f- ir_ Limmen viert zaterdag voor de allerlaatste keer de Bloemendagen Uniek passion-verhaal in en rond de Corneliuskerk van Limmen Grote meerderheid Akersloters wil niets veranderen Drukke maar gezellige week bij Het Kleurenorkest T DE REGIO ^EJI Volop activiteiten op Koningsdag Limmen NIEUWS UI KORTOM Programma Conquista Auto-inbraken Akersloot 23 APRIL 2014 -AT Limmen heeft haar eigen Passion gehouden; een indrukwekkend spektakelstuk in de Corneliuskerk. Aangeleverde foto LIMMEN - Op verschillende manieren en op vele plaatsen werd - voorafgaand aan Pasen - het verhaal van de laatste dagen uit het leven van Jezus gespeeld en gezongen. In Limmen was het idee ontstaan om op 12 april een eigen Passion te organiseren, met bekende dorps genoten zoals Harry Mooij die Jezus speelde; Wilma Ploegaert als Maria; Piet van der Steen als Judas en Lianne Pirovano die de sopraan partij zong. Schitterend was het ook om te zien hoe het laatste avondmaal en ook de Pilatus-seene door verschillende Limmers werd neer gezet. Samen met de Limmer toneelvereniging de Plankeniers, de Limbeats, Harmonie Excelsior en het kinder-, jeugd- en liturgisch koor van de Comeliusparoehie die op velschillende plekken in en rond de kerk stonden opgesteld, werd het lijdensverhaal van Jezus met veel devotie uitgebeeld. Er was dan ook een reusachtig kruis gemaakt dat door onder andere leden van velschillende diakonale organisa ties zoals de WOL; Wereldwinkel; Spitak-Limmen; Diaconaat; PCI; MOV; De Kloof; Conquista en de Zonnebloem mee gedragen werd. Alles onder algehele regie van Fred van Kaam. Een project waar het bestuur van de Comeliusparoehie helemaal achter stond, vooral ook door een geldelijke donatie van Rabobank Noord-Kennemerland. AKERSLOOT - Een grote meer derheid van de inwoners van Akersloot zit niet te wach ten op veranderingen in het Vrijheidsplantsoen. Dat blijkt uit een enquête die de gemeente heeft laten uitvoeren. Van de 686 deelnemers vindt 93% het niet nodig de jeu de boulesbaan te verplaatsen om meer afstand tot het vredessymbool te creë ren. De enquête is in Akersloot huis aan huis verspreid op zo'n 2.000 adressen. De gemeente ging hier toe over omdat de Nationale Ombudsman had geoordeeld dat een eerder besluit onvoldoende was onderbouwd. Daarom was een nieuw besluit nodig van bur gemeester en wethouders over de vraag of de jeu de boulesbaan ver plaatst moet worden. Toen in 2010 de jeu de boulesbaan werd vergroot en dichter bij het vredessymbool kwam te liggen, vroegen de toen malige stichting 1945-1995 en het 4/5 mei comité om een oplossing waarbij er meer mimte zou komen tussen deze baan en het nabijgele gen vredessymbool. Bij elkaar 686 mensen deden mee aan de enquête die door het onafhankelijke Direct Research werd gehouden. Het aan tal inzendingen maakt volgens dit onderzoeksbureau de uitslag repre sentatief. Burgemeester en wet houders hebben dinsdag 14 april besloten om hun eerdere besluit te handhaven. Dat betekent dat de situatie blijft zoals hij nu is. LIMMEN - Zaterdag 26 april zal de laatste editie van Bloemendagen gehouden wor den. Nog tot en met woensdag 30 april zijn de mozaïeken te bewonderen. Tijdens de hoogtijdagen lagen er meer dan honderd mozaïeken in Limmen. Er waren verkeersre gelaars nodig om het verkeer in de goede banen te leiden. Stromen met toeschouwei's kwamen van heinde en verre om de mozaïeken te bewonderen. Als je eenmaal besmet was met het Bloemendagenvirus dan kwam je er ook moeilijk vanaf. Bij de zestigste Bloemendagen zijn er enkele prikkers gehuldigd die al