Tafeltennister van TTV Limmen-Heiloo plaats zich voor finale van Nederland Rachelle van de Griek schaatst op NK Junioren Zwemdiploma's Zwembad Loos 'I Trias atleten Laura en Job sprinten naar NK goud Terriërs vierde van Nederland Damclub Heiloo wint opnieuw van de Broeikas Rachelle van de Griek zet topprestatie neer op NK Junioren SPORTNIEUWS UIT REGIO 12 FEBRUARI 2014 SCHAATSEN HEILOO - Op 9 februari was het Nederlands Kampioenschap schaatsen voor junioren C in Tilburg. Namens de C-selectie Alkmaar stond Rachelle van de Griek op de startlij st en het was niet eenvoudig geweest om er op te komen. Drie weken van ziekte gingen er namelijk aan vooraf. Na mooie resultaten in het voorseizoen nu dus geen podiumaspiraties dus voor dit NK. De loting van de eerste afstand was niet helemaal gunstig buiten starten, eindtijd 42.25 en omdat er maar twee anderen sneller waren een mooie derde plaats. Het ging alleen niet vanzelf dus of de derde plaatst met een zware 1500 meter in het verschiet te handhaven zou zijn? In rit 11 werd al 2:13.26 dit beteken de een tijd van 2:15 om 3e te blijven in het klassement. De rit moest het uitwijzen, een snelle opening en 3 goede rondes moesten Rachelle op het podium houden. Met 2:14.77 voldeed Rachelle mooi aan de doel stelling en eindigde op een degelijke maar goede zesde plaats op de 1500 meter. In het eindklassement ein digde Rachelle op een vooraf totaal onveiwachte mooie tweede plaatst. Met deze tweede plaats was ze ook de beste eerstejaars en heeft ze ook het startbewijs voor de Vikingrace op 8 en 9 maart in Heerenveen op zak. TAFELTENNIS REGIO - Het is al een hele pres tatie om tot de beste spelers van Nederland in hun leeftijdsca tegorie (A-licentie) te behoren en als je dan ook nog eens via de gespeelde voorrondes plaats voor de finale van Nederland, dan mag je wel spreken een geweldige sportprestatie. Op zondag 9 februari werd in Assen de halve fmale van de Nationale jeugdmeerkampen gespeeld. In deze fase van het toer nooi zijn er van heel Nederland per leeftijdscategorie nog 24 spelers over, waaivan vandaag de beste twaalf spelers zicht plaatsen voor het fmaleweekend 31 mei tot 1 jimi. Voor Sanne Briefjes speler van TTV Limmen-Heiloo was de opdracht duidelijk: de goede lijn van de laatst gespeelde competitiewed strijden tegen TTV Heemskerk en TTV Diemen doortrekken. Als begin nend A-speelster en op de twaalfde plaats van de Nationale ranglijst in een poule met drie A-spelers moest zij dus direct scheip zijn. Dit lukte prima, daar ze in de eerste twee wedstrijden respectievelijk de num mers 5 (Kim Staps /Zuidwest) en de nummer 4 (Emma van der Zanden/ Limburg) versloeg met 3-0 en 3-1. Ook de derde wedstrijd werd over tuigend gewonnen met 3-0 tegen Yara Mengelers/ Limburg en daar mee was bereiken van fmale in zicht. Hoewel de strijd in de laatste twee wedstrijden vrijwel gelijk op ging, was de scherpte iets minder en verloor Sanne onnodig de twee laatste wedstrijden wat resulteerde Tafeltennister Sanne Briefjes heeft dit weekend een geweldige prestatie neergezet. Aangeleverde foto HEILOO - De eerste diploma's van 2014 zijn alweer uitgereikt. Woensdagmorgen 15 en 22 janu ari was het vroeg in de ochtend druk bij zwembad Loos. Totaal 73 kinderen stonden in T-shirt, korte broek en waterschoe nen klaar om te laten zien dat ze zich zowel op hun buik als op him mg al goed in het water kimnen red den. Ze hebben dan ook allemaal hun 'Red jezelf-brevet dik verdiend. Zaterdagmorgen 25 januari sloten de leerlingen voor diploma A en B de rij af. Hier viel vooral het onder water zwemmen positief op. De geslaagden zijn: Red Jezelf: Senna Schrama, Jady Lane Gouda, Nick Oostrom, Noëlla Duijvestein, Roos Seijmonsbergen, Caz Voet, Tess Beers, Willemijn Hollenberg, Victor Hogeveen, IJfke Zijlema, Magda Uijtenhaak, Brechtje van Baar, Storm Gouda, Fons Kaandorp, Wietske Leek, Noor Freijer, Elin Ursem, Bas de Boer, Anouk Metselaar, Silvio Serbassi, Kally Vogelzang, Sofie Aubertijn, Guusje Smit, Rocco de Graaf, Nine Westerman, Rosalie Rus, Yanin Kok, Lue Serrarens, Anouk Dekker, Fenna Gouverneur, Rens de Laleijne, Joachim Kreher, Morgan Beemsterboer, Amber Edelenbos, Sem Schaap, Jesse Molen, Louise Dibbets, Tim Haanstra, Aeden Mc Lean, Stefan Zwart, Hessel Keijzer, Dennis Admiraal, Jesse Poppe, Floortje Korver, Marijn Sijtsma, Puck van den Bos, Feline Romelingh, Quinten Burgmeijer, Camile Koomen, Julianne van der Horst, Milan Tetaz, Attila Farago, Shanna Wilvers, Tristan van Genne, Olivier Fijnheer, Indy Sariemijn, Eva Goedhart, Serra Dekker, Roos dat drie speelstere op de tweede plaats eindigde met elk zes wed- strijdpunten. In dit geval wordt de meerkampregel toegepast: Vergelijk het resultaat in de onderlinge set(s). Deze regel was duidelijk in het voor deel van de speelster uit Limmen en dat betekende een tweede plaats in de eindklassering en plaatsing fmale pupillenmeisjes Nederland 2014. Laura de Witte (midden) verbaasde iedereen door in de finale onder de twintig jaar een recordtijd te lopen. