Terriërs Dames palet draad weer op met winst Stylisten HZV verliezen van collectief De Foresters verslaat Elinkwijk Prijzen voor GTH turnsters op toestelkampioenschap SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Succesvol Trias weekend sport 33 HOCKEY HEILOO - Met een 2-0 zege op Rood Wit heeft Terriërs Dames 1 zich - afgelopen zondag thuis - goed hersteld van het verlies, vorige week tegen Push, dat 'buiten de schuld van de ploeg' geleden werd. Een onterechte nederlaag dus, maar een dure. Aan Rood Wit had het team een taaie tegenstander, want de bezoekers hadden pro motiekandidaat Wageningen ver slagen. Het kostte De Terriërs dan ook moeite om Rood Wit op de knieën te krijgen. Na 25 minuten had Terriërs nog maar twee echte scoringskansen gehad. Nadat Lieke Bas werd gevloerd etaleerde zij haar specialiteit. Zijzelf zwiepte de strafcorner in het Rood Wit-doel. De ban was gebroken. De ploeg ging beter spelen. Nogmaals mocht Bas aanleggen - dit keer een straf- bal - en met 2-0 was de strijd beslist. „Schoonheidspunten worden niet gegeven", aldus een supporter. 'Nee, we waren in het begin slor dig in de passing en dan besteed je je energie verkeerd. In de tweede helft ging het beter. Waar ik qua spel vooral blij mee ben, is dat we him strafconcems goed verdedigd hebben, want corners zijn vaak beslissend in een wedstrijd. Op het verdedigen van corners hebben we in de winterstop veel geoefend, en dat heeft dus zijn nut gehad', aldus assistent-coach Coen van der Kaaij, die uiteraard blij was met de drie pimten. Het team deelt nu de twee de plek op de ranglijst. V.l.n.r. achter: Nadja, Milenka, Jena, Annabel, Silke, Nikki en Mijke. V.l.n.r. voor: Julie, Nova, Feliene, Esmee, Noa, Sophie, Elise, Mijs, Roos en Brechtje. Aangeleverde foto TURNEN REGIO - Zondag kwamen 25 turnsters van GTH in actie op de toestelkampioenschap, zij turnen dan twee toestellen. Elise, Esmee, Nikki, Silke en Annabel lieten mooie sprongen zien! Silke en Elise kwamen net naast het podium, Nikki werd tweede! Aan de brug turnden Sophie, Annabel en Silke prima oefeningen, Esmee werd vijfde. Op balk was Nikki helaas wat onstabiel, Noa en Sophie waren sterk, zij kwamen net tekort voor prijs. Brechtje kreeg voor een prachtige balkoefening het goud! Op vloer turnden Elise en Noa beide goede oefeningen, Brechtje was ook hier de sterkste en won weer goud. In wedstrijd twee gin gen Mijs, Feliene, Nova, Mijke en Jena voor sprong. Allemaal lieten keurige sprongen zien, Nova kwam 0,05 tekort voor het podium, Mijke werd tweede en Jena eerste. Aan de brug lieten Nova en Mijke een prima oefening zien, bij Nadja en Milenka verliep het helaas niet vlekkeloos, Mijs (2) en Julie (1) turnden super! Door sterke balkoefening had GTH drie prijzen; Feliene en Milenka het zilver, Roos het goud. Ook op vloer deed GTH het uitstekend: zilver voor Roos en Julie en goud voor Jena en Nadja. In de laatste wedstrijd hadden Laura en Raquel gekozen voor sprong, beide spron gen goed. Aan de brug belandde Laura net naast het podium, zij had een nette oefening geturnd (12.45). Op de balk turnden Nicole en Sterre mooi, helaas beide een val. Demi was helaas erg onstabiel. Jette, Emma en Yara turnden allemaal een prachtige oefening: Jette (4), Emma en Yara met beide een pimt verschil werden eerste! Op vloer werden er keurige oefeningen geturnd door Sterre, Nicole, Jette en Demi. Er werden drie prijzen behaald: Raquel het zilver en Emma en Yara het goud! VOETBAL HEILOO - Op het zonovergoten sportpark van 'het Vennewater' speelde het eerste elftal van De Foresters haar thuiswedstrijd tegen Elinkwijk uit Utrecht. Elinkwijk is een geduchte tegenstander, die in