Cantate-uur Witte Kerk Heiloo Vurig Vooijaarsconcert Eensgezindheid met Gozba! 10 NCPN/Willem Gomes I NCPN/Willem Gomes II Ondernemers maken de dienst uit INGEZONDEN BRIEF Beplanting Lijstrekkersdebat Automobilist rijdt door na aanrijding Alweer Afslag A9 Spelregels voor ingezonden brieven Zonnebloem gasten en vrijwilligers naar de Hermitage Lawaaiactie voor Liliane Fonds 19 MAART 2014 UITKIJKPOST HEILOO - Donderdag 13 maart deden de Heilooër basisscholen Meander en de Paulusschool mee aan de landelijke lawaaiactie voor het Liliane Fonds, om daarmee aandacht te vragen voor de situatie van gehandicapte kinderen in ontwikkelingslanden. Om precies 08.45 uur steeg een oorverdovend lawaai op van het schoolplein, waar alle leerlingen van beide scholen zich hadden verzameld. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op zondag 23 maart zal in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo (aanvang 16.00 uur), weer een cantate-uur wor den gehouden. Daarin zal worden uitgevoerd Baeh's cantate BWV 106 getiteld: 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit'. Een cantate over leven en dood. Met deze 'Actus tragicus' bewees Beste mevrouw Wuijster. Wat een ongenuanceerd verhaal in de Uitkijkpost van deze week. Mensen bang maken met achterhaalde meningen/feiten uit de periode van de Koude Oorlog. Ook van onze bondgenoten, Amerikanen et cete ra, kimnen we dit soort verhalen vertellen. (Korea, Vietnam, Irak, Afghanistan). Bovendien speelt u erg op de man. Bij voetbal verdient zoiets de rode kaart. Waarschijnlijk bent u bang dat uw partij (WD) het gaat afleggen tegen de NCPN. Misschien wel of misschien ook niet, maar mensen bang maken, per sonen beschadigen, is niet van deze tijd. Burgere zijn verstandig genoeg om verder te kijken dan hun (WD) neus lang is. Toen ik uw ingezonden stuk las dacht ik meteen: 'Een kat in het nauw maakt rare sprongen' Hans Bolten No.4 op lijst NCPN Hoogst cynische belaehelijkma- kerij uit de heer Askamp aan het adres van Willem Gomes, in de Uitkijkpost van 12 maart, niet gehin derd door enige kennis van zaken aan zijn adres. Dit voegt niets toe aan het debat en is bovendien bele digend. Bovendien vond mevrouw Wuijster die op persoonlijke titel (en niet namens de WD) het nodig om ook nog eens een duit in het zakje te doen. Dit doet zij iedere vier jaar rond verkiezingstijd. En natuurlijk betreft het dan weer de NCPN naar wie met modder wordt gegooid. Geen enkele partij in Heiloo maakt elkaar zwart, maar de heer Gomes is hier altijd het 'pispaaltje', en dat teiwijl hij het beste voor heeft met de bevolking van Heiloo, zonder eigenbelang. Al jaren geleden heeft de heer Gomes gewaarschuwd voor straling van UMTS masten. Het col lectieve gedachtengoed van heel veel mensen is kennelijk gegroeid, want tegenwoordig wil niemand meer zo'n mast in zijn buurt, en terecht. Tot slot nog die vreselijke zogenaamde nep tweets, weer een aanval aan het adres van Gomes. Flink hoor allemaal. Ik wens de Willem Gomes en zijn medewerkers veel succes tijdens deze verkiezings dag. Ons gezin (3 personen) gaan zeker op de NCPN stemmen. Anna Theresia Heiloo Al bijna 40 jaar woon ik in Heiloo. Nu geniet als gepensioneerd onder nemer van de prachtige omgeving en van dit mooie doip. In mijn tijd was ondernemen het 'voor eigen rekening én risico' drijven van een zaak. Een handjevol huidige ondernemers lijkt het 'risico' steeds meer op de gewone burgei's te wil len afschuiven. Van mijn, met hard werken verdiende, pensioen moet ik daarom allerlei eigen bijdragen en steeds hogere lasten betalen omdat de gemeente Heiloo moet bezuinigen. Bezuinigen vanwege mismanagement op grondexploita ties, mislukte ondememersinitiatie- Bach al jong (hij was toen 22 jaar) een