M. IfélliJH 9 Heiloo Wereldwijd, platform voor Internationale samenwerking PCC wordt getrakteerd door Mondhygiënistenpraktijk Heiloo Obs De Zuidwester groep 7 wandelt weer voor water Speel-o-theek Heiloo verhuist van Slimpad naar Bibliotheek Heiloo Energie INGEZONDEN MEDEDELING Op zaterdag 10 mei houdt men een millenniummarkt Heiloo Energie, een duurzaam burgerinitiatief UITKIJKPOST 26 MAART 2014 Bijna 125 leerlingen mochten de Stoere Poetsbus bezoeken om een uitgebreide poetsinstructie te krijgen. Aangeleverde foto HEILOO - Vrjjdag 21 maart wer den de brugklasleerlingen in het kader van World Oral Health Day, de week van de mondhygië nist en het 25-jarig bestaan van Mondhygiënistenpraktijk Heiloo getrakteerd op een informatieve ochtend omtrent gebitsverzor ging. Onderwerpen als beugels, tand- erosie en piercings werden uitge breid besproken evenals de gevol gen van roken, alcohol en drugs op het jonge gebit van brugklassers. Bijna 125 leerlingen mochten de Stoere Poetsbus bezoeken om een uitgebreide poetsinstructie te krij gen. Een gezellige chaos die voor veel leerlingen zeer nuttig bleek. Mede dankzij de heer Tolman die samen met een stagair zorgden voor ondersteuning en organisatie tijdens deze lesuren kan worden terug gekeken op een geslaagde ochtend. Simone Hackenitz van Mondhygiënistenpraktijk Heiloo: „Wij hopen de leerlingen hiermee te hebben geholpen him middel bare schooltijd ook met een prach tig en gezond gebit te kunnen laten afsluiten." Mondhygiënisten Nicole Koomen en Simone Hackenitz- Hoogendoom kijken er in ieder geval met plezier op terug: „Wie is volgend jaar de gelukkige?" Voor informatie of vragen; Mondhygiënistenpraktijk Heiloo, Gezondheidscentrum de Strandwal. Strandwal 32 Heiloo, tel 072-7890077 of info@mondhygienistheiloo.nl, www.mondhygienistheiloo.nl. HEILOO - Zes kilometer lopen met zes liter water op je rug. Veel kinderen in ontwikkelings landen als Kenia en Oeganda doen dit elke dag. In het kader van Wereld Waterdag op woensdag 19 maart hebben de kinderen van groep 7 van obs De Zuidwester zelf ervaren hoe zwaar dit is. Ontwikkelingsorganisatie Simavi organiseert de actie Wandelen voor water om geld in te zamelen voor waterprojecten in Kenia en Oeganda. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor water en wc's voor schoolkinderen. In deze landen is vaak een groot te kort aan veilig drinkwater. Van te voren heb ben de leerlingen een gastles van Simavi gekregen over de noodzaak van schoon drinkwater en goede hygiëne in relatie tot een goede gezondheid. De leerlingen zochten zoveel mogelijk sponsors en liepen ieder met zes liter water op hun mg een afstand van zes kilometer. De leerlingen haalden met elkaar mim 460 euro op! De Rotaiy Heiloo sponsorde hiernaast ook nog alle kinderen. In totaal doen mim vijf honderd scholen in Nederland mee. HEILOO - Al jarenlang zijn in Heiloo verschillende organisa ties bezig met Internationale Samenwerking. De deelnemende organisaties hebben in 1997 besloten om geza menlijk één keer per jaar aan één project te werken. De gemeente Heiloo ondersteunt het initiatief van het Platform, omdat zij samenwer king vanuit de plaatselijke bevol king belangrijk vindt. Het geeft eenheid en kracht in Heiloo, waar door lokaal en internationaal meer bereikt kan worden. Sinds 2000 is Heiloo een Millenniumgemeente, die de Millennium doelstellingen van de Verenigde Naties ondersteunt. Sindsdien moeten de projec ten voldoen aan één of meer van deze doelstellingen. Platform Wereldwijd Heiloo houdt op zater dag 10 mei voor de vierde maal de Millennium markt, waarop de deelnemende organisaties zich zul len presenteren. Op dit moment maken de navolgende organi saties deel uit van het Platform: Stichting Wereldwinkel, Resource Link Foundation Netherlands, Hope for African Child, Werkgroep ZWO, Kerk en Samenleving van St. Willibrorduskerk, Stichting Een Hart voor Polen Heiloo, Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, Stichting Veldwerk, Stichting Gered Gereedschap, en