Bekende Heilooërs vertellen op Music Meeting verhaal van Carmen Meander en Paulusschool trekken aan de bel voor Liliane Fonds Floor en Celeste redden ziekenhuis Tanzania Reigers, Padden en Speenkruid in het Heilooër Bos H E I L O O 17 Koor Notebook heeft plaats voor nieuwe leden UITKIJKPOST 12 MAART 2014 Floor kreeg 750,- overhandigd van de koster mevrouw de Wildt en de heer Rood. Aangeleverde foto HEILOO - Floor Prein heeft drie maanden als aankomend arts in het Jozefziekenhuis in Kagondo gewerkt. Het ziekenhuis zou slui ten als het labaratorium niet zou uitbreiden. Floor en haar collega celeste Swen uit Castricum zagen dat de bevol king geen geld had voor renovatie vanhet ziekenhuis maar ook dat zij niet zonder ziekenhuis konden en startte direct een inzamelingsactie. Meegedaan met deze actie hebben: de Willibrordschool, Willibroduskerk, het Kennemereollege te Heemskerk maar ook De Dominieuskerk te Amsterdam en een ziekenhuis in Engeland er waren ook veel per soonlijke giften. De studenten von den het enthousiasme en inzet voor deze actie van de inwoners van Heiloo geweldig. Na een prachtige kerkdienst in Woonzorgcentrum Overkerek kreeg Floor 750,- over handigd van de koster mevrouw de Wildt en de heer Rood, die als con tactpersoon van de kerk de inzame ling van de opbrengst van de collecte heeft geregeld. Met een totaalbedrag van 7500,- is het ziekenhuis gered en ziet het team er op toe dat het geld daadwerkelijk in het zieken huis wordt geinversteerd. Floor en Celeste waren overweldigd door de gulle giften en willen hierbij iedereen bedanken voor het redden van het ziekenhuis. HEILOO- De organisatie van Music Meeting Heiloo 2014 vordert gestaag. Vorige week verzamelden de deelnemen de muzikanten zich in het Businesscentrum Willibrordus aan de Kennemerstraatweg om de verder uitgewerkte plannen te vernemen. Teimis van der Zwart, de artis tiek leider van MMH, presenteerde aan de hand van foto's waar de manifestatie zich zal afspelen. Op tien locaties op het Landgoed Willibrordus, dat tot voor kort GGZ- terrein werd genoemd, zullen de groepen him eigen(zinnige) keuze uit de opera Carmen presenteren. Of andere muziek van Bizet spelen. Dat gebeurt op zaterdag 14 jimi, de eerste dag van Music Meeting Heiloo 2014. Een dag later presen teren allerlei muziekgroepen in Cultureel Centrum De Strandwal eigen repertoire. De wandeling van het publiek langs de muziekloca- ties, die zowel binnen als buiten zijn, wordt begeleid door zogehe ten vertellers. Bekende Heilooërs, onder wie burgemeester Romeyn, treden in die rol op, niet alleen om de weg te wijzen maar vooral om uitleg te geven over het verhaal van Carmen en niet te vergeten over de muzikanten die optreden. Acteurs van de Theaterbende omringen de bezoekers op him wandeling over het mooie terrein dat tegen die tijd in volle bloei staat. Maximaal wor den op de zaterdag 400 bezoekers toegelaten. Zij worden in acht groepen ver deeld, die vanaf half twee op ver schillende tijdstippen aan him Carmen-wandeling beginnen. Men moet zich vooraf voor een groep opgeven. Dat kan via speciale inschrijfformulieren op de website www.musicmeetingheiloo.nl, de inschrijving zal naar verwachting in mei worden geopend. De zondag zal worden afgesloten met het zingen door de deelnemers en publiek van het Heilooër Volkslied. Tijdens de informatieavond deed voorzitter Wirn Heijne van de organiserende werkgroep een oproep aan vrijwilligers om Music Meeting Heiloo bij de uitvoering van het evenement te komen hel pen. Aanmeldingen kunnen wor den gedaan via musicheiloo® gmail.com. De werkgroep 2014 is druk bezig met de voorbereidingen voor de Music Meeting Heiloo 2014. Aangeleverde foto HEILOO - Na een extreem zachte winter lijkt het voorjaar extra vroeg te beginnen. De rei gers hebben hun nesten hoog in de bomen al weer opgezocht en de padden zijn al bezig met hun jaarlijkse trek naar het water. In de winter zaten ze verborgen onder de bladeren, maar op zachte nachten gaan ze op weg naar de plek waar ze him leven minstens vier jaar terug begonnen zijn. Dat is een van die raadselachtige dingen in de natuur die vooral het voorjaar zo bijzonder maken. Zoals ook het zin gen van de vogels, het roffelen van de spechten, of de vroege bloei van het speenkruid. Op zondag 16 maart is er weer een maandelijkse natuur wandeling van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. Zoals gewoonlijk starten we om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg voor een wandeling van ongeveer twee uur. Waterdicht schoeisel en aan het weer aangepaste kleding aanbevo len! Een donatie (richtlijn 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5325110; kijk ook op www.ivnnkl. net. HEILOO - Koor Notebook is een gemengd koor dat al bijna tien jaar bestaat. Op dit moment bereidt het koor zich voor op de Music Meeting Heiloo, die op 14 en 15 juni plaatsvindt. Het koor zoekt nieu we leden, voor alle stemgroepen bij de mannen en bij voorkeur sopranen bij de dames. Voor meer informatie kunt u kijken op www.notebook-heiloo.nl. Via de contactpagina kunt u aangeven of u een repetitie wilt komen luisteren en kijken. Koor 'NoteBook' repeteert op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. Er wordt gerepeteerd met orkestbanden, Maïke Kramer Heijne is de dirigent. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 13 maart om 08.45 uur trekken OBS Meander en De Paulusschool uit Heiloo één minuut lang aan de bel. Zo vragen de basisscholie ren aandacht voor leeftijdsge noten met een handicap in ont wikkelingslanden die niet naar school kunnen. Door mee te doen aan deze lan delijke actie van het Liliane Fonds vragen de basisscholen in Ypestein aandacht voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden voor wie onderwijs geen vanzelf sprekend recht is. In 2000 spra ken Nederland en 188 andere VN-lidstaten af, dat in 2015 alle kin deren ondeiwijs moeten kimnen volgen: millenniumdoel 2. En afspra ken moetje nakomen. In Nederland is het normaal dat kinderen naar school gaan. In ontwikkelingslanden is dat anders. Want wereldwijd zien meer dan 20 miljoen kinderen met een handicap nooit een klaslokaal van binnen. Ze kimnen er niet in of worden geweigerd. Ouders scha men zich voor hun kind of hebben geen geld voor school. Het Liliane Fonds is ervan overtuigd dat naar school gaan een basisrecht is voor ieder kind. In 2013 konden ruim 40.000 kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden met hulp van het Liliane Fonds naar school, naar een dagopvang of een training volgen. Zondag houdt het IVN weer een mooie wandeling door het Heilooër Bos. Foto: Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17