15-jarige Merel zamelt geld in voor Zuid-Afrika Isabella en Julia houden inzamelingsactie voor Stichting Opkikker H E I L O O 11 E-Bike cursus door Veilig Verkeer Nederland Politici durven geen 'nee' te zeggen Vermeend kiezersbeddrog I INGEZONDEN BRIEF Vermeend kiezersbedrog II De Vrijwillige Buurthulp Eén spijkerbroek en één paar schoenen,deel 2 UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 2014 HEILOO - Woensdag 5 februari is de E-Bike cursus gegeven door Veilig Verkeer Nederland in het Trefpunt. Er werden diverse elek trische fietsen besproken, ook een verkeersles was een onderdeel van de cursus. De heer van der Klugt, fietsdocent van de Fietsersbond, gaf theorieles, terwijl in de andere zaal de praktijk werd besproken over deze fiets. Fietswinkel Vlaar had drie verschillende elektrische fietsen in deze zaal opgesteld, waar bij de cursisten antwoorden kregen op de vele wagen die men had over de sterkte van de accu, gewicht van de fiets, zithouding, snelheid, ver snellingen enzovoorts. De cursus was zeer goed bezocht, huiswaarts kreeg de cursist het boek E-bike en een BOB sleutelhanger mee. Deze cursus wordt ook op donder dag 27 maart gegeven in Limmen, Cultureel centrum Vredenburg Dusseldorpseweg 64 om 14.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Isabella (12) en haar vriendin Julia (12) zijn drie weken geleden een inzamel- actie begonnen voor Stichting Opkikker. Hun streven is om 2000 oude mobieltjes in te zame len; voor elk mobieltje krijgt Stichting Opkikker 2,50. Ze zitten al op 300 stuks; het streefaantal is dus nog lang niet bin nen. De meiden wonen in Alkmaar maar omdat de moeder van Isabella oorspronkelijk uit Heiloo komt, hebben Isabella en Julia de actie uitgebreid naar Heiloo; bij Veldt Snacks en Kado Zo in het Stationscentrum en bij Van Rozendaal Schoenen in 't Loo (her kenbaar aan het Opkikkerpamflet op de ramen) staan speciale inlever- boxen van Stichting Opkikker waar in men tot maandag 24 maart oude mobieltjes kan deponeren. Isabella heeft zelf ervaren hoe belangrijk het werk van Stichting Opkikker is. Bij haar broertje Tim (11) is op zijn zesde leukemie geconstateerd. Vanaf dat moment stond alles in het teken van de ziekte van Tim; de veelwildige ziekenhuisbezoeken inbegrepen. Stichting Opkikker ver zorgt Opkikkerdagen voor langdurig zieke kinderen en het hele gezin. Zo is Tim al een keer naar Disney on Ice geweest, en ook hebben Tim en Isabella een super Op kikkerdag -die op school begon- mogen meemaken. „Met clowns in de klas, opgehaald worden in een echte limousine, hamburgei's eten bij McDonalds en tot slot een bezoek aan een spelle- tjesfabriek", vertelt Isabella. „Even een dag niet aan die rotziekte den ken!" Om ook zelf haar steentje bij te dragen, zodat er nog veel meer kin deren blij kunnen worden gemaakt met een Opkikkerdag, zijn Isabella en haar wiendin Julia onlangs Op kikkerambassadeur geworden. In mei is een speciaal 'ambassadeurs weekend' georganiseerd, waarbij alle Op kikkerambassadeurs worden beloond voor hun inspanning. Die dag leveren alle ambassadeurs de opbrengst aan oude mobieltjes in. Stichting Opkikker hoopt op 75.000 stuks. Isabella en Julia roepen dan ook iedereen, die nog ergens in huis oude mobieltjes heeft slingeren, op deze in de Opkikkerbox te depo neren. Bij de meiden thuis langs- brengen kan ook; Isabella woont op Graaf Jankade 22 en Julia op Corfstraat 22, beiden in Alkmaar. U steimt daarmee de stichting die langdurig zieke kinderen een onver getelijke dag bezorgt! Julia en Isabella zamelen oude mobieltjes in voor Opkikker. Bij Van Rozendaal Schoen ('t Loo) en bij Veldt Snacks en Kado Zo (Stationscentrum) staan inzamelboxen. Foto: Caroiien Breed U hebt het vorige week natuurlijk wel gelezen. Alle politieke partijen van Heiloo zeiden 'mee eens'. Nu is dat natuurlijk niet zo weemd als de stelling is: 'criminelen moeten gestraft worden'. Maar dit was de stelling: In Heiloo heeft de partici patiemaatschappij de beste kans van slagen. Ja, u leest het goed: in Heiloo, niet in