Kado Zo babykleding Juliaantjes zoeken films en verhalen «e Artsen zonder Grenzen komt naar Heiloo Henny Huisman houdt Treek van de leek' H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Rectificatie Brouwerij' Heyloo EHKklaverj'asclub Workshop Bulgaarse dans NLP Cafe Lezing in bibliotheek UITKIJKPOST 12 MAART 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Lisette Reijersen, Heerenweg 138, 1851 KV Heiloo, tel. 072-5334940. HEILOO - Het idee ontstond eigenlijk spontaan, nadat op een middag buurvrouw Bep Woestenburg van 't Ateliertje bij Lisette in de naastge legen winkel Kado Zo langskwam met de boodschap dat ze er na 25 jaar mee zal gaan stoppen. Lisette vond het reuze jammer dat zo'n begrip in Heiloo voorgoed zou verdwijnen. Want net als veel andere moeders kocht ze, toen haar eigen kinderen nog baby waren, leuke babykleding bij 't Ateliertje. Al pratende ontstond bij beiden spontaan het plan dat Lisette de babykledingmerken Dirkje en Feetje van 't Ateliertje zou opne men in haar eigen winkel om zo deze merken voor Heiloo te behouden. „En babykleding is immers een prima aanvulling op de kraamcadeau- en kinderspeelgoedcollectie van Kado Zo." De buurtjes waren het snel eens; Lisette heeft een aparte hoek in de winkel ingericht, naast de kraam- en kinderspeelgoedartikelen, waar inmiddels de nieuwe voorjaars- en zomercollectie babykleding (maat 50 tot en met 86) hangt. En 't Ateliertje houdt opheffingsuitverkoop tot dat de deuren begin mei zullen sluiten. Bep zal afscheid nemen met een gerust gevoel dat 'haar handeltje' in vertrouwde handen één deur verder wordt voortgezet. „Feetje en Dirkje zijn bekende Nederlandse babykle dingmerken, al decennialang goed voor leuke, hippe, exclusieve en toch zeer betaalbare items van hoogwaardige kwaliteit. Het is kleding met een hoge 'babyvriendelijkheid' bij het aan- en uittrekken, die goed van pasvorm blijft; ook na vaak wassen. Veel jonge ouders van nu hebben als baby vaak zelf de nog altijd populaire 'wafeltjespyjama' van Feetje gedragen." Lisette is bij het samenstellen van de collectie babykleding uitgegaan van haar eigen smaak en haar ervaring met babykleding voor haar eigen kinderen. „Wat mij betreft mag babykleding hip en vlot zijn, het moet er leuk uitzien maar ook lekker zitten!" En uiteraard het liefst ook een beetje betaalbaar. Je vindt er trendy items, zoals leuke boxpakjes, stoere bodywarmertjes en spijkerbroekjes, fleurige truitjes en vestjes. Voor meer keuze voegt Lisette na de zomer nog een derde leuk babykleding merk aan de collectie van Kado Zo toe; naast Feetje en Dirkje is dan voor echte modeboefjes ook te gekke babykleding van Blue Seven ver krijgbaar. Dus zoek je een leuk kraamcadeau of heb je zelf een kleintje? Loop dan eens bij Kado Zo binnen en doe ideeën op. Naast kleding is er een hele wand vol leuke babyartikelen zoals baby- en prentenboekjes, speel goed voor de allerkleinsten en nog veel meer. Natuurlijk kim je bij Kado Zo nog altijd een filmpje huren of slagen voor een leuk, apart cadeau. Ook hiervan is de nieuwe collectie net bin nen! De winkel is iedere avond tot 21.00 uur en op zaterdagavond zelfs tot 22.00 uur geopend. HEILOO - Op dinsdag 18 maart van 13.30 tot 17.00 uur is er in Bibliotheek Heiloo een informa tiebijeenkomst van Artsen zon der Grenzen. Een hulpverlener vertelt graag meer over werk van AzG in gebieden waar onveiligheid en geweld heerst: de Filipijnen, Centraal Afrikaanse Republiek, Zuid-Sudan. In deze, en nog veel meer landen, werken medi sche en niet-medische collega's van Artsen zonder Grenzen onder vaak moeilijke omstandigheden. Hoe kimnen zij him werk blijven doen in situaties waar er nauwelijks nog een infrastructuur is, of middenin een burgeroorlog waar het respect voor humanitaire hulp niet vanzelf sprekend is? Hoe start je een nood hulpoperatie op, en wanneer besluit je die af te sluiten? Deze en vele andere vragen kunnen aan de orde komen tijdens dit programmaon derdeel. Aanmelden kan per e-mail: bijeenkomst@artsenzondergrenzen. nl of telefonisch: 020-5208949. HEILOO - In 2017 bestaat de Congregatie van de Zrs. van de H. Juliana van Falconieri hon derd jaar. De zusters van deze Congregatie worden meestal Juliaantjes of Julianazusters genoemd. In 1933 vestigden de Juliaantjes zich in het Julianaklooster aan de Hoogeweg 65 in Heiloo. Dit klooster was him moederhuis. De Juliaantjes werkten vanouds in de huishou ding bij arme en grote gezinnen. Gezinnen, waarvan de moeder ziek was of in het kraambed lag. Zij waren de voorlopers van de latere gezins- en kraamverzorging. Zij vroe gen voor hun werk geen geld, maar leefden van giften en collectes. In latere jaren werkten de Juliaantjes in dienst van kruisverenigingen en stichtingen voor gezins- en bejaar denverzorging. