Inlooptraining Funkey HV De Terriërs Afzwemmen zwembad Loos Oppositie in feeststemming Succesvol Trias weekend HSV bindt ook Sint Adelbert aan zegekar SPORT 33 INGEZONDEN MEDEDELING Geslaagde Open Dag TC Heiloo United INGEZONDEN BRIEF Onderbezet Foresters Ai KORTOM Vredenburg op bezoek bij Kijk Uit (IJmuiden) Tennisclinic bij Dorssports gelezen worden UITKIJKPOST 12 MAART 2014 HEILOO - Bij hockeyvereniging De Terriërs aan het Zevenhuizen 52, vindt zondag 16 maart van 10.00 tot 11.00 uur, een inlooptraining Funkey plaats. De reguliere Fïmkey-ronde start op 23 maart en duurt tien weken. Funkey is een lesprogramma voor kinderen van 4 tot circa 6 jaar waarbij 'hm' in goed leren bewegen centraal staat, ofwel de 'key' is. Het programma is gericht op het aanleren van motorische- en sociale vaar digheden. De KNHB heeft een programma vol sport, spel en 'knotsgekke oefeningen' opgesteld. Bij de training wordt gebruik gemaakt van verschil lende materialen zoals lintjes, hesjes, hoepels, pionnen, zachte ballen en een (knots)hockeyset. Een eigen hockeystick mag, maar hoeft niet. De outfit van de kinderen bestaat uit lekker zittende sportieve kleding en makkelijke (sportsschoenen. De Funkey-trainingen worden gegeven door ervaren trainers en zijn gericht op loopscholing, balvaardigheden en een vorm van hockey. Wilt u meer informatie: funkey@hvdeterriers.nl. HEILOO - Zaterdag morgen 22 februari werd er weer afge zwommen door de leerlingen van zwembad Loos. Alle leerlingen mochten het fel begeerde diploma en de daarbij behorende felicitaties in ontvangst nemen. Iedereen ging blij met zijn/ haar diploma naar huis. De geslaagden zijn: Diploma A: IJs Berkhout, Bas de Boer, Miad Bommand, Rocco de Graaf, Dïlan Hatam, Anouk Metselaar, Indy Sariemijn, Roos Steeman, Stefan Zwart. Diploma B: Sara Alonso Bayón, Femke Beentjes, Daniel Cutuli, Anna Dijcks, Merel de Groot, Sajeda Habibzai, Ahalaam Khalid Hussein, Koos Kapteijn, Jasmijn Kinders Vroklage, Doris Klaase, Kyra Kloosterman, Jasmijn Koppes, Kim Kreher, Ruben Lahat, Floortje Leek, Yakuub Mohamed, Sara Mooij, Amber More, Daan Schouten, Daphne Schuurman, Rianna Venema, Josefien de Wit, Kelly Zhou, Wies Zoon. HEILOO - Zondag 9 maart opende TC Heiloo United de poorten van het zonovergoten tennispark aan De Dors in Heiloo voor kinderen en volwassenen die kennis wilden maken met de ten nissport. Meer dan tachtig deelnemers werden na een intensieve warming-up getrakteerd op een aantal spel- en oefenvormen. De koffie en muffins smaakten uitstekend en voor de kinderen was er een welverdiend ijsje. Het werd een topdag dankzij het enthousiasme van de deelnemers, de inzet van trainers, kantine medewerkers en clubmensen en het mooie weer. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - In de 19de speelron de verstevigde Albert Bouma bij Oppositie zijn riante toppo sitie, dit keer was het voorzit ter Fred Smith die zijn koning moest omleggen. Cor van Etten en André van der Ark belandden in een tijdnoodduel van toren Cor) tegen paard plus twee pionnen. Toen Cor die twee pionnen had gesnoept gaf André de strijd op. Joop Kerst veerde terug naar plek vier van de rang lijst door Piet Manni te verslaan. Richard Sauer leek in zijn partij tegen Herman Limmen rechtstreeks op koers naar de overwinning, maar uiteindelijk was het Herman die het punt mocht bijschrijven. Komende april zijn er enkele activiteiten om het 80-jarig bestaan van Oppositie te markeren. Op 6 april wordt in het cultureel centrum Strandwal een Grand Prix toer nooi georganiseerd voor junioren. Bijna honderd jeugdige schakers afkomstig uit de hele provincie worden daar verwacht; ze spelen een achtkamp met rapidbedenk- tijd. Seniorleden en oud-leden van de schaakclub spelen op 15 april een viertallentoemooi, gelardeerd met hapje en drankje, en er komt een nieuwe verenigingsfoto. Het viertal van Oppositie 3 maakt de feestvreugde compleet door het kampioenschap te verwelven in de regionale competitie. Met de winst in de voorlaatste ronde op het Alkmaarse Waagtoren zijn ze onbe reikbaar geworden voor de concur rentie. Het team van Joop van Nes, Harry de Jager, Aart van den Brink en Jan Jonkheer promoveert nu naar de derde klasse. Het is al een tijd een gegeven dat Foresters A -1 onderbezet is qua spelers maar deze zaterdag 8 maart was wel het toppimt. Het team had aangegeven dat ze geen vol tallig team zouden hebben tegen Koninklijke HFC A-l. Dit ten gevol ge van blessures waardoor het team zeven spelers had om aan de start te verschijnen. Ze vroegen om een verplaatsing van de wedstrijd naar een later moment maar KNVB wilde daar niets van weten, Foresters moesten maar spelers uit andere wedstrijden optrommelen (BI, A3, maakte niet uit ook al speelde deze teams op dezelfde dag). Gevolg was dat er op 8 maart zeven Foresters spelers het opnamen tegen het A-l team van Kon. HFC hetgeen leidde tot een verlies van 16-0! Dit teiwijl het om een groep spelers uit de selectie gaat die niets liever willen dan spelen maar het moet wel