H E I L O O 15 INGEZONDEN BRIEF OUD PAPIER Reactie ANBO op brief E. Calf Verloren/Gevonden C2000 zendmast Omgekeerde democratie? Jazeker! Heiloo let op! Vliegtuigoverlast Agressieve hond Veranderen Chemtrails Afslag A9 Groen Spelregels voor ingezonden brieven UITKIJKPOST 12 MAART 2014 Graag willen wij als ANBO regio Noordwest reageren op de inge zonden brief van de heer E. Calf van 26 februari 2014. Het is jammer dat hij meteen de pers zoekt. Zeker omdat de feiten niet juist worden weergegeven. Er is wel degelijk een ANBO afdeling Heiloo. Weliswaar momenteel zonder bestuur, maar de verwachting is dat de afdeling zeer binnenkort weer volledig bemand zal zijn en zich actief inzet voor haar leden in Heiloo. Wij betreuren deze gang van zaken. Juist omdat wij altijd open staan voor een gesprek. Mocht de heer E. Calf willen weten hoe het écht zit, dan is hij van harte welkom op ons regiokantoor in Sloterdijk. Jan de Koning Coördinator ANBO regio Noordwest Daar sta je dan voor je huis. Sleutels verloren, na een fietstocht je. Je zoekt in je zakken, wel enkele malen maar niets hoor. Dinsdag naar het stadhuis om te informeren. En ja hoor ze waren daar bezorgd! Ik wil degene die de moeite heeft geno men de sleutels te bezorgen bij het gemeentehuis hartelijk dank zeggen. Er zijn dus toch nog eerlijke mensen C. Buijs Heiloo In de uitgave van de Uitkijkpost van 5 maart wordt in het verslag van de gemeenteraad betreffende de raadsvergadering van 3 maart jl. onder meer ingegaan op de motie C2000 zendmast. De door mevrouw Gree Ris van de gelijknamige lijst gegeven toelichting op deze motie had - gezien de impact hiervan - in het verslag van de gemeenteraad wel wat meer aandacht verdiend. Mevrouw Ris was namelijk de enige van alle fractievoorzitters en raadsleden die de aandacht expli ciet vestigde op de kimdigheid en expertise van de actievoerende bur gers onder leiding van heer Theo Schaap. Mevrouw Ris adviseerde daarom het college van genoemde kimdigheid van burgers gebruik te maken waarover politiek Heiloo mogelij keiwijs zelf niet zou beschik ken. De door menig politicus her haaldelijk gemaakte maar zelden ingeloste bezwering en belofte naar burgere te willen luisteren werd hiermee door mevrouw Ris op con structieve manier aangestipt. Het is daarom jammer dat de verslaggever dit momentum niet adequaat heeft gehonoreerd. Actiecomité Goed beleid Wim H.F. Albers Heiloo 15 januari was de derde keer dat het onderwerp 'Wering van geluids overlast A9' in de bijeenkomst van de Raadscommissie Openbare Ruimte besproken werd. Besluit was: 'Verzoek B&W om budget voor dit project op te heffen wordt afge wezen'. Opdracht aan de (portefeuil lehoudende) wethouder Dellemijn, in het college aan te dringen op cre atieve en doeltreffender geluids- en fijnstofwerende maatregelen dan tot nu toe, zelfs als dat zou leiden tot een verhoogd budget!' Dellemijn zegt toe, dit aan B&W over te bren gen en samen (met inschakeling van kennis van Plan Oostbewoners) te komen tot een creatieve oplossing conform opdracht van de commis sie. Peiplex ben ik, als ik de verkie zingsfolder van Heiloo 2000 onder ogen krijg. Diezelfde Dellemijn ver kondigt als lijsttrekker daarin dat de geluidswerende pogingen van B&W in de afgelopen 14 jaar onvoldoende gebleken zijn en dat dus dit project maar afgeblazen moet worden. De daardoor blijvende en toenemende gezondheidsschade van de bewoners deert hem niet; maar (nog steeds in de H-2000 folder), dat het fietspad daardoor geschrapt wordt, dat vindt hij 'betreurenswaardig'! Nu, in deze crisistijd hebben wij, meer dan ooit, betrouwbare bestuurders nodig, bestuurders die niet zeggen, de opdracht van de volksvertegenwoor digers uit te voeren en vervolgens het tegenovergestelde doen, maar echte volksvertegenwoordigers die voor de burger en diens welzijn opkomen. Mijn verzoek aan Heiloo 2000 en (met name) de lijsttrekker: zet de democratie weer overeind en op de eerste plaats, waar die hoort. Eerder ben je ons vertrouwen niet waardig! Uw (teleurgestelde) M.