WD Castricum: zoek de verbinding Nog drie appartementen te koop in Triade toren m GDB: Een bloembollenmuseum in de museale hoek van Limmen Voorbereiding Hoeverveiling van start Bulgaarse kunstenares exposeert in Abdij van Egmond REGIO 29 INGEZONDEN MEDEDELING Jubilarissen Brandweer Limmen onderscheiden jsiispllll UITKIJKPOST 12 MAART 2014 LIMMEN - De museale hoek is gevestigd in de voorma lige brandweerkazerne aan de Schoolweg in Limmen. Inmiddels zijn de Stichting Oud Limmen, de historische vereniging en harmonie Excelsior alle lange tijd gebruiker van het gebouw. Wat zou het nu mooi zijn als in het gebouw ook een bloembollenmuseum komt. Naast de middeleeuwse kerk aan de Zuidkerkenlaan ligt een terrein dat ter plaatse bekend staat als 'De Toreneroft'. Daar bevindt zich de Hortus Bulbomm, een levend muse um dat de geschiedenis laat zien van de bolleneultuur in Holland. De tulpen, narcissen en hyacinten die er ieder jaar staan opgeplant vormen een levend archief. De stichter van de Hortus Bolbomm, Piet Boschman, een onderwijzer, interesseerde zich voor alles wat met bloembollen en hun teelt te maken had. In 1934 stichtte hij het Bloembollenmuseum, aanvankelijk in een leegstand lokaal van zijn open bare school in Limmen waar hij les gaf. Toen de collectie te groot werd bood het toenmalige gemeentebe stuur van Limmen uitkomst door een deel van de Vredeburg beschikbaar te stellen. Klaas Blokker, een oude schoolvriend van Piet Boschman bood een deel van zijn kostbare cul tuurgrond aan. Meer dan vijftig jaar werd gastvrijheid geboden aan de groeiende collectie bloembollen, tot dat de museumtuin zijn definitieve plaats vond op de huidige locatie achter de Hervormde kerk aan de Zuidkerkenlaan. De gemeenteraad heeft in 2011 de bestemmingsreserve Bloembollenmuseum in de Museale hoek Limmen herbestemd. Het betekent dat er middelen beschik baar zijn een museum te realiseren. Gemeente- en Dorpsbelang ziet graag dat het bloembollenmuseum er komt. Limmen is toe aan de aft'on- ding van de Museale hoek met een historische kerk uit 744, dorpshuis 'Ons Huis', de Hortus Bulbomm, een onderkomen voor Stichting Oud Limmen en harmonie Excelsior en een bloembollenmuseum. GDB, namens u. EGMOND - De voorbereidin gen voor de Hoeverveiling gaan deze week weer van start. Inwoners van Egmond aan den Hoef krijgen vanaf deze week een flyer in de brievenbus met de aankondiging van de veiling. Aan de hand van de binnenge komen antwoordstroken wordt door het veilingcomité de catalo gus van de veiling samengesteld. De Hoeverveiling gaat dit jaar plaatsvinden op zaterdag 10 mei in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Deze veiling is een jaarlijks terugkerend evenement in Egmond aan den Hoef op de avond voor moederdag, waar steeds meer mensen op af komen. De opbrengst van de veiling komt ten goede aan de kerk in Egmond aan den Hoef en een aantal meewerkende verenigin gen. REGIO - Het in werkprogramma van de WD Castricum eindigt nu de gemeenteraadsverkiezing nadert. De tien kandidaat-raadsleden voerden gesprekken met zo'n hon derd bedrijven, organisaties en verenigingen in de velschillende kernen van Castricum. Van iets aandoenlijks als 'Het Dierenduintje' tot een sportieve partij als Helios. En van het LOV tot horeea-deskun- digen als de familie Van der Valk. Door deze gesprekken heeft de lokale WD veel kennis vergaard zodat ze vanaf 19 maart beter geïn formeerd aan de slag kan. De clubs en bedrijven op hun beurt stortten graag hun hart uit: gehoord en seri eus genomen worden blijkt veel belangrijker dan geld. Wat opviel was de enorme hoe veelheid vrijwilligere die betrok ken zijn in de gemeente. Esther Hollenberg: ,,Als die vrijwilligere stoppen kunnen alle kernen opdoe ken." Esther zoekt graag de verbin ding en pleit dan ook om nog véél vaker vanaf dag een om de tafel te gaan zitten met stakeholders om te zoeken naar