Margo van Schagen, Administratieve ondersteuning voor nabestaanden Herhaling presentaties in Oudheidkamer Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Daar gaan we weer! Actiecomité Goed Beleid INGEZONDEN BRIEF Autovrij' stationscentrum Kiezersbedrog CDA PVDA Stationscentrum Boeken voor ritsen UITKIJKPOST 5 FEBRUARI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kerkelaan 28, 1851 HE Heiloo, tel. 06-10788923, e-mail: info@margovansehagen.nl. website: www.margovansehagen.nl HEILOO - Rouwen is hard werken, dat doe je zeven dagen per week, 24 uur per dag. Na het overlijden van een dierbare volgt vaak een verwar rende periode, waarin niets meer is wat het lijkt. Juist in deze periode dienen er allerlei zaken rondom het overlijden geregeld te worden. Een nabestaandenbegeleider kan mensen in een rouwproces dan ook enorm ontlasten. Margo van Schagen is nabestaandenbegeleider in Heiloo en omstreken en ondersteunt nabestaanden bij zaken die na een uitvaart op hen afkomen. Tijdens haar werkzaamheden als notarisklerk, waarmee zij ruim vijftien jaar ervaring heeft, krijgt zij steeds vaker signalen van erfgenamen die verdwalen in het oerwoud van te regelen administra tieve zaken. In haar fimctie op het notariskantoor kan zij hen vaak niet verder helpen, omdat veel van de gevraagde ondersteuning buiten het werkterrein van de notaris ligt. Dit was voor Margo de reden om eind vorig jaar, naast haar werk op het notariskantoor, voor zichzelf te begin nen als nabestaandenbegeleider. Sindsdien krijgt zij regelmatig te horen: ,'Had ik maar eerder over jou gehoord, want deze ondersteuning was juist waar ik in die periode zo'n behoefte aan had.' Haar werkzaamheden zijn heel divers. „Soms hoefje nabestaanden alleen maar even te wijzen op de zaken die allemaal geregeld moeten worden, waarna zij zelf aan de slag gaan. Zo'n begeleidend uurtje is vaak heel waardevol, mensen hoeven niet zelf het wiel uit te vinden en vinden het prettig om zelf de regie in handen te houden." Een andere keer zijn de werkzaamheden uit gebreider en vinden mensen het juist fijn om zoveel mogelijk zaken uit handen te geven. Te denken valt aan het ordenen van administratieve zaken die na het overlijden geregeld dienen te worden, het melden van het overlijden aan diverse instanties; het wijzigen van abonnementen en/of lidmaatschappen, maar bijvoorbeeld ook het regelen van diverse bankzaken, het wijzigen van verzekeringspolissen en het aanvragen van uitkeringen of pensioenen. Ook verzorgt Margo de benodigde aangifte voor de erfbelasting. Met name oudere mensen, van wie de overleden partner altijd de administratie verzorgde, zijn blij met haar ondersteu ning. Maar ook jongere mensen kimnen te allen tijde een beroep op haar doen. Uiteraard kunnen mensen erop vertrouwen dat hun infor matie vertrouwelijk wordt behandeld. Mocht u nu, of in de toekomst, een beroep willen doen op Margo, dan staat zij u graag te woord. Na een eerste -vrijblijvend- telefoongesprek komt zij bij u thuis om uw per soonlijke situatie nader te bespreken en samen met u, en geheel naar uw wens, een plan van aanpak te maken. Voor nabestaanden een hele zorg minder! Het zwemseizoen 2014 is nog niet eens geopend maar de gemeente Heiloo heeft nu al, eenzijdig, beslo ten, zonder overleg met de Vrienden van het Baalje, om het zwemsei zoen op 31 augustus te beeindigen. Dit ondanks het feit dat er al sinds jaar en dag bij de gemeente wordt aangedrongen om het zwemseizoen in september te verlengen. We heb ben vaak een mooie nazomer, ieder een is eind augustus net zo n beetje terug