& I. Fransen Daalmeijer J. Timmerman De Nieuwe Communistische Partij heeft een lijst met twaalf kandidaten. Allemaal communisten? De NCPN is gebaseerd op het Marxisme/ Leninisme, zoals Stalin het interpre teerde. Diens meedogenloze regime kostte miljoenen mensenlevens. Ook Poetin is een groot bewonderaar van Stalin. De NCPN heeft één zetel in de raad. Kenmerkend voor dit raads lid: Hij is TEGEN! Tegen bezuinigen, Tegen lastenverzwaring, Tegen de begroting. Hij wil alle voorzieningen in stand houden, maar hij komt nooit met een constructief voorstel hoe dat betaald moet worden. De NCPN beticht de gemeente van ondoor zichtig financieel beleid. Bestudering van de Gemeentebegroting (open baar) biedt toch duidelijkheid! Dat zou het NCPN raadslid toch lang zamerhand onder de knie moeten hebben?.Laat hij zich voor het kar retje spannen van actiecomité 'Stop Verkwisting', of is het andersom? Tijdens het Politiek Cafe zei hij zelf onlangs: 'Ik ben niet financieel des kundig'. De NCPN is tegen de afslag A9, vindt een betere verbinding naar Bedrijventerrein Boekelermeer onnodig. Nu de economie aantrekt zullen zich, met een afslag A9, weer bedrijven in de Boekelermeer ves tigen: meer werkgelegenheid in Heiloo. Er zijn plannen voor een timnel onder het spoor. Als enige fractie kiest de NCPN voor een tim nel bij het Station. Nog meer verkeer door de Stationsweg?! Wordt het misschien tijd dat het NCPN raads lid zijn energie gaat besteden aan andere activiteiten? Juup Wuijster Heiloo Alweer zo'n zeurpiet over de vlieg tuigen. Waar woont u in Heiloo dat u deuren en ramen moet sluiten omdat u andei's geen telefoongesprek kunt voeren en de radio niet kunt horen? Pak eens een stopwatch en kijk hoe lang dat 'lawaai' duurt. Uw ergernis en waarschijnlijk ook uw telefoonge sprek duren vele malen langer. Time dan ook eens hoelang u niets hoort. Ook veel langer! Sinds 1971 woon ik dichtbij het centrum van dit mooie doip en geniet er nog steeds van. Erger mij nooit aan de vliegtuigen, bovendien gaan de meeste redelijk hoog. Wel eens afgevraagd wat de vele tremen aan lawaai veroorzaken voor de mensen die aan de spoorlijn wonen? Die mensen hoor je nooit! A. Verhoeff Heiloo Hierbij wil ik reageren op de inge zonden brief van mw Josina Rozema over de zeer agressieve hond: Ik hoop dat het inmiddels beter gaat met uw hond DJ en hoop dat die geen trauma heeft opgelopen door het bijtincident met de American Stafford (soort pitbull). Deze hond heeft als pup van 6 maanden oud al voor veel problemen gezorgd binnen de wijk Mariënstein en in de Zuidemeg. Toen waren er bin nen korte tijd vijf bijtincidenten te betreuren, ten eerste beet hij mij in mijn arm toen hij mijn golden retrie ver wilde aanvallen in de hals en ik tussenbeide kwam, ten tweede greep hij een klein wit hondje van een bewoner van Marienstein ter wijl de stafford toen los door de wijk liep, dit hondje was er ook erg slecht aan toe maar heeft het geluk kig overleefd; ten derde beet hij een oudere jongen in zijn hand in de zuidemeg; ten vierde beet hij een man in zijn knie die ook tussenbei de wilde komen omdat de stafford zijn hond aanviel en als vijfde beet hij een buurmeisje van 4 jaar, die door de steeg fietste, toen glipte de hond uit de poortdeur grenzend aan de steeg! Ik begrijp heel goed uw verontwaardiging over het feit dat de hond enkel aanlijngebod en een muilkorf gebod krijgt, want als de hond inderdaad weer losbreekt dan zijn de gevolgen niet te overzien! Bij deze betuig ik u mijn steim en wens u heel veel sterkte toe! Een bewoner van Mariënstein Heiloo Het kan alleen als je het leiding gevende stokje gaat overdragen aan de jongere generatie! Al jaren blijven praten en missen doen. Zo wordt Rob Opdam weer naar voren geschoven als lijsttrekker voor wethouder met twee petten op. Veelvuldig kon je in de Uitkijkpost lezen als wethouder, niet goed begrepen, vergissing, excuus, niet goed gelezen, foutje, enzovoorts. Er lagen zelfs nog drie speerpun ten: 1. Veiligheid: op een inwonertal van ongever 23000 mensen, hebben ze de politie naar Castrieum laten gaan! 2. Financiën: 13 februari 2013 was er een gat van een miljoen. 