k Fotoproject 'Verbinding' V Veel te beleven bij Regiobeurs in Bibliotheek Heiloo Concert Noord-Hollands Jeugdorkest in Ter Coulsterkerk Presentatie over veranderingen in Heiloo voor en na de bouw van het winkelcentrum 't Loo H E I L O O 3 KORTOM Keer op Keer opsteker Workshop wensvanger maken Humanitas zoekt vrijwilligers Mantelzorgers komen samen Spaanse geschiedenisavond UITKIJKPOST 19 MAART 2014 Het Noord-Hollands Jeugdorkest speelt zaterdag in de Ter Coulsterkerk. Aangeleverde foto HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, vereniging, stichting et cetera. De opsteker van de maand maart gaat naar Stichting Welzijn Heiloo, bijdrage voor het Repair Café. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op de gratis toegan kelijke Regiobeurs voor mensen met een leesbeperking, die don derdag 20 maart in Bibliotheek Heiloo gehouden wordt, valt veel te beleven. De beurs is bedoeld voor mensen met een verminderd gezichtsvermo gen, dyslexie of laaggeletterden. Het aantal aangepaste producten en diensten voor deze doelgroep is groot en wordt op de beurs getoond. Om mee te kimnen doen in gelijkwaardigheid, is het belang rijk om te kimnen lezen en schrij ven. Daarvoor zijn vele oplossingen. Zoals speciale brillen of software, waarmee de grootte van letters kan worden aangepast of teksten kun nen worden voorgelezen. Maar ook spraakondersteimde smartphones en tabloids bieden tal van mogelijk heden. De leveranciers van zeer uit eenlopende en interessante aange paste producten en diensten nemen graag de tijd om belangstellenden HEILOO - De Buitenkans en GGZ-NHN organiseren tijdens de Kunst6daagse (25 tot en met 29 juni) van Heiloo weder om een fotoproject. Verbeeld jouw verbinding in maximaal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto in. Inzenden tot 1 jimi naar: bui- tenkansfotoproj ect@gmail. com. Een jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de vijftien beste inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afge drukt op groot formaat banners en in buizenframes geëxposeerd op het landgoed Willibrordus in Heiloo. De jury bepaalt vervolgens welke drie inzendingen voor een extra prijs in aanmerking komen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, tel 072-5330175, Heiloo Volg de Uitkijkpost ook op uitgebreid te informeren en om vra gen te beantwoorden. De beurs is bovendien interessant voor profes sionals. Zoals bijvoorbeeld Wmo- ambtenaren en andere beleidsme dewerkers, zorgverleners, medici en mensen uit het onderwij s(veld). Lexima, Low Vision Totaal, Iris Huys en Solutions Radio verzorgen een viertal interessante lezingen om respectievelijk 10.30, 11.30, 13.30 en 14.30 uur. Verhalenverteller en schrijver Ina Eilander is even eens op de beurs aanwezig. Haar boeken zijn niet alleen de moeite waard maar ook bijzonder geschikt voor grote en kleine mensen met een leesbeperking omdat ze ook in grootlettervorm en als luisterhoek (cd's) zijn uitgegeven. De gratis toe gankelijke Regiobeurs voor mensen met een leesbeperking wordt op donderdag 20 maart van 10.00 tot 16.00 uur gehouden in Bibliotheek Heiloo (www.bibliotheekheiloo. nl) Westerweg 250, Heiloo, 072- 5330670. Deze prijswinnaars krijgen naast de beloofde eeuwige roem him foto afgedrukt op canvas. Je kimt ook nog de Publieksprijs winnen. Deze foto wordt voor de prijswinnaar op canvas afgedrukt. Dat is nog niet alles, want alle inzendingen worden in Galerie de Buitenkans op een groot scherm geprojecteerd. Daardoor kan iedere inzender zijn of haar verbinding terugzien! Deelname is kosteloos. De jury kijkt vooral naar de origina liteit en creativiteit van je foto's. Met het fotoproject verbinding proberen de organisatoren een verbinding te leggen tussen burgers met psychia trische problematiek en bezoekers van de Kunstödaagse. Na de afslui ting van de Kimstödaagse zullen de foto's in het hoofdgebouw ten toongesteld worden. Kijk naar foto suggesties voor verbinding en de spelregels van deelname op www. de-buitenkans.org. De prijsuitrei king is zondag 20 juni 15.00 uur in de Trog. HEILOO - In de Oudheidkamer Heiloo wordt op zaterdagmid dag 22 maart een herhaling geboden van de presentatie die Piet Stoffers voor de jaarwisse ling gaf over de gevolgen van de bouw van 't Loo. Deze reprise wordt speciaal geor ganiseerd voor geïnteresseerden die in december wegens de te grote belangstelling voor de presenta tie deze niet konden bijwonen. De bouw van 't Loo in 1976-1977 heeft het aanzien van het centrum bij de Witte Kerk drastisch gewijzigd. Een van de veranderingen is dat het stra tenplan er anders uitziet en de naam geving van de straten bij 't Loo nogal verwarrend is. Op zaterdag 22 maart vertelt Heilookenner Piet Stoffers over 'De veranderingen rondom 't Loo, voor en na de bouw van het winkelcentrum.' Met veel foto's laat hij zien welke gevolgen de ingrepen in de omgeving van de Witte Kerk na 1977 hebben gehad voor het wonen, werken en winkelen in die buurt en meer van dat alles. Men heeft vrij toegang