geniaal componist te zijn. Tekst en muziek tekenen het contrast tus sen het sterven 'onder de wet' en het steiven 'onder het evangelie', een tegenstelling die met name bij de apostel Paulus te vinden is. De cantate zal worden uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata en vocale solistische medewerking van Ineke Baksteen - sopraan, Paul ven en regelrechte chantage door dit soort 'mooi weer ondernemers'. Ondernemers die EISEN dat er een extra afslag van de A9 MOET komen, omdat ze zich andei's niet in Heiloo willen vestigen of omdat ze andei's niet willen investeren in (woning)bouwprojeeten. Waarom steken ze niet him eigen geld in deze extra afslag? Nee, die afslag moet er komen, over de mg van de gewone, hardwerkende, inwoner. Maar met behoud van de Golfclub. want deze ondernemers houden van golfen. Het wordt hoog tijd dat de gemeente Heiloo zich distantieert van dit soort lieden. En zich daar zeker niet langer door laat fêteren in Fletcher J. Post Heiloo Omdat wij in de Uitkijkpost lazen dat er vanaf 18 februari gestart zou worden wordt met de beplanting van Zuiderloo hebben wij, bewo ners van de Zevenhuizerlaan en Kennemerstraatweg, aan de betref fende afdeling van de gemeente gewaagd of er, conform de enige jaren geleden gepresenteerde bouwplannen, bomen geplant worden achter de door WBV Kennemerwonen gebouwde appar tementen aan de Boswilg. Uit de reactie van de gemeenteambte naar blijkt echter dat er geen bud get is voor beplanting? De bewo ners van de Zevenhuizerlaan en Kennemerstraatweg hebben veel last hebben van de verlichting van de appartementen aan de Boswilg. Het plan is door de gemeente aan de omwonenden Verkocht' onder het mom 'Wonen in het Groen', daar is echter geen sprake van. Wij vinden 'Wonen in het Licht' meer passen. P.E.H. de Vries Heiloo Op 5 maart is er een druk bezocht Heilooër lijsttrekkersdebat gehou den. Op de voorpagina van de Uitkijpost lees ik de volgende ali nea. 'Belangrijke thema's zoals zorg aan ouderen en langdurige zieken en werk en inkomen, overheidstaken die net als jeugdzorg vanaf 1 januari 2015 door gemeenten worden uitge voerd, bleven onbesproken'. Als er nu onderwerpen zijn, die vele bewo ners van de Gemeente Heiloo gaan raken, dan zijn genoemde onbespro ken items dat wel. Graag had ik van de politieke partijen, die op 5 maart aanwezig waren him visie willen lezen over hoe zij de kanteling van de zorgtaken en bestrijding van werkloosheid concreet inwilling denken te geven. Een gemiste kans Barten - counter-tenor, Steven van Gils - tenor en Nico Sevenhuysen - bas, alsmede instrumentele bege leiding van blokfluit 1 en 2, viola da gamba 1 en 2, violoncello en orgel, het geheel onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is ds. J. van Aller. De toegang is wij, maar een bij drage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. voor de potentiële kiezer. Jan Willem Steinman Heiloo Op vrijdag 7 maart om 15.45 uur is er een fietser aangereden door een automobilist in een donker kleurige auto op het kruispunt Vlei/Kandelaar. De fietser (jongen van 10 jaar oud) is gevallen en lag op straat. De automobilist is kort gestopt, heeft even in zijn spiegel gekeken en is toen hard via de Vlei weggereden. Wellicht heeft de auto schade aan de linker zijspiegel en/ of linker koplamp. Een wiendelijke me wouw ter plaatse heeft de jon gen geholpen. Misschien heeft zij of hebben anderen iets gezien van de aanrijding? Mocht u iets weten wilt u dit dan mailen naar mhoender- dos@kpnplanet.nl. Wellicht kan de politie de dader dan nog achterha len, omdat het meer dan schandalig is om na een aanrijding door te rij den en het slachtoffer op straat laat liggen. Martina Hoenderdos Heiloo In een artikel in de Uitkijkpost