3. Woningen voor ouderen: In 1999 is de aanet gegeven om in 2004 te gaan bouwen en in 2014 moet het klaar zijn om onder leiding van wethou der Ouderkerken (nieuwbouw De Loet). Het is heel normaal in Heiloo! Wethouder Ouderkerken komt 16 miljoen tekort (Stationscentmm). WD'er Rob Opdam zegt nu dat de burgei's van Heiloo altijd goed geïnformeerd moeten worden! Oplossing: Systemen van overleg veranderen, die ik zelf heb aangebo den bij Commissaris J. Remkes en burgemeester Romeyn. Geen inte resse. N. Niele Heiloo Opeens wist ik het: ik had last van Chemtrails! Nachtbraken, klutsknieën, misschien was ik wie sehijnzwanger. En dat zou alle maal wel eens veroorzaakt kunnen worden door geheime lozingen uit NAVO vliegtuigen. Chemische stoffen zoals barium en aluminium worden over onze hoofden uitge strooid. Het is natuurlijk geheim; alle media hebben zwijgplicht. Toch wie vreemd die zwijglicht in een democratisch land als Nederland. Dat de auteur van deze zeer dubi euze beweringen, lijsttrekker van de NCPN, ook zelf wordt beïnvloed door deze chemische stoffen, lijdt geen twijfel. Want hoe kun je als overtuigd communist optreden in een televisiespotje voor de ING bank? De ING bank, de bijna ver persoonlijking van het door hem zo verfoeide kapitalisme. Heeft u ook zo'n last van chemtrails? Laat het mij weten. Wellicht zijn we dan met voldoende slachtoffers om nóg een actiecomité te starten. Fred Askamp Heiloo Het lijkt er wel op, dat, nadat we eerst ruim veertig jaar om deze afslag hebben gevraagd, en er nu enig zicht is op de aanleg ervan, er steeds meer tegenstandei's van dit project komen. Maar wat is er nu eigenlijk al die jaren fout gegaan? Gemeenten als Heiloo, Limmen, en voor een gedeelte ook Egmond aan Zee, hebben het ene na het andere nieuwbouwplan gereali seerd, zonder dat de wegen-infra structuur werd aangepast! Dat heeft er toe geleid, dat steeds meer (auto) verkeer van de bestaande infrastructuur gebruik moest gaan maken. Daarom moeten straten als Kerkelaan en Stationsweg, die daar totaal niet geschikt voor zijn, veel te veel verkeer verwerken. Dit leidt vaak tot zeer gevaarlijke siti- uaties. Kijk eens hoe gigantische wachtwagens zich een weg banen op deze wegen, hun grote wielen op nog geen halve meter afstand van argeloze fietsers. Zo kunnen we toch niet doorgaan? Daarom, hoog tijd voor een goede Oost-West ver binding, buiten de dorpskern om! Ad van Kamp Heiloo Afgelopen weken is er veel gere ageerd op het groen onderhoud van Heiloo. De diverse partijen praten in editie 5 maart over een groen Heiloo, maar hier en daar wat bomen met gras ertussen is voor mij geen doip meer om trots op te zijn. De bezuinigingen op het groen onderhoud zijn doorgeslagen. Het zijn ook bezuinigingen, waar de regering ook bekend om staat, ondoordacht snel ergens winst pak ken zonder de gevolgen te overzien; de ontslagen groen onderhouds- mensen, de extra verkeersslacht offers door het hardere rijden, een kaal Heiloo het treft alle inwoners. Misschien moet de gemeente eens gaan nadenken over de nodeloze uitgaven die worden gedaan, zoals meerdere malen dezelfde verkeers situatie wijzigen of continu externe partijen inhuren voor onderzoekjes. Jammer genoeg lijken alle partijen voor de bezuinigingen te zijn, waar door het uitstekende voorstel van mevr.de Groot om de juiste partij te laten boeten moeilijk uitvoerbaar is. Welke partij staat voor een groe ner Heiloo? Niet voor koeien en honden, maar voor mensen! Kimt u dit plaatsen als groen afsluiting voor de verkiezingen? Ronald Hulsebos Heiloo Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Een ingezonden brief van 200 woorden is gratis. Een ingezonden brief tussen de 200 en 300 woorden kost 50,- ex btw. Een brief tussen 300 en 400 woorden kost 100,- ex btw. Meer dan 400 woorden kunnen we, in verband met de beschikbare ruimte op de redactiepagina's, niet plaatsen. De redactie behoudt zich het recht voor uw brief in te korten, aan te passen of niet te plaatsen. Mail uw brief voor vrijdag 17.00 uur naar redactie@uitkijkpost.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15