veertig keer hadden meegedaan. Ook de leden van de Stichting Bloemendagen Limmen bleven soms wel 35 jaar of langer in het comité, het kwam zelden voor dat ze voor een paar jaar aanbleven. Ook de bijdrage van vrijwilligers kon niet gemist worden, velen werkten na hun pensioen nog graag in het veld. En toen werd het langza merhand iets minder met de aantal len. Groepen gingen samen verder en maakten gigantische mozaïeken waardoor de moed in de schoenen schoot bij andere groepen. Men kreeg het drukker en er was steeds minder tijd voor de Bloemendagen. Er waren enkele oplevingen zoals het 59ste jaar. Er werden dat jaar LIMMEN - Woensdag 23 april is er van 14.00 tot 19.00 uur open inloop workshop muziek. Stephanie Wiendels is zangeres/ muzikant, zij verzorgt deze work shop voor de leeftijd 9 tot en met 12 jaar. Deelname: 5,-. Deze avond kun je ook voor 2,50 bij Conquista friet blijven eten. Vrijdagavond 25 april is er van 19.00 tot 23.00 uur open inloop bij Club X-tra XL. Zaterdag 26 april is Conquista gesloten. Zaterdag 10 mei Hello spring met Dj's en een speciale gast Dj. Bestel een kaartje via hellospringlimmen. eventbrite.nl of haal je kaartje bij Conquista voor 4,-, Kerkweg 50 te Limmen. AKERSLOOT - In de nacht van donderdag 17 en vrijdag 18 april zijn in verschillende straten in Akersloot zeven auto's open gebroken. Hierbij zijn vooral airbags buit gemaakt. Onder andere aan de Strammerboogh, Lange Dreseh, Binnengeest, Rembrandtsingel en Johannes Vermeerstraat was het raak. De daders hebben in de meeste gevallen een ruitje ingetikt en de airbags verwijderd en meegeno men. Bij sommige auto's is ook het navigatiesysteem ontvreemd. Vermoedelijk hebben de dieven na 01.00 uur toegeslagen. Iets gezien of gehoord? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844. twee avonden georganiseerd waar bij iedereen uitgenodigd werd om na te denken over de toekomst van de Bloemendagen. Dit jaar waren er zeer weinig aanmeldin gen. „Om deze schitterende traditie niet abrupt te laten eindigen wordt, vol enthousiasme trouwens, nog een laatste maal de Bloemendagen georganiseerd. We gaan er met heel Limmen weer een schitterend feest van maken waar de bezoekers jaloers op kimnen zijn. Limmen weet wat saamhorigheid betekent, daar is Limmen sterk in! Op zondag is er nog een Oldtimer Fair in het dorpspark aan de Vuurbaak," aldus Liesbeth Hendrix- Segerius van de Stichting Bloemendagen Limmen. Zie www.bloemendagenlimmen.nl. 1 1 Met pijn in het hart worden voor het laatst de hyacintennagels geleverd voor de mozaïeken. Aangeleverde foto LIMMEN - Het is deze week weer gezellig druk in het Kleurenorkest. Op maandag was er de jaarlijkse opa en omadag. Wat is het leuk om je werkjes te laten zien! Er werden hartjes uitgedeeld door groep 3/4, de kleuters hadden een dansje ingestudeerd en in groep 5/6 konden de opa's en oma's heer lijke, zelfgemaakte hapjes proeven. In de bovenbouw wordt de laatste hand gelegd aan de werkzaamheden voor de AZ tour. Aan de hand van het thema Samenwerken wordt een filmpje gemaakt over voetbal. De kinderen hebben de taken verdeeld. Er is een filmgroep, een montage team en een groepje dat de beste muziek erbij uitzoekt. Tenslotte was er op donderdag een gezellig paas- ontbijt met de hele school. In een sfeervolle klas werden zelf versier de paasdozen vol lekkere broodjes, beleg en natuurlijk een ei, uitgewis seld. Drie meiden uit groep 3/4 hiel den een spookdisco. Het was een gezellige week voor de kinderen vanHet Kleurenorkest. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13