het verle den steeds een belangrijke rol speelde in zowel het beroeps als amateurvoetbal. Na een gelijk opgaand begin was het Bert Inecia die De Foresters de leiding gaf door een koel boog- balletje. Niet veel later was het de snelle rechtsbuiten Christepher Poulino die een goede voorzet gaf en Elinkwijk-speler Irak Asad de bal met de borst in eigen doel zag werken: 2-0. Onmiddellijk hierna benutte Elinkwijk een vrije trap, doordat de muur aan doelman Tijs Laagland weinig zicht gaf: 2-1, wat tevens de ruststand was. Na de thee kreeg De Foresters (dat vooral in doelman Tijs Laagland en halfspe- ler Ted Amson uitblinkers had) vele malen de kans om de Utrechters de definitieve knock-out toe te dienen, maar de laatste pass was vaak niet goed. Aan de andere kant wist Elinkwijk de stand niet gelijk te trekken, omdat er veel strijd geleverd werd en attent verdedigd werd. Jesper Hut werd ingebracht voor Christepher Poulino, Lennart Nobbe kwam voor Niels Haring en Miloud Weijers voor Joey Breed. Uit een mooie combinatie tussen Bert Inecia en Nick Kramer wist de laat ste uiteindelijk de verdiende 3-1 op het bord te zetten. Door de zege stijgt De Foresters naar de zesde plaats en kan er met optimisme vooruit gekeken worden. Blijdschap bij De Foresters na de 3-1. Foto: Wim van Gelder ZAALVOETBAL HEILOO - Was de heenwed strijd al een ware veldslag met in de allerlaatste seconde een tegentreffer, wel zondagavond deed dat er niet voor onder. Het publiek stond voor de wed strijd al op de banken toen HZV zijn meest loyale supportster in de armen sloot en keurig portretteerde in het vijandelijke doel, dit om de groepsdynamica nog meer gestalte te doen geven. In de eerste helft bepaalde HZV alles wat met zaalvoetbal te maken heeft. In de bomvolle spoithal en (kantine) Harenkarspel gaf de bri gade van Coach Vincent Klamer dus vol gas. De Ruif dat maar niet aan opbouwen toe kwam in de eerste helft had het moeilijk om onder de druk uit te komen. HZV dat met een zeer sterke Nick Kramer achterin alle ballen opeisende en creatief Miloud Weijers in stelling bracht had het beste van het spel. Helaas waren de afrondingen minder en kansen werden te vaak door gebreid. Maar geduld is een schone zaak en uit eindelijk resulteerde dit toch in een verdiende 0-1 ruststand door een schuiver van Nick Kramer. Helaas duurt een wedstrijd twee keer 25 minuten en wetend dat De Ruif niet zomaar bovenaan staat begon HZV aan de tweede helft. In een manne lijke wedstrijd werden de duels en beslissingen van de leiding spoitief doch iets wat gespannen gevolgd door beide teams. Keeper Indy Klamer redde een aantal malen zeer knap zijn team, omdat de Ruif wel moest komen. De mannen werden in de duels vinniger en het publiek luider, uiteindelijk kon de gelijkma ker niet uit blijven 1-1, nadat Nick Kramer balverlies leed. De mes sen werden opnieuw geslepen, de Ruif ging forceren, door meer aan voetballen te denken dan aan gele kaarten pakken, iets wat HZV dus wel deed en kwam daardoor op een 2-1 achterstand. De 5 min die nog resteerde was het HZV dat zich moest terug vechten, maar zoals dit seizoen vaker zich voordeed, uit een slimme counter attack werd de wedstrijd beslist in het thuisvoor deel 3-1. De tweede treffer van HZV deed er verder niet meer toe, maar in de allerlaatste seconde had het nog 3-3 kunnen worden, maar de keeper van de Ruif pakte de bal van Miloud Weijers knap. Nu de derde positie. Motto is alles winnen en vol gas naar de periodetitel wat nog heel spannend gaat worden. HZV komt op een 0-1 voorsprong in een wedstrijd die met 3-2 toch verloren ging. Foto: Wout Jager

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 31