t/m 24 mei! Vierde editie Millenniummarkt in speciale raadsvergadering Nieuwe wethouders Heiloo benoemd A P E L L,A Kassabonnen- spaaractie NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Win één van de 200 prijzen www.ikwinkelinheiloo.nl Flashmob Jeugdtheater Heiloo maakt geslaagde dag compleet Ondanks de regen was het een gezellige drukte op het plein Portefeuilleverdeling bekend op 13 mei Speelgoedwinkel De Basse roet in Bedrijf Belicht Heiloo 5 Hoeverveiling groot succes Dojo 't Loo stunt in competitie Lopen met een kaarsje voor Maria Even na 11.00 uur verscheen vanuit het niets een groep jongerenvan Jeugdtheater Heiloodie gereed schap kwam inleveren. Foto: Carolien Breed HEILOO - Afgelopen zater dag werd op het Looplein voor de vierde keer de Millenniummarkt gehouden. Met volop muziek en gezel ligheid rondom de verzameling kramen van de deelnemende organisaties, aangesloten bij Platform Heiloo Wereldwijd. De stichtingen aangesloten bij Platform Heiloo Wereldwijd (Resource Link Foimdation Netherlands, Hope for African Child, Werkgroep ZWO, Diaconie Willibrord, Wereldwinkel Heiloo, Veldwerk, GeredGereedschap en Karibu Tanzania) presenteer den zich ieder in een kraam. De opbrengst van de markt was dit jaar voor een gezamenlijk pro ject van GeredGereedschap en Karibu-Tanzania: het doel is om zoveel mogelijk kisten gevuld met vakgereedschap, bestemd voor in 2014 en 2015 afzwaaiende leerlin gen van drie technische scholen in Tanzania (in Lugarawa, Igwachanya en Ulembwe) naar Afrika te sturen. Zodat deze jongeren met een vak diploma én het benodigde gereed schap een toekomst kimnen opbou wen in een technisch beroep. Met het verdiende geld worden vaak hele families onderhouden. Voor 20 euro kan men nog steeds via www. karibu-tanzania.nl (NL17INGB 0000 0323 06) de kosten van vervoer van een kist sponsoren. Ondanks het regenachtige weer was het een gezellige drukte op het plein. Aan de oproep om oud gereedschap in te leveren werd grif gehoor gegeven. Mensen brachten gebruikt gereedschap mee, veipakt in boodschappentassen en kistjes. Een oudere heer was zo slim om een kratje gereedschap op zijn rol- lator te vervoeren. Even na 11.00 uur verscheen vanuit het niets een groep jon geren (van Jeugdtheater Heiloo) die gereedschap kwam inleveren. GeredGereedschap is overigens naarstig op zoek naar extra man kracht. Mensen die in de gelegen heid zijn om bijvoorbeeld één dag deel in de week te komen helpen met opknappen en inpakken van gereedschap zijn meer dan welkom! Verder was er veel muziek, onder meer de beste Djembé band van Nederland en demonstraties van Brandweer Heiloo. Kortom: een geslaagde en gezel lige dag! HEILOO - Heiloo, klein Lourdes? Lopen met een kaars je voor Maria? „Ja", vertelt rector Beemster van het Heiligdom van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo, „dat doen we hier ieder jaar op de laatste zondag van de meimaand, met zo'n 500 mensen. We gaan dan zingend en biddend in een grote optocht met brandende kaarsen door het schemerend bedevaartpark. Dit jaar zal het zijn op zondag 25 mei. Het verbaast me ieder jaar hoeveel men sen er komen en dat het er ieder jaar weer meer worden. Wanneer de lichtprocessie in Heiloo nu pre cies is ontstaan, dat durf ik niet met zekerheid te zeggen. Wel is duide lijk dat deze bijzondere vorm van Maria-verering is komen overwaai en uit Lourdes in FTankrijk. Daar sluiten ze dagelijks af met een grote lichtprocessie. In Heiloo weten we ons ook bijzonder verbonden met Lourdes. Enerzijds door Maria, anderzijds ook door het heilzame water. Want, zoals in Lourdes des tijds een geneeskrachtige bron ontsprongen is, is er bij Onze Lieve Vrouw ter Nood een merkwaardig vooival geweest met de destijds gedempte Runxput. Op 8 decem ber 1713, welde op onverklaarbare wijze en met kracht water op van onder het puin waarmee men onze put gedempt had. Boeren waren destijds samengekomen op de oude, toen verwoeste kapelplaats om te bidden tot Maria, omdat vee pest him bestaan bedreigde. De geschiedenis leert, dat de dieren die toentertijd van het opgewelde water dronken, behouden zijn gebleven. Veel mensen drinken van het water en er wordt gezegd dat het een heil zame werking heeft. Er zijn ook onverklaarbare gezondheidsver beteringen geweest. In 1908, heeft de kunstenaar Mengelberg, die het beeld in de kleine Mariakapel heeft vervaardigd, de band met Lourdes ook op bijzondere wijze onder de aandacht gebracht. Hij heeft name lijk in de voet van het beeld van Onze Lieve Vrouw ter Nood, een stukje van de rots laten inmetselen, waar Maria op gestaan heeft toen zij in Lourdes verscheen. Ook staat er een mooi beeld van Maria van Lourdes bij de vijver in het bede vaartpark." Zondag 25 mei gaat men na afloop van de Eucharistieviering weer biddend en zingend, in proces sie, door het park. „We zingen dan het Lied van Onze Lieve Vrouw ter Nood, op de melodie van te Lourdes op de Bergen. Het is altijd ontroe rend te zien en te horen bij hoeveel mensen Maria een bijzonder plekje in him hart heeft. De processie door het schemerende bos, begint aan sluitend op de Mis van 19.00 uur. Iedereen is uitgenodigd!" Jt Henny Stoop V uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 www.capel la-u itvaartverzorging.n I HEILOO - Maandag 12 mei heeft de gemeenteraad van Heiloo de wethouders voor het nieuwe college van Burgemeester en Wethouders beoemd. Ook werd het coalitieakkoord 'Samen krachtig verder' aangebo den. De drie partijen Heiloo-2000, WD en CDA vormen samen de nieuwe coalitie in Heiloo. Elke partij levert een wethouder. Voor Heiloo-2000 is Fred Dellemijn de beoogd wethouder, voor de WD Rob Opdam en voor het CDA is dat Elly Beens. Op basis van het coalitieakkoord 'Samen krachtig verder' worden de portefeuilles onder de drie wethou ders en de burgemeester verdeeld. De portefeuilleverdeling werd pas bekend op dinsdag 13 mei, na het ter perse gaan van deze krant, nadat het nieuwe college daar haar eerste overleg over heeft gehad. Na de benoeming van de drie wet houders die nu raadslid zijn, veran dert ook de samenstelling van de gemeenteraad. Drie nieuwe raadsle den worden op 12 mei geïnstalleerd, dit zijn: Rob Levie voor Heiloo2000, Emest ten Hacken voor de WD en Hessel Hiemstra voor het CDA. Lees meer over dit onderwerp in het verslag van de raadsvergade ring van Roelof Bos, op pagina 9. adverte ntie Ijifkijkpfot ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK OOK OP WWW. U ITKIJ KPOST. N L JAARGANG 78 NUMMER 20

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1