Stichting Veldwerk en de stichting Karibu- Tanzania. Een druppel op een gloeiende plaat helpt niet echt, maar door vele druppels bij elkaar te voegen kan beter resultaat geboekt worden. Heiloo kan en wil een belangrijke bijdrage leveren aan de verbetering van de leefomstandigheden in arme landen door het bieden van con crete ondersteuning aan projecten. Het Platform ondersteunt dit jaar een project van de Stichting Gered Gereedschap Karibu-Tanzania. De komende weken kimt u ken nis maken met deze organisaties, deze week te beginnen met Missie Ontwikkeling en Vrede en Hope for African Child. Als katholieke parochiegemeen schap in Heiloo heeft deze orga nisatie veel activiteiten en taken binnen de Willibrordusparochie. Maar de aandacht strekt zich ook uit naar de grote problemen en noden in deze wereld. Dit wordt samengevat in de woorden Missie Ontwikkeling en Vrede (MOV). Als parochie in Heiloo wordt, in samenwerking met de parochies in Akersloot, Egmond en Lirnmen, door het jaar heen, met name ook tijdens de Vasten en Adventstijd, aandacht aan allerlei acties die de Millenniumdoelen zoals armoe debestrijding, gezondheidszorg en onderwijsprojecten helpen te bereiken. In Heiloo doet men dat op de grote Millenniummarkt van 10 mei. Daarom is het goed dat de katholieke parochiegemeenschap in Heiloo zich ook inzet voor de actie van Karibu-Tanzania die dit jaar een grote partij vakgereedschap naar drie technische scholen gaat ver schepen. Leerlingen die hun diplo ma halen krijgen daarbij dan een set prima vakgereedschap om in zijn of haar eigen onderhoud te kimnen gaan voorzien. Hope for African Child is opge richt in Kenia in 2008 door Ann van- lauwe, toen er tijdens de verkiezin gen door het hele land veel geweld uitbrak. Gedurende deze tijd waren de voedselprijzen enorm gestegen en de kwetsbare kinderen werden hierdoor het meest getroffen. Het doel van de stichting is om te zor gen voor, en ondersteunen van hon gerende kinderen in weeshuizen die geen enkele steun krijgen. Hope for African Child is een in Kenia gere gistreerde stichting, voor kinderen die leven in moeilijke situaties en een ernstig tekort hebben aan basis behoeften. Men richt zich jaarlijks op 300 kinderen in vijf weestehui zen in en rond de sloppenwijken van Nairobi en omstreken. Tevens brengt men de leiding van de tehui zen in contact met diverse donoren in en rond Nairobi en worden voed sel, schoon water en andere ele mentaire goederen zoals zeep, was middelen, schoolbenodigdheden en kleding geboden. In Nederland de donoren om kleding, schoenen, speelgoed, Engelstalige boeken en financiële donaties. Met deze finan ciële donaties voorzien zij lokaal in Nairobi in de eerste levensbe hoeftes van deze weeskinderen. Jaarlijks organiseert men een kerst feest voor de en brengt daarbij de donoren in contact met de leiding van de tehuizen en met de kinderen. Leerlingen van De Zuidwester liepen zes kilometer met zes liter water op hun rug, voor het goede doel. Aangeleverde HEILOO - De Speel-o-theek in Heiloo verhuist dit voorjaar van het Slimpad naar de bibliotheek aan de Westerweg. Eind jaren '70 is de Speel-o-theek onderdeel geworden van het Rode Kruis en ondergebracht in de loca tie op het Slimpad. Door een gewij zigde prioriteitstelling binnen het Rode Kruis zal de Speel-o-theek niet meer als kerntaak worden gezien. Daarnaast is de toekomst van de huidige huisvesting van het Rode Kruis in Heiloo onzeker. Na een ori ëntatie van de mogelijkheden kwam de Speel-o-theek al snel uit bij de bibliotheek in Heiloo. Ook de bibli otheek stond direct positief tegen over een verhuizing naar de biblio theek. Deze verhuizing heeft voor beide organisaties dan ook voorde len; de continuïteit van de Speel-o- theek is gewaarborgd, de openings tijden van de Speel-o-theek worden sterk verruimd en gelijk getrokken met die van de bibliotheek. Niet alleen de Speel-o-theek ver huist, alle vrijwilligere van de Speel- o-theek verhuizen mee. Zij blijven de bezoekers van de Speel-o-theek op