van vakantie en als het Baalje dan lijn open is, is dat goed voor de bezoekersaantallen en dus ook voor de omzet voor de gemeente Heiloo. Maar ja, ook nu blijkt weer dat de gemeente geen commerciële gedachten bezigt. Gemiste kans dus. Vandaar hierbij de oproep, hou het Baalje ook in september open! Roel de Koning Heiloo Nauwelijks drie weken na de oprichting van het actiecomité Stop Verkwisting!! ziet Wim Albers, initi atiefnemer en woordvoerder van dit comité, zich genoodzaakt de werk zaamheden van dit comité voort te zetten onder een andere naam. De nieuwe naamgeving en omvorming tot Actiecomité Goed Beleid zijn er mede op gericht de activiteiten van het tot dusver anoniem opererende 'lid' van het voorgaande comité aan banden te leggen. Het laakbare mis bruik maken van het webmaster- schap van de door haar beheerde website en het verbreiden van doel stellingen en eisen via de website, die grotendeels niet in overeenstem ming zijn te brengen met de oor spronkelijke doelstellingen van het voorgaande actiecomité, vroegen dringend om passende en snelle maatregelen. Het inmiddels bij alle in de gemeenteraad vertegenwoor digde politieke partijen en daar door publiekelijk bekend geworden samenspannen tussen het dusver anoniem agerende comité 'lid' en webmaster mevrouw E. de Jong enerzijds en de NCPN van de heer W. Gomes anderzijds verenigt zich niet met de intenties van de heer Albere aangaande de ontplooiing van activiteiten van een actiecomité. Ook het op de website stopverkwis- ting.nl getoonde en bewuste buiten sluiten van de WD verdraagt zich niet met democratische basisprinci pes en schaadt niet alleen genoemde partij maar tevens de doelstellingen en de geloofwaardigheid van elk serieus opererend actiecomité. Wim Albers Heiloo Einde van de Tweede Wereldoorlog en daar is het begin van de 'babyboom', 1955 en daar is Nederlands eerste file, welke uit groeide tot een echt probleem. De regering moest maatregelen nemen om files te voorkomen. Men pro beert autogebruik te verminderen. Loste men een knelpunt op, bleek dat het volgende knelpunt zich aan diende. Aansluitend wordt door kabinet Den Uyl in de jaren '70 geroepen dat iedere arbeider een auto moest hebben. Dit gebeurde en de regering meende dat er te veel auto's waren. Huidige bere keningen wijzen erop dat tot 2030 de wegen in Nederland drukker en drukker zullen raken, waarna dit terug zal lopen tot het weggebruik in de jaren '80. Einde van de 'grijze golf. Huidige ervaring leert (mij, in ieder geval) dat er meer ouderen op de weg rijden. Slecht ter been, maar relatief alert in de auto, zich onvei lig voelend in krappe, bochtige en/of donkere parkeergarages of 'gewoon over straat'. Desalniettemin is de stelling 'autovrij stationseentrum'... (En ikzelf wil natuurlijk ook wel eens om vijf voor zes even met de auto het centrum in, om luiers te halen voor de tweeling. M. Hofman Inwoner Heiloo In de Uitkijkpost is op 29 januari een pagina opgenomen 'Gemeenteraadsverkiezingen 2014'. De stelling van de week was: 'Autoverkeer op het Stationsplein moet worden verboden'. Tijdens de raadsvergadering van 6 decem ber 2013 heeft het CDA en PVDA gestemd om wel autoverkeer toe te staan in het Stationcentrum. Hoe is het mogelijk dat het CDA (de heer Hiemstra) nu zegt, mede-inita- tiefhemer te zijn van een autovrij Stationcentrum. Ook de PVDA (de heer Rootjes) stelt in het verkie zingsprogramma: te streven naar een autovrij Stationcentrum, en zegt dat in het verleden verkeerde keu zes zijn gemaakt. Maar stemt op 6 december 'voor' om wel auto's toe te staan in het