Bijles, huiswerk- en Citobegeleiding in Heiloo Prinselijk bezoek aan De Beun! Ton Steenaert houdt zijn preek van de leek 'Les Cloches de Corneville' door HOV Imkervereniging houdt cursus bijenhouden H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Expositie Joke Schuitenmaker UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 2014 HEILOO - De rapporten komen eraan! Heeft u binnenkort een ouderge- sprek met de leerkracht van uw kind? Loopt uw kind op zijn tenen? Is uw kind het plezier kwijtgeraakt in lezen, rekenen of spelling? Zit uw kind op de middelbare school en heeft het hulp nodig bij plannen, leren of samen vatten? Anne Schouten kan hierbij helpen. Anne is leerkracht, intern bege leider en remedial teacher in het basisondeiwijs. Ze heeft al veel kinderen geholpen met Citotoetsen, het inhalen van achterstand, het herwinnen van zelfvertrouwen bij leren én zelfstandig leren plannen voor kinderen in het voortgezet ondeiwijs. Want één bijles per week kan zoveel verschil maken. Bijles Heiloo heeft in februari en maart een speciaal aanbod. Profiteer nu van een gratis en vrijblijvend intakegesprek ter waarde van 40 euro én een korting van 10 procent op bijlessen en huiswerkbegeleiding! Hoe mooi is het als uw kind met plezier leert? Meer informatie op: www.bijlesheiloo.nl. HEIOO - Kon de Franse compo nist Robert Planquette (1848- 1903) ooit vermoeden dat zijn eerste, volledige 'opéra- comique', namelijk Les Cloches de Corneville (De Klokken van Corneville) zou uitgroeien tot één van de bekendste Franse operettes? De uitvoering van deze ope rette door de Heilooër Operette Vereniging (HOV) was een lust voor oog en oor: door de originele regie vol leuke vondsten van Ben Eppinga en de eigentijdse choreografie van Ans Vlieg ontrolde zich een zeer vlotte voorstelling. De professio nele belichting en inventieve decors zorgden ervoor dat het publiek (in een zo goed als uitverkochte De Beim) de spanning op het toneel intensief mee beleefde! Eén van de muzikale én visuele hoogtepunten was de scene met de spoken, waar bij het indrukwekkende voorva derenkoor weerklinkt! De diverse rollen werden uitstekend vertolkt door Joop Wessling (Henri), Bianca de Heer (Germaine), Peter Boven (Grenicheux) en Danielle Boven (Madeleine). Ap de Vries zette vol overgave de rol van Gaspard neer en Joris van der Koogh speelde vol overtuiging de rol van de Baljuw. Maar de publieksprijs (als die er was geweest) ging naar de kin deren, die door de hele voorstel ling heen zorgden voor prachtige dansjes en leuke spelletjes op de jaarmarkt. Met hun ontwapenende onschuld vormden zij een goed tegenwicht met de roddels en ach terklap van de vriendinnen van Madeleine, met ferve gespeeld en gezongen door zes jonge HOV- zangeressen. De prachtige ensem bles en koorwerken, begeleid door orkest 't Zaans, bezorgde menig bezoeker kippevel! Komend week end zijn er nog twee voorstellingen van Les Cloches in De Beun. Op de avond van de première werd het geduld van het publiek onverwacht op de proef gesteld: vooraf door een plotselinge stroomstoring in De Beun, waardoor de aanvang een half uur moest worden uitgesteld en na afloop door de 'spontane' hul diging van Wim Noteboom, die door HOV, toeschouwei's en bestuur van de B.O.O.G. feestelijk werd toege sproken én gezongen wegens vijftig jaar dirigent! Voor meer informatie zie www. heilooeroperettevereniging.nl. Een staande ovatie voor de prachtige ensembles en koorwerken, begeleid door orkest 't Zaans. Aangeleverde foto REGIO - De Imkervereniging Noord Hollands Midden, deel uitmakend van de Nederlandse Bijenhouders Vereniging, houdt een cursus voor beginnende imkers en geïnteresseerden in het interessante leven van de honingbij. Doel van de cursus is de cursis ten vertrouwd te maken met bijen en de kennis en vaardigheden op te doen die nodig zijn om een bij envolk het jaar rond te begeleiden. De deelnemers zullen na afloop van de cursus hun eigen bijenvolk kimnen verzorgen. De imkerver eniging beschikt over een aantal bijenstanden waar imkers die geen of een kleine tuin hebben, him vol ken kunnen verzorgen. Duidelijk zal worden dat de bijenhoudende hobbyist zich niet dagelijks met zijn bijen bezig hoeft te houden. Ook vakanties komen dankzij enige planning, niet in gevaar. Vanaf begin maart worden op de Klompenhoeve in Egmond aan de Hoef theorie- en praktijklessen