Heiloo is een rijschool rijker High tea kook- en bak demo bij Ant. Duijn Keukens 9 Valentijn bij de Wereldwinkel Warm eten bij Forte Kinderopvang Bamdance in Ter Coulster Kerk H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Opkikkertje van Keer op Keer Info-uurCDA Beat FM over Burgerinitiatief Spreekuur Heiloo-2000 DOKTERS DIENSTEN De praktijk van DR. RUURDA is gesloten van ïo februari t/m 14 februari Voor waarneming dr. Gianotten Tel: 5330400 STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Andesgeheimen Internetcafé Extra bustocht naar Soestdijk Schaken tegen kampioene Hulp bij belastingaangifte Pilates Watergymnastiek Heiloo start Repair Café Proefles Fithockey Zondagmiddag Café UITKIJKPOST 5 FEBRUARI 2014 HEILOO - Rijschool het Groene Licht is een jonge dynamische onderne ming, die duidelijke en gestructureerde lessen geeft. Tijdens de lessen zorgen zij voor een ontspannen en leerzame sfeer, zodat u zich op uw gemak voelt. Door de lessen tot een minimum aantal te beper ken blijft het betaalbaar zonder dat het ten koste gaat van de kwaliteit. Ook is het mogelijk om in het weekend en in de avond te lessen. Het starten van een nieuw bedrijf moet natuurlijk gevierd worden. Daarom ontvangt u tijdelijk een totaal pakket Online 3D Theorie cursus ter waarde van 49,95 of een gratis rijles. Daarnaast is de proefles ook gratis. Bij het aanbrengen van elke nieuwe leerling krijgt u bovendien een gratis les. 'Rijschool het Groene Licht' beschikt over een ruim aanbod voordelige lespakketten zoals een spoedcursus of een opfriscursus. Voor meer infor matie, zie www.rijschoolhetgroenelicht.nl of bel 06-45732349. Rijschool het Groene Licht is SRB-Erkend. HEILOO - Zoekt u een origi neel Valentijnscadeau? In de Wereldwinkel vindt u onder andere mooie, grappige en ori ginele beelden, nu met 20 korting ter gelegenheid van Valentijnsdag. Vrolijke stelletjes, een poes gede coreerd met harten, blije dames en andere uit Mexico komende hand gemaakte beelden. Gemaakt van klei uit de omgeving, gebakken in een houtoven, waarna de figuren vele malen geplamuurd en gepolijst worden. Daarna schildert men het beeld met verf en vervolgens wordt het hoofd met potlood en verf gede coreerd. Als afwerking krijgen de beelden een laklaag. Het zijn unieke producten die tot stand komen door kleine bedrijven, waarin gewerkt wordt onder goede arbeidsom standigheden tegen een leefbaar loon. En volgens de principes van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO), zowel in Nederland als in Latijns-Amerika. U krijgt nu op deze beelden uit de serie van Esperanza 20% korting in de periode van 5 tot en met 15 februari. Elders treft u in deze Uitkijkpost een advertentie van de Wereldwinkel aan met een afbeelding. Tevens zijn in de maand febru ari de ontbijt-foodartikelen in de aanbieding, hier krijgt u eveneens 20 korting op zo lang de voor raad strekt. Kom eens naar de Wereldwinkel aan de Stationsweg 105 in Heiloo. REGIO - Ant. Duijn Keukens in Heerhugowaard verstaat de kimst van het genieten. Daarom wordt op zaterdag 8 februari een high tea kook- en bak- demo gehouden in de showroom. Een kok laat bezoekers kennismaken met alle kenmerken van een high tea en natuurlijk mag er volop geproefd wor den van het eindresultaat. Van 11.00 tot 16.00 uur zijn er doorlopend demon straties. Bij de laatste themadag van Ant. Duijn Keukens genoten veel men sen van de workshop Aziatisch koken. Marjon Duijn: „We hopen natuurlijk dat we ook nu weer een groot aantal enthousiaste bezoekers mogen ver welkomen. De workshops zijn niet alleen leerzaam, maar ook gezellig. En natuurlijk moet er geproefd worden, dus bezoekers vallen in alle opzichten met hun neus in de boter." Bezoekers