Hardenberg, Harderwijk, Hardinxveld, Harlingen, Hattem, Heemskerk, Heemstede, Heerde en Heerenveen om maar een paar dwarsstraten te noemen. Nee juist in Heiloo is de slagings- kans het beste! Kom kom, dames en heren politici. Blijf even met de beide beentjes op de grond staan. Vindt u dit nu ook niet een school voorbeeld van een sociaal wenselijk antwoord? Durft u zo vlak voor de verkiezingen nog 'nee' te zeggen? Wilt u ons juist dan paaien met mooie praatjes? Jammer voor uw geloofwaardigheid. Mijn advies: wees wat objectiever en kritischer naar uzelf en naar de kiezers. En Heiloo? Het is een mooi doip om in te wonen maar de mooiste? Dat gaat even te ver! Wessel van Schagen Heiloo De voorzitter van Veilig Verkeer Nederland in Heiloo plaatste vorige week stevige kanttekeningen bij onze positieve reactie op de stel ling 'stationscentrum autovrij?' CDA-Heiloo is al jaren 'wakker', zeker als het gaat om het onder werp verkeersveiligheid. Het was CDA-Heiloo die in 2010 samen met H2000 het initiatief nam om, samen met omwonenden en de Winkeliersvereniging, een plan uit te werken waarbij het Stationscentrum alleen nog maar bereikbaar zou worden voor 'bestemmingsver keer'. Ondanks unanieme steim in de gemeenteraad, hebben enkele winkeliers dit met een rechtszaak doorkruist. Resultaat: tot op de dag van vandaag geen enkele verbe tering van de huidige situatie! Wij begrijpen de teleurstelling van WN, maar uiteindelijk moeten we ook een keer onze knopen tellen en een brug slaan naar alle belangen: veilig heid, een florerende middenstand en bereikbaarheid voor aanwonen- den en hulpdiensten. Daarom heb ben wij ingestemd met een autoluw plan; eindelijk dooipakken en niet blijven hangen in een waardeloze patstelling. Daarmee doen wij recht aan onze kiezers die wij een veiliger en aantrekkelijker Stationscentrum hebben beloofd. En dat doen wij overigens ook voor andere situaties, bijvoorbeeld bij de Hoogeweg of een veilige oversteek op de De Dors/ Ringweg. Elly Beens, Hessel Hiemstra, Hanny Kaan CDA-Heiloo Vorige week heeft de voorzitter van de afdeling Heiloo van Veilig Verkeer Nederland een ingezonden brief geplaatst, waarin hij con stateert dat de PvdA en CDA aan kiezersbedrog doen ten aanzien van het autovrij maken van het stations- centrum. De briefschrijver is in zijn reactie echter niet volledig. Wij hebben bij de behandeling van het voorstel van D'66/GroenLinks aangegeven voorstander te zijn van een autovrij stationscentrum doch geconsta teerd dat daarvoor nu geen meer derheid is. Wij hebben niet, zoals anderen, tegengestemd omdat het ten opzichte van de huidige situatie een kleine verbetering is, en omdat ondernemers en bewoners uit het stationscentrum deze wijziging bepleiten. Over een jaar zal er wor den geëvalueerd of de nieuwe situ atie inderdaad een verbetering is. Dan zullen we opnieuw pleiten voor een autovrij stationscentrum. Het realiseren hiervan kan echter alleen maar als een meerderheid daarmee instemt. Die meerderheid is er op dit moment niet! Cees Rootjes Fractievoorzitter PvdA Heiloo De discussie over het Staionscentrum is wat de Uitkijkpost betreft bij deze gesloten. Redactie De KBO in Heiloo vindt dat het anders moet en wil zich gaan inzet ten voor het werven van 'Vrijwillige Buurthuipen'. In de harde wereld waar het meestal om geld gaat, moet onbaatzuchtige hulp een plaats veroveren. Wij als KBO pro beren dat hiermee gestalte te geven, vooral om de gaten die gaan vallen, door een terugtredende overheid, op te vullen. Maar ook omdat het sociale gevoel van vroeger vervaagt. Deze vrijwillige buurthuipen richten zich vooral op hun buurtje, waarbij dit begrip niet al te ruim moet wor den opgevat. Wij denken hierbij aan buurtbewoners, die bereid zijn om kleine hand- en spandiensten te ver lenen aan him mede buurtbewoners, die hierom verlegen zitten. Gedacht wordt aan: CV bijvullen, schilderij ophangen, boodschapje doen of medicijn ophalen. Maar ook sociaal maatschappelijk zoals: vervoer, zijn de gordijnen open of een bezoekje aan een alleenstaande. Wat mogen we verwachten van een vrijwillige buurthulp: 1) Inlevings- en beoorde lingsvermogen van buurtbewoners die op hulp vragen. 