A PvdA Gemeenteraadsverkiezingen 2014 NCPN D66 Heiloo H E I L O O Oneens Cultuur: Er kan door bezoekers best iets meer betaald worden voor cultuuruitingen, met name bij bioscoop en in theater De Beun Eens Eens Eens Eens m Eens De stelling van deze week is: Heiloo 12 FEBRUARI 2014 UITKIJKPOST Tot aan de verkiezingen publiceertde Uitkijkpostwekelijks deze pagina waarop de lokale partijen reageren op een stelling die betrekking heeft op Heiloo en haar bewoners. In welk welk antwoord kunt u zich het best vinden? Op Heiloo-Online.nl vindt u de Stemwijzer Heiloo. Geef uw mening over de stellingen en ontdek met de de Stemwijzer welke partij het beste bij u past! Renate Sprenkeling De NCPN kan alleen akkoord gaan met een verhoging van de jaarlijkse inflatiecorrectie op de entreeprijzen. We moeten al op zoveel zaken bezuinigen. De inwoners van ons doip die in deze crisistijd nog eens van een fijne ontspan nende film, toneelstuk, cabaret of een andere kunstvorm in de Beim willen genieten moeten dat ook in de toekomst kunnen blijven doen. Zeker voor de mensen met een kleine portemonnee die niet mogen worden uitgesloten van een fijn avondje uit. Marieke Hendriksen D66 Heiloo heeft veel waarde ring voor de voorstellingen van de Filmliga, Cineseoop en in De Beun, maar vindt dat organisaties op het gebied van cultuur - maar ook op het gebied van kimst en sport, - zoveel mogelijk hun eigen broek moeten ophouden. Dat kan bete kenen dat bezoekers meer moeten betalen, maar het is ook mogelijk dat de instellingen zelf meer fond sen werven of naar andere middelen voor financiering zoeken. D66 Heiloo vindt dat de gemeente op het gebied van kimst, cultuur en sport een faeiliterende rol hoort te spelen. We willen een goed onder bouwd en gedragen kunst- en cul tuurbeleid, dat bijdraagt aan de per soonlijke ontwikkeling van kinderen en volwassenen en aan de participa tie van kwetsbare mensen in onze gemeente. Dat kan alleen als we gebruikmaken van de deskundig heid van de culturele organisaties. Samen met hen kimnen we de beste keuzes maken om zo veel mogelijk te halen uit de schaarse middelen. Want ook hier zijn bezuinigingen helaas onontkoombaar. Daarom is erg belangrijk dat we de werkelijke kosten en de werkelijke opbrengs ten goed in beeld krijgen. Dat is een onderwerp waar D66 al jaren op hamert. Want als je dat niet weet, hoe kan je dan ooit goed kiezen? En ook hier moeten we over onze gemeentegrenzen durven te kijken. Heiloo heeft een bloeiende muziek school, Bergen doet veel aan beel dende kunst. Daar zit wederzijds winst. Creativiteit, is dat niet waar het hier om draait? Josca Ligte ringen We mogen trots zijn op de vele en verschillende soorten goede voorzieningen die we hebben in ons dorp. We zijn er trots op, maar kim nen niet alles wat we willen even veel financieel ondersteunen. Er moeten keuzes gemaakt worden. Vele betrokken hardwerkende wij- willigere zetten zich in om anderen te laten genieten. Het CDA vindt, dat voorzieningen een belangrijke verbindende en zingevende rol voor velen van ons spelen. Voor volwas senen, ouderen, maar met name voor de jeugd. Zij moeten de wereld en him mogelijkheden op diverse terreinen leren ontdekken. Kim je goed muziek maken? Kun je jezelf tot bloei laten komen met toneel spelen? Of welke sport vind je leuk? Het behoud ligt het CDA na aan het hart, ook in een tijd van bezui nigingen. We moeten alle zeilen bij zetten en ook kijken of private par tijen en mogelijk andere geldbron nen te vinden zijn. Samenwerken en creativiteit zijn daar sleutelwoorden bij. Verenigingen kunnen elkaar hel pen, zoals bijvoorbeeld de Sportraad doet, maar ook de gemeente kan een faeiliterende rol spelen. De Beim is een goed voorbeeld, waar creatieve initiatieven onderno men worden. Er zijn verschillende soorten stichtingen en verenigingen met verschillende doelstellingen actief. Het is echter goed denkbaar, dat voor een deel van de activitei ten een hogere toegangsprijs van bezoekers gewaagd wordt. Zodat de gemeente wel kan bijdragen aan andere initiatieven, die het op eigen kracht niet redden en die we wel heel belangrijk vinden voor de ontplooiing en ontspanning in ons