gegeven. Voor opgave en informatie kan contact worden opgenomen met imker en docent Piet Kuijs, tel 072- 5051567, anitasenpietk@planet.nl. HEILOO - Voor de tweede keer in dit seizoen zal de Witte Kerk op zondag 16 februari om 16.00 uur in het teken staan van 'de preek van de leek'. Deze middag is - anders dan eer der aangekondigd- het woord aan Ton Steenaert (1939). Voor veel inwoners van Heiloo en omstreken is Ton geen onbekende. Hij is onder andere bekend vanwege zijn activiteiten ten behoeve mensen die dakloos zijn in Amsterdam. Ook geniet hij bekendheid als voorzitter van de Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo/ Akersloot/ Limmen. Daarnaast is Ton actief voor de Pius-Stichting, die in Noord- Holland Noord donaties verstrekt aan projecten waar oudere men sen profijt van hebben. Ton kerkt sedert 1992 in de oecumenische Dominicusgemeente in Amsterdam (waar hij allerlei functies vervulde van voorzitter tot toilettenschoon- maker). Ooit was hij voorzitter van het R.K. Dekenaat Alkmaar en van 'Kerk Hardop', een stichting die streeft naar vernieuwing binnen de R.K. Kerk. Hij was tevens lid van de Adviescommissie 'Kerken en Politieke - Maatschappelijke orga nisaties' van het bisdom Haarlem. Voor zijn pensionering was Ton Steenaert landelijk coördinator van het provinciale beleid ten behoeve van mensen met een fysieke beper king en hoofdredacteur van een goede doelen magazine. Zijn 'preek' zal muzikaal ondersteund wor den door een optreden van Lianne Pirovano, sopraan, en Peter Rijs op het orgel. De Witte Kerk is open vanaf 15.30 uur. De toegang op deze middag is gratis. Wel is er bij de uit gang van de kerk gelegenheid voor een donatie, ter bestrijding van de onkosten. Zondag 16 februari in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo, kerk open vanaf 15.30 uur. Zie ook www. ronddewateiput.nl. HEILOO - Momenteel exposeert beeldend kunstenaar Joke Schuitenmaker haar realistische werk bij Silhouet en La Locanda. In het restaurant La Locanda hangen grote olieverfschilderijen van groentes en wijnflessen, in het woongedeelte Silhouet, voor al modelschilderijen, waaronder veel dansers. Afgelopen zomer studeerde ze af aan de Wackers Academie te Amsterdam na een 5-jarige ambachtelijke teken- en schilderopleiding. Ze heeft haar atelier in het Willibrord Bussinesscentrum, in het hoofdgebouw van GGZ aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 26 februari, midden in de voorjaars vakantie, krijgt theater De Beun in Heiloo prinselijk bezoek! En wel in de vorm van de minimu- sical De Kleine Prins, gebaseerd op het bekende, gelijknamige boek van Antoine de Saint-Exupéry, Frans schrijver en vliegenier. De voorstel ling, die plaatsvindt in samenwer king met de bibliotheek, duurt een uur en is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. De Kleine Prins woont op een kleine planeet met een roos en drie vulkaantjes, waarvan er twee werken en de derde niet - nou ja, je weet maar nooit! Hij is de hele dag bezig met het verzorgen van zijn planeet. Op een dag verlaat de prins zijn planeet om te zien hoe de rest van het heelal eruit ziet. Op zijn avontuurlijke reis naar andere planeten komt hij een aantal bijzon dere volwassenen tegen. Hij ont moet onder andere een koningin, een ijdeltuit, een aardrijkskundige, een muzikant, een zakenman en een lampopsteker. Ten slotte komt hij op de planeet aarde, waar hij in de Sahara een vliegenier ontmoet die met motorpech is geland. De Vliegenier heeft nog maar voor een paar dagen water en moet in die tijd zijn vliegtuig weer aan de praat krij gen. De Kleine Prins gaat hem helpen en beleeft meer dan hij ooit voor mogelijk had gehouden! Maar hij wordt soms wel moe van al die grote mensen: 'Grote mensen wil len soms iets worden wat ze eigen lijk al zijn. Ze begrijpen nooit iets uit zichzelf en het is vervelend dat je ze alles uit moet leggen!' Eerdere minimusicals van dit gezelschap, Theater Van Santen, waren Peter en de Wolf en Pietje Bell en de Zwarte Hand, die allebei ook in Heiloo volle zalen trokken. Een geweldige tip voor de voorjaarsva kantie! Kaarten kosten 7,- en zijn verkrijgbaar via www.vriendenvan- debeun.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en in het theater. De Kleine Prins komt in de voorjaarsvakantie naar theater de Beun. Foto: Nina Schuyffel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7