Celine Admiraal op zomertoernee met Sweelinck orkest Maura gaat naar Ghana 'oogaatia/taj* 2.014 Ze is een creatieve duizendpoot, die met 2 i lentes jong al heel wat op haar conto mag schrijven. Celine Admi raal uit Heiloo heeft haar eigen bedrijf in interieurfotografie en -styling, C.A. PhotoVision. Ze werkt een paar dagen per week als interieuradviseuse bij Ro- zing Wonen Dromen en gaat puur uit interesse nog een dag per week naar de kunstacademie. En toch vindt ze nog tijd voor haar grote passie: muziek! HEILOO - „Mijn naam is Maura Sintemaar tensdijk ik zit in de vierde klas van het vwo op het Jac. P. Thijsse College in Castricum. Na mijn eindexamen wil ik geneeskunde studeren om uiteindelijk kinderchirurg te worden. Ook in de muziek, ze speelt dwarsfluit en piccolo, weet Celine zich op hoog niveau uitstekend te handhaven; een concert in een symfonieorkest op je 19e waarin je samen met de wereldberoemde violiste Emmy Verhey speelt, is tenslotte geen dagelijks gebeuren! Ze heeft na de middelbare school nog even getwijfeld of ze naar het conservatorium wilde, maar ging uiteindelijk een geheel andere richting op. En dat er met een flinke dosis doorzettingsvermogen meerwegen naar Rome leiden, bewijst Celine doordat ze onlangs voor de tweede keer is aangenomen voor een programma van het UvA orkest J.Pzn Sweelinck in Amsterdam. Een studentenorkest dat bijna voor de helft uit Conservatorium studenten bestaat. Deze zomer gaat ze op tournee naar Zweden, Finland, Estland en Denemarken. Voorafgaand aan de tournee staan twee concerten gepland; in de Singelkerk (15 juni) en in het Concertgebouw (19 juni) in Amster dam. „Dit is een droom die uitkomt!", vertelt Celine dolblij. Hier laat ze haar eerder geplande vakantie maar al te graag voor schieten. Celine begon op haar 7e op de Heilooër muziekschool met fluitlessen bij docente Anke Buringa. Nog altijd is Anke haar mentor, bij wie ze nog steeds dwarsfluitles volgt. „Het klikt tussen ons en in de muziek ben je ten slotte nooit uitgeleerd/Tot haar 15e speelde Celine bij harmonieorkest Caecilia, daarna maakte ze de overstap naar het stedelijk harmonieorkest Soli Deo Gloria in Alk maar; een actieve muziekvereniging waarbij Celine al tal van bijzondere optredens heeft mogen beleven. Onder meer met Karin Bloemen, Jan Vayne en Ernst-Daniël Smid. „Dat smaakte naar meer!" aldus de goedlachse dwarsfluitiste.Vol enthousiasme deed ze in 2012 auditie voor het voorjaarsprogramma van het UvA-Sweelinck studentenorkest als eerste fluitiste; bij de tweede Voordat ik begin aan de studie geneeskunde wil ik graag ervaring op doen in het werkveld. Het profielwerkstuk dat ik voor mijn eindexa men moet maken, zal over de gezondheidszorg in Ghana gaan. Daar naast wil ik wat betekenen voor de mensen in Ghana die leven in kwetsbare leefomstandigheden. Aankomende juli ben ik van plan als vrijwilliger een maand naar Ghana te gaan. Daar zal ik samen met an dere vrijwilligers werken in een ziekenhuis, hier zullen wij kwetsbare mensen de extra zorg en liefde geven die ze zo hard nodig hebben. Naast de dagelijkse zorg voor deze mensen zal ik tijdens mijn verblijf meerdere malen op medical outreaches gaan. Mensen die in Ghana geboren worden met een handicap worden vaak gezien als een vloek. Om deze reden worden ze vaak te vondeling gelegd. Al die mensen leven in een dorp afgezonderd van de