Uitkijkpost door de jaren heen Nu STEM LIJST 6 vooruit D66 Heiloo n Op vrijdag 11 APRIL VAN 10.00 TOT 12.00 UUR zijn belangstellenden welkom om een kijkje te nemen op de nieuwe lo- WlLLIBRORDUS BUSINESS CENTRUMu,Tk„kp,s www.d66-heiloo.nl Heiloo is groen en dat moet zo blijven, maar niet door alleen maar meer gras aan te planten. Vliegtuigen zorgen voor banen en welvaart, maar we moeten ervoor zorgen dat Schiphol rekening houdt met zijn buren. Een aansluiting op de A9? Niet onder de huidige omstandigheden op het gebied van woningbouw en financiën. Kunst en cultuur mogen niet het sluitstuk van de begroting worden. Een C2000-mast moet er komen voor de veiligheid, maar wel in overleg met de inwoners. Speerpunten uit het programma van D66 Heiloo 2014 - 2018 Sinds februari van dit jaar is uitgeverij Uitkijkpost gevestigd in het Willibrordus Business Centrum., op de begane grond direct links bovenaan de korte trap van het hoofdgebouw van de St. Willibrordusstichting. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De Uitkij'kpost is in haar bij'na 8o-jarig bestaan een aantal keren van locatie veranderd. Op 22 oktober 1934 werd door de gebroeders Eriks -in de schuur op het erf van hun ouders aan Holleweg 26- een drukkerij* opgericht onder de naam 'Eriks Drukkerij* en Binderij*'. In de zomer van 1935 werd het 'Advertentie en Nieuwsblad voor Heiloo' voor het eerst uitgegeven. Wegens gebrek aan ruimte werd gezocht naar een grotere locatie. Deze werd gevonden aan de Rechte Hondsbos- schelaan 22. Beide grondleggers van de drukkerij overleden vrij jong, waarop Gerrit Keppel, geen onbekende van de fa milie Eriks, door de nabestaanden werd aangetrokken om het bedrijf te runnen. Hij trouwde met Jannigje Geertsma, de weduwe van Pieter Eriks. Tijdens de oorlog drukte Keppel, vanaf de zomer van 1940, in het diepste geheim boekjes voor het verzet. In het voorjaar van 1944 werd het eerste nummer van de verzetskrant 'De Onderduiker' ge drukt, een maandelijks blad voor het verzet. Na de oorlog besloot Keppel om in navolging van het vooroorlogse 'Ad vertentie en Nieuwsblad voor Heiloo' een wekelijks nieuwsblad voor Heiloo en omstreken te maken. Het kreeg de naam Uitkijkpost, tevens de naam voor de drukkerij, waar onder meer de eerste Totoformulieren werden gedrukt. De schoonzoon van Gerrit Keppel, Jan Mars, die vanaf 1964 in het bedrijf werkzaam was, introduceerde nieuwe technieken in het bedrijf, zoals nieuwe persen, fotozetapparatuur en camera's. Na zijn overlijden in 1989 nam zijn vrouw, Wil Mars-Keppel, de leiding over om het familiebedrijf een aantal jaren later aan de derde generatie over te dragen. Het digitale tijdperk deed zijn intrede. In 1995 verhuisde Drukkerij Uitkijkpost naar bedrijventerrein De Oude Werf waar het bedrijf aan Hoefsmid 5 geves tigd was; van 1995 tot 2013 met Arnoud Mars aan het stuur. Sinds 3 februari is de Uitkijkpost geves tigd in het monumentale hoofdgebouw van de St. Willibrordusstichting, dat in het kader van herbestemming is omge doopt tot Willibrordus Business Cen trum. Hier zijn inmiddels circa tachtig be drijven gevestigd waarmee het een levendige en inspirerende plek van bedrijvigheid is geworden; een plek waar de Uitkijkpost zich thuis voelt! De Uitkijkpost heeft altijd een sterke band gehad met de inwoners van Heiloo en omstreken; de huidige locatie nodigt uit om even binnen te lopen voor een praatje, melding van een gebeurtenis of voor het bestellen van drukwerk. En het team merkt dat -hoewel tegenwoordig veel mensen contact met de Uitkijkpost zoeken via internet en/of e-mail- ook velen persoonlijk contact aan de balie nog altijd zeer op prijs stellen! Op vrijdag 11 april van 10.00 tot 12.00 uur is ieder een die belangstelling heeft welkom om onder het genot van een kopje koffie een kijkje te nemen op de nieuwe en bijzon dere locatie waar het team van de Uitkijkpost kantoor houdt. Burgemeester Romeyn komt langs voor de officiële opening. I, vV* D66 wil meewerken aan het vertrouwen tussen burger en gemeente en zal signalen uit het dorp altijd serieus nemen. Bij de nieuwe zorgtaken van de gemeente zijn maatwerk, samenwerking en participatie de kernwoorden. D66 is er voor iedereen: jong en oud, rijk en arm, vitaal of met beperkingen. D66 vindt energiebesparing en duurzaam handelen heel belangrijk en zal zich dan ook inzetten om Heiloo hierin vooruitstrevend te maken. Heiloo is een fietsvriendelijk dorp maar het kan met de juiste maatregelen nog beter.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 24