reëel blijven! Schandalig dat er op deze manier met deze jongens wordt omgegaan. Een verontrust Foresters lid LIMMEN - Vrijdag heeft het sterke derde team geschaakt -als enige van Vredeburg- bij de tegen standers in IJmuiden. Terwijl alle andere schakers culinair, cultu reel of anderezins bezig waren, streed dit viertal om de eer en glorie van Limmen. Met een moei zaam bevochten 2-2 stand kwam het team blij terug naar Limmen. Nico Pepping en Jan Brandjes streden het langst en moesten de winst overlaten aan hun zeer sterke tegenstanders. Gijs Pouw en Mare Voorwalt waren iets sneller klaar en realiseerden een plus op het bord. De tegen standers hadden een gemiddeld ruim 200 hogere rating dan de Limmenaren. Door de afwezig heid van onze reguliere reporter en schaakspecialist ontbreken de benamingen van de openingen deze keer. HEILOO - Seniorentennis 50+ houdt op dinsdag 8 april een tennis clinic, aanvang 12.00 uur. Bent u 50+ en heeft u wel eens getennist, óf wilt u graag (weer) kennis maken met het tennisspel, óf met de banen van tennishal Dorssports en/óf de senioren tennisvereniging50+? Deelname gratis voor belangstel lenden en voor alle leden van seniorentennis50+ (onder voor behoud van het meenemen van een introducé(e). Inschrijving vóór 31 maart onder vermelding van tennisniveau, beginner/of (iets) gevorderd, bij Ineke Fïmke (voorzitter Seniorentennis50+) op: i.funke@kpnplanet.nl of tel. 06-25313696. De tennisleraren Humphrey Vogel en Hüseyin Diktas zullen deze dag aanwezig zijn. Op een speelse en gezellige wijze zullen alle facetten van het tennisspel aan de orde komen. ATLETIEK HEILOO - Dit weekend zijn diverse atleten van AV Trias in actie gekomen bij wedstrijden. In Sopot, Polen, kwam atlete Lisanne de Witte in actie tij dens de WK indoor op de 400 meter. In Warmenhuizen stonden afge lopen zaterdag maar liefst 35 Trias atleten aan de start bij de crossfma- le. De dag ema waren vele (jeugdige) Trias atleten present bij de Parkloop, georganiseerd door him eigen atle tiek vereniging. Dat Lisanne de Witte zich kwalificeerde voor de WK was een unicum: nooit eerder was het een Trias atlete gelukt deelname voor de WK indoor senioren af te dwingen. Ze haalde de halve fmale in een nieuw PR van 52,61. De fmale cross in Warmenhuizen, georgani seerd door atletiekvereniging AV Nova, leverde een hoop tevreden gezichten. Individueel podiumsuc ces was er voor Max Rijs (vijfde bij de jongens junioren A), Celine Ruiter (vierde meisjes junioren A), Mike Wortel (vijfde jongens pupil len A2) en ook de jongste Trias deelnemer Jasmien v.d. Kolk mocht een beker ontvangen (vijfde meisjes mini pupillen).Ook als ploeg werden er prijzen binnengesleept: een derde prijs voor meisjes junioren A/B (Celine Ruiter, Ayla Agasi, Kireten Zuurbier en Kathy Agasi) en een tweede prijs voor zowel junioren C (Jurriaan Odekerken, Job de Koning en Yannick Ruiter) als jongens pupil len A2 (Mike Wortel, Raül Tophoff, Jits van Kessel en Jerry Koning). Afgelopen zondag werd bij AV Trias de fmale van het Rimnereworld cross-circuit gelopen en ook daar werden successen behaald door atleten van de eigen vereniging. Zo werd Mike Wortel eerste bij de jon gens pupillen, Martijn Bakker (vijf de) en Yanniek Bouwer(vierde) lie pen als D junioren sterk in het C/D junioren geweld, Eileen Groenland werd derde bij de dames op 6 kilo meter en Hennie Punt kwam als eer ste bij heren 55+ na 9 kilometer over de fmish. De pupillen van AV Trias die hebben deelgenomen aan de finale cross. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Zondag heeft HSV weer drie winstpunten aan het totaal toegevoegd door St.Adelbert met 0-2 te ver slaan. Reeds na twee minuten schoot Charel van Dooren net over na een voorzet van William de Haan. Een paar minuten later moest Thomas de Vries een redding ver richten bij een kans van Adelbert, maar dat deed hij bekwaam. Na een kwartier wist de keeper van A. de bal tegen te houden na een goed schot van Dennis Houtenbos en nog geen vijf minuten later kopte Daan Jansen een comer op de lat, na enkele minuten gevolgd door een schot net over van Charel. In de 29ste minuut werd een aanval van A. onderbroken door Dennis, die direct een uitstekende crosspass gaf op Daan. De bal werd in één beweging meegenomen en hard ingeschoten met links, waarna de bal via de paal in het net plofte, 0-1. Een corner, vijf minuten later, werd door Tim Ibink ingekopt, waarbij de opsprin gende verdedigers van Adelbert toch werden gepasseerd, 0-2. HSV bleef nu de druk op het rood/zwar te doel houden, wat resulteerde in een penalty, die echter door Jesper werd gemist, evenals de rebound op die elf meter trap. De tweede helft werd het spel slordiger, mede door het hobbelige veld en ook de grote inzet van de Eggebinders voorkwam dat HSV de bal niet makkelijk kon rondspelen. cs> tO <X> Daan Jansen van HSV (in het wit), maker van de eerste goal, houdt de achterhoede van de rood/zwarten bezig. Foto: Marian Ursem

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 33