Heiloo groen en levendig si 'vdA Heiloo Voor het gehele programma zie www.heiloo.pvda.nl Levendig Heiloo Stem sociaal, stem PvdA Heiloo Lijst 4 Stem sociaal, stem PvdA Heiloo Lijst 4 Stem sociaal, stem PvdA Heiloo Lijst 4 Werken inkomen 12 MAART 2014 UITKIJKPOST In de komende raadsperiode geen discussie over herindeling. De gemeente gaat actief opzoek naar samenwerking met andere gemeenten, waarbij aard en schaal van die samenwerking bepalend zijn. Bij het vaststellen van het beleid willen we de inwoners van Heiloo meer bij de totstandkoming betrekken. Solidair is onze samenleving, zelfredzaam zijn onze burgers, ondersteunend is onze overheid. Met veel inwoners van onze gemeente gaat het goed. We leven in een rijk land en in een rijk deel van de wereld. Maar we sluiten onze ogen niet voor problemen die zich in onze ge meente voordoen. Nog steeds groeien kinderen in armoede op. Eenzaamheid, uitsluiting en anonimiteit komen ook in onze gemeente voor. Niet iedereen in onze gemeente heeft dezelfde kansen om iets van het leven te maken. Nog steeds geldt: hoe hoger het inkomen, des te beter de gezondheid. Om al deze redenen zijn de idealen van de Partij van de Arbeid ook in 2014 nog hard nodig. Wij willen in onze gemeente werken aan een solidaire samenleving waarin iedereen een fatsoenlijk bestaan heeft en waarin iedereen de mogelijkheid heeft om vooruit te komen en iets van zijn leven te maken. Hierbij sluiten we niemand uit en dragen de sterkste schouders de zwaarste lasten. Wij leggen ons niet neer bij armoede en onrecht. Het is in onze geïndividualiseerde samen leving een opdracht voor de overheid om, samen met bewoners, solidariteit te organiseren. We willen geen samenleving waarin mensen langs elkaar heen leven, wij willen een samen leving waarin we mét elkaar leven. De groene aantrekkelijke woonomgeving, het visitekaartje van Heiloo, mag niet aan kwaliteit inboeten. Een efficiëntere organisatie van het groenonderhoud moet borg staan voor de gewenste kwaliteit. WNK wil de PvdA meer betrekken in het onderhoud door een sociaal bestek en burgers kansen geven zelf aan de slag te gaan. Bij het kappen van gemeentelijke bomen bij woningen wordt vooraf een kapvergunning aangevraagd. Heiloo kenmerkt zich op sportgebied door een hoog voorzieningenniveau en een bloeiend verenigingsleven. De PvdA wil zich, zoals de afgelopen jaren voor bijvoorbeeld Double Stars en Dojo 't Loo, met hart en ziel blijven inzetten om de sportvoorzieningen zoveel mogelijk op peil te houden. De huidige goede constructieve samenwerking met de Sportraad Heiloo vinden wij hierin belangrijk. Ook het zoveel mogelijk ondersteunen van ons sterke verenigingsleven en welzijnsvoor zieningen vinden wij van groot belang voor de kwaliteiten identiteit van ons dorp. De bibliotheek en de muziekschool blijven behouden met meer nadruk op de educatieve aspecten. De gemeentelijke subsidiering moet hierop worden gericht. Afstoten van maatschap pelijk vastgoed met inachtneming van de gebruikers is bespreekbaar. Het verbeteren van de bereikbaarheid van Heiloo vinden we belangrijk. De afslag A9 zal snel ge realiseerd moeten worden evenals de spoor wegtunnel Vennewaterslaan. Meer wijkontsluitingswegen moeten een maximum snelheid van 30 km krijgen, naar het voorbeeld van de Stationsweg en de Kerkelaan. Het actief lobbyen bij NS en Ministerie van l&M is belangrijk om de positie van het station in Heiloo minimaal te behouden en maximaal te versterk en. De gemeente moet zich inzetten om de snelle, directe treinverbinding met Leiden en Den Haag te herstellen. Het beleid moet ten aanzien van snelheidremmende maatregelen worden herijkt. Werk geeft zelfrespect, brengt zelfstandigheid mee en is de aanjager van integratie en participatie. Daarom moeten we zoveel mogelijk inwoners aan werk helpen; juist in deze tijd. Maar wél goed werk met een loon volgens de CAO en betrokkenheid bij het bedrijf. Andersom verwachten we van het bedrijf betrokkenheid bij de werknemers en de lokale samenleving. We spannen ons, samen met ondernemers, extra in om jeugdwerkloosheid te verminderen en te voorkomen. Werkzoekenden proberen we zo snel mogelijk bij een werkgever te krijgen. Als dat niet kan zoeken we naar andere activiteiten. Voor iedereen die geen werk heeft is er het vangnet van de bijstand. De PvdA verwacht wel dat ieder een actief blijft, bijvoorbeeld met stages, door het doen van onbetaald werk of door het volgen van scholing. De regels voor aanbestedingen worden zo toegepast dat het voor lokale ondernemers aantrekkelijk is om zich in te schrijven op aan bestedingen. We gunnen bij aanbestedingen alleen onder de voorwaarde dat de aannemende partij minimaal 5 procent van de loonsom gebruikt