Stationcentrum. Er zijn inmiddels veel ongelukken gebeurd in het Stationcentrum. Recent nog een mevrouw, die is aangereden voor de ingang van de Vomar, zij is naar het ziekenhuis afgevoerd. Veilig Verkeer Nederland vind dat het niet kan; auto's vlak langs de winkels te laten rijden, in welke gemeente kan dit ook. Ook het lan delijk rapport van Veilig Verkeer Nederland over de onveiligheid van het Stationcentrum lappen deze par tijen aan him laars. Op de stemwij zer van Heiloo-Online ziet u dat 75% van de burgers van Heiloo kiezen voor een autovrij Stationcentrum, CDA PVDA wordt eens wakker! De heer Grootenboer Veilig Verkeer Nederland, Heiloo In Heiloo weten mensen die in het doip actief zijn bij de verschillende vrijwilligersorganisaties, elkaar in het algemeen goed te vinden. Soms met een iets andere insteek, maar het uiteindelijke doel is het leven van minder hebbende mensen onder ons wat dragelijker te maken. Zo ook de mensen van de tweede hands Boekenmarkt die altijd op de laatste zaterdag van de maand in 't Trefpunt wordt gehouden. Zij lazen in de Uitkijkpost dat het potje om ritsen te kopen om daarmee win terjacks te kimnen repareren voor dak- en thuisloze mensen die in de dagopvang in inloophuis de Kloof in Amsterdam verblijven, leeg is. Prompt werd van een deel van de opbrengst van de tweedehands Boekenmarkt een bedrag van maar liefst 200,- voor de aankoop van ritsen beschikbaar gesteld aan het naaiploegje van het Rode Kruis Heiloo. Zó helpt in stilte de één de ander. Dank aan de vrijwilligers van de Boekenmarkt en van het Rode Kruis. Ton Steenaert Heiloo HEILOO - De in de laatste maanden van 2013 door Oud Heiloo georganiseerde presen taties trokken veel bezoekers. Sommigen konden zelfs de voor stellingen bijwonen. Daarom een herhaling van de presentaties. De presentaties in de filmzaal van de Oudheidkamer Heiloo hebben de volgende programmering. Op zaterdag 8 februari herhaalt Jaap de Graaf zijn boeiende beschouwing over 'De groei en ontwikkeling van Heiloo'. Aan de hand van oud en nieuw kaartmateriaal wordt aange geven hoe de groei van Heiloo zich in de loop der tijd heeft ontwikkeld. Veel van het oude is nog herkenbaar in het doip. Op zaterdag 8 maart is de beurt aan Piet Kuijper die een beeld schetst van 'De verdwenen tuinbouw in Heiloo'. Wie weet nog dat er dat Heiloo bekend stond om zijn aardbeienteelt? Piet Kuijper weet daar meer van. Op zaterdag 22 maart vertelt Piet Stoffers over 'De veranderingen rondom 't Loo, voor en na de bouw van het winkelcen trum'. De omgeving van de Witte Kerk is na 1970 ingrijpend veran derd. Dat heeft gevolgen gehad voor het wonen en winkelen in die buurt. Jaap de Graaf presenteert op zater dag 5 april het tweede deel van zijn verhaal over 'De groei en ontwikke ling van Heiloo'. Is nog bekend dat zich middenin Heiloo een camping bevond? Interessant om te horen. De cyclus van presentaties wordt op 26 april afgesloten met een voor dracht over 'De kring van Heiloo'. Wim Buwalda licht toe waarmee deze vriendenkring, betaande uit Johannes Hasebroek, Comelis van Foreest, Nicolaas Beets en Jan Kneppelhout, zich bezighield in de pastorie en op Nijenburg. Informatie en contact over dit programma via info.oudheiloo@gmail.com of tele foonnummer 072-5321404. Zie ook www.oudheiloo.nl. Aanvang van de presentaties 14.30 uur, inloop, met koffie, vanaf 14.00 uur. Adres Oudheidkamer Heiloo: Bergeonstaat 30 Heiloo, tel. 072-5320332. Een oude ansichtkaart met een afbeelding van Camping Heiloo, bezit van Vereniging Oud Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5