Schimmelnagel Centrum Medivoet Heiloo f; Tentoonstelling door 80-plussers in de Trog H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Sprookjes in het Trefpunt Johan Reus exposeert foto's in Bibliotheek Een Rondje Gouden Eeuwbij' het Nivon Nij'enburg cultuur historisch bekeken Tarot Deck in kapel GGZ UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 2014 HEILOO - Tot en met 6 april wordt in de Trog te Heiloo door Galerie de Buitenkans een bij zondere expositie gehouden van kunstenaars met een gemid delde leeftijd van 80 jaar; Piet Veen, Ellen Dubach, Andrez en Jan Giling. Piet Veen (1929) uit Heiloo heeft tot aan zijn pensionering gewerkt als graficus, reclameontwerper en illu strator. Buiten zijn werk om maakte hij linoleumsneden en in een later stadium gouaches. Deze werken worden gemaakt op een grafische manier, waarmee hij de afgelopen jaren regelmatig in zowel Nederland als in het buitenland exposeert. Piet Veen wordt geïnspireerd door zijn vakanties naar het buitenland, zoals onder andere Frankrijk, Ierland en Rusland. Maar ook schilderachtige plekjes in Nederland legt hij vast. Daarnaast vormen verhalen en gedichten een inspiratiebron. Ellen Dubach (1940 geboren in Rotterdam) wonende in Alkmaar studeerde aan de academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. Hierna heeft zij schilderles gehad van Jan Sierhuis. Zij gaf vele jaren les in keramiek bij de Stichting Scarabee en S.B.K. in Alkmaar. Haar keramisch werk bestaat uit torens, schalen, bollen, tableaus en vrouwenbeelden. Ieder kera miek werkstuk is een unicum en afgewerkt met mooie zelf geïmpor teerde glazuren uit Engeland. Ook maakt zij olieverfschilderijen, litho's en het laatste jaar legt zij zich toe op mandala's. Andrez (1933) een echte Egmonder, woont en werkt vlakbij zijn geliefde polder en zee. Hij is autodidact en schildert al vanaf zijn prille kindertijd. Zijn werk is veel zijdig, sterk verwant aan het Duitse expressionisme van het begin van de vorige eeuw en heeft vaak een monumentaal karakter (Die Bmcke). Het is een kunstenaar pur sang en is in trek bij een nog steeds groeiend aantal bewonderaars en liefhebbers. In het leven van Jan Giling (1930 geboren in Berkhout) wonende in Heiloo speelt kimst de hoofdrol. In 1978 maakte Jan van zijn hobby zijn beroep en vestigde zich als schilder. Zijn liefde voor het impressionisme en landschappen kon hij nu vertalen in zijn schilde rijen. Hij is een gedreven schilder, streeft naar de essentie, de eenvoud met aandacht voor kleur en kleur- werking. Het polderlandschap is voor hem een inspiratiebron als hij op een winterdag het glinsterende licht probeert op te vangen, maar ook zijn Franse en Griekse land schappen zijn daarentegen zinde rend zomers. De Trog is geopend op van donderdag tot en met zondag middag van 12.00 tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans. org. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Rolinka Bmijns, WBC, Kennemerstraatweg 464 (1.28), 1851 NG Heiloo, Schimmelnagel Centrum tel. 072-7920017, Medivoet tel. 06-42417110, www.schimmelnagelcentmm.nl.www.medivoetheiloo.nl, HEILOO - Voeten dragen ons de hele dag van A naar B en verdienen meer aandacht dan ze doorgaans krijgen. Voetkwalen als eelt, likdoorns, kloven, ingroeiende nagels en/of schimmelnagels vragen specialistische voetzorg om er vanaf te komen. „Uit schaamte wachten mensen vaak te lang om met voetklachten naar de pedicure te gaan", aldus Rolinka van Medivoet en het Schimmelnagel Centmm Heiloo. Gelukkig merkt ze dat het taboe op voetproblemen steeds meer doorbroken wordt; evenveel mannen als vrouwen bezoeken haar praktijk. Rolinka heeft zich naast allround pedicure gespecialiseerd in voetver zorging voor topsportei's, kinderen, reuma- en diabetespatiënten. Maar ook de voetzorg op oncologisch gebied heeft inmiddels een prominente plaats ingenomen. Medivoet verzorgt bijvoorbeeld ook ortheses en nagel beugels om pijnlijke nagels en drukplekken te ontlasten. „En zijn wij aangesloten bij de ketenzorg. Alles 'onder een dak', dat is wel zo handig." Rolinka neemt uitgebreid de tijd voor een consult en iedere behandeling wordt op het individu afgestemd. „Zo vraagt voetverzorging bij een fer vent wandelaar een andere benadering dan bijvoorbeeld bij een topspor ter. In de topsportwereld weegt voetverzorging zeer nauwkeurig en ligt de lat hoog." Zo heeft topatlete Nicole Weijling mede door de intensieve voet verzorging van Medivoet het afgelopen jaar goud gehaald op de wereld kampioenschappen. Door de samenwerking met verschillende teams is de kwaliteit optimaal. Het Schimmelnagel Centrum is de eerste en enige praktijk in