tot deze presenta tie, echter als men op tijd komt is er voldoende plaats en wordt er voor- HEILOO - Zaterdagavond 22 maart, aanvang 20.15 uur, geeft het Noord-Hollands Jeugdorkest in de Ter Coulsterkerk een con cert uit een reeks van drie. Afgelopen zaterdag was de pre mière in Hoom en zondagmiddag 23 maart speelt het symfonieorkest in Amsterdam; vrijdag 14 maart was de generale repetitie in de muziek school in Heiloo en die klonk indrukwekkend! Het NHJO, opgericht in 1962, is een volledig symfonieorkest en telt tachtig talentvolle jonge musici in de leeftijd van 13 tot en met 23 jaar onder leiding van dirigent Bas Pollard. Eens per maand op zon dagochtend komen de jonge orkest leden uit alle hoeken van Noord- Holland samen om in Muziekschool Heiloo te repeteren. Hieronder ook jongeren uit Heiloo. Bas de Bruijne (17) speelt slagwerk, Kirsten Peters (15) trombone en Sander Bos (17) speelt harp. Bij allen neemt muziek van jongs af aan een belangrijke plaats in hun leven in. Naast het NHJO speelt Bas in harmonieorkest Caecila, Kirsten bij Eensgezindheid en Sander in het Regionaal Jeugdorkest Artianee. Enige orkes tervaring is hen niet vreemd, maar spelen in een symfonieorkest is vol gens alle drie heel andere. Het hoge dien een kopje koffie aangeboden. Nadere informatie en contact over deze presentatie is mogelijk via info.oudheiloo@gmail.com of tel. 072-5320028. Zie ook www.oudhei- loo.nl. niveau vereist een striktere manier van spelen; ze oefenen dan ook iedere dag. Toen Sander het NHJO voor het eerst hoorde spelen, was hij meteen verkocht. „Vet mooi! Ik dacht eerst nog dat ik daar niet goed genoeg voor was; een maand later zat ik er toch bij!" De onderlinge sfeer is hecht, mede door de jaarlijk se zomer- en winterkampen waarin overigens hard gewerkt wordt. Bas: „Hier ben ik onder gelijkgestem den van mijn eigen leeftijd. Andere jongeren vinden het soms raar dat je van klassieke muziek houdt. Kirsten was invaller in het voorgaan de programma en heeft nu een vaste plek in het orkest. Ze moest nog wel auditie doen, maar in het instrument dat zij bespeelt is doorgaans weinig concurrentie. „Er is vaak een tekort aan trombonespelere in een orkest!" De drie zijn vol lof over hun diri gent. „Bas Pollard eist veel van het orkest, hij is pas tevreden als het goed klinkt. Maar hij weet op een leuke manier het beste uit ons te halen." En dat valt zaterdag te beluiste ren; dan speelt het NHJO uitvoe ringen van de eerste symfonie van Sibelius en de Hary Janos suite nr. 25 van Koday. Kaarten (a 15,-, CJP/studenten 10,-, kinderen tot 12 jaar gratis) zijn verkrijgbaar via de website en aan de zaal. Aanvang van de presentatie 14.30 uur, inloop, met koffie, vanaf 14.00 uur. Bij voldoende belangstelling wordt de presentatie om 15.30 uur herhaald. Adres: Bergeonstaat 30 Heiloo, tel. 072-5320332. HEILOO - Begroet de lente met een bijzondere workshop: Maak een kunstzinnig web voor de Blauwe Winde en geniet de hele zomer van deze mooie klirn- bloem. Inclusief materiaal, hapje en drankje. Vrijdag 21 maart van 19.00 tot 22.00 uur in het pitto reske WBC in Heiloo. Opgeven en informatie: www. rondomceremonies.nl. HEILOO - Humanitas zet vrij willigere in als maatje voor vriendschappelijk contact bij mensen die door lichamelijke of psychische beperkingen de kans lopen om in sociaal iso lement te geraken. Humanitas zoekt mensen die houden van een uitdaging, die graag iets wil len doen voor him medemens en zich aan willen sluiten bij een ervaren vrijwilligersorganisatie. De eerstvolgende InStaptraining is op 8 april: de vervolgtrainingen zijn later die maand. Belt u met Humanitas Noord-Kennemerland: 072- 5401800 of mail naar nkl@ humanitas.nl. HEILOO - 'Mantelzorg, dat doe je toch gewoon.is het thema van de volgende ontmoetings groep voor mantelzorgers in de gemeente Heiloo. Deze ochtend wordt gehouden op dinsdag 1 april van 10.00 tot 11.30 uur. Locatie is het Mantelzorgcentrum aan de Strandwal 22a in Heiloo. Deelname is gratis. Aanmelden kan via mweel@mantelzorgcen- trum.nl. Bel voor meer informatie met het Mantelzorgeentrum, tel. 072-5627618 of kijk op www.mantelzorgcentmm.nl. REGIO - Spaans Taaiinstituut Campo del Sol houdt op donder dag 20 maart een avond over de Spaanse geschiedenis. Heilooër Adri Steenhoek, specialist in de geschiedenis van Spanje, neemt de aanwezigen mee op een reis door de tijd vanaf de Fenieiëre tot de Carlisten. Hij doet dit aan de hand van beeldmateriaal en muziek fragmenten. Isabel en Fernando, Johanna de Waanzinnige; ze komen allemaal voorbij. Natuurlijk wordt de Spaanse vlag behandeld, en waarom heet Jerez de la Frontera eigenlijk zo? Donderdag 20 maart in Hotel Golden Tulip, Arcadialaan 6, Alkmaar. Tijd van 20.00 tot 22.00 uur, inclusief pauze. Inloop vanaf 19.30 uur. De avond kost 5 euro per persoon entree. Aanmelden via info@campodelsol.org of tel. 072- 5669956. Huizen die verdwenen bij de bouw van 't Loo. Aangeleverde foto s f 11

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3