Heilooër online marktplaats: hulp geboden of gevraagd El Inschrijving geopend voor Kunst6daagse W Ton Thomassen van Fotoclub Heiloo winnaar van de fotowedstrijd 'Samsung School of Talents' H E I L O O 3 OUD PAP IE R KORTOM Gratis lezing over Leren EHK Klaverjasclub Algemene Leden Vergadering SportRaad Rectificatie Isotoop is biotoop Nieuw in Heiloo: Theatercafé ierenbescherming UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 2014 Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Vermist Egaal-rode kater, gec., slechtziend, klein van stuk, 13 jr, Bassie, Harrelaers Heiloo. Rood-cyperse kater, witte neus, wan gen en bef, voor witte sokjes, achter witte kniekousen, gec., 6 jr, Dirk, De Oostkanter Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Vanaf 3 februari is ons nieuwe adres in het Willibrord us Business Centrum Kennemerstraatweg 464, tel 072 5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op G3 HEILOO - Amsterdam heeft Makkie en ook andere plaatsen kennen soortgelijke burger- en buurtinitiatieven: lokale onli ne sociale marktplaatsen waar 'Hulp gevraagd' en 'Hulp gebo den' elkaar vinden. Onder het motto 'We helpen elkaar een handje' kan Heiloo binnenkort ook online terecht voor klusjes. Initiatiefnemers zijn Willeke Meijer en Frank Gesink. Zij heb ben het online marktplaatsconcept, dat in andere plaatsen zeer succes vol is, voor Heiloo ontwikkeld met het idee om het imago van vrijwil ligerswerk eigentijdser en voor jonge mensen 'funrijker' te maken en tegelijkertijd mensen met elkaar te verbinden. In de voorbereiding hebben Willeke en Frank contact gezocht met zoveel mogelijk par tijen die iets voor het project kun nen betekenen. Het Vrijwilligere Informatie Pimt (VIP) van Stichting Welzijn Heiloo, gemeente Heiloo en ook Ondernemend Heiloo (OHO) zijn enthousiast en verlenen hun medewerking. De website sluit bij voorbeeld goed aan op de gemeen tecampagne 'Dat is heel normaal in Heiloo'. Op zaterdag 19 april, gelijktij dig met de start van de campagne 'Ik winkel in Heiloo', wordt de website voor Heilooëre en door Heilooërs gelanceerd. Willeke: „Je kunt er allerlei kortstondige klusjes -gevraagd of aangeboden- opzet ten, zoals boodschappen doen, een klusje in of rondom huis, vervoer, oppassen, koken, de hond uitlaten, maar ook bijvoorbeeld hulp bij de belastingaangifte, een computer- HEILOO - De laatste week van juni staat voor Heiloo weer in het teken van de Kunst6daagse. Dit is de tiende keer, in de voor afgaande negen afleveringen is het evenement steeds mooier en com pleter geworden en het is bijna meer weg te denken. Overal in het doip markeren de gele evenement- HEILOO - Door het fototijd schrift Focus werd medio 2013 een fotowedstrijd uitgeschreven, over drie verschillende thema's: beweging, contrast en emotie. De winnaar van het thema 'con trast werd Ton Thomassen, ama teur fotograaf uit Heiloo, en lid van de Fotoclub HAF Heiloo. De prijs bestond uit een mooie systeemcamera van Samsung. De drie finalisten kregen ieder een eigen opdracht, en gingen strij den voor de eindoverwinning. Ton kreeg zijn opdracht van Amo Haijtema, foto redacteur bij de Volkskrant: Het fraaie verval. Met die opdracht op zak ging Ton naar het Landschaftspark Duisburg: een vervallen fabriekscomplex van hoogovens en staalfabrieken in het Ruhrgebied. In vijftien foto's heeft Ton de schoonheid van veival in beeld gebracht. De jury heeft Ton met zijn serie gekozen tot winnaar van de Samsung School of Talents. De drie finaleseries en de uitslag van de wedstrijd staan in het febru- probleem of advies bij het opzetten van een zaak. Ieder kan met zijn of haar talenten een ander blij maken. Vrijwilligers die een handje hel pen worden beloond met muntjes. Je kimt hiermee zelf vrijwilligers werk 'inkopen' of ze verzilveren bij diverse winkels of culturele organi saties in Heiloo. Het VIP houdt als bank de muntstroom in de gaten. Door de imieke samenwerking met ondernemend Heiloo levert de website iedereen een win-win situ atie op." Willeke en Frank hebben met een projectgroep (uiteraard allemaal vrijwilligers) de website opgezet en een plan bedacht om vlaggen de plekken waar de geïnte resseerde naar beeldende-kunstui- tingen kan