D&M PC Service The Orchestra of My Life in Heiloo René Veldt geridderd voor 15 jaar Veldwerk Bijen ontdekken de Boekelermeerwaarde H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Bergens Symfonieorkest speelt in Heiloo UITKIJKPOST 19 MAART 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Zondag 16 maart werd een heugelijke dag voor Stichting Veldwerk; naast de viering van 15 jaar Veldwerk in Nepal werd de oprichter René Veldt geridderd door de burge meester van Heiloo. maar daden' heeft Veldwerk als voorbeeldprojeet een ecologisch dorp gesticht, dat een gesloten systeem vormt van de productie van voedsel voor de gemeenschap die woont binnen Hamro Gaim. Hamro Gaun (in het Nederlands: Ons Doip) huisvest kinderen, die ten gevolge van him situatie thuis (overlijden oudere, handicap of ontwrichte gezinssituatie) niet langer thuis kimnen wonen. Met begeleiding en scholing ontwikkelen zij perspec tief. Bovendien bouwen ze samen een bestaan op met het verbouwen van groentes en houden van vee. Zo'n 45 kinderen maken gebruik van de voorzieningen. Naast het bieden van perspectief voor jonge kinderen binnen Hamro Gaun en in de dorpen, worden oudere kinderen gesteimd in de mogelijkheden om te gaan studeren. Veldwerk selecteert de kinderen, volgt de kinderen tij dens de studie en geeft terugkoppe ling aan de donoren. Voor 30,- per maand gedurende drie jaar is stude ren mogelijk. Zondag kreeg René Veldt een Koninklijke Onderscheiding uit handen van de burgemeester. Foto: Michelle Peeters Het is inmiddels 15 jaar geleden dat René Veldt zijn eerste stap zette om de leefomstandigheden van wouwen en kinderen in Nepal te verbeteren. Met de door hem opge richte stichting Veldwerk, de giften en de inzet van vele vrijwilligers zijn in de afgelopen jaren een ecologisch doip gebouwd, in plattelandsge bieden kinderopvang en medische voorzieningen gerealiseerd en heb ben wouwen en kinderen perspec tief gekregen. Na met eigen ogen gezien te hebben hoe de bevolking op het platteland in Nepal leeft en ingepakt te zijn door him vriende- lijkheid, twijfelde René Veldt 15 jaar geleden niet lang en besloot hij een stichting op te richten die met en voor de mensen in Nepal projecten uitvoert om wouwen en kinderen in een achterstandspositie te helpen. Gulle gevers hebben via de stich ting op het platteland kinderopvang en medische voorzieningen gerea liseerd in kleine gemeenschappen in Dhading, de aanschaf van geiten en het trainen van wouwen in het houden van geiten gefinancierd en een studiefmancieringsprogramma opgezet voor talentvolle kinderen. Hoogtepimt tot nu toe is de realisa tie van het ecologisch doip Hamro Gaim. Met de kreet 'Geen woorden Tekst en foto: Carolien Breed Martijn Apeldoorn, Derek Groot, Kennemeretraatweg 55, Heiloo, tel. 06-20997552, www.dmpcservice.nl, e-mail: hulp@dmpcservice.nl. HEILOO - Derek Groot en Martijn Apeldoorn van D&M PC Seivice zijn twee jonge studenten bij wie ondernemen in de genen zit. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat ze als bijbaantje naast him studie liever zelf iets bedenken en opzetten. Voor het idee hoefden ze niet 'ver van huis'. Ze werden los van elkaar al regelmatig ingeschakeld als de oudere generatie tegen computerproblemen aanliep. Hedendaagse jongeren zijn vanaf de wieg met de computer en bijbehorend hightech elektronisch vernuft, zoals de smartphone en iPad, opgegroeid. Veel ouderen die met de computer werken, grijpen echter soms met de handen in het haar als een bestand zomaar is verdwenen, de computer vastloopt, een nieuwe versie Windows op de pc moet worden geïnstalleerd of als aanverwante intelligente 'huishoudelijke' elektronica niet doet wat het zou moeten doen. Derek: „Tijdens een feestje kwamen we erachter dat we beiden rondliepen met ongeveer hetzelfde plan; onze achterliggende gedachte is om jongeren en de oudere generatie op technologisch vlak dichter bij elkaar te brengen." Dus staken ze vorig jaar de koppen bij elkaar en richtten D&M PC Service op; betaalbare en laagdrempelig bereikbare computerhulp door een student aan huis. Derek en Martijn runnen het bedrijf naast hun studie, maar dat doet niets af aan de professionele en serieuze aanpak van hun jonge onderneming. Het team telt naast Derek en Martijn nog vier enthousiaste studenten die thuis zijn in ICT en een uitdaging niet uit de weg gaan. Allen delen een grote passie voor informatietechnolo gie en volgen iedere nieuwe ontwikkeling op de voet. Wie een beroep doet op D&M