woensdagmiddag, donderdag middagen zaterdagochtend advise ren en controleren en repareren het uitgeleende speelgoed. De collectie bestaat uit meer dan 500 speel/leermaterialen, die voor een beperkt leengeldtarief zelf door het publiek geleend kunnen wor den. Leden van Bibliotheek Heiloo kunnen binnenkort dus ook speel goed lenen. Leden van de Speel- o-theek kunnen als zij jonger zijn dan 18 jaar, gratis lid worden van de bibliotheek en hoeven dan geen inschrijfgeld te betalen. Uiteraard betalen zij net als alle andere leden van de bibliotheek leengeld per geleend speel/leermateriaal. Vanaf heden tot eind april zal het speel goed in fasen worden overgebracht van de locatie aan het Slimpad naar de bibliotheek. Tijdens deze peri ode kan in beide locaties geleend worden. De officiële opening van de Speel-o-theek in Bibliotheek Heiloo staat gepland voor de tweede helft van mei. Een duurzaam burgerinitiatief Heiloo Energie is een vereniging die openstaat voor iedereen. Ons doel is om duurzaamheid hoog op de agenda te zetten, bij burgers maar ook bij bestuurders, sport verenigingen en andere (gemeen telijke) instanties. Op 3 april 2014 organiseert Heiloo Energie een openbare informatie bijeenkomst voor geïnteresseerde inwoners van Heiloo. Natuurlijk zijn verenigingen, bedrijven en hun vertegenwoordi gers ook welkom. Tijd: 19.30-21.30 uur. Locatie: GGZ terrein 'De Strandwal' 2b De Olvendijk. Iedereen is van harte welkom om te komen. Zie ook www.heilooenergie.nl Warmte die weglekt of gaten in de gevel, wat nu? Tijdens de open avond houdt een gastspreker van Isolatiebedrijf Pluimers een presentatie over iso latie van gevels en buitenmuren. In februari heeft Heiloo Energie zich ingezet om warmtefoto's te maken van huiseigenaren. Deelnemers kunnen de opnamen van hun woning op deze avond behandelen. Laat u dat weten bij Carl Mueller: chmueller@planet.nl. De gastspreker zal hierop in gaan: vertoont de gevel gaten of andere zwakke plekken? Daar lekt kostbare warmte weg. Door uw woning eenvoudig en snel te isoleren kunt u flink besparen op uw energierekening - dat kan wel oplopen tot 30%. Uiteraard is elke woning weer andere, dus moet er voor elke situatie een oplos sing op maat worden gevonden. Pluimers biedt een ruime keuze aan isolatiemogelijkheden, zoals spouwmuur-, vloer-, glas- en dakisolatie. Het bedrijf werkt o.a. met isolatiewol, polyurethaan en isolatieparels. Een adviesgesprek is gratis en vrijblijvend. Kijk voor meer informatie op www. pluimers.nl. Lager energieverbruik bij sportverenigingen Heiloo Energie werkt samen met de SportRaad om het energiever bruik van sportverenigingen terug te dringen. Dat kan door collec tieve inkoop van zonnepanelen, door een energiescan uit te voe ren en led-verlichting te plaatsen. Veel verenigingen blijken bereid him daken ter beschikking te stel len. Heiloo Energie begeleidt dit o.a. door met Bouw- Woning toezicht te kijken welke daken geschikt zijn voor zonnepanelen. Cursus Energie Heiloo Energie heeft met 16 cursisten 3 avonden de energie basisprincipes uitgelegd gekre gen door Ton Tuinman. Hoe kan je duurzaamheid in de praktijk toepassen, bijvoorbeeld bij het isoleren van je woning. Waar heb je energie voor nodig. Kan dat ander? Welke oplossingen zijn er om het energieverlies van een woning terug te dringen? Binnen kort hopen we weer een nieuwe cursus aan te bieden. Aanmelden kan via de website of bij Carl Mtiller. Gekkegroentendiner in De Loocatie Op 27 maart om 18.00 uur organi seert Heiloo Energie i.s.rn. Krorn- kornmer en restaurant De Looca tie een 'gekkegroentendiner'. Op uitnodiging van Heiloo Energie komt oud-Heilooër Jente de Vries van actiegroep Kromkommer naar Heiloo en samen met chef kok Hans Kok van restaurant De Loocatie kimt u om 18.00 uur aan schuiven voor een viergangen-di ner "gekke groentes" met lezing. De gekke groentes zijn niet 'mooi' genoeg: kromme komkommers, hobbelige appels, tweebenige wortels, meldt u aan op www. heilooenergie.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9