hekelt de NCPN het feit dat Heiloo GEEN doorsteek wil van het Alkmaarse Bedrijventerrein Boekelermeer naar de Kanaalweg in Heiloo, via het tracé van de oude Boekelermeerweg, nu fiets pad. Zo'n aansluiting zou een ramp betekenen: het zware waehtver- keer van de bedrijventerreinen in de Boekelermeer naar het Zuiden (en vice versa) zou een weg zoe ken via de Kanaalweg en de centra van Heiloo, Limmen, Akersloot en Uitgeest in zuidelijke richting! Als er, zoals gepland, een oostelijke afslag van de A9 komt met een paral lelweg oostelijk van de A9 naar de bedrijventerreinen Boekelermeer is dat opgelost. Zouden er meer men sen naar het strand in Egmond gaan met een westelijke afslag A9? Nu al is er met mooi weer een probleem met de route naar Egmond aan Zee. Egmond profiteert van de toe risten, kimnen ze ook meewerken aan een betere bereikbaarheid van de kust via de Vennewatersweg? Verkeersproblemen kim je in over leg met de regio oplossen: BUCH- samenwerking. Ps: Heiloo staat op de lijst 'beste gemeenten om te wonen' in de Telegraaf op de VIERDE plaats! Laten we eens ophouden met klagen en bekritise ren, maar trots zijn op Heiloo! Juup Wuijster Heiloo HEILOO - Op zaterdag 5 april geeft Muziekvereniging Eensgezindheid een Vurig! Voorjaarsconcert met het groot- en leerlingenorkest en Gozba, Alkmaars nieuwste aan winst op het gebied van Balkan- feestmuziek. Gozba brengt als geen ander, eer lijke, rauwe dansmuziek uit Oost Europa. Gewapend met toeters en bellen, toetsen en troms, veroveren zij zingend uw hart. Het grootorkest opent het concert met Rhapsodia, een zeer afwisselende compositie, waarbij de luisteraar wordt mee gesleept in een muzikaal en emoti oneel avontuur. De herkenbaarheid van de menselijke gevoelens die worden verklankt, vormen samen een compositie die zeer aantrekke lijk is voor de luisteraar. Daarnaast speelt het grootorkest Bossa Nova Break-out, de Braziliaanse muziek die de luistersfeer van een feest neerzet. Ook wordt het werk Cinema Paradiso uitgevoerd van de gelijknamige film, een liefdesthema uit de film van James Berardinelli (1988) gecomponeerd door de filrn- muziek-eomponist bij uitstek Ennio Morrieone. Het grootorkest speelt samen met het leerlingenorkest het werk Saxamba waarbij de saxofoon sectie volledig in de schijnwerpers komt te staan. Het concert zal afge sloten worden met een gezamenlijk optreden van 'La Cumparsita' van Gerardo Heman Matos Rodriguez, de beroemdste Tango aller tijden. Het concert in Cultureel Centrum De Strandwal op het GGZ-NHN Willibrordus terrein begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro per per soon (kinderen jonger dan 12 jaar gratis toegang) en zijn op 5 april vanaf 19.00 uur te verkrijgen aan de ingang van de zaal. Reserveringen via 072-5334851 of reserveringen@mv-eensgezindheid. nl. Een ingezonden brief van 200 woorden is gratis. Een ingezonden brief tussen de 200 en 300 woorden kost 50,- ex btw. Een brief tussen 300 en 400 woorden kost 100,- ex btw. Meer dan 400 woorden kunnen we, in verband met de beschikbare ruimte op de redactiepagina's, niet plaatsen. De redactie behoudt zich het recht voor uw brief in te korten, aan te passen of niet te plaatsen. Mail uw brief voor vrijdag 17.00 uurrf! HEILOO - Maandag 10 maart verzamelden zich 34 gasten en tien vrijwilligers van de Zonnebloem, afdeling Heiloo voor een bezoek aan de Hermitage in Amsterdam. Dit uitje werd mogelijk gemaakt dankzij de genereuze steun van de BankGiroLoterij en volledig verzorgd en uitgevoerd door de Museum Plus Bus. De gasten en vrijwilligers hebben genoten mede dankzij de enthousiaste inzet van Guus en Marieke, de chauffeur en reisleidster van de Museum Plus Bus. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 10