Restaurant Grand Café Herberg Jan Fotoproject De Buitenkans over 'Dromen' Financiële actie voor restauratie Witte Kerk H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 'Verbinding in woorden1: verhalenfestival KORTOM Winnaars Kinderjury Heiloo 2014 Lentemarkt voor Sighet Keer op Keer opsteker Documentaire Druk in De Buitenkans UITKIJKPOST 21 MEI 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Aangeleverde foto Kennemerstraatweg 97, 1851 BB Heiloo, tel. 072-2100181, www.herberg-jan.nl, e-mail: info@herberg-jan.nl. HEILOO - Een droomstart op een droomplek; in de luwte van de Witte Kerk! Volgens velen een aanwinst voor het doip. Herberg Jan is nog maar zes weken geopend en nu al een begrip. Marjolein Bosch en Tjerk Hofstede hadden voor de opening natuurlijk wel ingeschat dat deze his torische bodem, waar vroeger de Oude Herberg stond, een schitterende locatie is voor een veelzijdige horecazaak. Iets nieuws; een laagdrempe lige ontmoetingsplaats waar jong en oud zich thuis voelt. Maar dat het vanaf dag één zo'n enorm succes is, overtreft ook hun stoutste verwach ting. Marjolein: „We zijn dankbaar voor deze vliegende start!" Tjerk is een telg uit de bekende Koekenbier familie; hij heeft op jonge leeftijd voor de horeca gekozen. Zowel hij als Marjolein hebben inmiddels een schat aan ervaring, opgedaan in bekende restaurants als de Buren, Notaris, Bergen Binnen, de Burgemeester en Bios. Restaurant Julie in Bergen is 'de zus' van Herberg Jan. Er is een complete metamorfose aan vooraf gegaan om het voormalige zakelijke bankgebouw om te toveren tot een warm en gezellig, eigentijds restaurant annex grand café! Het is dan ook niet zo gek dat er, van 'nul' naar volle toeren, de eerste weken nog een paar verbeter puntjes aan te wijzen waren. Blij met alle suggesties, waarmee ook daad werkelijk iets gedaan wordt, werkt het team van Herberg Jan er keihard aan om de puntjes op de i te zetten. „Herberg Jan is tenslotte nog maar pas open; we hopen hier heel lang te mogen blijven en echt deel uit te maken van het dorp!" Gisteren is verbetering aangebracht aan de akoes tiek in het restaurant. Want de royale ruimte, waarin verschillende sfeer volle, knusse 'hoekjes' zijn gecreëerd, bleek bij een volle bezetting toch iets teveel van zijn oude bankgeheimen prijs te geven. Om alle gasten vol ledige aandacht te kunnen schenken, is bovendien het team medewerkers verdubbeld. Herberg Jan is elke dag vanaf 09.00 uur open; voor een kof- fiemomentje 'met een krantje', lunch of een drankje met iets lekkere erbij, diner of feestje; iedereen is even welkom. Marjolein is een bevlogen, goedlachse gastvrouw en dat werkt aanste kelijk op haar collega's. „Herberg Jan zou mijn eigen huiskamer kimnen zijn. Ik vind het leuk om mensen te zien genieten. Dan geniet ik ook!" En aangezien ze van een feestje houdt, zal Herberg Jan deze met regelmaat organiseren. In de keuken staan -naast Tjerk- vakkimdige koks 'achter de kachel'. Zoals Jeroen Stoop of Bram Haver en Arnold Zomers. En ook de keukenbrigade veiwent de gasten graag met lekkere gerechten. Met weer een paar zonnige dagen achter ons kan iedere passant zelf wel zien dat het lekker vertoeven is op het gezellige terras van Herberg Jan. Hier is altijd reuring! HEILOO - De Buitenkans en GGZ-NHN organiseren tijdens de Kunst6daagse (25 tot en met 29 juni) van Heiloo wederom een fotoproject. Je fotografeert wat jij ervaart als verbinding. Als vlak na de geboorte een kind van de fysieke verbinding met de moeder wordt losgeknipt, ontstaat de grote zoek tocht naar hernieuwde verbinding. Voor verbinding is echter altijd iets of iemand nodig. Van post koets, spoorlijn, satelliet of blue- tooth tot liefde, acceptatie, verdriet of kortsluiting. Altijd verbinding. Verbeeld jouw verbinding in maxi maal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto in. Inzenden tot 1 jimi naar: buitenkansfotoproject® gmail.com. Een jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de vijftien beste inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afge drukt op groot formaat banners en in buizenframes geëxposeerd op het landgoed Willibrordus in Heiloo. De jury bepaalt vervolgens welke drie inzendingen voor een extra prijs in aanmerking komen. Deze prijswin naars krijgen naast de beloofde eeu wige roem hun foto afgedrukt op canvas. Dat is nog niet alles, want alle inzendingen worden in Galerie de Buitenkans op een groot scherm geprojecteerd. Daardoor kan iedere inzender zijn of haar verbinding terugzien! Deelname is kosteloos. De jury kijkt vooral naar de originaliteit en creativiteit van je foto's. Met het fotoproject verbinding proberen de organisatoren een verbinding te leggen tussen