zich af... Het Baafje WORD DONATEUR Waarom Het Baafje verzelfstandigd moet worden? Hoe het nu met Het Baafje gesteld is? Hoe ziet de langetermijn toekomst van Het Baafje eruit? Wie zijn de Vrienden van Het Baafje? Gea Schilte "Wat de St Pieter is voor Rome, De Eiffel voor Parijs, De Tower voor London, Het Rijks voor Amsterdam., Is het BAAFJE voor HEILOO" Hans Boot WAAROM Waarom word je bestuurslid van Vrienden van Het Baafje Welnu o.a. hierom: Vraagt u soms ook Bert van Engen Ik heb vijf klei nki nderen in alle soorten en ma ten en die passen in alle baden. Maar de belangrijkste reden is dit burgerinitiatief te steunen. De veel voorkomende fout van de overheid is als er bezuinigd moet worden om simpel het rode potlood te pakken en rigoureus te gaan schrappen zonder na te denken over alterna tieven. Het ontbreekt veelal aan creativiteit. En de wil. Daarom is het goed. dat er burgers opstaan om dit te corri geren. Vandaar dat ik dit initiatief van harte steun. En. hier een bij drage aan wil leveren René Dijkstra Het Baafje is voor mij zomers a Way of Life. Het zwemseizoen kan mij niet lang genoeg duren. Liefst tot ver in september Een fraaie sociale voorziening binnen de gemeente Heiloo met een rijke historie waar we trots op kunnen zijn. Waar tref je nog zo'n uniek 50 meter openluchtzwembad, ■met fantastische ligweide aan. Bezoekers komen van heinde en verre Zelfs toeristen weten het Baafje te vinden Na een drukke werkdag ga ik diverse malen per week banen zwem men. Lekker m 'n kop leeg maken en ont spannen. Ik voel m ij hier als een vis in het buitenwater. Uiteraard heb ik een seizoens abonnement en dat beveel ik een ieder aan. Het is een eenmalige uitgave voor een zomerlang zwem- plezier en een stuk sportiever en gezonder alsmede goedkoper dan een dagje pretpark met je gezin Vindt u ook dat Heiloo zonder zwembad Het Baafle ondenkbaar is? Dat jong en oud er terecht moet kunnen op zomerse dagen, om gezamenlijk buiten te zijn, te sporten en te genieten? Word dan nu donateur van de Stichting Vrienden van Het Baalje. Wij kimnen uw steim goed gebruiken! Uw bijdrage is meer dan welkom op NL36 RABO 0106267078 t.n.v. Stichting Vrienden van Het Baafje te Heiloo. U kimt al vriend worden vanaf 12,50 euro per jaar, door middel van invulling van het aanmeldformulier op onze website. Ook kunt u contact opnemen via vrienden@het- baafle.nl of via 072-533.43.43 (secretariaat) of 072- 533.06.65 (registratie donateurs). Bedankt! Zwemmer of geen zwemmer, Het Baafje kan niet zonder uw steun. Daarom willen de Vrienden van Het Baafle iedereen die het zwembad een warm hart toedraagt daarvoor bedanken. Voor de donateurs heeft de Stichting ook nog iets in petto. Ditta Engel, kunstenares in Heiloo en actief zwemster, stelt een aantal beeldjes van een duikertje ter beschikking om te verloten onder de donateurs. En aan het einde van de zomer zal het zwemseizoen feestelijk worden afgesloten. Alle donateurs zijn dan van harte welkom bij een ver rassende afsluiting van het seizoen. Uit een onderzoek dat op verzoek van de gemeente door consultancybureau Drijver en partners is opge steld blijkt dat er meer mogelijk is met Het Baafle. Bijvoorbeeld door een bedrijfsleider aan te stellen, die aandacht besteedt aan marketing en communicatie, betere horeca, flexibeler openingstijden en extra acti viteiten. Dit zal meer bezoekers naar Het Baafle trek ken. Dit kan geregeld worden door Het Baafle te laten exploiteren door een externe, professionele partij. Seizoen 2014 is Het Baafle 'oude stijl' nog gewoon open. De gemeente verzorgt de abonnementenverkoop en beheert het bad. Sinds het besluit in juli 2013 is de gemeente, samen met de Vrienden van het Baafle bezig met een verzelfstandigingstrajeet. Dit had voor seizoen 2014 afgerond moeten zijn. Dit is niet gelukt. Een van de redenen is dat sportcentrum Het Vennewater 'opeens' ook verzelfstandigd moest worden. Ondanks dat de Vrienden waarschuwden voor vertraging, is dit toch gebeurd. In het vage 'politieke proces' is het doel uit het oog verloren. Er is door de gemeente tot en met 2019 geld gereser veerd om Het Baafle open te houden. Na de verzelf standiging moet gekeken worden wat er verder moet gebeuren. Kan Het Baafle overkapt worden, zodat het zwembad ook 's winters gebruikt kan worden? Maken we er een waterpretpark van, dat ook toeristen gaat trekken? De Vrienden van het Baafle weten een ding zeker: Het Baafle moet met zijn tijd meegaan! In april 2011 heeft een aantal inwoners uit Heiloo en Castrieum zich verenigd in de Stichting Vrienden van Het Baafle. In maart 2012 zijn zij officieel opgegaan in een stichting. De Vrienden zijn van mening dat het zwembad beter geëxploiteerd kan worden. Sponsoring, donateurs, leuke (zwem-)aetiviteiten en inzet van vrijwilligere maken van het zwembad weer een plek waar voor jong en oud iets meer te beleven valt. Het bestuur van de Stichting Vrienden van Het Baafle wordt gevormd door: Voorzitter: Joke Bart, Secretaris: Gea Schilte Penningmeester: Hans Boot, Bert van Engen, Rene Dijkstra Al 40 ja ar lang bezoeken jaarlijks ca 40.000 mensen het Baafje. Wat een groot succes! Dat willen we vasthouden ook in economisch moeilijke tijden. Dat doen we samen. Laat van u horen door: - bewust te gaan stemmen voor de nieuwe gemeenteraad. - minstens een keer per jaar te gaan zwemmen. - uw steun aan de Vrienden van het Baafje te geven. Joke Bart: Voor behoud van zwembad Het Baafje. Omdat het niet zo mag zijn da t het zwembad door het ontbreken van beleid, en investeringen langzaam m aar zeker zó achteruit ga.a.t dat het wel gesloten moet worden. Sinds de komst van de zonnecollec toren is de watertemperatuur niet meer op orde. Bezoekersaantallen vielen terug. Deze fout had meteen hersteld moeten worden. Beetje bij beetje gaat het nu de goede kant op, maar het gaat mij niet snel genoeg. Er ligt een besluit dat het Baafje verzelfstandigd moet worden. Waar wachten we nog op?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 25