krijgen diverse tips voor het maken van high tea-gereehten. Verschillende bereidingswijzen komen aan bod, dus het belooft een leerzame dag te worden. Maar ook de nieuwste appa ratuur wordt gedemonstreerd. Marjon Duijn: „We maken van de gelegen heid gebruik om iedereen meteen op de hoogte te brengen van de nieuwste trends op het gebied van keukens en keukenapparatuur. De Quooker-kranen spelen op deze themadag een belangrijke rol, omdat je hiermee razendsnel een pot hete thee op tafel zet." In de showroom van Ant. Duijn Keukens zijn tegenwoordig ook keukens van het gerenommeerde merk Riverdale te vinden. Met de woonaccessoires van Riverdale kan men eenvoudig een andere uitstraling aan het interieur geven. Marjon Duijn: „De themadag is daarmee niet alleen leerzaam en gezellig, maar ook inspirerend. Iedereen is welkom en we vinden het gezellig als vrienden, vriendinnen, familie en buren meekomen." Ant. Duijn Keukens vindt u aan de Hasselaarsweg 21 in Heerhugowaard, tel. 072-5714108. HEILOO - Kinderdagverblijf De Vogeltuin van Forte Kinderopvang is deze maand gestart met het verstrekken van warme maaltijden. Binnen dit concept kunnen kinde ren op het kinderdagverblijf genie ten van een gezonde, verse en geva rieerde maaltijd. Herkenbaar voor werkende ouders: het spitsuur tij dens het eten. Kinderen opgehaald van het kinderdagverblijf, vlug naar huis en dan nog even snel een gezonde maaltijd in elkaar draaien. Maar tijd ontbreekt, en de kinderen hebben honger! Forte Kinderopvang helpt oudere een handje bij het spits uur tijdens het eten. In navolging van Forte vestigingen in Castrieum, Limmen en Bergen wordt bij De Vogeltuin een warme maaltijd ver strekt, welke wordt geserveerd aan de kinderen die daarvoor opge geven zijn. Er worden maaltijden aangeboden die gevarieerd, gezond en vers zijn. Het eten op het kin derdagverblijf heeft niet alleen als voordeel dat de kinderen al heerlijk hebben gegeten als de ouders ze op komen halen, maar ook dat de kin deren samen kimnen eten. Want: zien eten doet eten! Ondanks dat de kinderen even moesten wennen aan een bordje warm eten in plaats van een boterham, zijn de eerste warme maaltijden tot nu toe een groot suc ces. Niet alleen smullen de kinderen van de lekkere maaltijden, maar ze worden ook gestimuleerd om goed te eten. De kinderen blijken zoveel van de warme maaltijd met him vriendjes te genieten dat veel bordjes helemaal leeg gaan: iets wat menig ouder als muziek in de oren klinkt! Voor meer informatie kunt u kijken op www.fortekinderopvang. nl of bellen met 0251-658058. HEILOO - De Engelse kerk houdt op zaterdag 8 februari een Barndance. De avond begint om 19.00 en duurt tot 22.00 uur en wordt gehouden in de Ter Coulster Kerk, Holle weg 111 te Heiloo. Het belooft een leuke avond te worden met Schotse, Ierse en Engelse volksdansen waaraan iedereen mee kan doen, jong en oud! De avond staat onder leiding van Margaret Lamboume die mime ervaring heeft en als caller de ver schillende dansen uitlegd en demon- streerd. Ervaring is niet nodig, het gaat om het plezier. Reservering is gewenst door een e-mail te sturen naar bamdance@christchurch.nl. De kosten voor volwassenen zijn: 5,-, kinderen van 5 tot 16 jaar 2,50 en tot 5 jaar gratis. De ruimte in de koffiezaal van de kerk is beperkt dus boek tijdig: vol is vol. Christ Church Heiloo is een Anglikaanse gemeente die al sinds 1990 bij elkaar komt. De huidige dominee, Francis Blight, woont sinds november 2012 met zijn familie in Ypestein. Voor verdere informatie: tel. 072-5338519 of 072-5315023. francisblight@christchurch.nl, www.christchurch-heiloo.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand febru ari gaat naar Heilooër Operette Vereniging. