groep 3-4 ontwer pen him eigen familiesehild, naaien buidels en slaan middeleeuwse De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. munten. De hoogste groepen bestu deren de prehistorie en de VOC-tijd. In alle klassen worden de vakken in projeetvorm aangeboden. Juf Pascale: 'Kinderen verwerken cog nitieve leerstof beter, als ze er ook creatief mee aan de slag gaan'. Ook is in het geschiedenisproject veel aandacht voor het samenwerkend leren. Op deze wijze wordt vorm gegeven aan het uitgangspunt van de school 'Hoofd Hart en Handen'. Op dinsdagmiddag 18 februari is een speciale tentoonstelling over het Geschiedenisproject in de hal van de school. Belangstellenden zijn welkom van 13.30 tot 14.30 uur. Ook buiten deze tijd is de school open voor ieder die wil zien hoe geschie denis spelenderwijs wordt geleerd op de Jan van Rijckenborghschool. Susan Groot, omringd door - van links af - Jule Fee en Bente, kiest onder toeziend oog van de kok Jesse een gerecht uit de menukaart van restaurant De Kameleon. Foto: Ymages f Printing, hknl Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Vanaf 3 februari is ons nieuwe adres in het Willibrordus Business Centrum Kennemerstraatweg 464, tel 072 5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Tijdens de Nationale Voorleesdagen hield Bibliotheek Heiloo diverse voorleesactiviteiten voor kinderen en hun ouders. Zo was er een peutervoorstelling voor kinderen van 2 tot 5 jaar, in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, en was er op vrijdag 31 januari een speciale peuterochtend in het teken van het boek Liedjes zien, zingen en gebaren. Jolanda de Wit (logopediste in Heiloo) zong samen met de aanwezige peuters liedjes over dieren enliet de bijbehorende gebaren zien, en Alex Stuifbergen maakte er ter plekke prachtige illustraties bij. Aangeleverde foto Weslerweg 250 HcÜOO tel. 072-5330670 info@bi bliotheekhei loo. nl www.bi bli otheekhei loo. nl Nieuw: duizenden e-books lenen in de bibliotheek U kunt nu heel gemakke lijk e-books lenen met uw Bibliotheekpas. Duizenden e-books zijn zonder extra kosten te leen voor vrijwel alle bekende apparaten: tablet, mobiel, com puter of e-reader. Meer infor matie en aanmelden via www. bibliotheek.nl/ebooks. Verkoop afgeschreven materialen Vrijdag 7 februari, 15.00 tot 19.00 uur. U bent van harte wel kom! Cursus Hoogtepunten uit de naoorlogse literatuur Bibliotheek Heiloo organi seert ook in 2014 een cursus rond Nederlandse litera tuur. Het thema is deze keer: Hoogtepunten uit de naoorlogse literatuur. Van 13 februari tot 24 april worden 6 avonden gehou den over evenzovele romans. De avonden staan onder leiding van Gerard Raat. Aan de orde komen onder andere De avon den van Gerard Reve en Het stenen bruidsbed van Harry Muliseh. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Boekenweek- reisverhalenwedstrijd Doe mee aan de Boekenweek reisverhalen wedstrijd en win een literaire rondreis door Marokko met Abdelkader Benali. U kunt nu uw verhaal aanleveren via www.boekenweek.nl. De opdracht luidt: beschrijf een reiservaring (van maximaal 1000 woorden) die je altijd bijgeble ven is. De inzendtermijn sluit op 31 maart. Workshop reisverhalen schrijven Margreet Sehouwenaar geeft op dinsdagavond 11 maart van 19.00 tot 20.30 uur een inspire rende workshop reisverhalen schrijven. Na het volgen van deze workshop heeft u dus nog drie weken om het geleerde in praktijk te brengen en de reis naar Marokko te winnen. Game-competitie op de Wii Donderdag 27 februari, 11.00 uur. Voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Toegang gratis. Opgave vooraf. Tabletcafé Donderdag 27 februari, 14.00 tot 16.30 uur. De beste tips en trucs delen met anderen.Bezoekers kunnen him eigen tablet en/of smartfone meenemen en wisselen nieuw tjes, apps en spelletjes uit. Komt u ook? Toegang is gratis. Met om 14.00 uur een presen tatie van Patrick Heemstra van Muziekweb over onder andere Muziekwebluister: (4,5 miljoen tracks digitaal beluisteren in de bibliotheek) en e-muziek. Peuterochtend met Boek-O-matic. Vrijdag 28 februari. Na het voorlezen om 10.30 uur gaan de peutere zelf een verhaal maken en digitaliseren met de Boek-O- matic Robot. Lees meer op www. bibliotheekheiloo.nl. Volg ons ook op Facebook en Twitter!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3