2) Bekend zijn in him buurtje en 3) bereid zijn om de vraag om hulp te coördineren. Hij verdient het uiteraard ondersteu ning te krijgen van andere buurt bewoners, want iedereen bezit wel een bruikbare kwaliteit. Mocht het te ingewikkeld worden, dan kan hij doorverwijzen naar de professionele hulp. Dit kost tijd en afhankelijk van de buurt schatten wij in, dat dit enkele uurtjes per week zal zijn. Heeft u interesse dan kimt u zich opgeven voor een informatiebijeen komst, eind februari in het Trefpunt. Bel met 072-5331297 of 072-5330553 of meld u aan via info@goodlock.nl. Er wordt op u gerekend! Tom ten Hoope Heiloo Heilooër en Lirnmer kerkgangers zijn een eigenwijs volkje. Vraagje om één paar schoenen en één spij kerbroek, dan zijn er mensen die zich daar niet aan houden. Velen gaven met de kerst méér, véél meer! Zoveel, dat we een deel even heb ben moeten opslaan omdat er in het inloopeentrum voor dak- en thuisloze mensen 'de Kloof in Amsterdam domweg geen ruimte voor was. Maar weest u gerust, het komt allemaal terecht bij de mensen die aan de onderkant van de samen leving leven en voor wie deze spul len zijn gegeven. Uit him naam zeg ik u hartelijk, héél hartelijk dank! En behalve die spijkerbroeken en schoenen, was er ook dit keer weer sprake van een enorme 'bijvangst' in de vorm van ondergoed, T-shirts en niet te vergeten de lieve briefjes die soms waren bijgesloten (dikwijls vergezeld van chocolade, jam of iets dergelijks). Ook niet-kerkgangers lieten zich niet onbetuigd: diverse malen trof ik bij mijn voordeur plastic zakken en dozen met tweede handskleding aan! Kortom: mijn dakloze maten zijn er u zéér dankbaar voor! En mocht u nog lange onderbroeken, gebreide mutsen, truien, sokken enzovoorts kwijt willen: ik neem het graag in ontvangst. Mijn adres: Boekenstein 9,1852 WR Heiloo. Ton Steenaert Heiloo HEILOO - De 15-jarige Merel Rijs gaat binnenkort zeventien dagen naar Zuid-Afrika om ont wikkelingsprojecten te bezoe ken. Ze zamelt geld in voor deze projecten door onder andere mobiele telefoons in te zamelen. „Maar de reis betaal ik zelf," zegt Merel. „Het is de allereerste keer dat ik zo lang van mijn ouders weg ben, maar ik ben niet zenuwachtig hoor," zegt Merel. Ze vertrekt in de zomervakantie. Sommige mensen vinden haar te jong om zo'n indruk wekkende reis te maken. Claudia Rijs, de moeder van Merel, heeft er alle vertrouwen in: „Het reizen zit haar in de genen. Ook vanwege de zelfstandigheid die ze altijd al heeft gehad, durven wij het wel aan. En we hadden een heel goed gevoel bij de organisatie." Merel gaat name lijk op reis met Worldmapping. Dit is een organisatie die expedities naar ontwikkelingslanden organi seert voor jongeren. Ze wordt dus goed begeleid. „Er is ruimte om met een psycholoog te praten en er zijn elke dag groepsessies om emo ties te bespreken," zegt Claudia. De projecten die Merel gaat bezoe ken kimnen behoorlijk heftig zijn. Zo gaat ze bijvoorbeeld naar Bobbi Bear, een project voor seksueel misbruikte kinderen in Zuid-Afrika. „Ik wil zien hoe het nou echt gaat in Zuid-Afrika," aldus de Heiloose. „Ik denk dat je daar ook heel veel van leert en dat je er zelfstandiger van wordt. Dit zijn dingen die je niet in schoolboeken kunt leren. Misschien kan deze ervaring mijn keuzes van later beïnvloeden.Het geld dat Merel voor de oude mobiel tjes krijgt, gaat rechtstreeks naar de ontwikkelingsprojecten die ze in Zuid-Afrika gaat bezoeken. De zelfgemaakte bak waar de telefoons ingeleverd kimnen worden, staat bij de Albert Heijn in het Hoekstuk. Verder zamelt ze geld in via de web site huis42.nl en via haar eigen web site merelrijs.wix.com/zuidafrika. Iedereen die een donatie doet, krijgt per gedoneerde euro een foto van Merels expeditie toegestuurd. De 15-jarige Merel Rijs gaat binnenkort zeventien dagen naar Zuid-Afrika om ontwikkelingsprojecten te bezoeken. Foto:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11