Nederland met een apart centmm speciaal gericht op schimmelnagels. Dit is een hardnekkig infectieprobleem waar veel mensen last van hebben. „De één is er meer vatbaar voor dan de ander en het kan voorkomen aan hand- én voetnagels. Gewone middeltjes uit de drogist helpen vaak niet, omdat de infectie niet alleen in de nagelplaat, maar ook daaronder zit. Er zijn eigenlijk maar twee manieren om er echt vanaf te komen. Een moge lijkheid is medicatie, maar dit is een aanslag op het lichaam. Een net zo effectieve behandeling is die met de schimmelnagellaser. Die laser is spe ciaal gemaakt om schimmels in nagels te vernietigen." Het Schimmelnagel Centmm in Heiloo heeft één van de twintig schimmelnagellasers van Nederland in huis. Alle apparatuur is eigendom en wordt niet ingehuurd. Zodoende heeft Rolinka inmiddels niet alleen veel ervaring opgedaan maar kan men ook dagelijks terecht voor het totale plaatje; diagnostiek, laserbehandeling en (na) controle. Na afloop krijgt de klant alle spullen mee naar huis voor de nabehandeling. Na circa acht weken is een gezonde uitgroei van de nagels mogelijk. Cliënten die graag eerst een advies wil len kunnen vanzelfsprekend een vrijblijvend intakegesprek aanvragen. De praktijk is onlangs verhuisd naar het Willibrordus Business Centmm. Rolinka is trots op de royale ruimte die met twee goed uitgeruste behan delruimtes en een aparte wachtkamer overal privacy biedt. Werk van Jan Giling, te zien in De Trog. Aangeleverde foto HEILOO - Op 8 februari heeft kunstenares Sabrina Tacci haar Tarot Deck gepresenteerd in een druk bezochte Kapel van het Willibrordusgebouw. De 22 doeken van de Grote Arcana van de Tarot hingen indrukwekkend aan de muren van de sfeervolle locatie. Deze feestelijke presentatie werd ingeleid met medi tatieve muziek van Eva Boon, en begeleid met een levensdraad ritueel door Evi Velders. Het is een magisch en kleurrijk deck geworden via de camera van Miquel Gonzales en naar ontwerp van Anita Vrielink. Aangeleverde foto HEILOO - In het kader van de generatiemix houdt Marlise Mantel in de voorjaarsvakantie op woensdag 26 februari van 10.00 tot 12.00 uur een sprook jesochtend in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Sprookjes zijn voor jong en oud. Grootouders, ouders en kinderen vanaf 4 jaar beleven een span nende en vrolijke ochtend. Met elkaar wordt een bekend sprook je (de wolf met de zeven geitjes of de gelaarsde kat) uitgebeeldd en nagespeeld. Kosten 4,- per volwassene met één kind (vanaf 4 jaar), elk volgend kind 1,-. Voor opgave en/of informatie kunt u contact opnemen met Marlise Mantel, tel. 072-5333061. HEILOO - Johan Reus expo seert tot 7 april een aantal van zijn natuurfoto's in Bibliotheek Heiloo. Johan Reus woont in Heiloo en maakt als amateur al ruim 25 jaar actief natuurfoto's. Hij fotografeert bijna alles wat met natuur te maken heeft, maar het meest boeit hem toch wel het vastleggen van vogels. Macrofotografie doet hij ook heel erg graag, zoals het vastleggen van vlinders, paddenstoelen en ander 'klein grut'. Op deze expo sitie kunnen onder andere ook een aantal landschappen worden bewonderd, die hij op IJsland gemaakt heeft. Meer informatie op www.reusinbeeld.nl. HEILOO - Op zaterdag 15 febru ari heeft het Nivon Heiloo Jan Broekhuizen uitgenodigd om een tour te gaan maken door het Holland van de Gouden Eeuw met als rode draad Rembrandt's Nachtwacht. U ontmoet bekende en minder bekende personen uit die tijd, beleeft met hen glo rieuze en fatale momenten. Ook geniet u van stedenschoon, in het bijzonder van dat in Leiden en Amsterdam. Deze avond wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Kosten leden 4,- en anderen 5,-. Opgave wordt op prijs gesteld via tel. 072-5333127 of info@nivonheiloo. www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, houdt elke derde zondag van de maand een natuurwandeling in het Heilooër Bos. In de winter maanden wordt daarbij vaak wat meer aandacht geschonken aan de cultuur-historie van het land goed Nijenburg. Op 16 februari zal het daarbij onder andere gaan om het landhuis, de parkaanleg daaromheen en de lanen verder in het bos. Zo ziet u het grote contrast tussen het 'Franse Werk' dat stamt uit de 18de eeuw en het 'Engelse Werk' in de stijl die later, in de 19de eeuw gebruike lijk werd. De wandeling begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt ongeveer twee uur. Warme en waterdichte kleding aanbevo len! Een donatie (richtlijn 2 euro 50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen: IVN-Heiloo@ hccnet.nl of tel. 072-5325110; kijk ook eens op www.ivnnkl.nety.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5