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Congregatie wordt er momenteel een documentaire gemaakt en een boek geschreven over de geschiede nis van de Juliaantjes. Daarbij roept de Congregatie de hulp in van de inwoners van Heiloo en omgeving. De Congregatie zoekt foto- en film materiaal waarop Julianazusters aan het werk te zien zijn bij gezin nen thuis. Zustere die aanwezig zijn bij activiteiten of kerkelijke aange legenheden. Zustere die zich lopend, fietsend of op de brommer verplaat sen. Verder zoekt de Congregatie mensen met verhalen, met herinne ringen aan een Julianazuster die in him gezin kwam helpen en die dat willen opschrijven. Mensen die informatie en materi aal hebben en deze ter beschikking willen stellen voor het maken van het boek en de documentaire wor den vriendelijk verzocht contact op te nemen met de Julianazusters, T. de Wit- Persoon, Het Palet 12, 1906 CJ Limmen, tel. 072-5053744, info® julianazustere.nl. Moeder Agatha, algemene overste van de Juliaantjes. Ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de Congregatie is men op zoek naar beeldmateriaal. Aangeleverde foto In de rubriek van Welzijn Heiloo is vorige week een foutje geslo pen over het stukje van Brouwerij Heyloo. Daarin stond namelijk dat de brouwerij het IJslandse Myvatn en haar geschiedenis wil promoten. Dit moet natuurlijk ons eigen mooie doip Heiloo zijn. HEILOO - Maandag 17 maart is er weer een gezellige drive met verloting. Iedereen is, het liefst met partner, welkom op de locatie Cultureel centrum De Strandwal op het GGZ terrein. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start is om 19.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. HEILOO - Op woensdag 19 maart van 20.00 tot 21.30 uur, houdt de Internationale Dansvereniging Pridini een workshop 'Bulgaarse dans'. De workshop wordt gege ven door de jonge enthousiaste dansleidster Vlasta Bakker. Zorg voor luchtige kleding, schoenen met verende zolen en een goed humeur! De workshop wordt gegeven in Cultureel Centrum de Strandwal, aan de Olvendijk 2, op het terrein van GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Kijk voor meer informatie en opgave op www.pridini.nl HEILOO - Dinsdag 18 maart is ei- om 19.30 uur een NLP café in het Oosthonk, De Oostkanter 14 in Heiloo. Voor meer informatie of aanmelden kunt u contact opne men met Martijn: Martijn_mdg@ hotmail.com. Men waagt een bij drage van 5,-, thee en koffie zijn bij dit bedrag inbegrepen. HEILOO - Gert Floor geeft op woensdag 19 maart om 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo een interes sante lezing over De Matthaus- Passion van Johann Sebastian Bach onder de titel: Nog steeds een belevenis! Oratorium koor Heiloo onder leiding van Paul Waerts geeft op 4 april een uitvoe ring van deze prachtige muziek. Toegangskaarten zijn a 7,50 10,- voor niet-bibliotheekleden) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klantenservice van de bibliotheek en is ook mogelijk via www. bibliotheekheiloo.nl of tel. 072- 5330670. HEILOO - In de succesvolle serie 'Preek van de leek' die ook dit voorjaar in de Witte Kerk in Heiloo wordt gehouden, betreedt op zondag 16 maart de bekende tv-presentator Henny Huisman uit Bakkum de kansel. Miljoenen mensen kennen Henny Huisman als de populaire 'gangmaker' van de avondwil- lende Playbackshow. Ooit gestart als drummer en disjockey heeft hij als tv-presentator zijn sporen verdiend als entertainer in tal loze shows en tv-programnia's. In 2012 zat Henny inmiddels alweer zo'n dertig jaar 'in het vak'. In 2003 presenteerde Henny Huisman voor het eerst een pro gramma van de EO. In Henny zoekt God knoopte hij gesprekken aan met verschillende christenen. Aan het eind van de reeks gaf hij aan zelf christen te zijn geworden. In 2005 presenteerde hij bij de EO het programma Huize Huisman vanuit Bonaire. Op 16 januari 2014 maakt Henny in een interview bekend terug te keren op televisie. Het ver wijderen van een kwaadaardige tumor vanwege nierkanker is suc cesvol gebleken en de presentator voelt zich sterk genoeg om, twaalf jaar na zijn vertrek bij RTL4, nu weer bij een commerciële zender aan de slag te gaan bij SBS6. In de 'Preek van de leek' krijgen (s)prekere de gelegenheid om - op him eigen wijze- onder woorden te brengen wat hen bezielt, welke 'waarden' van belang zijn in hun leven. En welke 'boodschap' zij graag meegeven aan de verzamelde toehoorders. Henny Huisman, de (s)preker van 16 maart in Heiloo zal ongetwijfeld met een originele én onderhouden de preek zijn luisteraars weten te boeien en te 'entertainen'. De 'preek' zal bovendien muzikaal worden omlijst door het trio Caip. Zondag 16 maart, aanvang: 16.00 uur kerk open vanaf 15.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5