'Geluidshinder door laag overvliegende vliegtuigen onnodig' L 1 - r Provincie verbiedt windmolen Boekelermeer Heiloo Radioportret burgemeester aan vooravond verkiezingen v«k Afterparty en Joris Linssen in theater De Beun H E I L O O 3 Kits Oonlie woont in bij Willibrordusschool Carnaval op de Benedictusschool UITKIJKPOST 12 MAART 2014 HEILOO - Kinderopvang Kits Oonlie heeft sinds 1 maart een nieu we plek. Zij 'wonen' nu in bij de Willibrordschool, in een prach tig opgeknapte eigen 'vleugel' van het schoolgebouw. Leerlingen Marleen en Suze uit groep 6 lezen bij wijze van welkom voor aan de kinderen van Kits Oonlie, op een van hun eerste dagen op deze nieuwe plek. Het boek kregen zij daarna cadeau. Aangeleverde foto HEILOO - Gedeputeerde Staten (GS) hebben de gemeente Heiloo laten weten dat een deel van het vastgestelde bestemmings plan 'Boekelermeer Heiloo' niet geldig is. Heiloo biedt in het bestemmingsplan ruimte voor het bouwen van een windturbine met een ashoogte van minimaal 85 meter. Dit is binnen het pro vinciale beleid niet toegestaan. In de provinciale structuurvi- sie is vastgelegd dat in Noord- Holland alleen ruimte is voor een windturbinepark in het Windpark Wieringermeer in de gemeente Hollands Kroon. Nieuwe windtur bines zijn in Noord-Holland niet toegestaan. Om die reden hebben Gedeputeerde Staten van Noord- Holland in oktober 2013 bij de gemeente Heiloo een zienswijze ingediend op het bestemmingsplan. De provincie vindt de reactie daarop van de gemeente Heiloo onvoldoen- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geprodu ceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op de en geeft de gemeente daarom een reaetieve aanwijzing, waardoor dit deel van het bestemmingsplan niet in werking kan treden. Windenergie heeft in de afgelo pen jaren een grote ontwikkeling doorgemaakt, van een solitaire windturbine op het boerenerf met een ashoogte van rond de 25 meter tot moderne machines met een ashoogte van 70 tot 120 meter, een rotordiameter van 40 tot 90 meter en een vermogen van gemiddeld 2 tot 3MW. Deze ontwikkeling vraagt volgens de provincie om een zorg vuldige afweging tussen het belang van een duurzame energievoorzie ning en het belang van kwaliteit van leefomgeving, landschap en cultuur historie, ecologie en aardkundige waarden. De provincie zet daarom in op andere vormen van duurzame ener gie, zoals wind op zee, biomassa vergassing, duurzaam bouwen en zonne-energie. HEILOO - Burgemeester Hans Romeyn vertelt in een persoon lijk proflei over zijn ambt, zijn drijfveren en zijn betrokken heid. Hij vindt het nog steeds een vreemde gewaarwording. Voor zich zelf is hij altijd Hans Romeyn uit Beveiwijk gebleven, maar door het vervullen van het burgemeesters ambt merkt hij dat mensen anders tegen hem aankijken. Romeyn zegt elke dag weer van het ambt te genie ten. In zijn positie kimnen inwoners HEILOO - Geluidshinder door laag overvliegende vliegtuigen boven Heiloo en omgeving houdt de gemoederen bezig. Sommige klagers hebben de moed reeds opgegeven, anderen kruipen maar weer eens in de pen. Eén van hen is Louke Kmijver. Hij heeft, in aanloop naar de gemeenteraadsver kiezing, zijn hoop gevestigd op de locale politiek. Kmijver hoopt dat Heiloo zich niet volledig buitenspel laat zetten in het overleg met Schiphol. Dat de politieke partijen willen meedenken over een realistische aanpak van het in zijn ogen onnodige vliegtuigla waai overdag. „Want als Heiloo zijn stem niet laat horen, zal aan het vliegtuiglawaai niets veranderen!" Kmijver is allerminst tegen Schiphol; hij vindt de luchthaven van groot economisch belang. „Met ruim 150.000 banen is Schiphol een belangrijke banenmaehine. Het gaat mij om het lawaai overdag, dat vliegtuigen in mijn ogen onnodig produceren als ze de luchthaven naderen." Dit lawaai wordt veroorzaakt omdat -in voorbereiding op de lan ding- de langere weg van de eind- nadering (op 600 hoogte), die de luchtverkeersleiding (LVNL) over dag hanteert, veel meer motorver mogen kost; vliegtuigen moeten (vooral in bochten) constant gas geven om op dezelfde hoogte te blijven, ,,'s Nachts naderen vliegtui gen de luchthaven volgens de stil lere Continuous Descent Approach (CDA) en zetten pas op korte afstand van Schiphol in glijvlucht de eindnadering in." Op schrif telijke vragen aan het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (www. bezoekbas.nl) kreeg Kmijver het antwoord dat het vliegverkeer over dag geen vaste aanvliegroute heeft en op een vaste hoogte in elkaar wordt geweven voor de landing. Het is volgens BAS overdag te druk om de glijvluchtmethode toe te passen. Kmijver betwist dat: „Volgens een namelijk met allerlei vragen en suggesties bij hem terecht. „Ik laat