Opening Beestenboetje Verzuim Lokaal Expositie cursisten Nivon H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Peuterochtend Spreekuur Anders Lezen Lezing Gedrag INGEZONDEN Reactie Rabobank op brieven Waar blijft de kracht van Heiloo? Politiek is leuk en interessant UITKIJKPOST 23 APRIL 2014 HEILOO - Ook de laatste vrijdag van de maand april houdt de bibli otheek weer een Peuteroehtend. Het boek Mama Kwijt staat deze keer centraal. Deze ochtend wordt niet alleen voorgelezen maar ook samen spelletjes gedaan, geknutseld enzovoorts. Voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Vrijdag 25 april, van 10.30 tot 11.30 uur. Toegang is vrij. HEILOO - Als 'gewoon' lezen niet meer gaat door een (visuele) beperking dan zijn er nog veel mogelijkheden om boeken, kran ten en tijdschriften te kunnen blijven gebruiken. In een klein groepje wordt uitleg gegeven over verschillende hulpmiddelen, zoals de Webbox en de daisyspeler. Eerstvolgende informatie spreek uur is op donderdag 24 april van 15.00 tot 16.00 uur. Aanmelden via info@bibliotheekheiloo.nl, tel. 072-5330670 bij Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, Heiloo. HEILOO - Wonderwijs Coaching houdt op vrijdag 25 april een lezing in Heiloo met als thema 'Gedrag': hoe gedraagt mijn kind zich en hoe leer ik het (beter) te begrijpen? Hoe kim je inzicht krijgen in het gedrag van je kind? Hoe en waarom doet iemand zoals hij doet? Als je dit weet kim je helpen om de talenten en kwaliteiten van je kind beter te benutten. Deze avond kan je een vervolg geven door inzicht te krijgen in je eigen gedragsprofiel. Een mooie kans. Nieuwsgierig? De lezing is bedoeld voor een ieder die betrokken is rondom de opvoeding van kinderen. De lezing begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Aanmelden is noodzakelijk. Locatie is Centrum Hart&Ziel in Heiloo. Meer infor matie en aanmelden: www. wonderwijs-coaching.nl en info® wonderwijs-coaching.nl. HEILOO - Het Nivon in Heiloo verzorgt tot en met 10 mei in Bibliotheek Heiloo een exposi tie Aquarellen. Deze expositie wordt verzorgd door cursisten van het Nivon Heiloo, onder leiding van docente Vera Verzijlenberg. Dit seizoen werd weer geschilderd naar opdrachten of vrij werk. Bij deze expositie zijn de aquarellen zeer divers van onder werp. Het komend seizoen 2014-2015 zal vanaf eind september deze Aquarelgroep weer gaan starten. Er zijn nog plaatsingsmogelijkheden. Ook beginners kunnen zich hier voor aanmelden via info@nivonhei- loo.nl of tel. 072-5333127. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Marsha Bakker Tinka Monicx, Dokterslaan 8, 1851 BT Heiloo, tel. 06-51505245, www.verzuimlokaal.nl, e-mail: info@verzuimlokaal.nl. HEILOO - Het zonnetje scheen bij de opening van het nieuwe seizoen van 't Beestenboetje. Het was een gezellige drukte, vooral bij het maken van de taart voor Kim want die is één jaar geworden! Er is heel hard voor haar gezon gen en ze genoot zichtbaar van de heerlijke taart. Heel wat kinderen, die de puzzeltoeht hebben gelo pen kregen een heerlijk eitje van de paashaas. En wat genoten de varkens van alle aandacht, heel snel rolden ze op him zij en zij von den het gekriebel heerlijk! Binnen in het Beestenboetje was het een gezellige drukte, alle konijntjes en cavia's werden heerlijk geborsteld en geaaid. Buiten werden er eitjes prachtig versierd en er werden prachtige kleurplaten gemaakt. Het Beestenboetje is elke woensdag middag open van 14.00 tot 16.30 uur en de eerste en derde zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.30 uur. Er worden bovendien vrijwilli gers gezocht vanaf 18 jaar, zodat 't Beestenboetje eventueel elke zater dag open kan. Mail naar: beestenboetje@hotmail.nl. Alle dieren genoten volop van de aandacht. Aangeleverde foto HEILOO - Of het nu gaat om lang- of kortdurend ziekteverzuim, er wordt van werknemers en werkgevers verwacht dat er, in het kader van de Wet Verbetering Poortwachter, stappen worden ondernomen zodat de werknemer weer zo snel mogelijk in het arbeidsproces terug kan keren. Gaat hierin iets niet volgens de wettelijke regels, dan kan dit voor de werkgever in sommige gevallen langdurige gevolgen hebben. Van een ver keerde gang van zaken wordt doorgaans ook de werknemer niet beter. Verzuim Lokaal biedt de deskundigheid, werkt servieegerieht en met een breed netwerk om dit traject vlot, goed en op een verantwoorde manier te laten verlopen. Secuur maatwerk, op zo'n manier dat alle par tijen tevreden kunnen zijn! Verzuim Lokaal wordt gerund door Tinka Monicx, geboren en getogen in Heiloo. Zij heeft de post hbo-opleiding voor geregistreerd casemanager bijna afgerond. Ervaring heeft ze volop; ze is al enige jaren werkzaam bij AD Verzuimbegeleiding, het bedrijf in Arbo-dienstverlening van haar vader Aldert Duijnmaijer. Hij is arbeidsdes- kimdige en wordt ingeschakeld door arbodiensten, UWV en gemeenten bij langdurig ziekteverzuim van werknemers. Tinka's vorige afgeronde studie Communicatie sluit goed aan bij haar werk als