PC Seivice wordt -voor een snelle, passende oplossing- thuis geholpen door de student die het meeste van de specifieke hulp- waag afweet. De diensten van D&M PC Service zijn heel divers. Van het gebruiksklaar maken van nieuwe computers en het overzetten van bestanden van de vorige pc, het installeren van nieuwe software, virus scanners, snel en draadloos internet, tot het opschonen en beveiligen van en zorgen voor een veilige back-up van alle computerbestanden; ofwel een zogeheten APK voor de computer. De jonge garde van D&M PC Service wil daarnaast oudere mensen graag kennis laten maken met en in begrijpelijke taal wegwijs maken in de vele mogelijkheden die ICT tegenwoordig biedt. Zoals het synchroniseren van telefoon, computer en/of tablet, beeldbellen met familieleden in het buitenland, of andere zeer handige applicaties. Derek en Martijn hebben al veel leuke reacties van hun klanten mogen ontvangen. „Veel oudere mensen vinden het leuk om geholpen te worden door een jong, enthousiast iemand. En wij vinden het leuk dat we hen kunnen helpen!" D&M PC Seivice is aangesloten bij ICTWaarborg, een overkoepelen de brancheorganisatie voor betrouwbare iet-bedrijven die kwaliteit en zekerheid garandeert. HEILOO - Niet alleen onderne mers ontdekken de waarde van de Boekelermeer ook steeds meer flora en fauna weten de Boekelermeer te vinden. Het gehele bedrijventerrein straalt duurzaamheid uit, zowel de gebouwen als de bestaande natuur hebben een duurzaam karakter. Om dit te versterken 'opende' wet houder Dellemijn vorige week een bijenhotel. Het bijenhotel biedt tien tallen kamers voor bijen. Zij leggen in iedere kamer een eitje. Door de zonnewarmte ontwikkelen de eitjes zich tot nieuwe bijtjes. Ook zijn andere gasten welkom. In het hotel zijn enkele suites beschikbaar voor overwinterende vlinders. Het bijen hotel is onderdeel van Het Bijenlint. Daarmee draagt de gemeente zorg voor een bij-vriendelijke openbare ruimte in heel Heiloo door bijvoor beeld de aanplant van bloeiende bomen en heesters, het inzaaien van bloemenmengsels in enkele bermen. Omdat Kaptein B.V in 2015 start met de bouw van 10.000 m2, met een optie op nog 5000m2 aan de west kant van de Boekelermeer, start de gemeente binnenkort met de aan leg van de ecologische zone aan de deze zijde. Deze ecologische zone wordt vergelijkbaar met de ecolo gische zone aan de oostzijde. In het plan voor de westzijde is ruimte voor de vissen, mgstreeppadden en bloemrijke weides waar bijen nec tar kunnen halen. De vissen krijgen meer ruimte doordat de sloot wordt verbreed. Daarnaast onderzoekt de gemeente nu of een oeverzwalu- wenwand interessant is. HEILOO - Op zondag 30 maart speelt het Bergens Symfonieorkest onder leiding van dirigent Amo van Raaphorst het Oratorium Die Schöpfimg van Joseph Haydn. Het Bergens Symfonie Orkest heeft ruim 35 musici en staat al twintig jaar onder de bezielende leiding van Amo van Raaphorst. Deze keer, vanwege het 20-jarig jubileum, aan gevuld met een projectkoor onder leiding van Amo van Raaphorst; geassisteerd door vocal coach (en Alt-soliste) Maria Delver. In Marieke Steenhoek, Pascal Pittie en Marijn Zwitserlood zijn drie gewel dige solisten gevonden. Toegang 19,-; tot 16 jaar gratis. Reserveren: 072-5717395 of per mail via info® bergenssymfonieorkest.nl. Het concert vindt plaats op zondagmid dag 30 maart om 15.00 uur in het Cultureel Centrum De Strandwal, Olvendijk 2 te Heiloo. HEILOO - Zaterdag 22 maart geven leerlingen van Muziek- en Dansschool Heiloo en Toonbeeld uit Castricum in samenwerking met het Junior Symfonie Orkest van het Regionaal Jeugd Orkest een presentatie. Zij laten zien wat zij tijdens de workshop The Orchestra of My Life 7 hebben geleerd. Deze workshop wordt dit jaar voor de zevende keer met groot succes gehouden, onder leiding van de enthousiaste diri gent Otto de Jong. The Orchestra of My Life is bedacht om jonge muzi kanten vanaf circa 8 jaar oud te laten samenspelen en ervaren wat het is om in een groot symfonisch ensemble te spelen. Vanaf 16.00 uur zal de presentatie met het Junior Symfonie Orkest plaatsvinden in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie: 072-5332460 of info® muziekendansschoolheiloo.nl. Voor de zevende keer geven leerlingen van Muziek- en Dansschool Heiloo en Toonbeeld uit Castricum in samenwerking met het Junior Symfonie Orkest van het Regionaal Jeugd Orkest een presentatie. Foto: Jacques van der Sterren

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5