WlLLIBRORDUS BUSINESS CENTRUM Van den Ende Education Vriendenbrouwerij in Heiloo i Zorgvilla Van Hollant Craenenbroeck Pesten Buiten Westen Meer perspectief voor mensen met langdurige pijn I UITKIJKPOST 12 MAART 2014 Van den Ende Education wordt gerund door Ruud en S0lvi van den Ende, twee enthousiaste en dynamische eerste graadsdocenten Engels met jarenlange ervaring in het (tweetalig) voortgezet onderwijs. Het lezen, begrijpen en zich concentre ren op het lezen van lange, moeilijke en saaie teksten kost tieners steeds meer moeite.'Wij hebben ons gespecialiceerd in de leesmethode van de Amerikaanse docente en leesexpert Cris Tovani. Splvi heeft workshops en lessen van Cris Tovani gevolgd in de Verenigde Staten. Ruud is naast docent Engels ook NLP Master Practitioner. Wij krijgen zeer po sitieve reacties van de leerlingen in onze klassen en willen met Van den Ende Education nog meer leerlingen kennis laten maken met de Tovanimethode. Veel leerlingen uit het basis- en voort gezet onderwijs in Heiloo, Castricum, Uitgeest en Limmen zijn al doorVan den Ende Education geholpen. Wij geven ook trainingen aan docententeams op locatie door het hele land. Ook geven wij cursussen Pre-TTO English om de Engelse vaardigheden te vergroten van basisschoolleerlingen die de overstap maken naar het voortgezet (tweetalig) onderwijs'. In april en mei verzorgt Van den Ende Education ook CITO examen trainingen voor de drie kernvakken Engels, Nederlands en wiskunde A+B. www.vandenende-education.nl In de oude keuken op het landgoed Willibrord is sinds enkele maanden de Vriendenbrouwerij van Siem Valkering en Sjaak Zomerdijk gevestigd. De vrienden hebben als gezamenlijke hobby het brouwen van speciaalbier. Begonnen in de eigen keuken, groeide de hobby al snel uit tot een heuse brouwerij die vervolgens verhuisde naar het GGZ-terrein. Intussen ontston den uit allerlei brouwsels een aantal heerlijke biersmaken die de vrienden graag willen delen. De bieren worden op de markt gebracht met de toepas selijke slogan 'Drink hem met mate(n)'. Inmiddels zijn er vijf soorten bier te koop bij onder andere Gall&Gall in Limmen en Castricum, Slijterij Vreeburg in Uitgeest en De Ontdekking in Heiloo. Op 23 maart is er in de Burgerij in Limmen een voorjaarsbockbier festival, met live muziek. Ook Vriendenbier neemt hier aan deel samen met brouwerij Dampegheest uit Limmen en de Noord Hollandse Bierbrouwerij uit Uitgeest. Kijk ook eens op onze site www.vriendenbier.nl Pal tegenover het Willibrordus Business Centrum vindt de bouw plaats van een uniek woonzorgconcept. Zorgvilla Craenenbroeck zal vanaf december 2014 een particulier alternatief bieden voor het reguliere verzorgings- en ver pleeghuis. Craenenbroeck biedt 29 zorgappartementen voor ouderen die op zichzelf willen blijven wonen, maar wel direct zorg willen krijgen. Als dat no dig is zelfs 24 uur per dag. Van deze appartementen zijn er 22 geschikt voor echtparen en zijn er speciale voorzieningen voor dementerenden. Levens- loopbestendig wonen, hoe de zorgvraag zich in de toekomst ook ontwikkelt. 29 appartementen variëren in grootte tot 95 vierkante meter en hebben een eigen terrasje of balkon. De zorgvilla beschikt over een professionele keuken, waarin elke dag verse maaltijden worden bereid door de chef-kok. Daarnaast komen er twee woonkamers met een serre en een open haard, waar ook ge zamenlijk de maaltijd gebruikt kan worden. Verder komt er een multimediar- uimte, een fitness- en een wellnessruimte, een beautyzone en een wassalon. Zorgondernemers Tom en Judith Veldt zijn al jaren bezig met de voorbe reidingen en hebben aan de overkant van het monumentale GGZ-terrein een unieke locatie gevonden. „De overheid stimuleert dat ouderen zo lang mogelijk thuis blijven wonen", zegt Veldt. „Onze bewoners betalen daardoor de 'lagere' awbz -bijdrage. Doordat bewoners zelf de kosten voor wonen en leven betalen, zijn wij in staat om een individueel aanbod te creëren dat veel meer aansluit op de persoonlijke wensen van bewoners. Maatwerk met aan dacht." Toekomstige bewoners worden uitgenodigd in het tijdelijk kantoor in het Willibrordus Business Centrum, met uitzicht op de bouw van de luxe zorgvilla. Meer informatie kan gevonden worden op www.vanhollant.nl. KOM OP is een werkwijze gericht op het coachen van kinderen, die te maken hebben met pesten, en het adviseren en ondersteunen van ouders. Meestal stappen ouders naar de leerkracht of directeur van school. Vaak is er wel een pestprotocol en worden pesters flink aangepakt maar verandert er voor 'de gepeste' zelf weinig of wordt het pesten zelfs erger. Effectieve hulp is nodig voor het kind om de eigen kwaliteiten en krachten te (herontdek ken ervaren, zodat het kan herstellen. Tijdens het KOMOP-traject werk ik met kinderen 'aan hun Kwaliteiten en innerlijke kracht, (ne gatieve) Overtuigingen en het belang van een Maatje. We Oefenen moeilijke situaties en Praten over pesten en maken vooral ook plezier. Hef tige emoties die pesten kan oproepen bij ouders, maakt het soms moeilijk zelf je kind te begeleiden. Dan kan het fijn zijn als iemand eens meekijkt en meedenkt.'. Judith de Haan Davis Counselor® Kindercoach info@anderslerenleren.nl Kennemerstraatweg 464 www.anderslerenleren.nl 1851 NG HEILOO www.davisdyslexie.nl 06 - 307 86 483 Een op de vijf mensen kampt met chronische pijnklachten. Een groot deel daarvan betreft pijn aan de nek en de onderrug. In sommige gevallen is er een duidelijke oorzaak voor de pijn, maar meestal is deze niet te achterhalen: niets te vinden en toch pijn. Tegenwoordig is er door de toegeno men kennis over het ontstaan en blijven bestaan van pijn, veel meer perspectief voor mensen met chronische pijn. Het 'leren leven met de pijn' kan ver vangen worden door 'de pijn kan echt verminderen'. Klinisch gezondheids wetenschapper, fysiotherapeut en manueeltherapeut Ronald Kan heeft zich verdiept in de wetenschappelijke kennis omtrent pijn en deze succesvol toegepast in het revalidatiecentrum Heliomare in Wijk aan Zee. Daarnaast is Kan docent aan de groot ste opleiding voor manuele therapie in Amersfoort. Hij heeft zijn deur geopend in ruimte 2.30 van het WBC, klaar om u te helpen. Voor meer informatie kunt u kijken op www.manueletherapiekan.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 21