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - Trias heeft afgelo pen weekend in Apeldoorn tij dens de NK junioren uitstekend gepresteerd. Laura de Witte was een klasse apart op de 400 meter. De specialiste op de korte sprint nummers verbaasde iedereen door in de fmale onder de twintig jaar een recordtijd van 55.99 seconden te lopen. De Rotterdamse Paulina werd tweede in een tijd van 57.34 seconden. De reactie van De Witte was: „De fmale ging fantastisch, de fmale liep precies hoe ik het in mijn hoofd had. Nu deze zomer weer hard lopen op mijn favoriete 200 meter mijn grote doel is de WK junioren in Oregon. De andere Trias topper Job Beintema maakte de favorieten rol helemaal waar. De horde specialist kwakkelde de laatste maanden met z'n gezondheid toch won de atleet uit Heiloo alweer z'n vierde horde goud bij de junioren. Dit keer bleef de klok stil staan op 8.22 seconden. C junior Dave Wesselink liep in de serie bij de JB een nieuw persoonlijk record op de horde 9.08 seconden. Britt Ooijevaar bereikte op de zestig meter een keurige halve finale als C junior 8.25 seconden. Tenslotte liep Zoe de Jong in de serie een knappe 60 meter. Steeman, Nikki Du Pied, Elise Stam, Jente Zander, Fleur Voulon, Siebe Dijkstra, Ise Stroo, Izabella Sharoykin, Julie Rotteveel, Mick Jonker, Sabine Rotteveel, Eliezer Pinto, Fabian Rensen, Hein van Kimmenaede, Sanad Souissi. Diploma A: Maxime Broekstra, Daniël Cutuli, Anna Dijcks, Ahalaam Khalid, Kim Kreher, Kevin Lont, Sara Mooij, Fiene de Nijs, Bram Ooijevaar, Daphne Schuurman, Thijs van der Vegt, Rianna Venema, Josefien de Wit, IJfke Zijlema, Wies Zoon, Eliza Zwart. Diploma B: Imad Badou, Basam Badou, Amber Blokker, Abdellah Khalid, Vince Komen, Zoë Kramer, Job Kroon, Thomas Le Belle, Rens Los, Seth Meijer, Qali Mohamed, Nansalmaa Ngawantsang, Joël van der Spek, Rosa Thimg, Sten Ullere, Eline de Vries, Marit Zijlstra, Noah Zwaan. HOCKEY HEILOO - Voor zowel Dames 1 als Dames 2 van De Terriërs is het zaalhockeysprookje afge lopen weekeinde in de lande lijke eindrondes in Rotterdam teleurstellend verlopen. Bij de reserveteams werd Dames 2 zaterdag na verlies in de poule tegen Groningen en Hilversum, de latere winnaar, zesde omdat ook de laatste wedstrijd tegen Push (na strafballen) werd verloren. Dames 1 trof zondag in de kruisfinale het sterke Den Bosch, met liefst vier speelsters van het Nederlandse EK-team, en leed een 7-3 nederlaag. De wedstrijd om de derde en vierde plaats tegen MOP, dat in de kruis finale met 4-1 van SCHC had verlo ren, was een pittig duel. Na de regu liere speeltijd was de stand gelijk (5-5), nadat De Terriërs eerder met 4-1 hadden voorgestaan. Er volgden strafballen, die door de dames van MOP beter werden benut, zodat De Terriërs uiteinde lijk op de vierde plaats eindigden. Maar dan wel de vierde plaats van Nederland, dus ondanks de kater van de teleurstelling een fenome nale prestatie, gebaseerd op een 'admirabele' team spirit, inzet en wedstrijdmentaliteit. DAMMEN HEILOO - Na eerder de uitwed strijd in Aklersloot met 17-5 te hebben gewonnen, speel den de dammers uit Heiloo nu thuis, in de vierde ronde van de Kennemerdamkring. Het werd weer een eenvoudige overwinning, mede ook door enkele blunders van de tegenstander. Op het derde bord, in een gelijkwaar dige stand, blunderde Leo Ridder tegen Frans Schouten. Wil Broereen speelde een goede partij tegen de sterkste dammer van deze compe titie, Rene Boulonois, maar in tijd nood blunderde hij in het eindspel. Voor damclub Heiloo is er nog een kleine kans op het kampioenschap van de Kennemerdamkring. De uit wedstrijden tegen Dos St Paneras en de sterke, nog ongeslagen kop loper SNA Heerhugowaard, moeten dan wel worden gewonnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15