Limmen heeft beste Gall Gall van Noord-Holland Bakkerij Putter 'goes' spelt Traditioneel concert Akersloters voor Akersloters GDB campagne is begonnen Open Dag bonhoeffer www.bonhoeffer.nl Mannenkoor Phonation op concert Akersloters voor Akersloters 15 februari 10.00 - 13.00 uur INGEZONDEN MEDEDELING Eigenwijs Lola Garcia Band bij Jazz Session Club Bijzonder Concert bij Limmen Cultuur pieter kieftstraat 20 tel. (0251) 65 91 19 info@bonhoeffer.nl HEILOO - Gall Gall Limmen is de beste Gal Gall van Noord-Holland geworden. Bij deze winkel wedstrijd is beoordeeld op klantvriendelijk heid, productkennis, leeftijdscontrole NIX-18, netheid en nieuwe Gall&Gall klantenkarthouders (waarmee u 10% korting krijgt op alle wijnen, bubbels en whisky's). Vanaf nu gaat Gall&Gall Limmen, met twaalf andere Noord- Hollandse filialen, de strijd aan voor de titel 'Beste Gall Gall van Nederland (550 filialen). Gall Gall Limmen is vier maanden geleden verbouwd en is twee keer zo groot geworden, ook in haar assortiment. Klantvriendlijkheid staat voorop, de medewerkers weten ook alles over wijn en spijs. Gall Gall Limmen houdt bovendien geregeld proeverijen, waaronder een Whisky proeverij op 10 april. LIMMEN - Spelt, een oergraansoort, is rijk aan vitamine B en eiwitten en heeft een gunstige werking op het darmstelsel. Bakkerij Putter heeft het assortiment in speltproducten uitgebreid. Willem Putter: „Want spelt is niet alleen lekker dankzij de karaktervolle, nootachtige smaak; het is ook nog eens heel gezond." Spelt broden, diverse koek- en cakesoorten en pastaproducten (Pasta Pura) van spelt en bakkersgrondstoffen zoals spelt- meel, speltbloem, griezen, zemelen en geplette spelttarwe voor thuisge bruik; Bakkerij Putter heeft het! Het speltgraan voor de Spelt natuurbroden komt uit Duitsland (Kollenberg). Het meel voor de compactere variant -het molenspelt brood- komt van Hollandse odem (Zeeland) en wordt ambach telijk gemalen bij molen De Oude Knegt in Akersloot. Nieuw zijn cake en ontbijtkoek van spelt; een knap staaltje bakkimst van Willem. Zijn grote uit daging was om een ontbijtkoek van spelt en honing te maken. Het resultaat is onweerstaanbaar lekker; rijkelijk gevuld met cranberry's en walnoten. Ook de komende weken verrast Bakkerij Putter de klant het overheerlijke nieuwe speltproducten! Bakkerij Putter, Hoge weg 159 in Limmen, www. bakkerijputter.nl. AKERSLOOT - Zondag 16 febru ari kan iedereen uit Akersloot en wijde omgeving weer genie ten van de muzikale capacitei ten van een aantal dorpsge noten tijdens het traditionele concert 'Van Akersloters voor Akersloters'. Vanaf 15.00 uur krijgt men in de NH-kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot een gevarieerd program ma voorgeschoteld van werk van Von Beethoven en Verdi tot aan Paul Simon en Rowwen Heze. De optre dende musici zijn vrijwel allemaal afkomstig uit het doip. Onder meer zijn dit het mannenkoor Phonation onder leiding van Piet de Groot, Margret en Anne Graas, de Heeren Zeventien onder leiding van Henk Kerssens, Ester Krom en Yvonne Meijer. Verder treden op Arnold Beauchampet, Louis Schrijver, Arie Krom, Huub Metselaar en Michael Hijlkema. Debutanten in dit gere nommeerde gezelschap zijn The Visitors, bestaande uit Sander Terpstra en Ellen en Ton van Dam, en de 14-jarige tweeling Manon en Aniek Schagen op respectievelijk piano en fluit. De presentatie van het geheel is in handen van Liesbeth Schrijver. Het concert is tot stand gekomen