dorp. Fred Dellemijn Met zijn 55000 bezoekers per jaar onderstreept theater De Beim zijn bestaansrecht. Dat betekent dat De Beun een jaar lang, iedere dag gro tendeels vol zit met voornamelijk onze dorpsgenoten. Een grote pluim voor de Stichting theater De Beim die met hoofdzakelijk wijwilligere er ieder jaar weer in slaagt ons een zeer gevarieerd programma voor te schotelen. Veel lokale verenigingen treden op in dit theater. Alhoewel de accommodatie ietwat gedateerd lijkt, is men steeds op zoek naar ideeën om de aantrekkelijkheid te vergroten. Zo kun je tegenwoordig ook een hapje eten in het grand café van De Beim. Neemt niet weg dat de exploitatie van De Beim ondanks deze innovaties, het gevarieerde programma en de zeer behoorlijk benuttingsgraad, niet sluitend is. HEILOO-2000 meent dat met name De Beim kostendekkend moet kim nen draaien. Dat houdt in dat de entreegelden licht verhoogd moe ten worden. Vergeleken met nabu rige gelijksoortige accommodaties zijn de tarieven van De Beun het laagst. Aan de doelstellingen van geen winstbejag en laagdrempelig heid willen wij zeker geen afbreuk doen. Een acceptabele prijsverho ging hoeft dan ook geen bedreiging te zijn voor het voortbestaan van één van onze Heilooër waarden, De Beun! Cees Rootjes Het eens zijn met de stelling vloeit niet voort uit het feit dat wij per defi nitie vinden dat er meer betaald zou moeten worden maar uit het feit dat de gemeente voor een grote bezuini- gingsopgave staat. Die bezuinigings- opgave raakt ook een voorziening als theater "De Beun". Wij zijn er trots op dat een gemeente als Heiloo een eigen theater heeft. Wij willen dat ook graag zo houden maar dan moeten er wel maatregelen geno men worden. Doorgaan op dezelfde wijze is financieel niet verantwoord. Daarom is het verhogen van de prijs van een kaartje onontkoombaar en gezien het huidige prijzenniveau in onze ogen ook aanvaardbaar. Een afgeleide in deze discussie is de waag of de gemeente zou moe ten overgaan tot verzelfstandiging van De Beim. De PvdA is daar geen principieel tegenstander van, maar vindt wel dat verzelfstandiging kansrijk moet zijn, in die zin dat het voortbestaan van het theater op een redelijke manier is gewaarborgd. Tot slot is de PvdA van mening dat prijzen voor culturele evene menten niet zodanig hoog moeten zijn dat daardoor voor mensen een financiële drempel wordt opgewor pen, waardoor eultuurbezoek alleen voor de hogere inkomens toeganke lijk wordt. In die situatie vinden wij dat de overheid een vangnetfimetie heeft om toegang tot cultuuruitin gen voor een ieder toegankelijk te maken. Dit kan door middel van het minimabeleid, CJP paspoort etc. Afdeling Heiloo Ernest ten Hacken In Heiloo zijn kimst en cultuur goed vertegenwoordigd. Met een moderne, van alle gemakken voor ziene bibliotheek, een muziekschool die jong en oud muziekinstrumen ten leert bespelen en zelfs een eigen theater, De Beun, heeft Heiloo voor zieningen die door de inwoners bij zonder goed gewaardeerd worden. Theater De Beun is voor Heiloo een belangrijke culturele voorzie ning waar onder andere onze lokale toneel-operette- en muziekvereni gingen een podium hebben voor hun voorstellingen en uitvoerin gen. De WD Heiloo vindt het zeer belangrijk dat De Beim voor deze verenigingen beschikbaar blijft. Tegelijkertijd moet de gemeente bezuinigen, dit geldt ook voor de subsidies voor kunst en cultuur. Dan moeten er keuzes worden gemaakt. De WD Heiloo vindt dat professio nele voorstellingen niet structureel door de gemeente gesubsidieerd hoeven te worden. Een hogere eigen bijdrage van de bezoekers als zij kaartjes kopen voor deze voor stellingen is daarom aanvaardbaar. De WD Heiloo is van mening dat het korten op subsidies géén eenzij dig verhaal moet zijn. In de praktijk blijkt dat veel van de verenigingen en organisaties die subsidie ont vangen him eigen creatieve oplos singen hebben om bezuinigingen te kunnen opvangen. Luisteren naar de argumenten en oplossingen van deze organisaties is een daarom een belangrijke voorwaarde. In overleg naar, de best mogelijke, oplossing zoeken is dan een logisch vervolg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 8