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op donderdag 6 febru ari houdt de CDA-fraetie een info-uur. Wanneer u een onder werp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel 5335150. E-mail naar werf.hlo.34@planet.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Beat FM in gesprek met Frank Gesink over burgers die het initiatief nemen en zich inzetten voor de sociale markt plaats. Luister naar Radio BeatFM 106.3, te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Op donderdag 6 febru ari, kimt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo -2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent wel kom om 20.00 uur in het gemeen tehuis (oude ingang). Graag uw komst melden bij fractiesecreta ris Rob Levie, tel. 06-54901626 of via e-mail rob.levie@heiloo-2000. nl. Kijk voor het vergaderschema op www.heiloo-2000.nl. Audiovisuele presentatie op zondag 9 februari om 14.00 uur door Cisca en Evert Abspoel. De duizelingwekkende natuur van Chili en Bolivia laten een onuit wisbare indruk achter. Zo ook de Inca ruïnes, de bekende bolhoed en de aanstekelijke Andesmuziek. Entree 5,-. Tea Rijke en Hans Boot staan elke dinsdag en donderdag tussen 14.00 en 16.00 uur klaar om al uw vragen met betrekking tot de com puter te beantwoorden. En MaS- leerling Tim Zoon gaat op woens dagmiddag vanaf 16.15 uur helpen met uw vragen over iPad of tablet met Android. Een en ander is gratis; het gaat op afspraak, bel tevoren dus even met onze receptie. Er komt nog een excursie naar paleis Soestdijk, op zondag 16 maart. Onder meer wordt er de expositie 200jaar koninkrijk bezich tigd. De bus vertrekt rond 12.30 uur vanaf het Trefpunt en is ca. 18.00 uur weer terug. De kosten bedragen 35,- inclusief audiotour en koffie met een petitfour. Zondag 9 maart geeft onze plaats- genote Timardi Verhoef een simul taanseance in het Trefpunt. Zij daagt iedereen in Heiloo en omge ving uit om tegen haar te komen schaken, jong en ouder zijn van harte welkom. Aanvang 14.00 uur, entree 2,-. Gaarne even melden via tel. 072-5331297 dat u van plan bent te komen. Ook dit jaar staan onze deskun dige belastingvrijwilligere weer paraat om u te helpen bij uw belas tingaangifte, tegelijk wordt dan ook gekeken naar de zorg- en huurtoe- slag. Om hiervan gebruik te maken dient u lid te zijn van WonenPlus (onderdeel van de Servieepas). Voor het lidmaatschap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u 072-5331297. Joseph Pilates ontwikkelde een methode van bewegen waardoor je een sterker en gezonder lichaam krijgt. Hierbij gaat het om beheer sing en coördinatie van het lichaam. Pilates wordt gegeven donderdag middag om 15.00 uur. Enkele nieu we deelnemers kimnen nog worden geplaatst. Speciaal voor mensen die bege leiding nodig hebben in het water. Zowel bij de dinsdagmiddaggroep als bij de vrijdagochtendgroep kimt u zich aansluiten. Neem een gratis proefles en kijk of het u bevalt. Spullen met een beschadiging weggooien? Mooi niet! Stichting Welzijn organiseert op zaterdag 22 maart het allereerste Repair Café van Heiloo. In het Trefpunt helpen tussen 10.00 en 13.00 uur diverse mensen met gouden handjes gratis bij alle mogelijke reparaties. Fithoekey is gezond en gezellig en wordt gespeeld met een zachte bal en knots Het is buitengewoon geschikt voor senioren vanaf 60 met en zonder hoekeyervaring. Dinsdag 18 februari om 14.00 uur bent u van harte welkom bij de gratis proefles op het terrein van de Terriërs. Belt u even met 072-5331297 dat u van plan bent te komen? Het volgend zondagmiddagcafé in het Trefpunt is op 9 februari van half twee tot half vijf. Entree 2,- (seivicepas 1,-)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9