in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot, de SWOA. De toegangs prijs bedraagt 6,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk die om 14.30 uur zijn deu ren opent. LIMMEN - Op zondag 16 febru ari komt de Lola Garcia Band vanaf 16.00 uur in de Vredeburg in Limmen. Deze band zoekt steeds naar nieuwe composities om daaraan invulling te geven. Een groot deel van het repertoire bestaat uit stukken die in het gebied tussen het pop-genre en de jazz geplaatst kimnen worden. Ook latin jazz is hieivan een onderdeel. Voor dit optreden in is echter gekozen uit voornamelijk jazz-composities, hoewel dit door gaans minder bekende stukken betreffen. Ook de ontstaanspe riode hieivan loopt sterk uiteen, van jaren '40 tot eigentijds. LIMMEN - Limmen Cultuur is bezig aan zijn veertigste seizoen en dit jubileumjaar wordt geken merkt door prachtige concerten. Voor het eerstvolgende optreden heeft men het Dordtse Ophelia Trio geprogrammeerd; een bij zondere combinatie van drie eigenzinnige vrouwelijke musici: Marjoleine Schaap (sopraan), Karin Dolman (altviool) en Caecilia Boschman (piano). Het in 2003 opgerichte Ophelia Trio speelt repertoire uit de Romantiek tot en met het heden. Het concert vindt plaats op zon dagmiddag 23 februari om 15.00 uur in de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. Reserveren van kaarten via lirn- mencultuur@hotmail. com, via www.limmencultuur.nl of tel. 072- 5052235. Verkoop van kaarten ook vanaf 14.30 uur bij de kassa in de kerk. Bert van Diermen overghandigt het verkiezingsprogramma aan Rob Schijf, de lijsttrekker van GDB. Aangeleverde foto REGIO - Op 5 februari heeft de voorzitter van Gemeente- en Dorpsbelangen (GDB), Bert van Diermen het verkiezingspro gramma overhandigd aan Rob Schijf, de lijsttrekker van GDB. Daarmee werd de aftrap gegeven voor de campagne voor de gemeen teraadsverkiezingen van 19 maart. „De lijst ziet er prima uit," zegt Rob Schijf. „Opvallende namen van jon geren zijn Elvin Verlaat, Bastiaan Uhl en Thomas Voorwalt. Twee vrouwen, Mirjam Buur en Wendy Blankert. Jos Maasdijk, Ben Piepers en Herman Sterken zijn op de lijst opgenomen. De oud gemeentesecre taris van Castricum is een welkome nieuweling. Kees van der Himst staat op plaats tien. Zijn gezondheid dwingt hem rustig aan te doen." Als het aan GDB ligt zal het plaatse lijke politieke landschap behoorlijk veranderen. „Het grote aantal par tijen levert alleen maar verwarring op. GDB is een echte lokale partij, geworteld in de plaatselijke politiek en na de samenvoeging ontstaan uit de drie bekende plaatselijke groeperingen (Castricum Actief, Limmer Gemeenschap en de Vrije Lijst Akersloot). We hebben een doortimmerd programma met een goede balans tussen vernieuwen en behouden, tussen investeren en op de portemonnee letten, tussen ruim te voor initiatieven door onze inwo ners en handelen door de gemeente. Belangrijke speerpunten voor de verkiezingen zijn: Buitengebied is van de boeren, Geen verho ging gemeentelijke belastingen, Baas in eigen kem, CastricumPas: iedereen doet mee, Behoud zwem bad Dampegheest en sporthal De Enterij, Realiseren bollenmuseum, Uitbreiden P&R station, Huizen voor senioren bouwen in woonhof- jes. De gemeente moet niet meer geld uitgeven dan er binnenkomt en houdt de gemeente geld over? Dan moet dat geld terug naar de belas tingbetaler. Daar gaan we voor. GDB is een echte lokale partij, wat heet dè lokale partij." 12 FEBRUARI 2014

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13