burgers met psychia trische problematiek en bezoekers van de Kunst6daagse. Na de afslui ting van de Kunst6daagse zullen de foto's in het hoofdgebouw ten toongesteld worden. Kijk naar foto suggesties voor verbinding en de spelregels van deelname op www. de-buitenkans.org. De prijsuitrei king is zondag 20 juni 15.00 uur in De Trog. Tegelijkertijd met het fotopro ject wordt er bij gelegenheid van de Kunst6daagse Heiloo (25 tot 29 jimi) een verhalen wedstrijd georganiseerd met het overeen komstige thema 'Verbinding'. Deelnemers worden uitgedaagd om met woorden een beeld te schetsen aan de hand van een ver haal, concreet of abstract, die met een of meerdere aspecten van het begrip 'verbinding' te maken heeft. Geef uw pen de vrije ruimte. Uw verhaal mag maximaal 500 woor den tellen, ook poëzie is welkom! Iedereen mag deelnemen; cliën ten van GGZ-NHN worden in het bijzonder uitgenodigd om mee te doen. Laatste dag van inzending is •31 mei. De prijsuitreiking vindt plaats op 30 juni en het winnende verhaal wordt gepubliceerd in de Uitkijkpost. Voor nadere informa tie: www.de-buitenkans.org. HEILOO - Na drie maanden van lezen en beoordelen hebben meer dan 100 kinderjury leden in Heiloo him stem uitgebracht in de Bibliotheek voor het beste kin derboek van 2013. Zij stemden op 108 verschillende boeken, maar een paar titels sprongen er dui delijk uit. De winnaars in Heiloo zijn: 6-9 jaar: 1. Heksje Lilly in Wonderland Knister, 2. Pip is een ster Vivian den Hollander, 3. Wonderpony/ Joke Reijnders. 10-12 jaar: 1. Cupeakeelub geheim recept Marion van de Coolwijk, 2. Floortje en de voor- leeswedstrijd Suzanne Buis, 3. Dagboek van Nurdius Maximus Tim Collins. De juryleden van de Kinderjury 2014 werden als bedankje voor het lezen en jure ren getrakteerd op een wervelend optreden van Hans Kuyper. HEILOO - Op zondag 25 mei houdt Stichting vrienden van Sighet een gezellige lentemarkt op het terrein van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. De markt is vrij toegan kelijk en vindt plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Er is voor ieder wat wils, zoals woon- en tuinaeees- soires, broeante, kinderkleding, dameskleding, sieraden, tassen, cadeauartikelen, steigerhouten meubelen, betonnen beelden, delicatessen, honing producten, poppenkleding en nog veel meer. U kunt op de markt ook bieden op de kerkbanken die uit de Cultuurkoepel zijn verwijderd. Voor informatie kunt u kijken op www.sighet.nl of op facebook. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, vereniging, stich ting etc. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200-. De opsteker van de maand mei gaat naar Tennisverenigng T.C. Heiloo United (afdeling jeugd). U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Op maandag 26 mei houdtt stichting De Buitenkans weer een filmavond in De Trog. Joehanan Westra is een cabare tier en acteur die regelmatig van vrienden en bekenden te horen krijgt dat hij chaotisch en druk is. Hij weet niet waar dat door komt en gaat op onderzoek uit. Misschien heeft hij wel ADHD en dan hoopt hij medicijnen te krijgen, waardoor het leven voor hem mogelijk wat rustiger wordt. Hij doet aan zelfstudie en begint zichzelf te analyseren. Joehanan verwerkt zijn persoonlijke zoek tocht in een nieuw theaterstuk. Ook deze avond zal er een erva ringsdeskundige/ inhoudsdes- kimdige aanwezig zijn. Aanvang 20.00. De Trog is vanaf 19.30 uur geopend. De Trog is gelegen aan de Bullaan (ingang direct tegen over de brandweerkazerne). HEILOO - De Witte Kerk, die in de zomermaanden weer te bezichtigen is, moet drin gend worden gerestaureerd. Daarvoor is een stichting in het leven geroepen die financiële middelen bijeen wil brengen om ervoor te zorgen dat dit rijks monument ook voor ons nage slacht in goede staat blijft. Afgezien van het reguliere onder houd, zoals het schilderwerk, is het vijftig jaar geleden dat een gron dige restauratie werd uitgevoerd. Dit keer gaat het om de vervanging van de dakpannen en enkele onder delen van het interieur. Het moet voor Heilooënaren een eer zijn om een steentje bij te dragen. Over enige tijd wordt u nader ingelicht. In juni, juli en augustus bent u op woensdag van harte welkom tus sen 11.00 en 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur zal het grote orgel met een front uit 1783 worden bespeeld door gerenommeerde organisten uit Heiloo en de regio. Een gastvrouw of gastheer wil u graag informeren over interieur en exterieur. Ook ligt uitgebreide informatie over de geschiedenis van de Witte Kerk De Witte Kerk, die in de zomermaanden weer te bezichtigen is, moet dringend worden gerestaureerd Foto: iwan Bronkhorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5