overeenstemming en te kijken welke verschillen over brugt moeten worden. ,,Hoe kun je van alle kanten bijdragen aan een oplossing of plan?", vraagt zij zich af. De gemeente moet kaders en duidelijkheid scheppen wat de WD betreft. Esther: ,,Het is niet eerlijk lokale partners te laten bun gelen. Of het nu gaat om de bouw van brede scholen, de vormgeving van de zorg- en hulpverlening of de behoeften in ondeiwijs en woning bouw; op elk terrein zul je samen met partijen een (middel)lange- termijnvisie moeten opstellen. Je moet je als gemeente continu rea liseren dat je er voor de inwoners bent, en niet andersom." REGIO - Zaterdag 22 maart is er de mogelijkheid om tussen 11.00 en 14.00 uur te komen kijken in de appartementen van Triade Toren III. Er zijn nog drie appartementen te koop. De woningen worden zeer binnenkort opge leverd waardoor u zich een goed beeld kimt vormen van het appartement. Triade Toren III wordt net zo luxe afgewerkt als de twee reeds bestaande torens I en II en heeft onder meer een volledig verdiepte parkeergarage. Vanuit de afgesloten garage bestaat de mogelijkheid om met de lift naar uw appartement te gaan. De royale driekamer appartementen van circa 105 m2, hebben allemaal vloerverwarming, een royale woonkamer met een ruim terras en een privéberging. Het appartementengebouw ligt in een parkach tige omgeving, waarin ook water een belangrijke rol speelt. Bovendien is er sprake van een centrale ligging op loopafstand van het dorpscentrum, win kelcentrum Geesterduin en openbaar vervoer. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Van Amsterdam Garantiemakelaare, tel. 0251-650850 of per mail: info@vanamsterdam.nl of kijk op www.triadetoren3.nl. LIMMEN - Op vrijdagavond 7 maart, tijdens de jaarvergadering van de brandweervereniging Limmen, werden er een aantal leden van de brandweerpost Limmen door burgemeester Mans in het zonne tje gezet. Richard de Ruiter en Mark Schuitema kregen hun vaste aanstelling en Theo Baltus kreeg uit handen van de burgemeester zijn diploma manschap A. Voor John Post was er de vrijwilligers Oorkonde met medaille voor 10 jaar, Ron Kleverlaan en Marco Kerssens kregen deze voor 15 jaar vrijwilligers schap bij de brandweer. Jos Admiraal werd bedankt voor zijn 20-jarig penningmeester schap voor de Limmer brandweervereniging. Op de foto de jubilarissen, met geheel links burgemees ter Mans met aan zijn zijde interim commandant Herman Mual. Aangeleverde foto EGMOND - Van vrijdag 4 april tot en met zaterdag 3 mei expo seert de Bulgaarse kunstenares Julia Stankova in Benedictushof bij de Abdij van Egmond. „Ik ben in 1954 in Bulgarije gebo ren. Na twaalf jaar als mijningeni eur te hebben gewerkt, heb ik in 1990 mijn baan opgegeven om me geheel te wijden aan het schilde ren. Gelukkig viel dit belangrijke keerpunt in mijn persoonlijke leven samen met het einde van het totali taire regime in mijn land. In de tijd van het communisme zou het me niet zijn toegestaan om mijn artis tieke interpretaties van bijbelse gebeurtenissen tentoon te stellen. Ook had de theologische faculteit van de universiteit van Sofia inmid dels haar poorten geopend voor vrouwen en werd ik toegelaten om er te studeren. Op die manier behaalde ik een tweede graad in de theologie in 2000. In mijn artistieke werk ontwikkelde ik geleidelijk mijn eigen manier van schilderen op hout gebaseerd op de schildertechnieken van de Byzantijnse meestere. Ik wil in mijn schilderijen verbeelden dat er achter de chaos in jezelf een vredig landschap ligt waar je altijd terecht kunt." De kunstwerken van de Bulgaarse Julia Stankova vor men een weerslag van haar schil dertalent, haar kennis van de byzan tijnse iconografie en diep religieuze gevoelens. De opening van de expo sitie vindt plaats op vrijdag 4 april om 15.00 uur. Werk van de kunstenares Julia Stankova. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 29