rest van de bevolking. Tijdens de medical outreaches zal ik, samen met andere vrijwilligers, de zorg op mij nemen om het deze mensen makkelijker te maken. Zonder de zorg van vrijwilligers zien deze mensen helaas weinig toekomst. Daarnaast is de kindersterfte in Ghana zeer hoog. Dit is Celines grootste passie is muziek. Ze speelt dwarsfluit en piccolo. Aangeleverde foto Haar aanstaande tournee met het Sweelinck orkest is van 14 tot en met 25 juli. Aangezien Celine pas 26 maart te horen kreeg dat ze vanwege het uitvallen van de flui tist mee gaat, moet ze nog wel flink oefenen. Ze heeft de te spelen muziekstukken, waarin ze derde dwarsfluit én eerste piccolo speelt, nog maar korte tijd in huis; de rest van het orkest loopt qua repetities een halve maand voor op Celine. Eens per week op donderdag repeteert ze in Amsterdam. De rest oefent Celine thuis; met film pjes van de stukken op YouTube als voorbeeld. „Want als ik eenmaal gehoord heb hoe het klinkt, kan ik het mak kelijker naspelen."De lessen bij Anke worden dankbaar gebruikt om de puntjes op de i te zetten. Ze heeft geen spijt dat ze niet naar het conservatorium is gegaan. Zoals het nu gaat vindt ze prima en het gaat haar goed af. „Om echt je brood als orkestspeler te verdienen, wordt met alle bezuinigingen steeds moeilijker. Dan vind ik het veel leuker om muziek als hobby naast interi- euradvisering en -fotografie erbij te doen!" poging was het wel raak en werd Celine aangenomen. Weliswaar niet als eerste dwarsfluit, maar wel met de piccolo; een kleine instrumentale ommezwaai, die ze zich in een mum van tijd eigen maakte. Met afsluitend een concertreeks in de Beurs van Berlage en de Dominicus- kerk in Amsterdam. „Geweldige plekken om te spelen!"2012 was tevens het jaar dat ze met het Sweelinck orkest een concert met Emmy Verhey speelde. En ze timmert verder aan de weg; in een uitvoe ring van The Jungle- book (2012) kon ze zich zelfs als eerste piccolo bewijzen. Ook zal Celine, samen met haar vriend Martijn Ytsma op piano (zie ook: www.celine-en-martijn.nl), meedoen in Carmen; een bijzondere uitvoering door Music Meeting Heiloo op landgoed Willibrordus op 14 en 15 juni. voornamelijk te wijten aan malaria, diarree, infecties aan de luchtwegen en ondervoeding. Veel van deze ziekten zouden voorkomen kunnen worden door grotere ken nis over hygiëne en door deze kennis in de praktijk te brengen. Ook hieraan wil ik graag zelf een bijdrage leveren. Vrijwilligerswerk zit naar mijn mening in mijn bloed. Als vierjarige heb ik al een actie opgezet om geld in te zamelen voor de slachtoffers van de Tsunami. Ik heb toen tekeningen gemaakt en verkocht in de kerk. Ook heb ik voor Haïti flessen ingezameld met mijn klas. Dit heeft allebei veel geld opgele verd. Hierdoor is de basis van mijn liefde voor vrijwilligerswerk gelegd. Nu heb ik eindelijk de leeftijd dat ik zelf mijn bijdrage kan leveren in landen waar dat nodig is. Door Projects Abroad kan mijn droom nu ook echt in vervulling gaan. Om ons project te laten slagen, wil ik graag zo veel mogelijk geld ophalen. Hierbij kunt u helpen, door mij te sponsoren of een bijdrage te leveren. U kunt uw bedrag storten op: NL21 RABO 0122 3433 52 t.n.v. M. Sintemaartensdijk. Voor meer informatie: mauragaatnaarg- hana@hotmail.com of neem een kijkje op www.mauraopreis.nl."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19