casemanager. Ze werkt graag met mensen! „En een goede communicatie is belangrijk om tot een passende oplossing te komen." Waar voor ingewikkelde ziekteverzuimgevallen de tussenkomst van een arbeidsdeskundige veelal vereist is, kan Verzuim Lokaal reeds in een vroeg stadium veel narigheid voorkomen door tijdig de juiste stappen te ondernemen. Maatwerk in het volledig ontzorgen van de werkgever, in de breedste zin, maar Verzuim Lokaal is er ook voor de werknemer. De kracht van Verzuim Lokaal ligt in het woord 'lokaal'. „We staan dicht bij de mensen, zijn direct bereikbaar, hanteren met één aanspreekpunt korte lijnen en we kennen de omgeving op ons duimpje!" Tinka kan putten uit een breed netwerk van professionals die ook in haar vaders bedrijf wor den geraadpleegd. Als er een beroep wordt gedaan op een bedrijfsarts, psycholoog en der gelijke, is ook hierbij het lokale aspect een voordeel. „Een bedrijfsarts bepaalt wat iemand nog wel kan en wat niet. Van daaruit gaan we, in over leg met werkgever en werknemer, de mogelijkheden onderzoeken. Kan iemand terugkeren in zijn eigen werk, is ander werk of aangepast werk in hetzelfde bedrijf misschien de oplossing, of is het beter om naar een andere werkgever te zoeken?" Het UWV eist namelijk dat de werkgever voldoende inspanning levert om een zieke werknemer terug te laten keren in het arbeidsproces. Gebeurt dit onvoldoende, dan kan bijvoorbeeld een forse premiever hoging worden opgelegd. Verzuim Lokaal houdt het hele proces van het begin tot het eind nauwlettend in de gaten. „Want ook een werknemer is er bij gebaat in contact te blijven met de werkvloer." Bel of mail gerust voor een vrijblijvende afspraak! De afgelopen weken hebben wij in deze krant de ingezonden brieven gelezen over een hypotheek bij de Rabobank. Wij danken de brief schrijvers voor him betrokkenheid en hebben inmiddels rechtstreeks contact met hen opgenomen om één op één in gesprek te gaan. Zorgvuldig, met aandacht voor de persoonlijke situatie. Dit verdient volgens ons de voor keur boven communicatie via de pers. In zijn algemeenheid willen wij het volgende laten weten. In de ingezonden brieven wordt gespro ken over executie van de woning. Ons streven is altijd om tijdig met de klant in gesprek te zijn, juist om dit te voorkomen. De specifieke hypotheekvorm waar het in de inge zonden brieven om gaat, betreft een 'opeet-eonstruetie'. Hierbij staat het benutten van de overwaarde op de bestaande eigen woning centraal. De klant kan in de eigen woning blijven wonen en die tot een bepaald maximum 'ver zilveren'. Wij begrijpen dat mensen vragen hebben over him hypotheek. Wij zijn er om klanten te helpen en te informeren, daarom staan wij altijd open voor een gesprek. Dat kan rechtstreeks, door te bellen met onze afdeling Financieel Advies op tel. 072-5073300. Daarnaast organiseren wij op dins dag 29 april om 19.30 uur een infor matiebijeenkomst over het onder werp hypotheken, in ons kantoor in Heiloo. Uiteraard is hier ook alle gelegenheid om wagen te stellen. Zijn dit vragen over de persoonlijke situatie, dan kan dit ter plekke een op een besproken worden met een van onze Financieel Adviseurs. Kortom: Heeft u wagen voor ons, neem dan contact met ons op. Wij staan u graag te woord. En wij waarderen het als wij u dinsdag avond 29 april mogen begroeten tijdens de informatiebijeenkomst in Heiloo. Graag tot dan! Isabelle van Loon Directeur Retail Rabobank Noord-Kennemerland Op 9 april 2002 heb ik een voorstel ingediend bij de gemeente Heiloo, voor meer veiligheid, waarvan vooral door de raad, kennis is genomen. Op 26 januari 2011 heb ik dezelfde brief toegezonden aan de fractievoorzitter van de WD, J. van Splimteren. Het antwoord moet nog komen (2014), terwijl in de Uitkijkpost van 26 februari 2014 staat, dat de WD kennis van bestuurlijke zaken heeft? Mijn voorstel was en is om een weg aan te leggen van Alkmaar naar Heiloo, naast de spoorbaan Oostkant. Het viaduct ligt er al, om bij calami teiten met de trein in het Heilooër bos, snel hulp te kunnen verlenen dor politie, brandweer en ambu lance (aan- en afvoer). Tevens ont last men dan de levensgevaarlijke Kerkelaan weg van verkeer- en milieu. Waar blijft de kracht van Heiloo? N. Niele Heiloo Politiek is leuk en interessant, dat geldt ook voor lokale politiek. Maar wat lees ik nou allemaal in het hoofdartikel van de Uitkijkpost van 16 april, het meeste tussen aanha lingstekens dus serieuze informa tie. Een wethouder van weemde bodem deugt volgens Heiloo2000 niet omdat, nou ja daarom. Hoewel, in een duistere passage van het Uitkijkpostverhaal beweert Heiloo2000 dat er werkelijke beweegredenen zijn die niet in de openbaarheid worden gebracht. Had D66 misschien postuum Hans van Mierlo wethouder van Heiloo willen maken? Wat een klein geknoei, dames en heren! Mocht u ambities hebben voor de periode dat Heiloo een kerkdorp is van de gemeente BUCH dan moet er nog wel wat worden bijgespij kerd. Jan Jonkheer, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5