voor de inzet van langdurig werklozen, jongeren en arbeids gehandicapten. Wij willen dat de gemeente zelf het goede voorbeeld geeft door voldoende stageplekken en werkervaringsplaatsen (10 procent ten opzichte van het aantal medewerkers) aan te bieden binnen de eigen organisatie en 5 procent van de arbeidsplaatsen te reserveren voor langdurig werklozen en arbeidsgehandicapten. We willen dat de gemeente als organisatie stageplaatsen en werkervaringsplaatsen biedt voor jongeren met name van het MBO. De PvdA wil activerend armoedebeleid, gericht op het voorkomen van armoede. Onze aanpak is gericht op begeleiding naar werk én de aanpak van armoedeproblematiek. Mensen die langdurig van een minimaal inkomen leven, krijgen extra steun onder andere in de vorm van een collectieve ziektekostenverzekering. Ook mensen met een arbeidsbeperking mogen niet onder het wettelijk minimumloon betaald worden. Ook voor deze groep is het uitzicht om door te groeien naar de CAO-schalen belangrijk. Onze sociale zekerheid is gebaseerd op solidariteit. Om dit overeind te houden staan fraudebestrijding en handhaving hoog op onze agenda. Het MKB is belangrijk voor ons. Veel kleine ondernemers hebben schulden en een laag inkomen. Wij gaan meer schuldhulptrajecten opzetten voor kleine ondernemers, zodat zij snel uit de problemen komen en zich weer kunnen richten op het eigen bedrijf. Een goede basiszorg voor chronisch zieken, hulpbehoevende ouderen en jeugdzorg is dé gemeentetaak voor de komende jaren. Een goed uitgerust Wmo-loket en de ondersteuning van mantelzorgers zijn van groot belang. Dit gaat wijkgericht en met één aanspreekpunt voor alle zorg per gezin. Stimulering van mantelzorg, vrijwilligerswerk maar ook de inzet van sociale wijkteams moeten zorgen dat ouderen op een verantwoorde wijze een sociaal aanvaardbaar leven kunnen hebben. Een goede inventarisatie van de vraag per gezin met een zorgvraag is de basis. Er worden voldoende levensloopbestendige woningen gebouwd. Ook kleinschalige woon vormen horen daarbij. De PvdA wil stimuleren en in de regelgeving faciliteren dat aanleun woningen met een zorgdoel ook naast parti culiere woningen gebouwd kunnen worden. De decentralisatie van de AWBZ gebruiken we om zorg en welzijn meer aan elkaar te verbinden. We gaan steeds uit van eigen kracht, netwerk, familie, buurt en professionele hulp. Preventie wordt beloond. Er komt een toegankelijk heidsprogramma. Minder regels, meer direct contact met degene die zorg vraagt. We kijken niet alleen naar zorgvragen, maar ook naar eenzaamheid en bijvoorbeeld naar wat iemand zelf te bieden heeft. In de woonwijken worden uit voorzorg géén zendmasten bijgeplaatst. Steeds meer mensen en bedrijven zijn zich bewust van het belang van duurzaamheid. Onze ambities zijn hoog. Lokaal en regionaal milieube leid is noodzakelijk om deze ambitie te realiseren en onze omgeving schoon en gezond te houden. Hierbij is het noodzaak dat iedereen binnen de gemeente en regio zich hiervoor inzet. De ge meente geeft het goede voorbeeld en stimuleert bedrijven en inwoners op verschillende manieren hun steentje bij te dragen aan een duurzaam Heiloo. In de komende raadsperiode dient de Nota dierenwelzijn met betrokken partijen te worden geëvalueerd en waar nodig aangepast. Wij betrekken wijkbewoners bij het veiligheids beleid. Niet alleen bij het maken van beleid maar ook bij de uitvoering ervan. Jaarlijks vragen we wijkbewoners welke problemen zij in hun wijk ervaren, hoe die moeten worden aangepakt en wat zij hier zelf aan kunnen doen. Elke wijk wordt gevolgd met een wijkveiligheidsmonitor. Wij willen het Stationsgebied en het marktplein bij 't Loo autovrij maken waardoor er twee aan trekkelijke ontmoetingsplekken in het centrum van ons dorp ontstaan. Het op orde brengen van de gemeentefinanciën is noodzakelijk om het goede van onze ge meente te handhaven. Bezuinigingen zijn onontkoombaar. De ge meente zal eerst in eigen huis moeten be zuinigen en er zal een kerntakendiscussie gevoerd moeten worden. Lastenverzwaring is in de ogen van de PvdA alleen gerechtvaardigd als de bezuinigingsmogelijkheden zijn uitgeput en er een belangrijk concreet doel mee wordt bekostigd. De PvdA gaat behoedzaam om met de beschik bare overheidsmiddelen. Wij beheren die alsof het om ons eigen geld gaat. Dit doen wij door een sterke budgetdiscipline en het sturen op gestelde doelen. Op basis van vooraf beschik baar gestelde middelen. We zijn terughoudend met betrekking tot het aangaan van risico's. Verantwoording door helder te verwoorden wat is bereikt, hoe en met welke inzet van middelen. Kortom, transparantie vooraf en achteraf. BCE ECB «B EKTEKP

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 18