Taizé-projectkoor voor Pinksteren Huifkartochten weer van start Nieuwe expositie in Gemaal 1879 NIEUWS UIT DE REGIO Inschrijven voor Avondvierdaagse Limmen Inschrijven avondvierdaagse Limmen Nostalgie tijdens Open Dag Historisch Informatiecentrum Egmond aan Zee. Strandgezicht bij de Boulevard. 28 MEI 2014 VCj r- - LIMMEN - Op de woensda gen 28 mei en 4 juni van 20.00 uur tot 21.00 uur wordt er een Taizé-project-koor gehouden in de Corneliuskerk van Limmen. Het ingestudeerde repertoire kan daarna tijdens de zaterdagavond viering op 7 juni (pinksterzaterdag) om 19.00 uur in praktijk worden gebracht. Tijdens een meditatieve- viering in de Corneliuskerk zal het project-koor samen met het Liturgisch koor de zang verzorgen. Het project-koor staat onder leiding van de dirigent-organist/pianist van de Comeliusparochie: Peter Rijs. Tijdens de repetitieavonden zullen bassen, tenoren, alten en sopranen hun eigen partijen leren. Er zal in de pauze koffie en thee geschonken worden en is er ook gelegenheid elkaar te ontmoeten. Deelname aan het project-koor is gratis. De data zijn: woensdagavond 28 mei van 20.00 tot 21.00 uur (repeti tie). Woensdagavond 4 jimi van 20.00 tot 21.00 uur (repetitie). Zaterdagavond 7 jimi om 19.00 uur (meditatie ve-Pinksteiviering)Het Taizé-koor-project vindt plaats in de Corneliuskerk van Limmen. Vergeet uw verrekijker, foto- en filmcamera niet, want er is veel te zien! Aangeleverde foto REGIO - Op zaterdag 31 mei neemt PWN boswachter Kees Zonneveld bezoekers mee voor een exclusieve huifkartocht door de duinen. Deze huifkartochten worden in de zomermaanden op een aantal zaterdagen voor een beperkt aan tal deelnemers georganiseerd in samenwerking met manege Groot, uit Egmond aan de Hoef. Het is een imieke gelegenheid om de dui nen eens op een andere manier te beleven. Twee stoere Friese paar den trekken de huifkar en tijdens de twee uur durende rit, vertelt de boswachter over de schoonheid en bijzonderheden van ons prach tige duingebied. Tijdens een korte stop strekken we de benen even en genieten we van een verfrissende traktatie. Tip: Vergeet uw verrekijker, foto- en filmcamera niet, want er is veel te zien! U kunt kiezen uit twee starttijden: 10.30 uur en 12.45 uur. De huifkar vertrekt vanaf het parkeerterrein Uilenvangersweg aan de Zeeweg in Bergen. Per rit is er plaats voor 23 personen, dus u dient zich van tevo ren aan te melden. Aanmelden voor de huifkartocht kan via www.pwn.nl/eropuit of tele fonisch via Bezoekerscentrum De Hoep: 0251 661 066 (bereikbaar van 9.00 tot 17.00 uur). LIMMEN - De avondvierdaagse van Limmen gaat binnenkort weer van start! Dit jaar worden de kilometers gevreten van 3 tot en met 6 juni. Inschrijven kan nog op zaterdag 31 mei, van 11.00 tot 12.30 uur in Conquista. Het inschrijfgeld is 5 euro en je kunt kiezen tussen drie afstanden: 5, 7,5 of 10 kilometer. Op de website staat alle informatie en kan ook het inschrijfformulier gedownload worden: www.conquista.nl. Aangeleverde foto EGMOND - Zondag is het Historisch Informatiecentrum aan het Slotkwartier tegenover de slotfun- damenten in Egmond aan den Hoef weer geopend voor iedereen die geïnteresseerd is in de loka le geschiedenis. Vrijwilligers van Historisch Egmond zitten tussen 14.00 en 17.00 uur voor u klaar en zullen graag uw vragen beantwoorden. Deze zondag zullen op de achtergrond diverse oude films van de Egmonden worden geprojecteerd. Ook is de laatste Geestgronden verkrijgbaar en is de leuke expositie over het Slot en de heren van Egmont, samengesteld door Jos Hof, te bewonderen. Toegang - zoals altijd - geheel gratis! Aangeleverde foto AKSERLOOT - Met ingang van 1 juni tot en met 27 juli wordt in het Gemaal 1879 kunstwerk getoond van de keramiste Corina Gerritsen. Zij is tevens meester goudsmid en combineert in haar werk beide vaardigheden. Met haar ruime collectie voor handen belooft deze expositie het bezoeken waard. Zoals in het Gemaal 1879 gebruikelijk is wordt naast de expositie uitleg gegeven over de functie van het gemaal. De machine wordtvan tijd tot tijd ook in werking gesteld. Het is verba zingwekkend dat zo'n monumen taal werktuig ruim 130 jaar na de bouw nog zo kan functioneren. Men begroet u graag in het gemaal aan de Fielkerweg 4 (Klei Dorregeest) te Akersloot op zondagen van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is er gelegen heid voor groepen om het gemaal op afspraak te bezoeken, zie daar voor www.gemaall879.nl. Met ingang van 1 juni wordt in het Gemaal 1879 kunstwerk getoond van de keramiste Corina Gerritsen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13