overal mijn gezicht zien. De gemeen schap moet in je porieën zitten." In het radioprofiel benadrukt Romeyn trots te zijn op de verkiezingsop komst die in Heiloo doorgaans 10% boven het landelijk gemiddelde ligt. „Dit zegt veel over de band van de burgers met him gemeente." Uitzending: radio BeatFM 106.3. Op woensdag 12 maart en dinsdag 18 maart tussen 20.00 uur en 21.00 uur. Daarna online via uitzending gemist (www.beatfm.nl). piloot die ik ken is dit technisch gezien ook overdag mogelijk, maar de wil ontbreekt." Hij zag donderdag in een krantenartikel een klein licht puntje. Hierin noemde de directeur van LVNL, dat in de toekomst -na de nodige aanpassingen- mogelijk ook overdag volgens de glijvluchtmetho de kan worden geland. Reacties politieke partijen: Heiloo2000 reageert dat vliegtuig- geluidshinder de aandacht heeft van de partij. 'Middels de wethouder is geprobeerd een extra geluidsmeet punt in Heiloo te krijgen, maar dat dit verzoek helaas is afgewezen. Ons inziens moet Schiphol waar borgen dat de geluidshinder tot een minimum beperkt blijft.' CDA vindt dat de gemeente luid en duidelijk aan de bel moet trekken bij Schiphol en andere verantwoor delijke instanties. 'Een gemeente, die in regionaal verband een vuist kan maken, moet opkomen voor de belangen van haar inwoners.' De PvdA wil samen met andere partijen via de geëigende kanalen wijzen op de afspraken en de overlast die op dit moment veroorzaakt wordt. D66 HEILOO - Corine gaat met haar beste vriendin Frida naar Casablanca. Daar lopen ze April tegen het lijf, een oude beken de, die precies op de hoogte is van het geheim dat Corine voor Frida verborgen wil houden. In de hotelbar schenkt de jonge ober trouw het ene glas wijn na het andere in. En zoals dat gaat met avondjes met veel wijn: in de loop van de avond komt onvermij delijk de waarheid boven tafel. Als u wilt weten hoe dit afloopt, kom dan op zondag 16 maart om 14.00 uur naar theater De Beun in Heiloo, want dit is de plot van het toneel stuk 'Afterparty' dat de Stichting Vrienden van de Beim als zondag matinee heeft geprogrammeerd. Renée Fokker, Carine Crutzen en Marie-Louise Stheins, en Tim Teunissen als de jonge ober zorgen voor een bijzonder vermakelijke theatermiddag. Als u het liever in de muziek zoekt, kom dan op woensdag 19 maart om 20.15 uur naar De Beim voor Joris Linssen (ja, de man van 'Hello Goodbye') en zijn band volgt de ontwikkelingen breder en wijst op het Platform Vlieghinder Regio Castrieum (www.vlieghin- der.nl), waar een D66er uit Heiloo deel van uit maakt. 'Gemeenten die met elkaar samenwerken moe ten ook rekening met elkaar hou den; ze kunnen niet voor de eigen bevolking de beste regeling tref fen. Vooral niet als daar de inwo ners van een andere gemeente dan weer de dupe van zijn. De voorzit ter van het PVRC is ook voorzitter van Bescherming Leefmilieu Regio Schiphol (BLRS). Deze vereniging kan volgens de voorzitter invloed uitoefenen op de besluitvorming in Den Haag.' NCPN vindt dat het college, bij te grote geluidsoverlast, hierover contact met Schiphol en andere bevoegde instanties dient te houden. WD vindt dat afspraken, enkele jaren geleden gemaakt in het laatste Alderstafel convenant om onder meer geluidshinder bij een groeiend vliegverkeer zoveel moge lijk te beperken, nu ook echt moe ten worden nagekomen en zal zich inzetten om samen met de regio het overleg met Schiphol nieuw leven in te blazen. Caramba, met him programma 'Licht'. Aarzel niet te lang, want er zijn nog maar enkele tientallen kaar ten! In het najaar van 2012 reisden Joris Caramba naar Mexico, op zoek naar him grote held Armando Manzanero, van wie Joris veel num mers vertaald heeft. Ze maakten er een roadmovie en deden inspira tie op voor dit theaterprogramma. Volgens de Maya's eindigde de oude kalender op 21 december 2012, waarna een nieuw tijdperk is begon nen, vol licht. In het theaterconcert 'Licht' worden vrolijke meezingers en stampende drankliederen afge wisseld met wonderschone balla des. Nederlandstalig met een latin randje. Dit alles aaneengesmeed door de autobiografische verhalen van Joris, die in Mexico gestudeerd heeft en die zich hier kwetsbaarder toont dan ooit. Kaarten a 24,- (Afterparty) en 19,- (Licht) zijn verkrijgbaar via de website van de Vrienden van de Beun, www.vrien- denvandebeun.nl, bij De Schrijverij (Stationseentrum), het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en in het the ater. Hans Romeyn is morgenavond in een speciaal radioportret te beluisteren op Beat FM. Foto: Iwan Bronckhorst HEILOO - Enthousiaste kinderen en mooie kostuums tijdens het carnavalsfeest op de Benedictusschool. Aangeleverde foto PrMfcv N

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3