kijken. De kunstroute is het hart van de Kunst6daagse en op basis van ontvangen reacties en sug gesties worden accenten verlegd en nieuwe elementen geïntroduceerd. In 2014 wordt op het Landgoed Willibrordus aan een fore aantal beeldend kunstenaars een prachtige ari nummer van Focus, dat nu in de winkel ligt. Daarin mocht Ton ook vijf pagina's met foto's van zijn hand de Heilooër online marktplaats op de kaart te zetten. De aftrap in aan loop naar de lancering is tijdens de Vrijwilligeremarkt op zaterdag 15 februari in winkelcentrum 't Loo. Het projectteam zal daar die dag flyeren met een prijsvraagformulier. Wie een korte, krachtige en pak kende naam verzint voor de nieuwe website en munteenheid van Heiloo maakt kans op een iPad Mini! Lever het ingevulde formulier in tijdens de Vrijwilligeremarkt, bij het VIP loket in de bibliotheek of mail uw 'gouden inval' voor 22 februari naar markt- plaats@heilooweb.nl. De winnaar wordt begin maart bekend gemaakt. expositieplek geboden. Deze jubile umeditie belooft een caleidoscopi sche aaneenschakeling te worden van activiteiten voor jong en oud op diverse locaties. Voor beeldend kunstenaars is het vanaf nu moge lijk om in te schrijven, via www. kimst6daagseheiloo.nl/contact. Hetzelfde geldt voor muzikanten en voordrachtskunstenaars. vullen. Hierin toont koos Ton zijn mooiste sportfoto's, die hij de afge lopenjaren heeft gemaakt. HEILOO - Wondeiwijs Coaching geeft vrijdag een gratis lezing over leren. U krijgt onder andere informatie over hoe een kind zo effectief mogelijk informatie leert verwerven en verwerken, hoe het geheugen werkt en welke mogelijkheden er zijn voor begeleiding. De lezing is bedoeld voor ouders, leerkrachten en een ieder die betrokken is rondom de opvoeding van kinderen. Start is om 19.30 uur, het duurt ongeveer een uur. De toegang is gratis. Aanmelden is noodzake lijk. Adres: Praktijk Hart Ziel, Runxputteweg 28a in Heiloo. Meer informatie en aanmelden: www.wondeiwijs-coaching.nl en info@wonderwijs-coaching.nl. HEILOO - Maandag 17 februari is er weer een gezellige drive bij de EHK Klaverjasclub, met mooie prijzen. Iedereen is, het liefst met partner, welkom in Cultureel cen trum De Strandwal op het GGZ terrein. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start is om 19.30 uur en einde om 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. HEILOO - Op 26 februari houdt de Vereniging SportRaad Heiloo haar eerste Algemene Leden Vergadering in het club gebouw van De Foresters, Vennewatereweg 23. De bijeen komst begint om 20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur. In de Ingezonden Mededeling over rijschool Het Groene Licht stond helaas de naam niet geheel juist vermeld. Er stond het Groene Licht, maar het moet zijn Het Groene Licht. Op het foto item van Wim Rijkelijkhuizen, op de voorpagina van de Uitkijkpost van woensdag 5 februari, ontvingen we een groot aantal reacties. Het op de foto genoemde isotoop had natuurlijk biotoop moeten zijn; de natuurlijke omgeving waarin een plant of dier kan leven en zich kan voortplanten. HEILOO - Een nieuw concept op een vernieuwde locatie in Heiloo. Iedere tweede zaterdagavond van de maand houdt Gert-Paul van der Horst een intieme Thuis Bij GP avond met stand-up comedi ans, voorlezende dichtere, folk country muziek, enzovoorts. Er komt een klein podium met com pacte zanginstallatie, er worden film- en geluidsopnames gemaakt en er wordt geëxposeerd door schilders. De sfeer gaat richting artistiek voor een aandachtig luisterend oor, maar een gezellige Ierse sing-along kan de avond ook zo maar afsluiten. Op zaterdag 8 februari gaven gastheer GP en diverse lokale muzikanten de succesvolle aftrap van dit nieuwe initiatief. De eerstvolgende editie vindt plaats op 8 maart. De entree is gratis en je mag spontaan iets op het podium komen doen. Je kunt je ook even aanmelden bij Gert Paul op tel. 06-50969586. Onder andere deze foto van de Nederlandse kampioenschappen BMX in Heiloo, staat in het fotovakblad Focus. Foto: Ton Thomassen f hu Willeke Meijer is één van de initiatiefnemers van de Heilooër sociale online marktplaats waar hulp wordt aangeboden en gevraagd. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3